[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
οι περισσοτεροι απόφοιτοι θα σας λενε οτι ολα ειναι γελοία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
αυτό σου επιτείνει το άγχος, και ειδικά όταν δυσκολεύεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλα γελοία δεν ειναι σε καμια των περιπτωσεων!αυτο που λενε καποιοι αοθ παω για 20 ειναι πανευκολο αοδε το ιδιο βιολογια γενικης ευκολο 20αρι !εννοουνε οτι ειναι τα πιο ευκολα απο τα αλλα μαθηματα των εξετασεων αλλα και παλι για να τα μαθεις θελει πολυ κοπο και διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εγω ξεκιναω δυο σεπτεμβριου.καλημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μερικες συμβουλες απο την εμπειρια μου προς Θεωρητικαριους
Αρχαια->το γνωστο να το εχετε βγαλει τον δεκεμβριο κατα πολυ οι συνεχεις επαναληψεις θα σας βοηθησουν πολυ,το αγνωστο δουλεψτε το κατα την διαρκεια του καλοκαιριου γιατι μεσα στην χρονια δεν θα βρισκεται τοσο χρονο μην κανετε την ιδια μαλακια με εμενα που ετρεχα με το αγνωστο 1 μηνα πριν αρχισουμε
Ιστορια-Βιολογια->Αποστηθιση,ως το δεκεμβριο να εχετε βγαλει την υλη
Κειμενα->Δεν μαθαινονται αποστηθιση μην κανετε αυτη την λαλακια οπως πολλοι στην αρχη
Λατινικα->Θα ακουτε απο πολλους οτι ειναι γελοια και δεν θα σας φαινονται ετσι,χρειαζονται συνεχη απασχοληση και αρκετο διαβασμα
Εκθεση->Οτι γουσταρετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μερικες συμβουλες απο την εμπειρια μου προς Θεωρητικαριους
Αρχαια->το γνωστο να το εχετε βγαλει τον δεκεμβριο κατα πολυ οι συνεχεις επαναληψεις θα σας βοηθησουν πολυ,το αγνωστο δουλεψτε το κατα την διαρκεια του καλοκαιριου γιατι μεσα στην χρονια δεν θα βρισκεται τοσο χρονο μην κανετε την ιδια μαλακια με εμενα που ετρεχα με το αγνωστο 1 μηνα πριν αρχισουμε
Ιστορια-Βιολογια->Αποστηθιση,ως το δεκεμβριο να εχετε βγαλει την υλη
Κειμενα->Δεν μαθαινονται αποστηθιση μην κανετε αυτη την λαλακια οπως πολλοι στην αρχη
Λατινικα->Θα ακουτε απο πολλους οτι ειναι γελοια και δεν θα σας φαινονται ετσι,χρειαζονται συνεχη απασχοληση και αρκετο διαβασμα
Εκθεση->Οτι γουσταρετε:P
νομιζω πως ειναι υπερβολικο !η ιστορια ειναι πολυ δυσκολο να βγει μεχρι τον δεκεμβριο και να την ξερουν καλα!μεχρι τον δεκεμβριο ουτε διαγωνισμα στο σχολειο δεν θα εχουνε γραψει καλα καλα κατι το οποιο βοηθαει σημαντικα γιατι κανεις επαναληψη!εγω βιολογια την εβγαλα τον φεβρουαριο και ιστορια μεσα μαρτιου και μια χαρα τα πηγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Λέτε για τα βοηθήματα. Είναι τόσο απαραίτητα; Δεν μπορείς να γράψεις έναν καλό βαθμό με τις σημειώσεις του φροντιστηρίου και του σχολείου; Πόσο να φορτώνεις τους γονείς σου με έξτρα έξοδα και εσένα με έξτρα άγχος (πότε θα βγουν όλες αυτές οι ασκήσεις..?)
Εννοειται οτι μπορεις να γραψεις καλο βαθμο και με τις σημειωσεις.
Απλα, αν εχεις καποιο βοηθημα μπορεις να ασχοληθεις και εσυ ο ιδιος, μονος σου, περισσοτερο με καποιο μαθημα και πιθανον αν ειναι και καλο το βοηθ. να τα κατανοησεις πολυ καλυτερα, γιατι για παραδειγμα θα εχει λυμενες ασκησεις και θα σε βοηθησει να μπεις στον τροπο σκεψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
νομιζω πως ειναι υπερβολικο !η ιστορια ειναι πολυ δυσκολο να βγει μεχρι τον δεκεμβριο και να την ξερουν καλα!μεχρι τον δεκεμβριο ουτε διαγωνισμα στο σχολειο δεν θα εχουνε γραψει καλα καλα κατι το οποιο βοηθαει σημαντικα γιατι κανεις επαναληψη!εγω βιολογια την εβγαλα τον φεβρουαριο και ιστορια μεσα μαρτιου και μια χαρα τα πηγα!
εγω μιλαω απο προσωπικη εμπειρια βιολογια εβγαλα τον φεβρουαριο και εγω και ιστορια τον νοεμβριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω μιλαω απο προσωπικη εμπειρια βιολογια εβγαλα τον φεβρουαριο και εγω και ιστορια τον νοεμβριο
Νοέμβριο?:worry::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
δεν ειμαι αντιπροσωπευτικη περιπτωση ιστορια ειναι η μεγαλη μου αγαπη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εδωσα πανελλαδικές το 2013 (φετος δλδ) και νιώθω ενα κόμπο στον στομάχι απο τότε που είδα αυτό το θρέντ :worry: απαπαπαπα!

