Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν σας έλεγαν οτι αύριο ξεκινάνε οι Πανελλαδικές, θα νιώθατε έτοιμοι;
ούτε καν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φυσική γενικής για την θεωρητική και μαθηματικά γενικής για τους θετικοτεχνολογικούς. Αυτό μόνο και μόνο για το 1ο κεφάλαιο των μαθ. γεν., το οποίο είναι παλούκι για κάποιον της θεωρητικής
Αλλιώς το πιο καλό γενικής για πανελλήνιες θα ταν τα μαθηματικά για όλες τις κατευθύνσεις. ))
Η φυσική γενικής δεν ανοίγει πεδία:P

Γι' αυτό το ποσοστό της είναι πολύ μικρό στα πανελλαδικώς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Η φυσική γενικής δεν ανοίγει πεδία:P

Γι' αυτό το ποσοστό της είναι πολύ μικρό στα πανελλαδικώς:P

Λίγοι παίρνουν μάθημα επιλογής για να ανοίξουν άλλο πεδίο. Τις περισσότερες φορές οι μαθητές ενδιαφέρονται για το πεδίο της κατεύθυνσης τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Αν σας έλεγαν οτι αύριο ξεκινάνε οι Πανελλαδικές, θα νιώθατε έτοιμοι;

Οχι.
Και γενικοτερα, δεν νομιζω οτι ειναι καλο να νιωθει καποιος απολυτα ετοιμος απο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Οχι.
Και γενικοτερα, δεν νομιζω οτι ειναι καλο να νιωθει καποιος απολυτα ετοιμος απο τωρα.

Δε νομίζω οτι κανείς νιώθει έτοιμος. (εκτός κάποιων εξαιρέσεων βέβαια που και αύριο να τους έδινες τα θέματα θα έγραφαν 20 :/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξυπνάω 7 το πρωί και σηκώνομαι 8 κ κάτι.. :P μέχρι να ετοιμαστώ ψυχολογικά για το διάβασμα πάει 9 - 9 και κάτι :P άστα να πάνe..

Είμαι η μόνη που μετανιώνω που διάλεξα βιολογία γενικής και όχι κάτι άλλο.. τόσο μικρή ύλη και δεν έχω τελειώσει τπτ ~_~
Ασε που ούτε ασκήσεις ξέρω να λύνω (λένε είναι απλοϊκές εμένα μου φαίνονται κινέζικα).. αλλά τι να διάλεγα? i'm so hopeless
Και εγω μετανιώνω που πήρα μαθηματικά γενικής. :P Ξέρω και άτομα που μετανιώνουν για τα μαθηματικά και για τη βιολογία. Υποκειμενικό είναι, απλά έπρεπε να σκεφτούμε πιο σωστα την επιλογή μας ή να καταφερουμε να την αλλάξουμε γιατί εγώ ας πούμε ουτε σε φυσική με βόλευε να αλλάξω, ούτε σε βιολογία. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πήρα βιολογία και δεν το μετάνιωσα καθόλου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αν σας έλεγαν οτι αύριο ξεκινάνε οι Πανελλαδικές, θα νιώθατε έτοιμοι;

Αν μου λεγες Έκθεση, δεν θα έλεγα όχι. Για άλλο μάθημα, πχ. Μαθηματικά / Φυσική μάλλον δεν θα ήθελα λόγω θεωρίας και λεπτομερειών τους που δεν θυμάμαι καλά. Για Βιολογιές και τέτοια δεν το συζητώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Αν σας έλεγαν οτι αύριο ξεκινάνε οι Πανελλαδικές, θα νιώθατε έτοιμοι;
Ιστορία, λατινικά και έκθεση θα έγραφα κι αύριο.
Για τα υπόλοιπα έχουμε δρόμο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Χημεία και μαθηματικά γενικής άνετα. Ίσως και έκθεση. Τα υπόλοιπα με τίποτα, ειδικά βιολογία κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Οτι πεδίο ανοίγουν τα μαθηματικά ανοίγει και η φυσική.
Πάντως δεν θα πρότεινα φυσική γεν. σε θεωρητικούς,εκτός και αν έχουν καλές σχέσεις με τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Οτι πεδίο ανοίγουν τα μαθηματικά ανοίγει και η φυσική.
Πάντως δεν θα πρότεινα φυσική γεν. σε θεωρητικούς,εκτός και αν έχουν καλές σχέσεις με τα μαθηματικά.

