[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδιά με όλα αυτά που έχουν ακουστεί φέτος, ότι δηλαδή τα μαθήματα θα μειωθούν από 6 σε 4, κάνετε όλα τα μαθήματα ή δεν κάνετε καποια;
δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυσει κατι τετοιο για εμας..;)

αυριο κανω το πρωτο μαθημα στην ιστορια...να δουμε πως θα ειναι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφία Ι.

Νεοφερμένος

Η Σοφία Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεεεεεν το πιστεύω ότι είμαστε οι επόμενοι!!!!!!!!!

Παιδιά άντε καλή χρονιά να έχουμε καλό κουράγιο σε όλους!!! :DDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλή υπομονή ρε παιδιά, δεν θα καταλάβετε πότε θα περάσει ο καιρός:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ρε παιδια δε θελω να σας το χαλάσω αλλα εκτος του οτι το συστημα ενδεχεται να αλλαξει και η ύλη θα είναι αρκετά διαφορετική , τουλαχιστον στη θεωρητική...Ποιός ο λόγος να ξεκινάτε απο τις 15 ( ? ) Ιουνιου Ιστορία ή Λογοτεχνία; ΚΑΘΗΣΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΑΡΧΑΙΑ ΚΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΑ να μην εχετε κενα και τον ιουλιο ,που θα εχει ανακοινωθει η υλη θα εχετε πολυ χρόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδια δε θελω να σας το χαλάσω αλλα εκτος του οτι το συστημα ενδεχεται να αλλαξει και η ύλη θα είναι αρκετά διαφορετική , τουλαχιστον στη θεωρητική...Ποιός ο λόγος να ξεκινάτε απο τις 15 ( ? ) Ιουνιου Ιστορία ή Λογοτεχνία; ΚΑΘΗΣΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΑΡΧΑΙΑ ΚΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΑ να μην εχετε κενα και τον ιουλιο ,που θα εχει ανακοινωθει η υλη θα εχετε πολυ χρόνο!
Σίγουρο είναι αυτό που λες; Δεν νομίζω να κάνουν τρελές αλλαγές στην ύλη από τη μία χρονιά στην άλλη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
έτσι αρχίζουμε!:)
πώς θα τελειώσουμε είναι το θέμα :P
:
έλα,είναι λογικό να είναι όλοι κουρασμένοι στο τέλος και ν'ανυπομονούν να τελειώσουν...είναι πολύ λογικό :)
ούτε θα καταλαβετε πώς θα φύγει η χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
έλα,είναι λογικό να είναι όλοι κουρασμένοι στο τέλος και ν'ανυπομονούν να τελειώσουν...είναι πολύ λογικό :)
ούτε θα καταλαβετε πώς θα φύγει η χρονιά...

