[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Spyros94

Νεοφερμένος

Ο Spyros94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σας λυπαμαι!!! Ειδικα εσας τους θεωρητικους... Τετοια αποστηθιση δεν εχετε ξανασυναντησει ποτε... Θα περασει βασανιστικα ο χρονος παιδια... Δυστηχως... Εγω ευτυχως τελιωσα φετος... Δεν θελω να ξαναδω βιβλιο μπροστα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω ουτε να σας στεναχωρησω αλλα ετοιμαστειτε να δειτε το χριστο φανταρο, να φτυσετε το γαλα που βυσαξατε απο τη μανα σας, να ασπρισουν τα μαλλια σας και να γερασετε προωρα , γενικα να φτυνεται καθημερινως αιμα και να μην εχετε χρονο ουτε να παιξεται το πουλι σας... καλο κουραγιο για τη ψυχικη οδυνη των επομενων 10 μηνων που ερχονται, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Παιδάκια που δίνετε φέτος μην δίνετε σημασία στον από πάνω. Ποιος ξέρει πόσο ξύλο τρώει καθημερινά στο σπίτι του; :( Όλη αυτή η επιθετικότητα καθρεφτίζει τι γίνεται μέσα στην ψυχή του...

Ας του ευχηθούμε κι εμείς με τη σειράς μας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΜΑΡΙΕ, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ. Κουράγιο, αδερφέ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω ουτε να σας στεναχωρησω αλλα ετοιμαστειτε να δειτε το χριστο φανταρο, να φτυσετε το γαλα που βυσαξατε απο τη μανα σας, να ασπρισουν τα μαλλια σας και να γερασετε προωρα , γενικα να φτυνεται καθημερινως αιμα και να μην εχετε χρονο ουτε να παιξεται το πουλι σας... καλο κουραγιο για τη ψυχικη οδυνη των επομενων 10 μηνων που ερχονται, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Ευχαριστούμε ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Σας λυπάμαι!!! Ειδικά εσάς τους Θεωρητικούς... Τέτοια αποστήθιση δεν έχετε ξανασυναντήσει ποτέ... θα περάσει βασανιστικά ο χρόνος παιδιά... Δυστυχώς.... Εγώ ευτυχώς τελείωσα φέτος....... Δεν θέλω να ξαναδώ βιβλίο μπροστά μου....
Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω ουτε να σας στεναχωρησω αλλα ετοιμαστειτε να δειτε το χριστο φανταρο, να φτυσετε το γαλα που βυσαξατε απο τη μανα σας, να ασπρισουν τα μαλλια σας και να γερασετε προωρα , γενικα να φτυνεται καθημερινως αιμα και να μην εχετε χρονο ουτε να παιξεται το πουλι σας... καλο κουραγιο για τη ψυχικη οδυνη των επομενων 10 μηνων που ερχονται, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Τι βλακείες κάθεστε και γράφετε ρε; Βασανιστικά ο χρόνος; Θα δουν τον Χριστό φαντάρο, θα φτύσουν το γάλα και άλλες βλακειες δεν αρμόζουν σ' αυτό το θέμα. Αντί να πείτε καλή επιτυχία στα παιδιά, γράφετε αυτά τα χαζά.

Παιδιά μην τους ακούτε. Μια χαρά περνάει ο χρόνος. Αν διαβάζεις συστηματικά και με πρόγραμμα βγαίνει και θα περάσετε κι εσείς καλά. Χαρείτε το όσο μπορείτε. Στο σχολείο πχ στα διαλλείματα μην συζητάτε για μαθήματα. Βγαίνετε ενα 2ωρο το Σάββατο βράδυ αφού τελειώσετε τα πάντα. Πέρα απο το διάβασμα, χρειάζεται και ξεκούραση. Είναι μια κανονική χρονιά, απλά με πάρα πολύ διάβασμα.
Και στο κάτω κάτω δεν σας αναγκάζει κανεις να διαβάσετε. Δείτε το αλλιώς. Θα κουραστώ μια χρονιά, για να σπουδάσω αυτό που αγαπάω. Και να μην τα καταφέρετε, δεν πειράζει. Τουλάχιστον προσπαθήσατε.
Οπως λέει και μια καθηγήτρια μου. Οι πανελλαδικές είναι σαν να κάνεις τον γύρω της Ελλάδας με τα πόδια. Ολοι ξεκινούν δυναμικά. Αλλοι στην αρχή, άλλοι στη μέση τα παρατάνε. Αυτοί που θα αντέξουν, θα ζοριστούν και θα έχουν πρόγραμμα θα αντέξουν και θα τερματίσουν με καλό αποτέλεσμα.
Εγώ προσωπικά, θα γούσταρα να το ξαναπεράσω όλο αυτό.:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδάκια που δίνετε φέτος μην δίνετε σημασία στον από πάνω. Ποιος ξέρει πόσο ξύλο τρώει καθημερινά στο σπίτι του; :( Όλη αυτή η επιθετικότητα καθρεφτίζει τι γίνεται μέσα στην ψυχή του...

