Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχα. Για εξήγησε μου το αυτό.
Πολλές φορές λέμε:"δεν έχουμε άγχος", γιατί δεν το αντιλαμβανόμαστε:).
Μου έχει συμβεί , γι'αυτό στο λέω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πολλές φορές λέμε:"δεν έχουμε άγχος", γιατί δεν το αντιλαμβανόμαστε:).
Μου έχει συμβεί , γι'αυτό στο λέω:P

Ναι, το κατάλαβα, αλλά πώς είναι δυνατόν να μην το αντιλαμβανόμαστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα, αλλά πώς είναι δυνατόν να μην το αντιλαμβανόμαστε;
Αν το αντιλαμβανόμασταν πάντα, δεν θα υπήρχαν τα ψυχοσωματικά νοσήματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αν το αντιλαμβανόμασταν πάντα, δεν θα υπήρχαν τα ψυχοσωματικά νοσήματα:P
Δηλαδή το ότι το αντιλαμβάνεσαι και το εκφράζεις, το εξωτερικεύεις σημαίνει ότι το άγχος δεν μπορεί να σε οδηγήσει σε ψυχοσωματικά νοσήματα; Η έκφραση ,δηλαδή, του άγχους αποτελεί και λύση του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα, αλλά πώς είναι δυνατόν να μην το αντιλαμβανόμαστε;

Υπάρχουν διάφορες μορφές άγχους. Αν έχεις αυτό που είχα εγώ, που καθόμουν να διαβάσω και με έπιανε πανικός, ή που σκεφτόμουν ότι σε Χ μέρες ξεκινάνε οι Πανελλήνιες και ήμουν έτοιμος να λιποθυμήσω (:hehe:), σίγουρα θα το είχες καταλάβει. Εσύ θα έχεις από το δημιουργικό. Δηλαδή, στις 2-5 διαβάζω Αρχαία, και η ώρα είναι 4 και δεν έχω τελειώσει. Αν πιεστείς εκείνη την ώρα για να τελειώσεις και δεν αγχωθείς/πελαγώσεις, και ταυτόχρονα κάνεις σωστά τη δουλειά σου, αυτό είναι δημιουργικό άγχος.:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δηλαδή το ότι το αντιλαμβάνεσαι και το εκφράζεις, το εξωτερικεύεις σημαίνει ότι το άγχος δεν μπορεί να σε οδηγήσει σε ψυχοσωματικά νοσήματα; Η έκφραση ,δηλαδή, του άγχους αποτελεί και λύση του;
Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι το άγχος υπάρχει, είτε το αντιλαμβανόμαστε είτε όχι και απόδειξη αυτού είναι το ότι μπορεί να έχουμε ένα σωματικό νόσημα που τελικά να οφείλεται σε ψυχολογικούς παράγοντες. Ας μην βγούμε off-topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ειναι νωρις για αγχος.Θα περασουν περιοδους αυτους τους μηνες που θα ειστε ετοιμοι να σκοτωσετε ατομο και εκει θελετε τα αποθεματα υπομονης και ηρεμιας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννoiz

Νεοφερμένος

Η αννoiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γειααα!!!θελω να παρω μερικες γνωμες μιας και ειμαι στην προετιμασια και δεν εχω επιλεξει ακομα.Ειμαι θεικη κατευθυνση καθως με ενδιαφερει κυριως το 3ο επιστημονικο πεδιο ομως θελω να ανοιξω και τα οικονομικα σαν δευτερη επιλογη οποτε πρεπει να παρω μαθηματικα και αοθ .Με αυτο τον τροπο λοιπον απο την μια δεν θα εχω μεγαλο συντελεστη βαρυτητας για το 3ο πεδιο αλλα απο την αλλη θα εχω περισοτερες πιθανοτητες να περασω καπου .Εσας ποια ειναι η γνωμη σας να παρω την βιολογια και να επικεντροθω στο 3ο που ειναι ο βασικος μου στοχος η να ανοιξω και το 5ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
γειααα!!!θελω να παρω μερικες γνωμες μιας και ειμαι στην προετιμασια και δεν εχω επιλεξει ακομα.Ειμαι θεικη κατευθυνση καθως με ενδιαφερει κυριως το 3ο επιστημονικο πεδιο ομως θελω να ανοιξω και τα οικονομικα σαν δευτερη επιλογη οποτε πρεπει να παρω μαθηματικα και αοθ .Με αυτο τον τροπο λοιπον απο την μια δεν θα εχω μεγαλο συντελεστη βαρυτητας για το 3ο πεδιο αλλα απο την αλλη θα εχω περισοτερες πιθανοτητες να περασω καπου .Εσας ποια ειναι η γνωμη σας να παρω την βιολογια και να επικεντροθω στο 3ο που ειναι ο βασικος μου στοχος η να ανοιξω και το 5ο?
αρχικα καθορισε τον στοχο σου αν δεν μπορεις να το κανεις παρε τα μαθηματικα για να ανοιξεις το 5ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννoiz

Νεοφερμένος

Η αννoiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως ακομα δεν ειμαι σιγουρηγια τον στοχο μου γιαθτο και θελω να εχω πολλες επιλογες...ειναι θεμα αυτοεκτιμησης..Δηλαδη εχω αμφιβολιες για το αν θα καταφερω να γραψω.Απλα ειμαι σε αυτο το μεγαλο διλλημα που προαναφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως ακομα δεν ειμαι σιγουρηγια τον στοχο μου γιαθτο και θελω να εχω πολλες επιλογες...ειναι θεμα αυτοεκτιμησης..Δηλαδη εχω αμφιβολιες για το αν θα καταφερω να γραψω.Απλα ειμαι σε αυτο το μεγαλο διλλημα που προαναφερα.
Αν έχεις και άλλες επιλογές, εκτός της πρώτης, στο 3ο πεδίο και σου αρέσουν εξίσου, δώσε Βιολογία ΓΠ. Αν όμως η δεύτερη επιλογή σου είναι σχολή του 5ου πεδίου, δώσε Μαθηματικά και ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννoiz

Νεοφερμένος

Η αννoiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτο που γινετε με εμενα ειναι οτι στο 3ο πεδιο εχω υψηλους στοχους βλ. ΣΣΑΣ και φαρμακευτικη και μετα βιολογια και χημεια που δνε θελω να δοθλεψω σαν καθηγητρια.Αν δεν καταφερω να γραψω ομως με το 5ο πεδιο θα εχω ορισμενες οικονομικες σχολες που θα με ενδιεφερε να σπουσαδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αυτο που γινετε με εμενα ειναι οτι στο 3ο πεδιο εχω υψηλους στοχους βλ. ΣΣΑΣ και φαρμακευτικη και μετα βιολογια και χημεια που δνε θελω να δοθλεψω σαν καθηγητρια.Αν δεν καταφερω να γραψω ομως με το 5ο πεδιο θα εχω ορισμενες οικονομικες σχολες που θα με ενδιεφερε να σπουσαδω.

Προτείνω ,λοιπόν, να πάρεις Μαθηματικά Γ.Π. και Α.Ο.Θ., αφού δε σε συγκινούν σχολές με λιγότερα μόρια από αυτές του τρίτου που αναφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννoiz

Νεοφερμένος

Η αννoiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Προτείνω ,λοιπόν, να πάρεις Μαθηματικά Γ.Π. και Α.Ο.Θ., αφού δε σε συγκινούν σχολές με λιγότερα μόρια από αυτές του τρίτου που αναφέρεις.
Δηλαδη αν παρω αυτα τα δυο και γραψω καλα ΑΟΘ δεν θα με βοηθησει και στο 3ο πεδιο για το βαθμο μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δηλαδη αν παρω αυτα τα δυο και γραψω καλα ΑΟΘ δεν θα με βοηθησει και στο 3ο πεδιο για το βαθμο μου?
θα βοηθησει αλλα δεν ειναι μαθημα βαρυτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δηλαδη αν παρω αυτα τα δυο και γραψω καλα ΑΟΘ δεν θα με βοηθησει και στο 3ο πεδιο για το βαθμο μου?

Παίξε εδώ με διάφορες βαθμολογίες να καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
σας βοηθαει να κανετε μικρα διαλειματα αναμεσα στις ωρες που διαβαζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
σας βοηθαει να κανετε μικρα διαλειματα αναμεσα στις ωρες που διαβαζετε?

Ναι! Μπορεί να πιάσω το κινητό για να μιλήσω ή να μπω από αυτό στο internet, αλλά σίγουρα όχι για να παίξω κανένα χαζοπαίχνιδο γιατί θα κολλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Δηλαδη αν παρω αυτα τα δυο και γραψω καλα ΑΟΘ δεν θα με βοηθησει και στο 3ο πεδιο για το βαθμο μου?
Το ΑΟΘ συνυπολογίζεται στο βαθμό οποιουδήποτε πεδίου, αλλά μόνο στο 5ο πεδίο ως μάθημα βαρύτητας. Για κάποιον μάλιστα που κάνει ένα ικανοποιητικό διάβασμα είναι απόλυτα εφικτός ο άριστος βαθμός σε αυτό. Γι' αυτό και κάποιοι το επιλέγουν ακόμα και αν δε στοχεύουν στο 5ο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
σας βοηθαει να κανετε μικρα διαλειματα αναμεσα στις ωρες που διαβαζετε?
Σαφώς γιατί διαφορετικά δε βγαίνει με τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top