Πως ακριβώς είναι να νιώθεις κόμπο στο στομάχι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γεια σας και απο εμενα!!
εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και θα κανω το καλοκαιρι 2 ωρες αγνωστο 2 ωρες λατινικα 2 ωρες ιστορια και 2 ωρες εκθεση..
της ειπα να κανουμε και λογοτεχνια και γνωστο αλλα μου ειπε να αρχισουμε μολις ανακοινωθει η υλη για να ειμαστε σιγουροι..
με αγχωσε λιγο!!
εσεις τι λετε;;

Υ.Γ. καλη επιτυχια και καλη δυναμη σε ολους μας!!1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜανωληςΤ

Νεοφερμένος

Ο ΜανωληςΤ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!
εμένα ο καθηγητής που θα μου κάνει ιδιαίτερα μαθηματικά μου είπε πως θα χρησιμοποιήσουμε το βοήθημα του Μιχαηλίδη ,που είναι αρκετά δύσκολο.έχει κανείς γνώμη για το συγκεκριμένο;Επίσης έχω και τους 2 τόμους του παπαδάκη επειδή μας το είχαν ζητήσει στο σχολείο.τι λέτε αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμένα ο καθηγητής που θα μου κάνει ιδιαίτερα μαθηματικά μου είπε πως θα χρησιμοποιήσουμε το βοήθημα του Μιχαηλίδη ,που είναι αρκετά δύσκολο.έχει κανείς γνώμη για το συγκεκριμένο;

Η δυσκολία διαφέρει από άτομο σε άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπερα κ απο εμενα παιδια!!
Εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και πηρα μαθημα γενικης βιολογια.Αλλα αυτο π μ αγχωνει ειναι τα αρχαια κ η λογοτεχνια...πως θα τα μαθουμε ολα αυτα μου λετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τα αρχαία είναι ωραίο μάθημα, ειδικά το γνωστό. Μου άρεσε υπερβολικά γιατί πραγματευόταν ωραία θέματα. Είναι εύκολο, θα δεις ότι θα τα μάθεις όλα πολύ καλά!

Λογοτεχνία μεγάλη πίκρα για μένα. Δεν της έδωσα τη σημασία που έπρεπε και αυτό λογικά θα φανεί και στα αποτελέσματα. :P Δώσε αρκετή βάση σε αυτή και να κάνεις συχνές επαναλήψεις. Θα τα μάθεις όλα, μην αγχώνεσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καλησπερα κ απο εμενα παιδια!!
Εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και πηρα μαθημα γενικης βιολογια.Αλλα αυτο π μ αγχωνει ειναι τα αρχαια κ η λογοτεχνια...πως θα τα μαθουμε ολα αυτα μου λετε;;

εγω βασικα λογοτεχνια και εκθεση ηταν τα μαθηματα που διαβαζα λιγοτερο!δεν ξερω ακουγα ωρες να διαβαζουνε αλλοι ατελειωτες!εγω ποτε δεν εμαθα κατι απεξω!στα διαγωνισματα στο σχολειο εγραφα 14-15!ελπιζω να εχω παει καλα φετος!!παντως ειναι τοσα πολλα τα αλλα που πραγματικα η εκθεση και τα κειμενα θα σε χαλαρωνουν

Τα αρχαία είναι ωραίο μάθημα, ειδικά το γνωστό. Μου άρεσε υπερβολικά γιατί πραγματευόταν ωραία θέματα. Είναι εύκολο, θα δεις ότι θα τα μάθεις όλα πολύ καλά!


ε εισαι ανωμαλη!! :D:D:D:D
τα αρχαια ηταν το χειροτερο μαθημα!!πιο βαρετο πεθαινεις!!μαθαινεις εισαγωγη για να γραψεις αριστα 2,μαθαινεις σχολια για αλλα 2,μαθαινεις ολες τις μεταφρασεις για αλλα 2!!!μην μιλησω για το αγνωστο!υπεφερα πραγματικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω γ την συμπαρασταση!!τα ιδια μ λενε και οι καθηγητες μου,αλλα φοβαμαι μηπως μας βαλουν συνδυαστικες και τα μπερδεψω.ακουω κ απο αλλα παιδια π εχουν βγαλει αρκετο μερος της υλης και αγχωνομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω γ την συμπαρασταση!!τα ιδια μ λενε και οι καθηγητες μου,αλλα φοβαμαι μηπως μας βαλουν συνδυαστικες και τα μπερδεψω.ακουω κ απο αλλα παιδια π εχουν βγαλει αρκετο μερος της υλης και αγχωνομαι!!!

μην ακους τι κανουνε οι αλλοι!κοιτα τον εαυτο σου!!ασε να λενε οτι τα εχουνε μαθει ολα τελεια απο τωρα!!μπορει να καθονται ολη μερα σπιτι και να κολοβαρανε ενω εσυ μπορει να διαβαζεις 5 ωρες πραγματικα και να βγαζεις περισσοτερα!μην τους ακους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

butterfly_96

Νεοφερμένος

Η butterfly_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εχεις δικιο!!!απλα πιστευω πως οσο πιο νωρις τα βγαλεις,τοσο το καλυτερο γιατι θα εχεις περισσοτερο καιρο για επαναληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top