Ας του ευχηθούμε κι εμείς με τη σειράς μας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΜΑΡΙΕ, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ. Κουράγιο, αδερφέ μου.

Φιλε μου Σολωνα ... Απο τα 16 ζω μονος και ειμαι πληρως ανεξαρτητος. Λιγο δυσκολο ο παππους μου να με ριχνει ξυλο αφου οι γονεις μου δεν ζουνε... για αυτο να προσεχουμε τι γραφουμε και πως εκφραζομαστε.. Εκ προσωπικης πειρας εξεφρασα την παραπανω αποψη μου ( και με δοση πλακας )... εγω δυσκολευτηκα οσο λιγοι την φετινη χρονια διιοτι επρεπε και να εργαζομαι... βοηθεια χρειαζονται τα ατομα που τα βρισκουν ολα ετοιμα.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Τα μαθήματα τώρα είναι καλά διότι δεν έχουμε σχολείο και η ύλη προχωράει πιο γρήγορα. Ένα προγραμματάκι θέλει, εξάλλου τι να κάνεις και όλη μέρα στο σπίτι με τόση ζέστη; Εμείς κανονικά ξεκινήσαμε και όλα καλά.

υγ Η Πολιτεία είναι 1.000.000 καλύτερη από τον Πρωταγόρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Η ύλη παραμένει η ίδια συνήθως??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Φιλε μου Σολωνα ... Απο τα 16 ζω μονος και ειμαι πληρως ανεξαρτητος. Λιγο δυσκολο ο παππους μου να με ριχνει ξυλο αφου οι γονεις μου δεν ζουνε... για αυτο να προσεχουμε τι γραφουμε και πως εκφραζομαστε.. Εκ προσωπικης πειρας εξεφρασα την παραπανω αποψη μου ( και με δοση πλακας )... εγω δυσκολευτηκα οσο λιγοι την φετινη χρονια διιοτι επρεπε και να εργαζομαι... βοηθεια χρειαζονται τα ατομα που τα βρισκουν ολα ετοιμα.....;)
Λυπάμαι γι' αυτά που άκουσα, ειλικρινά. Όπως αντιλαμβάνεσαι, όταν ένας άνθρωπος με κοινωνική συνείδηση τύχει να ακούσει οτιδήποτε το οποίο μπορεί να προσβάλλει κάποιον άλλο συνάνθρωπό του είναι λογικότατο να αντιδράσει για να αποκαταστήσει τη δικαιοσύνη. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να μπω στη θέση σου, για να καταλάβω πώς βλέπεις τα πράγματα, αφού αυτό που σου έχει συμβεί δεν το έχω βιώσει. Πάρ' αυτά, όταν κάποιος άνθρωπος έχει βιώσει μία δύσκολη κατάσταση, θεωρώ πως είναι καθήκον του προς τον συνάνθρωπό του, όχι μόνον να του σταθεί στον πόνο του, αλλά και να τον συμβουλεύσει πώς θα περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται τον αγώνα αυτόν ,έχοντας ο ίδιος διαβεί το ίδιο μονοπάτι.
Δεν καταλαβαίνω πώς ένας άνθρωπος σαν εσένα, απένταντι σε αυτά τα παιδιά, τα οποία έχουν ανάγκη από σχόλια ενθαρρυντικά που θα τους αναπτερώσουν το ηθικό για να εκκινήσουν τον αγώνα τους, αντί να τους συμπαραστέκεται, να τους συμβουλεύει και ιδιαίτερα να τους καθησυχάζει λέγοντάς τους πως υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα στη ζωή, ξεστομίζει τέτοια πράγματα.
Πώς ένας άνθρωπος 17 χρονών, που δεν ξέρει τι θα πει ουσιαστικά αγώνας, μαχόμενος μέσα στα κύματα της κινδυνολογίας από άτομα σαν εσένα πριν καν αρχίσει ο αγώνας, θεωρείς ότι θα επιβιώσει κατά τη διάρκεια αυτού;
Κανένα στοιχείο των γεγραμμένων σου δεν έδωσε την εντύπωση ότι κάνεις πλάκα. Δεν αντικρύζεις τα άτομα στα οποία αναφέρεσαι, πράγμα που θα σου έδινε τη δυνατότητα με διάφορους μορφασμούς να περάσεις ένα αντίθετο νόημα από αυτό που έχεις γράψει.
Σέβομαι όσα έχεις περάσει, αλλά σε καμιάν περίπτωση δεν θα δεχτώ αυτήν την συμπεριφορά απένταντι σε αθώα πλάσματα από κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αληθεια ποτε ξεκινατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
υγ Η Πολιτεία είναι 1.000.000 καλύτερη από τον Πρωταγόρα.

