[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ειναι τραγικοι οι θεωρητικοι οι οποιοι παιρνουν Βιολογια με προσχημα την ''παπαγαλια'' της και τα δηθεν πιο ευκολα θεματα απο τα μαθηματικα.Τετοιες στιγμες ευχομαι να βαλουν παλουκαρες στην Βιολογια Γ.Π και οποιος μπει πανεπιστημιο να μην παρει πτυχιο λογω του μαθηματος της στατιστικης.

Αντε γεια,αφου δεν το εχετε,χαροπαλευετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ειναι τραγικοι οι θεωρητικοι οι οποιοι παιρνουν Βιολογια με προσχημα την ''παπαγαλια'' της και τα δηθεν πιο ευκολα θεματα απο τα μαθηματικα.Τετοιες στιγμες ευχομαι να βαλουν παλουκαρες στην Βιολογια Γ.Π και οποιος μπει πανεπιστημιο να μην παρει πτυχιο λογω του μαθηματος της στατιστικης.

Αντε γεια,αφου δεν το εχετε,χαροπαλευετε.

Μα γι αυτό παίρνουν βιολογία ΓΠ. Δεν μπορούν να βάλουν παλουκάρες. :P (πιστοποιημένο από βιολόγο αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
συγγνωμη,αλλα αν δεν τους ενδιαφερει καθολου το 5ο πεδιο,τι να κανουν; να παρουν μαθηματικα για εφε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μα γι αυτό παίρνουν βιολογία ΓΠ. Δεν μπορούν να βάλουν παλουκάρες. :P (πιστοποιημένο από βιολόγο αυτό)

Μπορουν να βαλουν θεματα που μπερδευουν,και εχει αποδειχθει πολλες φορες.
Περσυνα στατιστικα του Υ.Π,αναφερουν οτι το 35% στην Βιο ΓΠ ηταν <10 και αντιστοιχα το 40 στα μαθς.Οχι και τραγικη διαφορα.

συγγνωμη,αλλα αν δεν τους ενδιαφερει καθολου το 5ο πεδιο,τι να κανουν; να παρουν μαθηματικα για εφε;

Ενω αυτοι που παιρνουν Βιολογια θελουν καργα Παραιατρικα και Βιολογικα ως δευτερη επιλογη.Εγω ειδα οτι υπηρχε μια αμφιταλαντευση μεταξυ Βιο και Μαθς απο τους μαθητες,και οτι κατεληξαν με εναν ηλιθιο συλλογισμο στην βιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ενω αυτοι που παιρνουν Βιολογια θελουν καργα Παραιατρικα και Βιολογικα ως δευτερη επιλογη.Εγω ειδα οτι υπηρχε μια αμφιταλαντευση μεταξυ Βιο και Μαθς απο τους μαθητες,και οτι κατεληξαν με εναν ηλιθιο συλλογισμο στην βιο.
δεν ειπα οτι δεν ισχυει,αλλα τι αλλο να επαιρναν; ιστορια που ειναι χιλιες φορες χειροτερη ή φυσικη που ειναι παντελως ασχετη;; :/:
αν δεν σε ενδιαφερει το 5ο πεδιο απο θεωρητικη,τι να τα κανεις τα μαθζ; αντε,ειναι και μερικοι που θελουν κατι στρατιωτικες απο 4ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
δηλαδή για σένα είναι καλύτερα να πάρουν μαθηματικά που τα έχουν παρατήσει εδώ και 1-2 χρόνια στην καλύτερη, έτσι για να λένε; η βιολογία είναι πιο κοντά στη λογική της θεωρητικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Ενω αυτοι που παιρνουν Βιολογια θελουν καργα Παραιατρικα και Βιολογικα ως δευτερη επιλογη.Εγω ειδα οτι υπηρχε μια αμφιταλαντευση μεταξυ Βιο και Μαθς απο τους μαθητες,και οτι κατεληξαν με εναν ηλιθιο συλλογισμο στην βιο.
Είναι ηλίθιος συλλογισμός το να επιλέξεις το μάθημα στο οποίο πιστεύεις ότι θα γράψεις καλύτερα;
Εξετάσεις δίνεις, δεν ψηφίζεις την πιο ενδιαφέρουσα επιστήμη. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ειναι τραγικοι οι θεωρητικοι οι οποιοι παιρνουν Βιολογια με προσχημα την ''παπαγαλια'' της και τα δηθεν πιο ευκολα θεματα απο τα μαθηματικα.Τετοιες στιγμες ευχομαι να βαλουν παλουκαρες στην Βιολογια Γ.Π και οποιος μπει πανεπιστημιο να μην παρει πτυχιο λογω του μαθηματος της στατιστικης.

