[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε βιολογία και μαθηματικά γενικής. Όταν είδα τα φετινά θέματα, αποφάσισα να πάρω βιολογία γιατί εκεί αν έχεις διαβάσει γράφεις, ενώ στα μαθηματικά ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου πέσει.
Και εγώ έτσι πιστεύω ότι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε βιολογία και μαθηματικά γενικής. Όταν είδα τα φετινά θέματα, αποφάσισα να πάρω βιολογία γιατί εκεί αν έχεις διαβάσει γράφεις, ενώ στα μαθηματικά ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου πέσει.

Το θέμα ειναι ποσο θα διαβάσεις και το τι χρόνος θα σου μείνει και για τα άλλα μαθηματα , και επειδή ξέρω πως δεν ειμαι το παιδί που μαθαίνει εύκολα παπαγαλία σε κάτι που ΔΕΝ του αρέσει , προτιμώ μαθηματικά που ευτυχώς τα κατανοώ εύκολα και θεωρώ πως αυτόν τον λίγο χρόνο τον παραπάνω που κερδίζω σε σχέση με την βιολογία μπορώ να τον κοτσάρω στην οικονομία . Οπότε βγάινω κολλημένος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ρε παιδιά και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση δεν ξέρω τι μάθημα να διαλέξω..αρχικά είχα πει να πάρω μαθηματικά γεν αλλά με τα σημερινά δεδομένα δεν είμαι καθόλου σίγουρη αφού εδώ και 3 χρόνια βάζουν αρκετά δύσκολα..σκεφτόμουν να,πάρω βιολογία αλλά δεν έχω ιδέα το τι γίνεται σε επίπεδο πανελλαδικών και γενικότερα δεν έχω δώσει βάση στο συγκεκριμένο μάθημα..πφφ είμαι αρκετά μπερδεμένη..δεν ξέρω τι να κάνω μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;βέβαια έχω και θέμα με τη σχολή που θέλω να περάσω...σκεφτόμουν πολιτικός μηχανικός αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη..ξέρεις κάνεις τι προοπτικές έχει o πολιτικός δομικών έργων;;ως δεύτερη επιλογή;;θα το εκτιμούσα πολύ να μου απαντήσετε γι;τι είναι πολύ σημαντικό για μένα (όπως κ για όλους μας)...ευχαριστώ εκ των προτέρων..άντε και καλή μας αρχή και καλό κουράγιο. ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ρε παιδιά και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση δεν ξέρω τι μάθημα να διαλέξω..αρχικά είχα πει να πάρω μαθηματικά γεν αλλά με τα σημερινά δεδομένα δεν είμαι καθόλου σίγουρη αφού εδώ και 3 χρόνια βάζουν αρκετά δύσκολα..σκεφτόμουν να,πάρω βιολογία αλλά δεν έχω ιδέα το τι γίνεται σε επίπεδο πανελλαδικών και γενικότερα δεν έχω δώσει βάση στο συγκεκριμένο μάθημα..πφφ είμαι αρκετά μπερδεμένη..δεν ξέρω τι να κάνω μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;βέβαια έχω και θέμα με τη σχολή που θέλω να περάσω...σκεφτόμουν πολιτικός μηχανικός αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη..ξέρεις κάνεις τι προοπτικές έχει o πολιτικός δομικών έργων;;ως δεύτερη επιλογή;;θα το εκτιμούσα πολύ να μου απαντήσετε γι;τι είναι πολύ σημαντικό για μένα (όπως κ για όλους μας)...ευχαριστώ εκ των προτέρων..άντε και καλή μας αρχή και καλό κουράγιο. ;-)

για την βιολογια δε χρειαζεσαι γνωσεις απο παρλθοντα ετη,απλα διαβαζεις και γραφεις.δε ξερω ομως αν υπαρχει η δυσκολια που υπαρχει στην κατευθυνση,να χρειαστει δηλαδη να συνδυασεις γνωσεις απο διαφορετικα κεφαλαια.οσο αφορα τα μαθηματικα επειδη μπηκαν φετος δυσκολα δε σημαινει οτι θα μπουν και του χρονου.στα μαθηματικα μπορεις να χασεις ευκολα μοναδες απο πραξεις και απροσεξιες,αλλα καλως εχοντων των πραγατων εχεις αρκετο χρονο.θα σου προτεινα εαν δε δυσκολευεσαι ιδιαιτερα στην αποστηθιση να παρεις βιολογια(αποστηθιση ετσι και αλλιως θα εχεις δυσκολοτερη στο αοδε ή στη βιολογια κατ.)αν παρεις μαθηματικα γενικης παρε και αοθ.με 2,5 ωρες διαβασμα την εβδομαδα γραφεις 19-20 και κερδιζεις 300-350 μορια.για το αλλο,ενας καθηγητης μας ειπε πως ο πολιτικος δομικων εργων ειναι απο τα καλυτερα τει και μπορει υπο καποιες προυποθεσεις να γινεις ισαξιος του πολιτικου μηχανικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolina96