ναι αλλα ο Πρωταγορας εχει πολυ πιο κατανοητα σχολια απο αυτα της Πολιτειας..οι ενοτητες 4,5,6 του Πρωταγορα ειναι οι αγαπημενες μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είσαι θεός και ευχαριστούμε για της σημβουλές. Χημεία και Βιολογία να αρχίσουμε κανονικά αποτην αρχή ή να δώσουμε κάπου αλλού σημασία;

Είμαι, ευχαριστώ :P Σίγουρα διάβασες όλο το κείμενό μου?ΧΗΜΕΙΑ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ θα διαβάσετε ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ και καθ'όλη τη χρονιά.Και όποιος λέει "Η χημεία είναι το πιο εύκολο μάθημα της θετικής" θα κλείνετε τα αυτιά σας και θα πηγαίνετε να διαβάσετε χημεία.Αν το κάνετε αυτό θα γράψετε 20.True story.

Χημεία και εγώ έτσι το υπολογίζω. Βιολογία όμως που είναι και πιο πολλά νόμιζα ότι κάνουν συνήθως και κάτι απο το 2ο... Τεσπα θα δείξει...
Ακόμα μία απορία: Στη χημεία χρειάζεται να αγοράσω το σχολικό βιβλίο? Ή καλύπτομαι αποό φωτοτυπίες- Σαλτερή μέχρι να θυμηθουν να μας το δώσουν στο σχολείο?

Σε καμία περίπτωση μη το αγοράσεις.Βρες το από κάποιον περσινό, όμως και με το Σαλτερή νομίζω θα είσαι κομπλέ το καλοκαίρι.

η επιφυλλιδα τι ειναι;;;

Μια μαλακία, η οποία δε θα πέσει ποτέ, όμως καλό είναι να ξέρεις τα θεωρητικά.Βέβαια τώρα το καλοκαίρι μη λιώνεις διαβάζοντας τέτοιες μαλακίες.

καταρχην, πολυ ωραιο κειμενο, σε ευχαριστουμε εμεις τα θετικοπαιδα!:)
θα ηθελα να σε ρωτησω: 1. ποσο ''εξυπνο'' ειναι να διαβαζεις(λυνεις ασκησεις) απο ''γνωστα'' βοηθηματα? το λεω αυτο καθως εχω ακουσει πως αυτοι που βαζουν τα θεματα ξερουν πανω κατω τα ''πιο διασημα βοηθηματα'' και τα αποφευγουν για ασκησεις.
2. τις ασκησεις των σχολικων δεν ειναι καλυτερο να τις κανουμε μονοι μας για εξασκηση? η καθηγητρια μου στο φροντιστηριο ειπε πως φυσικη μαλλον δεν θα κανουμε καθολου ασκησεις απο το σχολικο βιβλιο μιας που πια βαζουν τοσο εξεζητημενα θεματα που δεν υπαρχουν στα σχολικα βιβλια και δεν υπαρχει λογος να ''χανουμε χρονο''. αλλα ακουσα πως ουτε στο σχολειο μου φετος στην Γ' εκαναν ασκησεις απο το βιβλιο:confused: 3. πως βλεπεις τον συνδυασμο θετικης με φυσικη Γ.Π.? (αντι για βιολογια ή μαθηματικα) 4.αυτο που λες να λυνουμε τα μαθηματικα με κλασικους τροπους...καμια φορα δεν μπορει να μην ζηταν το προφανες?(πολλες φορες ψαχνεις ψαχνεις μια περιπλοκη λυση και τελικα ειναι κατι πολυ απλο, που δεν παει το μυαλο σου με τιποτα. αυτο εννοεις?:) )

