[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Πρός τους "θεωρητικούς" : Μην πελαγώσετε πριν τα Χριστούγεννα! Μπορείτε να βγαίνετε κάθε Σάββατο απλά δεν θα ξενυχτάτε και δεν θα αφήνετε τίποτα αδιάβαστο και προς θεού ΚΑΝΈΝΑ ΚΕΝΌ! Ένας πολύ δύσκολος μήνας θα είναι ο Νοέμβριος που θα έχετε και τα διαγωνίσματα στο σχολείο και μόνο τότε θα χρειαστεί να ξενυχτήσετε λιγάκι. Ο ύπνος είναι πολύτιμος και πρέπει να κρατήσετε ενέργεια για το δεύτερο μισό της προετοιμασίας! Μετά τα Χριστούγεννα κλειδαμπαρωνόμαστε μέσα (η πικρή αλήθεια) και γινόμαστε ένα με τα βιβλία :Ρ ! Αυτός ο χρόνος είναι όχι τόσο δύσκολος όσο περίεργος . Τα πράγματα δεν είναι τραγικά και το μόνο που χρειάζετε είναι οργανωτικό πνεύμα και αποφασιστικότητα!
Όποιος μαθητής της Θεωρητικής κατεύθυνσης θέλει να ρωτήσει οτιδήποτε για οποιοδήποτε μάθημα να μου στείλει προσωπικό μήνυμα, θα χαρώ πολύ να τον βοηθήσω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει μέσα στη χρονιά τα δύο πρώτα κείμενα των λατινικών και την εισαγωγή των αρχαίων, αλλά εννοείται τουλάχιστον την εισαγωγή θα την ξαναπεράσουμε.

HumaneTouch, έχεις γνώμη επί του βοηθήματος του Φλώρου (Ελληνοεκδοτική) για τα αρχαία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πάντως είναι καλό να γίνεται θερινή προετοιμασία γιατί δεν έχουμε και τα πρωινά στο σχολείο και ίσως να έχουμε και περισσότερη όρεξη αφού δε βλέπουμε τις σκατόφατσες των περισσότερων καθηγητών. Το κακό είναι ότι πρέπει να διαβάζουμε μες στο καρκαΐλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει μέσα στη χρονιά τα δύο πρώτα κείμενα των λατινικών και την εισαγωγή των αρχαίων, αλλά εννοείται τουλάχιστον την εισαγωγή θα την ξαναπεράσουμε.

HumaneTouch, έχεις γνώμη επί του βοηθήματος του Φλώρου (Ελληνοεκδοτική) για τα αρχαία;
Δεν αγόρασα κανένα βοήθημα καθώς πήγαινα σε φροντηστήριο όπου μας έδιναν σημειώσεις από διάφορα βοηθήματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια η επιφφυλιδα χρειαζεταικαι τιτλο;αααα και τι διαφορα εχει απο το αρθρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
παιδια η επιφφυλιδα χρειαζεταικαι τιτλο;αααα και τι διαφορα εχει απο το αρθρο;
Η επιφυλλιδα ειναι αρθρο και δοκιμιο μαζι και χρειαζεται τιτλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
μπαινει συνηθως στις πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
μπαινει συνηθως στις πανελληνιες;
Οχι...
Συνηθως αρθρο ζητανε ή ομιλια!
Στην χειροτερη δοκιμιο! Δεν θυμαμαι να εχουν ζητησει ποτε επιφυλλιδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
μπαινει συνηθως στις πανελληνιες;
Μπορεί να μπει, μπορεί και όχι.
Προσωπικά, μία φορά έχω συναντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μπορεί να μπει, μπορεί και όχι.
Προσωπικά, μία φορά έχω συναντήσει.
Εννοειται πως πρεπει να κανετε 2-3 για να ξερετε πανω κατω αλλα ειναι νωρις ακομα! Ακομα δεν ξερετε καλα καλα τι ειναι...
Σιγα-σιγα, μην βιαζεστε! ΟΛΑ θα τα μαθετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εμενα παντως μου φαινεται οτι δεν εχει καμια διαφορα με το αρθρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εννοειται πως πρεπει να κανετε 2-3 για να ξερετε πανω κατω αλλα ειναι νωρις ακομα! Ακομα δεν ξερετε καλα καλα τι ειναι...
Σιγα-σιγα, μην βιαζεστε! ΟΛΑ θα τα μαθετε!
Καλά, εννοείται. Έχουμε χρόνο ακόμα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ειμαι μια κοπελα που θα σας γεμιζει αισιοδοξια ολη τη χρονια... Μην σας ενοχλει αυτο! Το εκανα και φετος που εδινα με αλλα παιδια! Ρωτηστε τους...
Παμε για να σκισουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια απο εσας εχει κανει κανεις κανενα δειγμα επιφφυλιδας και ομιλιας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ειμαι μια κοπελα που θα σας γεμιζει αισιοδοξια ολη τη χρονια... Μην σας ενοχλει αυτο! Το εκανα και φετος που εδινα με αλλα παιδια! Ρωτηστε τους...
Παμε για να σκισουμε...
" Η ζωή ακόμα και στη Γ' Λυκείου είναι ωραία!! :clapup: " :D
εμενα παντως μου φαινεται οτι δεν εχει καμια διαφορα με το αρθρο
Είναι πολύ λεπτές οι διαφορές τους. Και δεν πρέπει να σε απασχολούν από τώρα.
παιδια απο εσας εχει κανει κανεις κανενα δειγμα επιφφυλιδας και ομιλιας;;
Επιφυλλίδας, μία φορά.
Ομιλίας, μία ή δύο. Δε θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Χαιρομαι που το θυμασαι...
Το είδα την πρώτη ημέρα που γράφτηκα στο forum και θυμάμαι ότι μου έκανε εντύπωση που το έγραφε μία της τρίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
παιδια απο εσας εχει κανει κανεις κανενα δειγμα επιφφυλιδας και ομιλιας;;

Παιδάκι μου ηρέμησε! Β' Λυκείου είσαι ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ναι βρε παιδια! Αρκει να βρειτε την χρυση τομη!
Κατα την γνωμη μου, θα πρεπει οσο δυσκολο κι αν ειναι, να αντιμετωπιζεται το καθε μαθημα σαν φιλο! Να σκεφτεστε πως διαβαζοντας το και γραφοντας καλα εξασγαλιζετε μια θεση στην σχολη σας!
Διαφορετικα αν οταν βλεπετε Ιστορια, ΑΟΔΕ, Ηλεκτρολογια ή Βιολογια (καλυψα ολες τις κατευθυνσεις) βαριαστεναζετε, δεν θα καταφερετε τιποτα...
Η καλυτερη λυση ειναι το bold
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top