Το κουρασμένοι δεν πειράζει.Κάτι άλλο δε θέλουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Σίγουρο είναι αυτό που λες; Δεν νομίζω να κάνουν τρελές αλλαγές στην ύλη από τη μία χρονιά στην άλλη:worry:
Aκόμη φήμες είναι αλλα στη λογοτεχνία ας πούμε λεγεται οτι θα αλλάξει αρκετά οπως και στα αρχαία αλλα και την Ιστορια.Μπορει να είναι και Ραδιο Αρβύλα αλλα γενικά δεν ξέρω τι γίνεται σε αλλες πόλεις αλλα μου φαινεται καπως να ξεκινησει κανεις 15 Ιουνιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Aκόμη φήμες είναι αλλα στη λογοτεχνία ας πούμε λεγεται οτι θα αλλάξει αρκετά οπως και στα αρχαία αλλα και την Ιστορια.Μπορει να είναι και Ραδιο Αρβύλα αλλα γενικά δεν ξέρω τι γίνεται σε αλλες πόλεις αλλα μου φαινεται καπως να ξεκινησει κανεις 15 Ιουνιου!
Τι να σε πω πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξουν αλλαγές αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Κοίτα η θερινή προετοιμασία ξεκινάει(στις περισσότερες περιπτώσεις τουλάχιστον) μετά το τέλος των ενδοσχολικών εξετάσεων. Είναι ένας μήνας αν δεν κάνω λάθος και μετά τα παιδιά ξεκινάνε κανονικά μετά τον 15αύγουστο. Εμείς πχ πέρσι αργήσαμε να τελειώσουμε στις εξετάσεις και μετά κάναμε 2 βδομάδες προετοιμασία. Άρα νομίζω κανονικά αρχίσανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Τι να σε πω πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξουν αλλαγές αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Κοίτα η θερινή προετοιμασία ξεκινάει(στις περισσότερες περιπτώσεις τουλάχιστον) μετά το τέλος των ενδοσχολικών εξετάσεων. Είναι ένας μήνας αν δεν κάνω λάθος και μετά τα παιδιά ξεκινάνε κανονικά μετά τον 15αύγουστο. Εμείς πχ πέρσι αργήσαμε να τελειώσουμε στις εξετάσεις και μετά κάναμε 2 βδομάδες προετοιμασία. Άρα νομίζω κανονικά αρχίσανε.

Αλλα 15;;; Εστω μια βδομαδούλα ακομη;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
παιδια της θεωρητικης θελω να σας ρωτησω...αρχαια κατευθυνσης ποιο βοηθημα θα χρησιμοποιησετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Για αρχαία συστήνω ανεπιφύλακτα το εκδόσεις Μπαχαράκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Για αρχαία συστήνω ανεπιφύλακτα το εκδόσεις Μπαχαράκη.

οκ,σε ευχαριστω πολυ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Για αρχαία συστήνω ανεπιφύλακτα το εκδόσεις Μπαχαράκη.

Οοοοοοοοοοοοοοχι. Το χειρότερο βοήθημα έβερ. Πρώτη χρονιά πήγαινα στον Μπαχαράκη και ήταν απ' τα χειρότερα φροντιστήρια. Δε το λεω μόνο εγώ αλλά οι περισσότεροι μαθητές. Πολύ κακογραμμένο βοήθημα, δεν έχει τρομερή ανάλυση σε κάθε ενότητα και είναι πολύ γενικό και αόριστο. Ξέρω και τον καθηγητή που το έγραψε και είναι λίγο fail και ο ίδιος.
Δεύτερη χρονιά, πήγα σε ενα άλλο φροντιστήριο, στο οποίο μας έδιναν ότι είχε το study4exams και κάποια δικά τους. ΓΙα μενα το καλύτερο βοήθημα για το γνωστό είναι αυτο του study4exams. Είναι οι σημειώσεις του υπουργείο και έχει τρομερή ανάλυση.

Αν θες κάτι να πάρεις απο εκδόσεις Μπαχαράκη, τότε πάρε το βοήθημα των λατινικών και το βιβλίο του συντακτικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
παιδια της θεωρητικης θελω να σας ρωτησω...αρχαια κατευθυνσης ποιο βοηθημα θα χρησιμοποιησετε;;

Φλώρου - εκδ. Ελληνοεκδοτική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι γινεται;Μονο εγω δεν θα κανω φροντιστηριο το καλοκαιρι;Με αγχωσατε τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τι γινεται;Μονο εγω δεν θα κανω φροντιστηριο το καλοκαιρι;Με αγχωσατε τωρα.
Σιγά δεν έγινε και τίποτα αν δεν κάνεις θερινά μαθήματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα κάνω μαθήματα.Μόνη μου θα προσπαθήσω να βγάλω κάποια θεωρητικά πράγματα από τη βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αρχίζω την άλλη βδομάδα, δεν ξέρω τι μάθημα επιλογής να πάρω και έχω πολύ άγχος στην ιδέα ότι οι επόμενες Πανελλήνιες θα είναι για εμάς.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top