1)Τα πιο διάσημα βοηθήματα σε κάθε μάθημα, ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΛΑ.Εννοώ ότι πρέπει να τα αφομοιώσετε πλήρως ώστε να έχετε μια καλή βάση.Προσωπικά, πιστεύω ότι το διάβασμα λυμένων ασκήσεων είναι πολύ ευεργετικό.Βέβαια, εγώ διάβασα λυμένες στην επανάληψη, όμως υποθέτω ότι μπορείτε μετά από κάθε κεφάλαιο να ασχολείστε.Προσοχή όμως.Πρώτα λύνουμε άπειρες και μετά διαβάζουμε και κάποιες για βαθύτερη κατανόηση.
3)Ο συνδυασμός θετικής με φυσική γενικής είναι πολύ καλός, από όσο μπορώ να κρίνω.Βέβαια εγώ είχα μαθ.γ.π και ΑΟΘ και μου ήταν εξίσου εύκολο μάλλον.
2)Με όλο το σεβασμό, όμως οι ασκήσεις που μπαίνουν κάθε χρόνο στις πανελλήνιες στη φυσική,είναι από το σχολικό βιβλίο.Είναι κακό βιβλίο γενικά, και σε σύγκριση με τα βοηθήματα, όμως προτείνω κάποια στιγμή να της έχεις λύσει όλες.
4)Σαφώς.Πρώτα σκεφτόμαστε όμως τα κλασσικά!Ορθολογιστικές σκέψεις αρχικά, και μετά σκέφτεσαι και πιο συνδυαστικά!
μα δεν ειναι οδυνηρη ρε παιδια ηρεμηστε! σωστο προγραμματισμο θελει και ουτε εξοδους θα στερηθητε ουτε γκομενικα ουτε φιλους ουτε καν pc! εξυπνο χειρισμο χρειαζεται και προσοχη :)

Διαφωνώ, νομίζω.Αυτά δεν ισχύουν φέτος.ΟΚ, θα βγεις, θα κάνεις και κάνα παραπανίσιο, όμως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ.Και όχι μόνο χρόνος.ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ.Προσωπική άποψη.

