Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Στα Γιάννενα διορθώθηκαν γραπτά από τα Βόρεια Προάστια της Αθήνας και πολλά ήταν από γνωστά ιδιωτικά σχολεία...στα "πηγαδάκια" των καθηγητών εδώ λένε ότι οι μαθητές πάτωσαν σε όλα τα μαθήματα...Τα γραπτά από τα Γιάννενα πήγαν Καρδίτσα.
Ειδικότερα στη Βιολογία Κατεύθυνσης ο μεγαλύτερος βαθμός είναι ένα 90 και όλοι οι υπόλοιποι από εκεί και κάτω...(έγιναν και πολλά λάθη στο Β Θέμα), στη Φυσική Κατεύθυνσης υπάρχει ένα 99, ένα 94 και ένα 92 και οι υπόλοιποι κάτω από 85, στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης το μεγαλύτερο που έχει μπει είναι 92 (λίγα) αλλά γενικά πολύ χειρότερα από πέρυσι. Τέλος στην έκθεση τους χαντάκωσαν και οι φιλόλογοι το παίζουν πολύ έκπλητκτοι...Αυτό ξέρω...
Καλα ειναι δυνατον ο καλυτερος βαθμος στη βιολογια κατευθυνσης να ειναι 90 σε οσα γραπτα πηγαν στα γιαννινα:hmm:πολυ παραξενο... Αλλα δεν καταλαβα πως γινεται να υπαρχουν λαθη στο β θεμα, η θεωρια ηταν συγκεκριμενη και αρκετα ευκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
του Πειραιά δηλαδή πού πήγαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ στη μικροέγχυση ξέχασα την τελευταία πρόταση, αυτή που έλεγε κάτι για αγελάδες και πρόβατα... 2-3 μοριάκα θα μου κοστίσει οπωσδήποτε αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Εγώ στη μικροέγχυση ξέχασα την τελευταία πρόταση, αυτή που έλεγε κάτι για αγελάδες και πρόβατα... 2-3 μοριάκα θα μου κοστίσει οπωσδήποτε αυτο!!
Ναι σιγα μη σου κοστισει και 5, δεν ανηκει καν στη διαδικασια της μικροεγχυσης αυτη η προταση, απλα δινει μια γενικη πληροφορια, ετσι κι αλλωστε 6 μορια επιανε αυτη η ερωτηση το πολυ 1 να χασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ha Thanks... Από το στόμα σου και στου διορθωτή το αυτί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλα ειναι δυνατον ο καλυτερος βαθμος στη βιολογια κατευθυνσης να ειναι 90 σε οσα γραπτα πηγαν στα γιαννινα:hmm:πολυ παραξενο... Αλλα δεν καταλαβα πως γινεται να υπαρχουν λαθη στο β θεμα, η θεωρια ηταν συγκεκριμενη και αρκετα ευκολη...