Νεοφερμένος

Η nikolina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια γεια σας! Ηθελα να σας ρωτησω αμα εχετε να προτεινε καποιο βοηθημα για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ.
Γενικα ομως για ΑΟΔΕ καλο θα ηταν να εχω καποιο βοηθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου,μου ήταν πολύτιμη..επειδή πάω τεχνολογική και δεν έχω και από πολλά μαθήματα να πιαστώ(ως σίγουρα)σκέφτομαι να πάρω βιολογία γιατί μαθηματικά πότε δεν είσαι σίγουρος...μήπως ξέρεις τι προοπτικές έχει o πολιτικός δομικών έργων;;δλδ τι σπουδές πρέπει να κάνω ώστε να πετύχω σε έναν ικανοποιητικό βαθμό ;γιατί έχω ακούσει ότι σε αυτή του δουλειά είσαι μια Ζωή κάπως στο περιθώριο δλδ δεν υπάρχει προοπτική εξέλιξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδια γεια σας! Ηθελα να σας ρωτησω αμα εχετε να προτεινε καποιο βοηθημα για ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ.
Γενικα ομως για ΑΟΔΕ καλο θα ηταν να εχω καποιο βοηθημα?
Θεωρω περιττο το βοηθημα στο ΑΟΔΕ.Μαθημα αποστηθισης ειναι,δεν εχει ιδιαιτερες ασκησεις ωστε να χρειαζεσαι εξασκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos Serres

Νεοφερμένος

Ο Tasos Serres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά γνωρίζετε μήπως αν η ύλη για τη Βιολογία Γεν είναι και τα 3 κεφάλαια του βιβλίου ή αν είναι ορισμένα χωρία..και αν ναι ποια..?
Αν μπορεί κάποιος που το είχε πάρει και εξετάστηκε πανελλαδικά να μας απαντήσει ακόμα καλύτερα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Παιδιά γνωρίζετε μήπως αν η ύλη για τη Βιολογία Γεν είναι και τα 3 κεφάλαια του βιβλίου ή αν είναι ορισμένα χωρία..και αν ναι ποια..?
Αν μπορεί κάποιος που το είχε πάρει και εξετάστηκε πανελλαδικά να μας απαντήσει ακόμα καλύτερα... ;)

Η ύλη απαρτίζεται και απο τα 3 κεφάλαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ρε παιδιά και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση δεν ξέρω τι μάθημα να διαλέξω..αρχικά είχα πει να πάρω μαθηματικά γεν αλλά με τα σημερινά δεδομένα δεν είμαι καθόλου σίγουρη αφού εδώ και 3 χρόνια βάζουν αρκετά δύσκολα..σκεφτόμουν να,πάρω βιολογία αλλά δεν έχω ιδέα το τι γίνεται σε επίπεδο πανελλαδικών και γενικότερα δεν έχω δώσει βάση στο συγκεκριμένο μάθημα..πφφ είμαι αρκετά μπερδεμένη..δεν ξέρω τι να κάνω μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;βέβαια έχω και θέμα με τη σχολή που θέλω να περάσω...σκεφτόμουν πολιτικός μηχανικός αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη..ξέρεις κάνεις τι προοπτικές έχει o πολιτικός δομικών έργων;;ως δεύτερη επιλογή;;θα το εκτιμούσα πολύ να μου απαντήσετε γι;τι είναι πολύ σημαντικό για μένα (όπως κ για όλους μας)...ευχαριστώ εκ των προτέρων..άντε και καλή μας αρχή και καλό κουράγιο. ;-)