ρε παιδιά μην αγχώνεστε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ απλώς θα δώσετε.
Υπάρχει κόσμος που δεν έχει να φάει,άτομα βαριά άρρωστα και θεωρείται
δύσκολη περίοδο της ζωής σας κάποιες εξετάσεις;
Όσο αφορά τα μαθήματα,δεν χρειάζεται να φοβάστε ΤΙΠΟΤΑ,αν κάνετε
ΣΩΣΤΟ διάβασμα θα πάνε όλα καλά.Σωστό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να διαβάζεις όλη
μέρα,απλώς να μην αφήνεται κενά,να βλέπετε ασκήσεις από διάφορα βοηθήματα και
όταν κάτι δεν καταλαβαίνεται να ζητάτε την βοήθεια του καθηγητή σας.
Φέτος και χρόνο για προπονήσεις είχα και παρασκευές και Σαββατοκύριακα ελεύθερο χρόνο,
αλλά και στην διάρκεια των εξετάσεων..
Καλή σας επιτυχία και χωρίς άγχος γιατί απλά δεν χρειάζεται..
Ο καθένας με τα προβλήματα του, αδερφέ.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα, δεν είπαμε ότι θα πεθάνουν φέτος.Όπως βγήκαμε κι εμείς τα ΣΚ, και όπως την παλέψαμε καθ'όλη τη χρονιά, θα την παλέψουν κι αυτοί.Όμως μη λέμε μαλακίες, χρειάζεται μεγάλος αγώνας και προσπάθεια.Θα υπάρξουν στερήσεις για αυτούς που έχουν απαιτήσεις και πρέπει να το γνωρίζουν.Αν κάποιος πάει με τη νοοτροπία του χαλαρά, όταν θα πρέπει να μείνει μέσα για να διαβάσει ενώ τα γκομενάκια μπεκρουλιάζουν στο μπαράκι, θα του κακοφανεί.
;ςπιθω;εηρθωεωρφ;εφρ
.!.
Η ύλη παραμένει η ίδια συνήθως??
Τίποτε δεν είναι σίγουρο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Παρατήρησα βρε παιδιά ότι οι περισσότεροι από εδώ μέσα και γενικά,ακόμα και με φροντιστήρια έχετε λυσάρια..(για τη θεωρητική αναφέρομαι,οι άλλες κατευθύνσεις νομίζω επιβάλλεται να έχουν μιας και υπάρχει πληθώρα ασκήσεων).
Γιατί;Εννοώ είναι ανεπαρκές το υλικό του φροντιστηρίου; :/ Στα κείμενα αγόρασα κι εγώ,μιας και είναι υπέρ μου να έχω όσον το δυνατόν περισσότερο υλικό γίνεται.Αλλά σε έκθεση,γνωστό και τα σχετικά;Καλά,για άγνωστο εντάξει,κι εγώ έχω υλικό και φροντιστηριακό και δικό μου.Αλλά όποιος θα μπορούσε να με κατατοπίσει θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αν θέλει κανείς την άποψη μου, χρόνος υπάρχει όπως και δυνατότητα για υψηλές επιδόσεις... Εγώ προσωπικά ξεκίνησα 1 Αυγούστου... Από τότε ναι έλιωνα στο διάβασμα, αλλά.... πήγαινα θάλασσα , μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου κάθε μέρα προπόνηση και μετά 2 φορές την εβδομάδα και αγώνα(μπάσκετ), είχα γκόμενα, εννοείται ότι πήγα 7μερη και έβγαινα κάθε σάββατο βράδυ έξω(κάτι σαν κανόνας)... Στο τέλος και τις ύλες έβγαλα εγκαίρως και πρέπει να πιάνω Ιατρική Θεσσαλονίκης... Αν μπείτε στην παγίδα να κόψετε τα πάντα, θα γ@@@ τον χρόνο σας για μια ζωή, γιατί μετά έρχονται και πιο απαιτητικά από άποψη διαβάσματος και δουλειάς πράματα... Ναι κάποιες μειώσεις θα τις κάνετε, αλλά βάλτε μπροστά τον εαυτό σας, δουλέψτε και κρατήστε κάτι και για εσάς.. Μην ακούτε τις υπερβολές του καθενός... Και για όσους πάρουν βιολογία γενικής.. προσεκτικά από την αρχή και μην την υποτιμήσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Είμαι, ευχαριστώ :P Σίγουρα διάβασες όλο το κείμενό μου?ΧΗΜΕΙΑ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ θα διαβάσετε ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ και καθ'όλη τη χρονιά.
Και όποιος λέει "Η χημεία είναι το πιο εύκολο μάθημα της θετικής" θα κλείνετε τα αυτιά σας και θα πηγαίνετε να διαβάσετε χημεία.Αν το κάνετε αυτό θα γράψετε 20.True story.



Σε καμία περίπτωση μη το αγοράσεις.Βρες το από κάποιον περσινό, όμως και με το Σαλτερή νομίζω θα είσαι κομπλέ το καλοκαίρι.



Μια μαλακία, η οποία δε θα πέσει ποτέ, όμως καλό είναι να ξέρεις τα θεωρητικά.Βέβαια τώρα το καλοκαίρι μη λιώνεις διαβάζοντας τέτοιες μαλακίες.



1)Τα πιο διάσημα βοηθήματα σε κάθε μάθημα, ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΛΑ.Εννοώ ότι πρέπει να τα αφομοιώσετε πλήρως ώστε να έχετε μια καλή βάση.Προσωπικά, πιστεύω ότι το διάβασμα λυμένων ασκήσεων είναι πολύ ευεργετικό.Βέβαια, εγώ διάβασα λυμένες στην επανάληψη, όμως υποθέτω ότι μπορείτε μετά από κάθε κεφάλαιο να ασχολείστε.Προσοχή όμως.Πρώτα λύνουμε άπειρες και μετά διαβάζουμε και κάποιες για βαθύτερη κατανόηση.
3)Ο συνδυασμός θετικής με φυσική γενικής είναι πολύ καλός, από όσο μπορώ να κρίνω.Βέβαια εγώ είχα μαθ.γ.π και ΑΟΘ και μου ήταν εξίσου εύκολο μάλλον.
2)Με όλο το σεβασμό, όμως οι ασκήσεις που μπαίνουν κάθε χρόνο στις πανελλήνιες στη φυσική,είναι από το σχολικό βιβλίο.Είναι κακό βιβλίο γενικά, και σε σύγκριση με τα βοηθήματα, όμως προτείνω κάποια στιγμή να της έχεις λύσει όλες.
4)Σαφώς.Πρώτα σκεφτόμαστε όμως τα κλασσικά!Ορθολογιστικές σκέψεις αρχικά, και μετά σκέφτεσαι και πιο συνδυαστικά!