Στη Βιολογία σχεδόν κανείς δεν πήρε δυο περιπτώσεις στο Γ2 και επιπλέον βαθμολόγησαν αυστηρά τις αιτιολογήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αυτό με τις αιτιολογήσεις η αλήθεια να λέγεται το τρέμω... Αλλά για τις περιπτώσεις είναι περιέργο αφού το έλεγε η εκφώνηση αν θυμάμαι καλά, βρείτε τις πιθανές περιπτώσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Στη Βιολογία σχεδόν κανείς δεν πήρε δυο περιπτώσεις στο Γ2 και επιπλέον βαθμολόγησαν αυστηρά τις αιτιολογήσεις...
Κι αυτο μου φαινεται λιγο παραξενο. Σε τετοιες ασκησεις μια βασικη μεθοδολογια που διδασκεται σχεδον παντου ειναι να παιρνεις ολες τις δυνατες περιπτωσεις και να απορριπτεις ο,τι βγαινει ατοπο. Τελος παντων θα δουμε την παρασκευη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Για πότε θα ερθει ούτε που θα το καταλάβεις!!
Εγώ φεύγω αύριο και έρχομαι πέμπτη
Να ξεκουραστω και να χαλαρώσω πριν το εγκεφαλικο που θα πάθω
:knife::hypno:
Δεν ξέρω εγώ νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μην τα σκεφτεστε παιδια.... Σε 3 μερουλες θα τα μαθετε ολα...Δε λεει να καθεστε και να σκατε για το τι γραψατε.....
Υπομονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ρε ετσι δινουν αυτα για χαβαλε.... ολα αγγλια θα πανε μην τη ψαχνεις.... περσι τετοιο καιρο σκοτωνομασταν στο fb σε μια σελιδα για τις εξετασεις με εναν τετοιο τυπο απο το IB.... ειχε δωσει πανελληνιες τονιζωντας με εκνευριστικο τροπο οτι θα περασει πρωτος χημικων μηχανικων ΕΜΠ με 19600 αλλα ελεγε οτι θα παει αγγλια γιατι στην ελλαδα ειναι χαλια το συστημα, δεν αναγνωριζουν την αξια, δεν κανουν δουλεια, τα πανεπιστημια εδω ειναι για μας τα φτωχαδακια που ειμαστε θυματα και παντα ο,τι και να κανουμε αυτους δεν τους φτανουμε και αλλα τετοια.... Τελικα εμαθα απο κοινο μας φιλο με αυτον ( κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος, ο καστοριανος του ΙΒ εκανε παρεα με τον τυπα απ το fb) οτι εγραψε καπου στα 10000, αλλα μου ειπε οτι ειναι ψωναρα οπως οι περισσοτεροι εκει, θεωρει τον εαυτο του τον επομενο Linus Pauling και οτι ειναι συνεχιστης του Νευτωνα και αλλα τετοια και οτι στην ελλαδα δεν εκτιμουν τα καλα μυαλα, αυτος ελεγε οτι εγραψε 19600 μου ειπε γι αυτο το λογο.... τρεχα γυρευε
και μόνο που ασχολιόσουν ,φταίς και εσύ:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πηγαίνετε καμιά παραλία με την παρέα σας και αφήστε τα αποτελέσματα.Δεν μπορείτε να αλλάξετε τίποτα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Πηγαίνετε καμιά παραλία με την παρέα σας και αφήστε τα αποτελέσματα.Δεν μπορείτε να αλλάξετε τίποτα τώρα.
Σκατα στις παραλιες,5στερο με πισινα ή αλλιως βουνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
μιας που λετε για βιολογια στην ερωτηση με την ADA)β θεμα) γραψατε τις 4 τελειες η και το απο πανω.εγω εγραψα και τα δυο γιατι τα 8 μορια μου φανηκαν πολλα μονο για τις τεσσερις τελειες.οσο για το δ2 με την δικαιολογηση του mrna oi 2 μοναδες δεν ηταν υπερβολικα ελαχιστες για μια τεκμηριωμενη απαντηση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στη Βιολογία σχεδόν κανείς δεν πήρε δυο περιπτώσεις στο Γ2 και επιπλέον βαθμολόγησαν αυστηρά τις αιτιολογήσεις...