Βιολογια γεν. δεν νομιζω να χρειαζεται να εχεις βασεις απο προηγουμενα χρονια.....Διαβαζεις και γραφεις, δεν κρυβει και πολλες παγιδες το μαθημα απο οτι ξερω.....Εγω μαθηματικα γενικης ειχα παρει, διαβαζα πολυ λιγοτερο απο αυτους που ειχαν βιολογια και ετσι μου εμενε και χρονος για τα αλλα μαθηματα.....Αλλα ο καθενας διαλεγει αυτο που νομιζει οτι του ταιριαζει περισσοτερο....
Τωρα για τη σχολη, αμα περασεις πολιτικος μηχανικος και δεν εχεις ετοιμο γραφειο, για μενα ειναι σαν να κλεινεις σειρα για τον ΟΑΕΔ απο τωρα(για Ελλαδα τουλαχιστον)....Βεβαια σε 6-7 χρονια που θα χεις τελειωσει εσυ, μπορει να χει γινει και αναπτυξη, ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Good Morning xp
Ωπα ωπα. Επειδή είμαι λίγο και αργόστροφη θέλω διευκρινήσεις. Θα πας β' λυκείου και κάνεις καλοκαιρνά φροντηστήρια/ιδιαίτερα; Είσαι αδύναμος σε αυτά τα μαθήματα ή το κάνεις για να προετοιμαστείς καλύτερα; Τα πήγες καλά στις εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Αύριο ξεκινάω Βιολογία Κατεύθυνσης! Και την Δευτέρα Φυσική Κατ.! Άντε καλή μου αρχή!
Καλό διάβασμα και καλή τύχη σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πωπω δείτε βαθμουλάρες στο άλλο thread με τα αποτελέσματά τους !
Τζίζους πότε [και αν] θα φτάσω εγώ εκεί ?? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Πωπω δείτε βαθμουλάρες στο άλλο thread με τα αποτελέσματά τους !
Τζίζους πότε [και αν] θα φτάσω εγώ εκεί ?? :eek:

Θα δούμε του χρόνου εμείς....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφία...

Νεοφερμένος

Η σοφία... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Βιολογια γεν. δεν νομιζω να χρειαζεται να εχεις βασεις απο προηγουμενα χρονια.....Διαβαζεις και γραφεις, δεν κρυβει και πολλες παγιδες το μαθημα απο οτι ξερω.....Εγω μαθηματικα γενικης ειχα παρει, διαβαζα πολυ λιγοτερο απο αυτους που ειχαν βιολογια και ετσι μου εμενε και χρονος για τα αλλα μαθηματα.....Αλλα ο καθενας διαλεγει αυτο που νομιζει οτι του ταιριαζει περισσοτερο....
Τωρα για τη σχολη, αμα περασεις πολιτικος μηχανικος και δεν εχεις ετοιμο γραφειο, για μενα ειναι σαν να κλεινεις σειρα για τον ΟΑΕΔ απο τωρα(για Ελλαδα τουλαχιστον)....Βεβαια σε 6-7 χρονια που θα χεις τελειωσει εσυ, μπορει να χει γινει και αναπτυξη, ποτε δεν ξερεις
Και εγώ αυτό φοβάμαι ότι άμα περάσω πολιτικός μηχ θα έχω κάποιο πρόβλημα γιαυτό κ ψιλοφοβαμαι...έχεις ακούσει τίποτα για πολιτικός δομικών έργων;;;έχω ακούσει ότι έχει προοπτικές με κάποια προσπάθεια να γίνει ισάξιο του πολιτικού μηχανικού..(σε περίπτωση που δεν καταφέρω το πρώτο να πάω σε αυτό το τει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα τεταρτη και θα παει μεχρι 12 ιουλιου και μετα τελη αυγουστου. Αντε καμαρια του '96 καλη μας αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγω προετοιμασια ξεκιναω απο την ερχομενη εβδομαδα..Καλη μας αρχη λοιπον!
Προς θεωρητικους : μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε ενα καλο βοηθημα για το γνωστο κ ενα για τα κειμενα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κειμενα παρε με παραπανω απο 1 τομους γιατι τα εχει πιο αναλυτικα και αρχαια εχει ο ΖΗΤΗΣ καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolina96

Νεοφερμένος

Η nikolina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και για φυσικη κατ. καλο ειναι του Σαββαλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πωπω δείτε βαθμουλάρες στο άλλο thread με τα αποτελέσματά τους !
Τζίζους πότε [και αν] θα φτάσω εγώ εκεί ?? :eek:
Χαχαχα άσε κι εγώ αυτά βλέπω και μελαγχολώ! :P
Πως καταφέρνουν και χτυπάνε βαθμάρες;! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top