Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γενικά πέρσι μας είχαν πει ότι δεν επιτρέπονται τα στιλό που σβήνουν.Όχι ότι θα ασχοληθεί και κανείς :P Αλλά και πάλι προτιμώ να προσέξω τα γράμματά μου παρά να παίρνω τέτοια ρίσκα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
το χω παρει αποφαση δεν θα περασω πουθενα αλλα το χειροτερο εινια η απογοητευση των γονιων μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Τελικά στον ΟΕΦΕ τι ερωτήσεις βάλανε για τον Παυλόπουλο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
:eek: Ήθελα κι εγώ να το θέσω αυτό σαν θέμα αλλά νόμιζα πως μόνο εγώ σκέφτομαι τέτοια.. Όντος το είδος του στυλό είναι πολύ σημαντικό την ώρα που γράφεις :D Ήθελα να ρωτήσω για έναν κανόνα ' το στυλό πρέπει να είναι ανεξίτηλος ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και Pilot Frixion που σβήνει?

Έχω μανία με τις μουτζούρες δεν τις αντέχω. Άλλα φοβάμαι επειδή σβήνεΙ σε υψηλές θερμοκρασίες μην γίνει τίποτα. Πάντως το στυλό που αναφέρεις δεν θα πετάγεται στην άλλη πλευρά του φύλλου? πολύ σπαστικό.:/:

Αν δεν μπορέσω να χρησιμοποιήσω το Πιλοτ τότε σταθερή αξία
ή απλά εκείνα τα στυλό στο jumbo με 50 λεπτά τα δύο Pelikan..:P:P
Το στιλό που σβήνει απαγορεύεται. Εκτός αυτού, δεν μπορείς να ξέρεις αν θα σβηστεί ή αν εμφανιστεί (κάποιο σβησμένο) μέρος του γραπτού σου σε κάποιο σημείο. Είναι παρακινδυνευμένο:worry:

Εγώ προτείνω bic. Σταθερή αξία:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οχι,δεν πεταγεται,εκτος και αμα βαλεις το χαρτι σε διαφανοσκοπιο


Εγω δινω σημασια στο στυλο,διοτι εχω προβλημα με τα γραμματα.Δηλαδη -->
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Οχι,δεν πεταγεται,εκτος και αμα βαλεις το χαρτι σε διαφανοσκοπιο


Εγω δινω σημασια στο στυλο,διοτι εχω προβλημα με τα γραμματα.Δηλαδη -->

μάλιστα προτιμώ τις μουτζούρες τότε..:P Το bic γυμνό πονάει και άμα δεν έχει πλαστικό στο κάτω μέρος δεν αντέχεις πολύ.. εγώ πάλι άμα το στυλό είναι σαν αυτό που αναφέρεις κάνω άσχημα γράμματα γιατί " γλιστράει " εύκολα.. τα πιο ωραία γράμματα κάνω με το faber castell


EDIT
Να ρωτήσω κάτι άκυρο στην ιστορία κατεύθυνσης στο Παρευξείνιο όσον αφορά το Φροντιστήριο της Τραπεζούντας η απάντηση ξεκινάει από το σημείο "Η οικονομική άνθηση ... αυτόνομης Ποντιακής Δημοκρατίας" σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Με τι μαλακιες ασχολειστε ρε παιδια? Εγω ειχα παρει αυτα τα στυλο με τα 6 λεπτα απ το πλαισιο, εξαιρετικη επενδυση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εγώ γράφω εδώ και 4 χρόνια με το ίδιο στυλό αλλάζοντας απλά μελάνι:) Είναι εξαιρετικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άντε να συνδυάσεις τώρα ήλιο ζέστη και διάβασμα...
Που να συγκεντρωθείς με τέτοιο καιρό, είναι δύσκολο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ γράφω εδώ και 4 χρόνια με το ίδιο στυλό αλλάζοντας απλά μελάνι:) Είναι εξαιρετικό!
Ειναι βαρύ στιλό, όμως:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ γράφω εδώ και 4 χρόνια με το ίδιο στυλό αλλάζοντας απλά μελάνι:) Είναι εξαιρετικό!
Τρομερο ειναι αυτο πραγματι κι εγω το χρησιμοποιω που και που.
Ειναι βαρύ στιλό, όμως:/:
Δε θα το λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εγώ γράφω εδώ και 4 χρόνια με το ίδιο στυλό αλλάζοντας απλά μελάνι:) Είναι εξαιρετικό!
Κι εγώ με αυτό έγραψα στις Πανελλήνιες, και, ενώ γενικά είμαι καλλιγράφος, στις εξετάσεις έκανα τα χειρότερα γράμματα που μπορούσα. Ίσως είναι έξτρα κουραστικό για το χέρι, για 3 ώρες συνεχόμενο γράψιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Κι εγώ με αυτό έγραψα στις Πανελλήνιες, και, ενώ γενικά είμαι καλλιγράφος, στις εξετάσεις έκανα τα χειρότερα γράμματα που μπορούσα. Ίσως είναι έξτρα κουραστικό για το χέρι, για 3 ώρες συνεχόμενο γράψιμο...
Με αυτο κανω καλυτερα γραμματα απ οτι με το bic πχ...μου φαινεται πιο ευκολα ελεγχομενη η μυτη του, και γλιστραει πιο καλα ως εκ τουτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια το παρκερ δεν ειναι κουραστικο,μας κοροιδευετε; :P Το μεταλλο μονο και μονο ειναι πολυ πιο βαρυ απο τα αλλα στιλο που ειναι σκετο πλαστικο.

