[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Σημερα εκατσα πρωτη φορα να διαβασω.
Μαθηματικα κατευθυνσης β λυκειου 4ο κεφαλαιο θεωρια αριθμων μπας και γραψω τιποτα του χρονου σε θαλη,ευκλειδη απο θεωρια αριθμων.
Για γ λυκειου ακομα δεν εχω βρει κουραγιο να ανοιξω βιβλιο.
Πολύ ωραίος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosleo7

Νεοφερμένος

Ο mitsosleo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
στην επαρχια τα πραγματα ειναι διαφορετικα..και ποσο μαλλον οταν κανεις ιδιαιτερα και δεν πας σε κανονικο οργανωμενο φροντιστηριο.. εγω ξεκινησα απο τις 17.. και θα τελειωσω 28 ιουλιου..μετα ξεκουραση μεχρι 20 αυγουστου και μετα κανονικα απο την αρχη..καλο κουραγιο σε ολους μας..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
ας κάνουμε αυτό που μας κάνει να αισθανόμαστε ασφαλείς· κυρίως να μην παρασυρόμαστε από τις υπερβολές των άλλων. Κάθε άνθρωπος μαθαίνει διαφορετικά.
Αυτο ακριβως!! Και εγω περσυ ακουγα αρκετους που εκαναν υπερβολικες ωρες φροντηστηρια η ιδιαιτερα θεωρωντας οτι με αυτο τον τροπο θα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας, με αποτελεσμα να κουραζονται και να μην μπορουν να διαβασουν αρκετα στο σπιτι! Αποψη μου ειναι οτι στις Πανελληνιες η επιτυχια στηριζεται κυριως στο προσωπικο διαβασμα! Απο εκει και περα ο καθενας προσαρμοζει φροντηστηρια/ιδιαιτερα στις δικες του αναγκες!!
Υ.Γ. Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που ξεκινουν φετος! Ευχομαι αυτη η χρονια να εχει οσον το δυνατον λιγοτερο αγχος για εσας γιατι το αγχος ειναι πολυ αρνητικος παραγοντας και επιπλεον ειναι καλο να σκεφτομαστε που και που οτι τιποτα δεν τελειωνει σε μια στιγμη απογοητευσης η ενδεχομενης αποτυχιας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
μπαπ! αντίστροφες συναρτήσεις από το πρώτο μάθημα μαθ κατ...
προλαβαίνω να μετακομίσω σε άλλο πλανήτη; :'( :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Μακαρι να γινει κανενα θαυμα και να μην πεσει στερεο 3ο και 4ο θεμα(πολλα ζηταω ε?).Το σιχαινομαι αυτο το κεφαλαιο.Αντιθετα λατρευω ταλαντωσεις και κρουσεις.Κυματα δεν εχω κανει αλλα εχω ακουσει οτι δεν ειναι δυσκολα.

καλα ρε ποτε προλαβατε και τα κανατε ολα αυτα σε 11 ΜΗΝΕΣ δινετε
τελος παντων,φετος σχεδον ολοι στη ροδο περιμεναν στασιμα κυματα στο 3ο θεμα και δε μπηκε ουτε καν απο τα κυματα για 2η σερι χρονια .λογικα θα μπει του χρονου.κατα πασα πιθανοτητα στερεο 4ο οπως το 2006,2007,2009,2010,2011,2013.ταλαντωση(α.α.τ) και κρουσεις εαν δε τα βαλουν 3ο ή 4ο τα βαζουν σχεδον παντα 2ο

μπαπ! αντίστροφες συναρτήσεις από το πρώτο μάθημα μαθ κατ...
προλαβαίνω να μετακομίσω σε άλλο πλανήτη; :'( :sick:

μετα τους μιγαδικους η υλη στην ουσια συνεχιζει στο bolzano .ολα τα ενδιαμεσα απο μονα τους ειναι δυσκολο να πεσουν,για αυτο μην αγχωνεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
δεν λειτουργώ με sos...απλά το θεωρώ ανούσιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
μπαπ! αντίστροφες συναρτήσεις από το πρώτο μάθημα μαθ κατ...
προλαβαίνω να μετακομίσω σε άλλο πλανήτη;

Οι μιγαδικοι στο πηγαδι κατουρησαν; :p

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
οι μιγαδικοί σπέρνουν!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Α) Πανικό
Β) Απογόνους
Γ) Μονάδες
Δ) όλα τα παραπάνω

??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
σπέρνουν
πόρωση και μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marylise

Νεοφερμένος

Η Marylise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και εμείς ξεκινήσαμε προετοιμασια και είμαι ακόμη σε δίλημμα για το τι μάθημα να επιλέξω φυσική γενικής η βιολογία; Η φυσική όμως δεν είναι ποτέ σίγουρο χαρτί έστω κ πράξη να σου φύγει όλη η λύση...πόσες ώρες διαβάζετε κάθε μέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Και εμείς ξεκινήσαμε προετοιμασια και είμαι ακόμη σε δίλημμα για το τι μάθημα να επιλέξω φυσική γενικής η βιολογία; Η φυσική όμως δεν είναι ποτέ σίγουρο χαρτί έστω κ πράξη να σου φύγει όλη η λύση...πόσες ώρες διαβάζετε κάθε μέρα;

