[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,413 μηνύματα.
εγω λυπαμαι πιο πολυ αυτους που θα χρειαστει να ξαναδωσουν

Κι εγώ. Φροντίστε να περάσετε κάπου (που να σας αρέσει φυσικά).
Οσοι λένε οτι η 2η χρονια είναι πιο εύκολη... απλα δεν εχουν ξαναδώσει και μιλάνε χωρίς να ξέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Η διαφορά είναι, πως βιολογία ΓΠ παίρνει ο κάθε πικραμένος που δεν ανοίγει βιβλίο, οπότε γι αυτό είχε 35% <10. Μαθηματικά πάλι, παίρνουν αρκετοί επειδή τους αρέσει, αν και είναι μειοψηφία, παράλληλα όμως παίρνουν μαθ γεν και θεωρητικοί που θέλουν 5ο πεδίο. Αυτοί είναι που γεμίζουν τα στατιστικά για κάτω από την βάση. :P
εδω αντιλεγω μαθηματικα παιρνει ο καθε πικραμενος τεχνολογος που δεν θελει να διαβασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κι εσύ το ίδιο έκανες :worry:

Εγω την πηρα επειδη ηθελα 3ο πεδιο :-* :)

Γιατί δεν πήρες μαθηματικά ρε χάουζ; Δεν θα έγραφες;

Επειδη δεν ανοιγουν μηπως το 3ο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Επειδη δεν ανοιγουν μηπως το 3ο πεδιο?
Δηλαδή αν σε ενδιέφερε μόνο το 1ο πεδίο θα έπαιρνες μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δηλαδή αν σε ενδιέφερε μόνο το 1ο πεδίο θα έπαιρνες μαθηματικά;

Οχι,θα επαιρνα Βιο επειδη μαρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οχι,θα επαιρνα Βιο επειδη μαρεσει.
Ναι οκ αλλά είναι και εύκολο μάθημα. Δεν είναι ηλίθια η λογική του να πάρεις βίο επειδή νομίζεις πως θα γράψεις και να απορρίψεις τα μαθηματικά. Φαντάσου δηλαδή ότι υπάρχουν άτομα που δεν έχουν καμία επαφή με αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Η διαφορά είναι, πως βιολογία ΓΠ παίρνει ο κάθε πικραμένος που δεν ανοίγει βιβλίο, οπότε γι αυτό είχε 35% <10. Μαθηματικά πάλι, παίρνουν αρκετοί επειδή τους αρέσει, αν και είναι μειοψηφία, παράλληλα όμως παίρνουν μαθ γεν και θεωρητικοί που θέλουν 5ο πεδίο. Αυτοί είναι που γεμίζουν τα στατιστικά για κάτω από την βάση. :P

Και εκτός αυτού, είμαι βέβαιος ότι τα στατιστικά για όσους γράψανε 19-20 σε αυτά τα 2 μαθήματα, θεωρητικούς, έχουν χαώδη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κι εγώ. Φροντίστε να περάσετε κάπου (που να σας αρέσει φυσικά).
Οσοι λένε οτι η 2η χρονια είναι πιο εύκολη... απλα δεν εχουν ξαναδώσει και μιλάνε χωρίς να ξέρουν

εγω ξαναδωσα
δοξα τω Θεω, ηταν πιο ευκολα

ξυπνας οτι ωρα θες
εχεις οση ωρα να διαβασεις θες
χαζευεις και λιγο το βραδυ μια χαρα ειναι
(την δευτερα φορα εγραψα παραπανω απο την πρωτη και μπηκα πρωτη επιλογη, λοχρη ασοεε)

εχεις χρονο για ολα την δευτερη χρονια
δεν σκοτωνεσαι καθολου
καμια σχεση με την πρωτη
αγχωνεσαι φυσικα λιγο, αλλα καμια σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Οχι,θα επαιρνα Βιο επειδη μαρεσει.
Εγω την πηρα επειδη ηθελα 3ο πεδιο :-* :)

Κι εγώ έτσι θα λεγα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
ολα ειναι στο μυαλο. εδωσα φετος,η χρονια ηταν ζορικη, κουραστηκα,απογοητευτηκα ομως τα πραγματα δεν τοσο τραγικα οσο ακουγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Σήμερα ξεκινήσαμε με ένα βαρβάτο 3ωρο , αύριο ένα ωραίο 2ωρο και από βδομάδα κανονικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιω_αννα

Νεοφερμένος

Η ιω_αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν εχω συνειδητοποιησει ακομη οτι ηρθε η σειρα μας...:redface: καλη μας αρχη και ελπιζω να αντεξουμε ως το Μαιο...

εγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση,μαθημα επιλογης θα παρω βιολογια γενικης και ξεκιναω θερινη προετοιμασια απο Τεταρτη...
πραγματικα εχω μεγαλη περιεργεια να δω τι θα σκεφτουν φετος για να μας χαντακωσουν
Τελος παντων ας ειμαστε αισιοδοξοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mednerd

Νεοφερμένος

Η mednerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ είμαι θετική και ξεκινάω μαθήματα Τρίτη 25/6, προς το παρόν ξεκούραση :whistle: Μάθημα επιλογής θα πάρω μάλλον μαθηματικά...
Καλή αρχή σε όλους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
αθωα μου παιδια! καλη επιτυχια, οι πανελληνιες ειναι μια δοκιμασια χαρακτηρα (οσο και αν δεν φαινεται)

δειχνετε χαρακτηρα και με την προσπαθεια που θα κανετε
και με το πως θα δεχτειτε τα αποτελεσματα (πχ ειχα συμμαθητες που δεν διαβαζαν ποτε και ελεγαν σαν δικαιολογια οτι δεν μπηκαν πουθενα επειδη ηταν δυσκολα τα θεματα...αμα γραφεις 0.5/20 σε ολα...δεν φταινε τα θεματα)

καλη επιτυχια, ο κοπος αξιζει και να θυμαστε

δουλεια, δουλεια, δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους σας!! Η χρονιά θα περάσει σαν αστραπή, βρείτε διεξόδους για να απαλλάσσεστε από το άγχος και μην απορρίψετε το ενδεχόμενο να πάρετε φυσική γενικής (αν είστε θετική - τεχνολογική).

Επίσης, για τους θετικούς, λύστε ΠΑΡΑ πολλές ασκήσεις από Σαλτερή στη Χημεία, διαβάζετε τέλεια τη Βιολογία Κατεύθυνσης και, αν φοβάστε να πάρετε μαθηματικά γενικής, πάρτε καλύτερα φυσική παρά βιολογία, εκτός φυσικά αν μπορείτε την αποστήθιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ηρθε και η σειρα μας,γενια του 96
Καλη μας επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Παιδιά με όλα αυτά που έχουν ακουστεί φέτος, ότι δηλαδή τα μαθήματα θα μειωθούν από 6 σε 4, κάνετε όλα τα μαθήματα ή δεν κάνετε καποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
πολύ μ'αρέσει να βλέπω την επόμενη γενιά να ξεκινάει με χαρά κι αισιοδοξία...
μου θυμίζετε εμάς πέρσι :clapup:
κρατήστε γερές δυνάμεις για το μάιο και οπωσδήποτε,κοιτάξτε να κρατήσετε αυτήν τη χαρά και την όρεξη.
Μην τα δώσετε όλα για όλα τώρα,γιατί από σεπτέμβρη δε θα έχετε αντοχές.
Όοοολα με μέτρο,έτσι; :P
Άντε, καλή αρχή κ' επιτυχία! ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelic_soul

Νεοφερμένος

Ο angelic_soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλά μην αγχώνεστε και μην λέτε οι θετικοί τι θα κάνω και πως θα περάσω, η βιολογία θέλει αποστήθιση και δεν την έχω εγώ την αποστήθιση αλλά την έχουν οι θεωρητικοί. Και στην Ιατρική έχει αποστήθιση και μάλιστα πάρα πολύ. Ένα μάθημα που μου έρχεται στα γρήγορα είναι η ανατομία. Η ανατομία είναι μόνο αποστήθιση τίποτα άλλο. Λοιπόν μην αγχώνεστε φυλάξτε το άγχος σας για τη βιοχημεία όταν θα περάσετε σε ιατρικές ή κτηνιατρικές, φαρμακευτικές σχολές και θα τα δείτε στη πορεία.

Έπίσης στη θέση σας θα έτρωγα κάθε πρωί 2 χούφτες κάσσιους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
πολύ μ'αρέσει να βλέπω την επόμενη γενιά να ξεκινάει με χαρά κι αισιοδοξία...
έτσι αρχίζουμε!:)
πώς θα τελειώσουμε είναι το θέμα :P

Σήμερα ξεκινήσαμε με ένα βαρβάτο 3ωρο , αύριο ένα ωραίο 2ωρο και από βδομάδα κανονικά
καλή αρχή! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top