Επισης,τα φαμπερ-καστελ ειναι εξισου ενοχλητικα.Ειναι τοσο πρισματικα στο κατω μερος που σου δημιουργουν εσοχες στο δαχτυλο,σε κατι μαθηματα πχ οπως εκθεση/βιο κατ που θελει να γραφεις πολυ και γρηγορα.

Τα μπικ ειναι η καλυτερη δυνατη επιλογη,σας το υπογραφω.Οσο πιο απλο και ελαφρυ το στιλο τοσο το καλυτερο.Επισης,να αποφυγετε αυτα με το εντονο μελανι.Κανουν μουντζουρες και 'ποτιζουν'το χαρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Με αυτο κανω καλυτερα γραμματα απ οτι με το bic πχ...μου φαινεται πιο ευκολα ελεγχομενη η μυτη του, και γλιστραει πιο καλα ως εκ τουτου.
Δεν ξέρω. Επειδή είχε τύχει να το χρησιμοποιήσω και παλαιότερα, παρατήρησα στα Parker ότι, παρ' όλο που χρησιμοποιούσα τα ίδια ανταλλακτικά, ποτέ σχεδόν η μύτη δεν είχε την ίδια υφή - άλλες φορές πιο σκληρή, άλλες πιο μαλακή. Στις Πανελλήνιες ήταν σκληρή, και μέ δυσκόλευε, αλλά ήταν το τελευταίο που μέ απασχολούσε. Καταστάλαξα στο ότι τα καλύτερα στυλό είναι για εμένα τα παρακάτω, σε μέγεθος μύτης 1.0, αν και συχνά παρατηρώ ότι δεν έχω μόνιμο χαρακτήρα - ίσως σχετίζεται και με τη διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τα μπικ ειναι η καλυτερη δυνατη επιλογη,σας το υπογραφω.Οσο πιο απλο και ελαφρυ το στιλο τοσο το καλυτερο.Επισης,να αποφυγετε αυτα με το εντονο μελανι.Κανουν μουντζουρες και 'ποτιζουν'το χαρτι.
Συμφωνωωωωω. Συν του οτι σου αφηνουν μελανι σε ολο το χερι και μετα ψαχνεσαι απο που βαφτηκες και πρεπει να προσεχεις πως θα τοποθετεις τα χερια σου για να μη βαφτεις και μουτζουρωσεις και το χαρτι...πονοκεφαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Άσε ρε:P

Δηλαδή τα bic και τα pilot (τα απλά) τι είναι; Πούπουλα;:P
Μα δεν παει συγκριτικα, δεν ειναι τοσο βαρια ωστε να κουραζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
μια χρονιά ρχουν πεσεί τα ιδια ΟΕΦΕ και πανελλήνιες το 2006 ο Παπαδιαμάντης

Μα ο Παπαδιαμάντης δεν μπορεί να καεί ούτως ή άλλως. Δεν νομίζω όμως να έβαλαν ίδιο απόσπασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μάλλον είναι θέμα συνήθειας το ποιο στυλό βολεύει τον καθένα τελικά. Άλλωστε το καθένα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του! Σάμπως μας βαθμολογούν με βάση ποιο στυλό γράφουμε;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top