Είμαι στο ιδιο δίλημμα αλλα με μαθηματικα γεν και βιολογια .. Συχαίνομαι την επιστήμη της Βιολογίας , απλά φοβάμαι για τα μαθ γεν με τα δύσκολα φετινά θέματα .. Αλλά στο τέλος στα μαθ γεν θα καταλήξω , οπότε σιγά το δίλημμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και εμείς ξεκινήσαμε προετοιμασια και είμαι ακόμη σε δίλημμα για το τι μάθημα να επιλέξω φυσική γενικής η βιολογία; Η φυσική όμως δεν είναι ποτέ σίγουρο χαρτί έστω κ πράξη να σου φύγει όλη η λύση...πόσες ώρες διαβάζετε κάθε μέρα;

Για να σκέφτεσαι την φυσική, θα σ' αρέσει το μάθημα. Κι εγώ φυσική έδωσα από αγάπη για το μάθημα, και πιστεύω δεν θα μείνω απογοητευμένος! :P
Απλά φυσική γενικής να ξέρεις πως αν δεν κάνεις ιδιαίτερα, θα προετοιμαστείς μόνος σου, στα τοπικά φροντιστήρια πάντως (του τόπου μου), δεν κάνουν τμήματα φυσικής γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εμείς ξεκινήσαμε προετοιμασια και είμαι ακόμη σε δίλημμα για το τι μάθημα να επιλέξω φυσική γενικής η βιολογία; Η φυσική όμως δεν είναι ποτέ σίγουρο χαρτί έστω κ πράξη να σου φύγει όλη η λύση...πόσες ώρες διαβάζετε κάθε μέρα;
Και τα δύο μαθήματα είναι εύκολα το θέμα είναι πιο σε αρέσει πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Αν πάρετε βιολογία ή φυσική με τη λογική ότι είναι "εύκολα μαθήματα " ή "πιο εύκολα από τα μαθηματικά " καήκατε.
Σε προηγούμενη δημοσίευση επεξηγώ αναλυτικά γιατί είναι φήμη αυτό το "η βιολογία και η φυσική είναι στανταράκια , εύκολα μαθήματα".

Οποιο κι αν πάρετε ετοιμαστείτε να ρίξετε το ίδιο διάβασμα.
Οπότε επιλέξτε αυτό που σας αρέσει.
Με άξονα αυτό το κριτήριο, εγώ επέλεξα βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Είμαι στο ιδιο δίλημμα αλλα με μαθηματικα γεν και βιολογια .. Συχαίνομαι την επιστήμη της Βιολογίας , απλά φοβάμαι για τα μαθ γεν με τα δύσκολα φετινά θέματα .. Αλλά στο τέλος στα μαθ γεν θα καταλήξω , οπότε σιγά το δίλημμα!

Μην το σκεφτεσαι ετσι...Μεγαλο λαθος.....
Του χρονου μπορει τα μαθηματικα να ειναι ευκολα και η βιολογια δυσκολη, ποτε δεν ξερεις....
Ασε που τα μαθηματικα απαιτουν το μισο διαβασμα απο τη βιολογια και αμα τα καταφερνεις κιολας στα μαθηματικα δεν θα εχεις προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Μην το σκεφτεσαι ετσι...Μεγαλο λαθος.....
Του χρονου μπορει τα μαθηματικα να ειναι ευκολα και η βιολογια δυσκολη, ποτε δεν ξερεις....
Ασε που τα μαθηματικα απαιτουν το μισο διαβασμα απο τη βιολογια και αμα τα καταφερνεις κιολας στα μαθηματικα δεν θα εχεις προβλημα

Βασικά συχαίνομαι τη βιολογία , οπότε το μόνο που μου μένει ειναι τ μαθηματικα γεν που δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα , θα μπορούσα να πω πως μου αρέσουν και όλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οποιο κι αν πάρετε ετοιμαστείτε να ρίξετε το ίδιο διάβασμα.
Οπότε επιλέξτε αυτό που σας αρέσει.
Με άξονα αυτό το κριτήριο, εγώ επέλεξα βιολογία.

Μπα, επειδή έχω δει την ύλη της βιολογίας ( επειδή κι εγώ προσπαθούσα ν αποφασίσω στην αρχή της χρονιάς), σίγουρα θα έριχνα παραπάνω διάβασμα αν είχα διαλέξει βιο γεν αντί της φυσ γεν.

Τώρα για να μαθ δεν ξέρω. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη αγάπη γι αυτά οπότε βιο γεν>μαθ γεν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε βιολογία και μαθηματικά γενικής. Όταν είδα τα φετινά θέματα, αποφάσισα να πάρω βιολογία γιατί εκεί αν έχεις διαβάσει γράφεις, ενώ στα μαθηματικά ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top