Αντε γεια,αφου δεν το εχετε,χαροπαλευετε.
Βιολογια οπως και να το κανουμε ειναι πιο safe μαθημα,αυτο φαινεται απο την θεωρια που εχουν τα 2 μαθηματα την διαβαζεις γραφεις τελειωσες,το θεμα ειναι οτι ως 4ο θεμα που μπορουν να βαλουν βιοσυσσωρευση με καποια μαθηματικη σκεψη,υποτηπωδης,δεν το κανουν ετσι περνανε στο πανεπιστημιο ατομα που δεν ξερουν ποσο κανει -4επι-4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Μαρεσει που εχετε αποψη και κρινετε οτι τα μαθηματικα γενικης φετος ηταν πανδυσκολα, ενω δεν εχετε διδαχτει τιπτα ακομα...σοβαρευτειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μαρεσει που εχετε αποψη και κρινετε οτι τα μαθηματικα γενικης φετος ηταν πανδυσκολα, ενω δεν εχετε διδαχτει τιπτα ακομα...σοβαρευτειτε!
Γεια σου αινσταιν,δεν το κρινουμε εμεις το κρινουν μαθητες-αποφοιτοι-καθηγητες,βεβαιως για ενα ατομο του επιπεδου ειναι σαν να κανεις προσθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ντάξει είμαι σίγουρη οτι δεν προκείται να με χαντακώσει απ ότι έχει δείξει με πάει πολύ.... μου έιπε κίόλας "τέτοια ταξη που είτσε ολοι 20 θα πάρετε στα τετράμηνα" (είμαστε μονο 7 παιδιά στη θετική)