ευτυχως π εκανα τις 2 περιπτωσεις :P

ρε ετσι δινουν αυτα για χαβαλε.... ολα αγγλια θα πανε μην τη ψαχνεις.... περσι τετοιο καιρο σκοτωνομασταν στο fb σε μια σελιδα για τις εξετασεις με εναν τετοιο τυπο απο το IB.... ειχε δωσει πανελληνιες τονιζωντας με εκνευριστικο τροπο οτι θα περασει πρωτος χημικων μηχανικων ΕΜΠ με 19600 αλλα ελεγε οτι θα παει αγγλια γιατι στην ελλαδα ειναι χαλια το συστημα, δεν αναγνωριζουν την αξια, δεν κανουν δουλεια, τα πανεπιστημια εδω ειναι για μας τα φτωχαδακια που ειμαστε θυματα και παντα ο,τι και να κανουμε αυτους δεν τους φτανουμε και αλλα τετοια.... Τελικα εμαθα απο κοινο μας φιλο με αυτον ( κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος, ο καστοριανος του ΙΒ εκανε παρεα με τον τυπα απ το fb) οτι εγραψε καπου στα 10000, αλλα μου ειπε οτι ειναι ψωναρα οπως οι περισσοτεροι εκει, θεωρει τον εαυτο του τον επομενο Linus Pauling και οτι ειναι συνεχιστης του Νευτωνα και αλλα τετοια και οτι στην ελλαδα δεν εκτιμουν τα καλα μυαλα, αυτος ελεγε οτι εγραψε 19600 μου ειπε γι αυτο το λογο.... τρεχα γυρευε

χα0χα0χα0χα0χα0... κατι τετοιοι τυπαδες καταληγουν στο δαφνι,οχι απο ανακαλυψη αλλα απο την πολυ μ***κια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
μιας που λετε για βιολογια στην ερωτηση με την ADA)β θεμα) γραψατε τις 4 τελειες η και το απο πανω.εγω εγραψα και τα δυο γιατι τα 8 μορια μου φανηκαν πολλα μονο για τις τεσσερις τελειες.οσο για το δ2 με την δικαιολογηση του mrna oi 2 μοναδες δεν ηταν υπερβολικα ελαχιστες για μια τεκμηριωμενη απαντηση???

Εγώ μόνο τις τελείες εγραψα, 2 μόρια για κάθε στάδιο, δεν πειράζει που έγραψες και τα υπόλοιπα αρκεί να είναι σωστά... Γενικά στις Πανελλήνιες κοιτάς πόσα μόρια πιάνει η ερώτηση και απαντάς αναλόγως γι' αυτό και η αιτιολόγηση του mRNA δεν ήταν ανάγκη να είναι και καμια σπουδαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Με 3 αστέρια βολεύεσαι; :P
Δυσκολακι με 4στερο κατι μπορει να γινει αλλα το θεμα ειναι ενα μαζικο μπουκοταζ στις παραλιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
μιας που λετε για βιολογια στην ερωτηση με την ADA)β θεμα) γραψατε τις 4 τελειες η και το απο πανω.εγω εγραψα και τα δυο γιατι τα 8 μορια μου φανηκαν πολλα μονο για τις τεσσερις τελειες.οσο για το δ2 με την δικαιολογηση του mrna oi 2 μοναδες δεν ηταν υπερβολικα ελαχιστες για μια τεκμηριωμενη απαντηση???

δεν χρειαζοτανε.... 4 τελειες * 2 μορια η καθεμια... αλλα οκ και το απο πανω δεν πειραζει καλα εκανες και το εγραψες.... εγω περσι θυμαμαι ειχε ερωτηση για τα θρεπτικα συστατικα της μικροκαλλιεργειας. εγω εγραψα ολη την παραγραφο... μιλουσα με την καθηγητρια μου στο σχολειο που διορθωνει κιολας και μου ειχε πει οτι κοιτουσαν μονο τις 4 λεξεις τιποτα αλλο.... οποτε μην αγχωνεσε..
γενικως αυτο με την αποστηθιση στη βιολογια ψιλομυθος μου φαινεται οτι ειναι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αλήθεια ρε παιδιά? Ποο πολύ χαίρομαι τώρα. Εγραψα τις τελίτσες και λίγα από πάνω και από κάτω για να το πλαισιώσω κάπως σαν πρόλογος-θέμα-επίλογος και επειδή παρέλειψα 1-2 προτάσεις νόμιζα όλο τον καιρό ότι χάνω 2- 3 μόρια. Μακάρι να μου έκοψαν 1 ή ακόμα καλύτερα και κανένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top