Η φυσική γενικής δεν ανοίγει κανένα πεδίο. Για 2 ο και 4ο από θεωρητική παίρνεις μαθηματικά γενικής ( αν και ελάχιστοι το κάνουν αυτό - με τα μαθηματικά γενικής παίρνουν Αοθ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Είχα σκεφτεί για φυσική γιατί μου άρεσε στην πρώτη λυκείου:-P. Αλλά όχι μου αρέσει η βιολογία την πρώτη φορά που έδωσα τον υψηλότερο βαθμό στην βιολογία ήταν! Απλά τώρα όλα με κουράζουν! αλλά με 3 μήνες προετοιμασία τι περιμένεις ~_~
Πανελλήνιες αύριο;.. Οσο και αν θέλω να τελειώνω επιτέλους, όχι ακόμα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φυσική γενικής για την θεωρητική
Με την καμία δεν θα πρότεινα σε έναν μαθητή της θεωρητικής να δώσει πανελλαδικά Φυσική γενικής.
Η φυσική γενικής δεν ανοίγει πεδία. Γι' αυτό το ποσοστό της είναι πολύ μικρό στα πανελλαδικώς.
Δεν είναι αυτός ο λόγος. Σκέψου ποιοι είχαν συμφέρον να θαφτεί η Φυσική γενικής.
Παιδιά, ξέρετε αν γίνεται τώρα, μετά την κατάθεση των δηλώσεων για τις πανελλήνιες, να αλλάξω σχολείο;
Αλλαγή σχολείου τόσο λίγο πριν το τέλος της χρονιάς? Μόνον αν αλλάξεις πόλη γίνεται δεκτή η αίτηση.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν είναι αυτός ο λόγος. Σκέψου ποιοι είχαν συμφέρον να θαφτεί η Φυσική γενικής.
Μωρέ, τα ξέρουμε τα συμφέροντα. Εγώ, όμως, θεωρώ ένα μεγάλο κίνητρο και το ξεκλείδωμα των πεδίων και πιστεύω ότι ήταν η "καραμέλα" των φροντιστηριούχων αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel07

Νεοφερμένος

Η angel07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Προσωπικά πάντως λόγω κατεύθυνσης (θετική) η βιολογία γ.π μου είναι παιχνιδάκι! Πολύ κατανοητή, ελάχιστες παγίδες, ένα τίποτα μπροστά στο χάος της κατεύθυνσης. Είναι κάτι σαν το στανταράκι! Δεν το φοβάμαι πολύ, όσο φυσικά δεν μπορείς να φοβάσαι αυτούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
για την θεωρητικη πιστευω πως θα ταιριαζε ενα μαθημα,ιστορια της επιστημης καλο θα ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel07

Νεοφερμένος

Η angel07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
για την θεωρητικη πιστευω πως θα ταιριαζε ενα μαθημα,ιστορια της επιστημης καλο θα ηταν

αντέχει η θεωρητική όμως κ άλλη ιστορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
αντέχει η θεωρητική όμως κ άλλη ιστορία;
σαν επιλογης αν ηθελε καποιος,εγω θα αντεχα αν ηταν ενδιαφερουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
για την θεωρητικη πιστευω πως θα ταιριαζε ενα μαθημα,ιστορια της επιστημης καλο θα ηταν

Εγώ πάλι πιστεύω πως η ψυχολογία θα ήταν πολύ ενδιαφέρον μάθημα για εξετάσεις... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top