και οι γονείς μου μου λένε οτι όποιον καθηγητή και να πάρω το αν θα γράψω καλά μονο από μένα εξαρτάται αφου εγώ θα διαβάζω οχι αυτοί...
αρχικά δεν θα τον είχα πάρει όμως, επέμενε όχι εκβιαστηκα, (αν και ήταν λίγο πιεστικός χωρίς να το καταλάβει) αλλά δείχνοντας εδιαφέρον...:redface:
Ωραία, και αφού θα σου κάνει στο σχολείο γιατί αυτοπρωτάθηκε και για τα ιδιαίτερα? Φέτος στο σχολείο είχαμε τον καλύτερο μαθηματικό που μου έχει κάνει ποτέ ο οποίος τυχαίνει να είναι και θειος της κολλητής μου. Μπορούσαμε να τον πάρουμε και για ιδιαίτερα όμως αρκεστήκαμε στο ότι πήρε το τμήμα μας και λόγω της ανηψιας του και επειδή άλλα 10 άτομα μας είχε από την 1η λυκειου και είχαμε αριστη σχέση. Θα ήταν κοροιδια να τον έχουμε το πρωί, να μας δίνει άπειρο υλικο, να κάνει υπέροχο μάθημα και να τον έχουμε και το βράδυ να μας λέει τα ίδια. Το να θέλει ο μαθητής να κάνει με τον χ υπεργαμάτο καθηγητή του σχολείου το καταλαβαίνω, το να προσφέρεται ο καθηγητής να ''βοηθήσει'' τον μαθητή απο μόνος του και μάλιστα να λέει και διάφορα σάλια του στυλ θα πάρετε όλοι έτσι κι αλλιώς 20 απλά με εξοργίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ζησε στο μικροκοσμο σου εσυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδια,θεωρω πως η θεωρητικη εχει την βιολογια ως μονοδρομο(μαθηματικα,φυσικη απορριπτονται για ευνοητους λογους,η ιστορια ειναι δυσκολοτερη στην αποστηθιση) οσον αφορα θετικη και τεχνολογικη αποκλειστε την ιστορια και καλυτερα την φυσικη .σας προτεινω να παρετε βιολογια εαν δε δυσκολευεστε ιδιαιτερα στην αποστιθηση η εαν δεν ειστε αριστουχοι στα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ενω αυτοι που παιρνουν Βιολογια θελουν καργα Παραιατρικα και Βιολογικα ως δευτερη επιλογη.Εγω ειδα οτι υπηρχε μια αμφιταλαντευση μεταξυ Βιο και Μαθς απο τους μαθητες,και οτι κατεληξαν με εναν ηλιθιο συλλογισμο στην βιο.
Ναι έχεις δίκαιο με έναν ηλίθιο συλλογισμό λέει κάποιος: Μαθηματικά δυσκολεύομαι, δεν το χω και πιθανώς να μη τα πάω καλά. Η βίο με φαίνεται εύκολο μάθημα και κατά πάσα πιθανότητα θα γράψω πολύ καλά. Και τι μπορεί να πάρει αυτός ο μαθητής δηλαδή κατά τη γνώμη σου; Μαθηματικά; Για να φάει τα μούτρα του; Απλά κοιτάς σε ποιο μάθημα τα πας καλύτερα και το επιλέγεις, έτσι έχει η ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Ειναι τραγικοι οι θεωρητικοι οι οποιοι παιρνουν Βιολογια με προσχημα την ''παπαγαλια'' της και τα δηθεν πιο ευκολα θεματα απο τα μαθηματικα.Τετοιες στιγμες ευχομαι να βαλουν παλουκαρες στην Βιολογια Γ.Π και οποιος μπει πανεπιστημιο να μην παρει πτυχιο λογω του μαθηματος της στατιστικης.

Αντε γεια,αφου δεν το εχετε,χαροπαλευετε.

Κι εσύ το ίδιο έκανες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κι εσύ το ίδιο έκανες :worry:
Όντως ρε, και ο χάουζ βιολογία πήρε:P

Γιατί δεν πήρες μαθηματικά ρε χάουζ; Δεν θα έγραφες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Πω πόσο λυπάμαι τα άτομα που θα πάνε τώρα τρίτη λυκείου :(

Απολαύστε λέω εγώ το καλοκαίρι αυτό και μη πέσετε με τα μούτρα στο διάβασμα από τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πω πόσο λυπάμαι τα άτομα που θα πάνε τώρα τρίτη λυκείου :(

Απολαύστε λέω εγώ το καλοκαίρι αυτό και μη πέσετε με τα μούτρα στο διάβασμα από τώρα...
εγω λυπαμαι πιο πολυ αυτους που θα χρειαστει να ξαναδωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω λυπαμαι πιο πολυ αυτους που θα χρειαστει να ξαναδωσουν
Ναι ρε και εγώ δεν θέλω να ξαναδώσω με την καμία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μπορουν να βαλουν θεματα που μπερδευουν,και εχει αποδειχθει πολλες φορες.
Περσυνα στατιστικα του Υ.Π,αναφερουν οτι το 35% στην Βιο ΓΠ ηταν <10 και αντιστοιχα το 40 στα μαθς.Οχι και τραγικη διαφορα.
Η διαφορά είναι, πως βιολογία ΓΠ παίρνει ο κάθε πικραμένος που δεν ανοίγει βιβλίο, οπότε γι αυτό είχε 35% <10. Μαθηματικά πάλι, παίρνουν αρκετοί επειδή τους αρέσει, αν και είναι μειοψηφία, παράλληλα όμως παίρνουν μαθ γεν και θεωρητικοί που θέλουν 5ο πεδίο. Αυτοί είναι που γεμίζουν τα στατιστικά για κάτω από την βάση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top