Διαφωνώ, νομίζω.Αυτά δεν ισχύουν φέτος.ΟΚ, θα βγεις, θα κάνεις και κάνα παραπανίσιο, όμως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ.Και όχι μόνο χρόνος.ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ.Προσωπική άποψη.


Ο καθένας με τα προβλήματα του, αδερφέ.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα, δεν είπαμε ότι θα πεθάνουν φέτος.Όπως βγήκαμε κι εμείς τα ΣΚ, και όπως την παλέψαμε καθ'όλη τη χρονιά, θα την παλέψουν κι αυτοί.Όμως μη λέμε μαλακίες, χρειάζεται μεγάλος αγώνας και προσπάθεια.Θα υπάρξουν στερήσεις για αυτούς που έχουν απαιτήσεις και πρέπει να το γνωρίζουν.Αν κάποιος πάει με τη νοοτροπία του χαλαρά, όταν θα πρέπει να μείνει μέσα για να διαβάσει ενώ τα γκομενάκια μπεκρουλιάζουν στο μπαράκι, θα του κακοφανεί.

.!.

Τίποτε δεν είναι σίγουρο.:/:
σε ευχαριστω πολυ, αν εχω καποια αλλη απορια θα σου πω:redface:
καλα αποτελεσματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είμαι, ευχαριστώ :P Σίγουρα διάβασες όλο το κείμενό μου?ΧΗΜΕΙΑ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ θα διαβάσετε ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ και καθ'όλη τη χρονιά.Και όποιος λέει "Η χημεία είναι το πιο εύκολο μάθημα της θετικής" θα κλείνετε τα αυτιά σας και θα πηγαίνετε να διαβάσετε χημεία.Αν το κάνετε αυτό θα γράψετε 20.True story.

Όχι δεν με κατάλαβες εννοούσα να αρχίσουμε με απο την αρχή του βιβλίου δλδ το 1ο Κεφάλαιο ή να δώσουμε τώρα που έχουμε περισσότερο χρόνο σε κάποιο άλλο κεφάλαιο σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όχι δεν με κατάλαβες εννοούσα να αρχίσουμε με απο την αρχή του βιβλίου δλδ το 1ο Κεφάλαιο ή να δώσουμε τώρα που έχουμε περισσότερο χρόνο σε κάποιο άλλο κεφάλαιο σημασία.

Όχι, όχι, με τη σειρά ότι κάνετε.Απλά να βγαίνει καλά, ειδικά τώρα το καλοκαίρι που έχετε άπλετο χρόνο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Πρωτο μαθημα Φυσικη Κατευθυνση με ταλαντωσεις..


Μου αρεσαν!Γ.Α.Τ. <3:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Έκανα σήμερα φυσική κατεύθυνσης πρώτο μάθημα στο 4ο κεφάλαιο στροφική κίνηση και ήταν αρκετά καλό. Το περίμενα χειρότερο. Επίσης έκανα και 1 μάθημα στατιστική και ΕΦΡΙΞΑ. Είναι τόσο ηλίθιες οι ασκήσεις του σχολικού βιβλίου που έκανα και ελπίζω στα βοηθήματα να έχει πιο ενδιαφέρουσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ μόνο Αδίδακτο στα Αρχαία και Λατινικά έχω κάνει.
Για τα Λατινικά είμαι ακόμα επιφυλακτικός, αλλά καιρός είναι να δυσκολέψουν λιγάκι. Στη Β' όλο τα ίδια και τα ίδια κάναμε.
Ε, το Άγνωστο όπως και πριν. Υπέροχο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top