[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Πιτογυρακια, μπυρα κ διαβασμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτή ως προς χ ? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ y=x^3+x-8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
βιολογία κατεύθυνσης αι λοβ :D
μόνο αυτό λέω!!

Χμμ το 1ο κεφάλαιο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Από το 6ο και μετά αρχίζουν τα ωραία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Οι θεωρητικοί θέλουν να πάρουν το πάνω χέρι από νωρίς μου φαίνεται.

Η Βιολογία Peace είναι γαμάτη.Και συμφωνώ με την Εύα ότι τα ωραία ξεκινούν από το 6ο και μετά.Μέχρι τώρα στο να την καταλάβω δεν είχα πρόβλημα και συνήθισα και τη δύσκολη ορολογία.Στην αποστήθιση θα δείξει αλλά πιστεύω ότι και εκεί καλά θα τα πάμε.Για τις ασκήσεις δεν έχω άποψη ακόμα.

Αφού αρχίσατε και με τις προβλέψεις,ο φυσικός μας μας είπε σήμερα ότι του χρόνου κατά πάσα πιθανότητα θα μπει άσκηση με κύματα.
Καλό ή κακό είναι αυτό για όσους γνωρίζουν;Δεν έχω κάνει καθόλου κύματα αλλά οι κρούσεις μου άρεσαν ιδιαίτερα!:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Πόσο σας ζηλεύω! Μακάρι και εγώ να ξεκινούσα τώρα...

Τι λέτε ρε?Εγώ βλέπω τα παιδιά που πάνε για φροντ. μέσα στον ήλιο και είμαι έτοιμος να κλάψω...!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
delete
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ιω_αννα

Νεοφερμένος

Η ιω_αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αφού αρχίσατε και με τις προβλέψεις,ο φυσικός μας μας είπε σήμερα ότι του χρόνου κατά πάσα πιθανότητα θα μπει άσκηση με κύματα.
Καλό ή κακό είναι αυτό για όσους γνωρίζουν;Δεν έχω κάνει καθόλου κύματα αλλά οι κρούσεις μου άρεσαν ιδιαίτερα!:happy:
μακαρι να μην βαλουν κυματα ασκηση:( εχω κανει αλλα δεν μου αρεσουν καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
βιολογία κατεύθυνσης αι λοβ :D
μόνο αυτό λέω!!

μαζί σου, και έχουμε και άψογη καθηγήτρια στο σχολείο, και είμαστε και 7 άτομα θετική...
και κάνουμε μάθημα σαν γκρουπάδικο...............!!!:D
Απλά μπάινει η θεωρητική για μάθημα με τα μούτρα κάτω και βλέπουν εμένα να χαίρομαι μόνη μου...: "έχουμε βιολογία γειι!":clapup:

ναι.. μην με παρεξηγείτε πρέπει κανείς να βρίσκει κάποια διασκεδαστικά πράγματα στο γολγοθά των πανελληνίων, αλλιώς δε βγαίνει η δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτή ως προς χ ? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ y=x^3+x-8

Αυτό ζητάει η άσκηση ή κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτή ως προς χ ? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ y=x^3+x-8

Πρεπει να δωσεις και αλλα δεδομενα γιατι ετσι δεν βγαζουμε ακρη.... Π.χ κανα περιορισμο για το y η την εκφωνηση της ασκησης....
Δεν πιστευω να εχει μονο αυτο που ειπες η εκφωνηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αφού αρχίσατε και με τις προβλέψεις,ο φυσικός μας μας είπε σήμερα ότι του χρόνου κατά πάσα πιθανότητα θα μπει άσκηση με κύματα.
Καλό ή κακό είναι αυτό για όσους γνωρίζουν;Δεν έχω κάνει καθόλου κύματα αλλά οι κρούσεις μου άρεσαν ιδιαίτερα!:happy:

Το λέει γιατί δεν έπεσε κύμα στα 3,4 θέματα φέτος, ούτε πέρσι αν θυμάμαι καλά.
Αν βάλουν κύματα χάρη θα σας κάνουν, εκτός αν βάλουν τίποτα εξεζητημένο, που δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Το λέει γιατί δεν έπεσε κύμα στα 3,4 θέματα φέτος, ούτε πέρσι αν θυμάμαι καλά.
Αν βάλουν κύματα χάρη θα σας κάνουν, εκτός αν βάλουν τίποτα εξεζητημένο, που δεν το νομίζω.

E καλα... Και σε μας φετος τα στασιμα στο 3ο τα 'χαν σιγουρα αλλα παλι δε μπηκαν.....
Του χρονου υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μπουν ομως ,γιατι ουτε στις επαναληπτικες μπηκαν φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μακαρι να γινει κανενα θαυμα και να μην πεσει στερεο 3ο και 4ο θεμα(πολλα ζηταω ε?).Το σιχαινομαι αυτο το κεφαλαιο.Αντιθετα λατρευω ταλαντωσεις και κρουσεις.Κυματα δεν εχω κανει αλλα εχω ακουσει οτι δεν ειναι δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mου άρεσε η βιολογία κατ από την πρώτη παράδοση αλλά έκανα ώρες να μάθω το κεφάλαιο καλά :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Mου άρεσε η βιολογία κατ από την πρώτη παράδοση αλλά έκανα ώρες να μάθω το κεφάλαιο καλά :worry:
αποστήθιση=>αναγκαίο κακό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
σου σπάει τα νεύρα λίγο όμως...δεν το περίμενα τόσο δύσκολο να μάθεις κάτι ακριβώς όπως το λέει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
σου σπάει τα νεύρα λίγο όμως...δεν το περίμενα τόσο δύσκολο να μάθεις κάτι ακριβώς όπως το λέει :/

Προσπάθησε να το συνηθίσεις,γιατί δε γίνεται αλλιώς δυστυχώς.:/:
Κάνεις και ασκήσεις τώρα στην προετοιμασία ή μόνο τη θεωρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
μας έχει βάλει και ασκήσεις για το σπίτι (εύκολες). Σου δίνει τον αριθμό των δεσμών υδρογόνου και των φωσφοδιεστερικών δεσμών σε μια πολυνουκλεοτιδική αλυσίδα και ζητάει να βρεις τον αριθμό των βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω, στο ΑΟΔΕ δεν έχουμε όλο το βιβλίο στην ύλη, έτσι δεν είναι; Γιατί αν το έχουμε όλο, την έκατσα με την αποστήθιση :P Ενδιαφέρον το αντικείμενο του μαθήματος αλλά αν είναι να μάθω παπαγαλία ένα χωρό πράγματα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
μας έχει βάλει και ασκήσεις για το σπίτι (εύκολες). Σου δίνει τον αριθμό των δεσμών υδρογόνου και των φωσφοδιεστερικών δεσμών σε μια πολυνουκλεοτιδική αλυσίδα και ζητάει να βρεις τον αριθμό των βάσεων.

Κατάλαβα.Στις εξετάσεις φέτος μας έβαλε στο τέταρτο θέμα κάτι παρόμοιο με αυτό που λες.
Η χημεία πως σου φαίνεται;Ξεκίνησες βασικά ή όχι ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top