[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KaterinakiGLIKA

Νεοφερμένος

Η KaterinakiGLIKA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν χρειάζεται θερινό φροντιστήριο
Το μυαλό πρέπει να ξεκουραστει κατα τους καλοκαιρινους μηνες ώστε να αρχίσει δυναμικα τον σεπτέμβριο
και η πρώτη κούραση να βγει τον ιάνουάριο-φεβρουάριο οπότε συμβαίνει συχνα
παρα νωρίτερα που υπάρχουν μεγάλες πιθανοτητες να κουραστει το μυαλο και να τα παρατησει η να μην αποδίδει στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Αρχίζω την άλλη βδομάδα, δεν ξέρω τι μάθημα επιλογής να πάρω και έχω πολύ άγχος στην ιδέα ότι οι επόμενες Πανελλήνιες θα είναι για εμάς.:worry:


:) Μην έχεις άγχος και όλα θα πάνε καλά :) , να επιλέξεις το μάθημα που σου αρέσει περισσότερο από τα μαθήματα επιλογής που προσφέρονται καθώς και το μάθημα που θα μπορέσει να σου ανοίξει και άλλα επιστημονικά πεδία ( αν ενδιαφέρεσαι για αυτό βέβαια ). Καλή αρχή και καλή δύναμη :D !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αρχίζω την άλλη βδομάδα, δεν ξέρω τι μάθημα επιλογής να πάρω και έχω πολύ άγχος στην ιδέα ότι οι επόμενες Πανελλήνιες θα είναι για εμάς

σκέψου πόσοι πέρασαν τη διαδικασία αυτή πριν από εμάς και πέτυχαν! το άγχος μόνο να σε περιορίσει μπορεί...κατα τα άλλα δεν είναι χρήσιμο πουθενά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θεκω να αγορασω απο το ιντερνετ καποια σχολικα βιβλια γιατι δεν βρισκω πουθενα..
εχετε να μουπροτεινετε τιποτα αξιοπιστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιω_αννα

Νεοφερμένος

Η ιω_αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια εκθεση ποιο βοηθημα εχετε??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
παιδια εκθεση ποιο βοηθημα εχετε??:)

Μην πάρεις βοήθημα. Στο ιντερνετ δημοσιευονται οι σημειώσεις από γνωστά ιδιωτικά σχολεία και έχοντας υλικο απο διάφορα βοηθήματα από το φροντιστήριο μου μπορώ να πω ότι οι σημειώσεις αυτές είναι πολύ καλύτερες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Μην παρεις τον κοινο νου.αυτο εχω να προτεινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιω_αννα

Νεοφερμένος

Η ιω_αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μην πάρεις βοήθημα. Στο ιντερνετ δημοσιευονται οι σημειώσεις από γνωστά ιδιωτικά σχολεία και έχοντας υλικο απο διάφορα βοηθήματα από το φροντιστήριο μου μπορώ να πω ότι οι σημειώσεις αυτές είναι πολύ καλύτερες. :)

Μην παρεις τον κοινο νου.αυτο εχω να προτεινω

σας ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos Serres

Νεοφερμένος

Ο Tasos Serres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....
να επιλεξεις αυτο που σου αρεσει περισσοτερο...το οτι βαλανε δυσκολα στα μαθ. γενικης δεν πρεπει να σε απασχολει καθολου..
καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

τα γενικης ειναι no-brainer διαβαζεις λιγο, γραφεις πολυ
η βιολογια (την διαβασα γ ενδοσχολικες) πολυ απεξω εχει και κουραζει, ενω στα γενικης, τα μπαλωνεις απο κατευθυνση πολλα πραγματα

διαβασα 1 ωρα ακριβως (μεσα στην εξετασεις) την πρωτη χρονια, και εγραψα πανω απο 19 (δεν θυμαμαι ποσο)
κατι αναλογο την δευτερη χρονια

βιολογια, οσο καλα και να τα ξερεις δεν ισχυει
και αφου εχεις βιολογια κατευθυνσης...εχεις αρκετα πραγματα να παπαγαλισεις, για να εχεις ΚΑΙ αυτο
ασε που η στατιστικη θα σου χρειαστει στο πανεπιστημιο, οπου και αν πας απο θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

Γειά σας παιδιά,
Είμαι και εγώ ένας μαθητής της Γ' λυκείου πλέον και την επόμενη Τρίτη ξεκινούν τα θερινά μαθήματα...Καλή αρχή να έχουμε , καλό αγώνα και υπομονή φυσικά..! Θα ήθελα βοήθεια στην επιλογή μαθήματος γενικής. Είμαι θετική κατεύθυνση και η αλήθεια είναι οτι με ενδιαφέρει αποκλειστικά το 3ο πεδίο οπότε είμαι σε δίλλημα...Βιολογία ή Μαθηματικά Γενικής...;;;; Οι φετινές ανακοινώσεις για τα θέματα των μαθηματικών γεν με έβαλαν σε σκέψεις....

Ότι θα διαβάζεις πιο ευχάριστα. :) Αλλά αφού λες ότι θέλεις 3ο πεδίο πιο πολύ στα ενδιαφέροντα σου ειναι υποθέτω η βιολογία που έχει ένα κεφάλαιο σχετικό με υγεία.

Εγώ προτείνω βιολογία ή φυσική. Με διαφορά τα πιο ενδιαφέροντα από τα μαθήματα επιλογής. Μακάρι να είχα αυτή την άποψη και πριν 1 χρόνο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ιστορια-Βιολογια->Αποστηθιση,ως το δεκεμβριο να εχετε βγαλει την υλη
Δε χρειάζεται να βγει η ύλη μέχρι το Δεκέμβρη. Δηλαδή εμείς πατώσαμε που τη βγάλαμε χαλαρά κατά το Μάρτιο;

Ελπίζω πως όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ότι θα διαβάζεις πιο ευχάριστα. :) Αλλά αφού λες ότι θέλεις 3ο πεδίο πιο πολύ στα ενδιαφέροντα σου ειναι υποθέτω η βιολογία που έχει ένα κεφάλαιο σχετικό με υγεία.

Εγώ προτείνω βιολογία ή φυσική. Με διαφορά τα πιο ενδιαφέροντα από τα μαθήματα επιλογής. Μακάρι να είχα αυτή την άποψη και πριν 1 χρόνο... :(

Υποκειμενικο ειναι αυτο....Για μενα η βιολογια εινα περα για περα βαρετη και η φυσικη ειναι για οσους εχουν μια παραπανω αγαπη....Τα μαθηματικα εχουν πιο πολυ ενδιαφερον, και εχουν και πραγματα που θα συναντησεις και στις περισσοτερες σχολες, π.χ στατιστικη...Βεβαια, κριτηριο για το τι θα επιλεξεις πρεπει να ειναι αυτο που νομιζεις οτι θα γραψεις καλυτερα, εκτος αμα θελεις 5ο πεδιο...Δεν πρεπει να επηρεαζονται απο το τι εβαλαν φετος μαθηματικα...Του χρονου μπορει να βαλουν δυσκολα βιολογια, ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Θα έπαιρνα Φυσική αλλά είμαι στη θεωρητική και δεν ανοίγει πεδίο, η Βιολογία μου αρέσει πολύ αλλά δεν ενδιαφέρομαι για παραϊατρικά, οπότε μάλλον Μαθηματικά.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Υποκειμενικο ειναι αυτο....Για μενα η βιολογια εινα περα για περα βαρετη και η φυσικη ειναι για οσους εχουν μια παραπανω αγαπη....Τα μαθηματικα εχουν πιο πολυ ενδιαφερον, και εχουν και πραγματα που θα συναντησεις και στις περισσοτερες σχολες, π.χ στατιστικη...Βεβαια, κριτηριο για το τι θα επιλεξεις πρεπει να ειναι αυτο που νομιζεις οτι θα γραψεις καλυτερα, εκτος αμα θελεις 5ο πεδιο...Δεν πρεπει να επηρεαζονται απο το τι εβαλαν φετος μαθηματικα...Του χρονου μπορει να βαλουν δυσκολα βιολογια, ποτε δεν ξερεις

Αυτή την καραμέλα με τη στατιστική κόψτε την. :) Λες και εμείς που κάναμε το πασάλειμα που προβλέπει το σχολικό βιβλίο την κατανοήσαμε σε βάθος και έχουμε εξασφαλίσει 10άρια στα σχετικά μαθηματα στο πανεπιστήμιο. :confused:

Εγώ ορίζω ως ενδιαφέρον ένα μάθημα που μιλάει για κάτι που συμβαίνει στη φύση, για κάτι που μπορώ να φανταστώ (πχ φαινόμενο του θερμοκηπίου, διάθλαση φωτός). Το ότι θα λύσω μια εξίσωση και θα βγάλω ένα ξερό αποτέλεσμα δεν με ευχαριστεί και τόσο σαν διαδικασια.

Σαφώς και είναι υποκειμενικό, το παιδί ζήτησε γνώμες και εγώ λέω τη δικιά μου. Δε νομίζω να μπορεί να αμφισβητησει κανείς όμως ότι τα μαθηματικά είναι πιο απρόβλεπτα απο τα άλλα δύο μαθήματα, χωρίς αυτό να τα κάνει εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν τα πας πολύ τα μαθηματικά, τότε σου προτείνω ανεπιφύλακτα να μαθηματικά γενικής ;) Γλιτώνεις και την αποστίθηση της βιολογίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbieduck

Νεοφερμένος

Η debbieduck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά καλό κουράγιο, μην ανησυχείτε ούτε που θα το καταλάβετε πότε θα τελειώσει η χρονιά!Εμένα σαν χθες μου φαίνεται που έγραφα για τη θερινή μου προετοιμασία για τις πανελλαδικές του 2013...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Παιδιά καλό κουράγιο, μην ανησυχείτε ούτε που θα το καταλάβετε πότε θα τελειώσει η χρονιά!Εμένα σαν χθες μου φαίνεται που έγραφα για τη θερινή μου προετοιμασία για τις πανελλαδικές του 2013...
Μια χαρά θα το καταλάβουν, ειδικά το δίμηνο Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου. Απλώς δεν είναι τόσο τραγικά όσο ακούγονται. :P
Και βόλτες θα βγαίνετε και στον υπολογιστή θα κάθεστε. Μετά το Μάρτιο ζορίζουν πολύ τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να βγει η ύλη μέχρι το Δεκέμβρη. Δηλαδή εμείς πατώσαμε που τη βγάλαμε χαλαρά κατά το Μάρτιο;

Ελπίζω πως όχι. :P
Δεν εννοω αυτο,απλως αυτα τα μαθηματα επειδη ειναι αποστηθισης καλο ειναι να βγουν νωρις και να μην τρεχουν τον τελευταιο μηνα οπως εβλεπα μερικους συμμαθητες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top