Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και φυσικα να εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας
Απλά υπονοείς ότι τα Κείμενα που έγραψε η θεωρητική ήταν πολύ πιο εύκολα από τα δικά σας,που δίνατε Μαθηματικά.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις το ένα μάθημα με το άλλο σε καμία περίπτωση.
Να ξέρεις πως όσο αφορά την θεωρητική,η Λογοτεχνία είναι κάτι πολύ υποκειμενικό.
Δηλαδή και σε όλα να έχει γράψει κάποιος,πάλι μπορούν να βρούν πράγματα να κόψουν.
Από 18-19 και πάνω σε Λογοτεχνία είναι δύσκολο,σχεδόν ακατόρθωτο να γράψει μαθητής της θεωρητικής.
Πέρυσι άτομα περίμεναν πολύ καλύτερους βαθμούς στην Λογοτεχνία και τους ήρθε ένα 14-15 στο τέλος.

Γι'αυτό. Ο καθένας ας ασχοληθεί με το μάθημα που δίνει. :)
Και όχι με το τι κάνουν οι άλλες κατευθύνσεις. Και τι έπρεπε να γίνεται.

Επίσης το μάθημα βαρύτητας έχει να κάνει και με το πεδίο που στοχεύει ο κάθε μαθητής,
όποτε και πάλι δεν έχει κάποια λογική αυτό που λές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οταν η τεχνολογικη δινει μαθημα βαρυτητας τοτε πρεπει και οι αλλες 2 να δινουν το αντιστοιχο μαθημα βαρυτητας την ιδια μερα

Και φυσικα να εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας
Kαι για να αισθανθεις δικαιωμενος, εσεις αυριο δινετε ΑΟΔΕ, ενω η θεωρητικη μαθημα ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ!! Οκ, αποκατασταθηκε η αδικια:P?? Μην αφηνετε μια ενδεχομενη αποτυχια να σας οδηγει σε παραλογισμους, πραγματικα δεν αξιζει:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_1993

Νεοφερμένος

Ο kostas_1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, από το πρωί εχω ανεβάσει πυρετό ζαλιζόμαι και πονάει το κεφάλι μου(αφού έγραφα κείμενα και δεν μπορούσα να σκεφτώ)άσε και το άγχος...αν είμαι έτσι και την τετάρτη στην ιστορία τι θα κάνω; μπορώ να κάνω κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλα ειναι δυνατον οι μια κατευθυνση να γραφει μαθημα βαρυτητας και η αλλη ενα απλο μαθημα????

Παμε καλα?Και οταν ειναι να γραψουν και η αλλη κατευθυνση το μαθημα βαρυτητας (χ1.3) θελω τον ιδιο βαθμο δυσκολιας

Με τους ηλιθιους που εχουμε μπλεξει ουτε αυτο δεν θα κανουν.Θα τους βαλουν τπτ ευκολο και θα τρελαθουμε

Πέρα από το το λογικό, πως δεν θα μπορούσε να δίνει διαφορετική μέρα η Θετική και η Τεχνολογική Μαθηματικά δεν το σχολιάζω καν...

Και για πες μου, γαμ***αν τα Μαθηματικά έτσι?? Είτε κάνουν το ίδιο με την Βιολογία και τα Αρχαία είτε όχι τι σε νοιάζει?? Σ' άλλο πεδίο είναι βαρύτητα... Βουτάμε λίγο την ρουφιάνα την γλώσσα στο μυαλό πριν αρχίσουμε να μιλάμε... Αν πάει άτομο της Θετικής να διεκδικίσει θέση 2ο/4ο πεδίο βαρύτητα θα έχει ίδια με σένα... Κοινώς θα είστε επί ίσοις όροις...

Εκτός αν είσαι τόσο mean person, που να θες αν βασανίζεσαι εσύ, να βασανίζονται και οι άλλοι...


Kαι για να αισθανθεις δικαιωμενος, εσεις αυριο δινετε ΑΟΔΕ, ενω η θεωρητικη μαθημα ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ!! Οκ, αποκατασταθηκε η αδικια:P?? Μην αφηνετε μια ενδεχομενη αποτυχια να σας οδηγει σε παραλογισμους, πραγματικα δεν αξιζει:)!!

Και μην ξεχνάμε την Βιολογία της Θετικής...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arist2

Νεοφερμένος

Ο arist2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά μια βοήθεια


στην ερώτηση " Ποια τα αίτια και οι αφορμές της επανάστασης του Θερίσου; "

τι γράφουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
φίλε το θέμα αυτό είναι καράsos
νομίζω ότι είχε ζητηθεί τότε που έδινα πανελλήνιες στο υποχρεωτικό μάθημα των πανελληνίων Ιστορία Γενικής Παιδείας Γ' Λυκείου

βασικά ότι περιέχει αίτια, αφορμές, συνθήκες και πολέμους είναι sos
προσπάθησε να αφομοιώσεις τις σελίδες του βιβλίου με...τεχνική πλαγιότιτλων σε ουσιαστικά κομμάτια και ελεύθερη απόδοση στο κείμενο που να μην ξεχνάς τίποτε από το κείμενο του βιβλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προσωπικά πάντως έχει αρχίσει και μου αρέσει. :P

Δυσκολότερα θέματα γενικής τα τελευταία χρόνια (μαλακίες βασικά, με εξαίρεση την τελευταία ασάφεια μια χαρά ήταν της βιολογίας - γι' αυτό και θα δώσετε τις μονάδες σε όλους μη σας πάρει και σας σηκώσει, ακούτε ρε; ), δυσκολότερα και στα μαθηματικά (δεν περίμενα πάντως, από την Α, να γράψω σε τέτοια θέματα και να είμαι σχετικά ευχαριστημένος μετά) και εντάξει, καλά θεματάκια στην έκθεση. Είμαστε ακριβώς στη μέση, πιο καλά χωμένοι δε γίνεται. Και παρ' όλα αυτά μου φαίνεται κάπως περίεργο μέχρι και λυπηρό (!!!) που σε λιγότερο από μία εβδομάδα όλα τελειώνουν. Καλά ίσως να μη θέλω να τελειώσουν γιατί μάλλον δύσκολα περνάω στη σχολή που θέλω (:D) αλλά δε βαριέσαι, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα αισθάνομαι εντάξει νομίζω.

Anw, ας τελειώνουμε πριν βγάλουμε συμπεράσματα. Πάμε για τα τελευταία 3 σα να μην έχουμε γράψει τίποτα ακόμα κι ό,τι βγει. Το καλό που τους θέλω να χτυπήσουν και σε αυτά όπως στα προηγούμενα -ιδίως μεθαύριο. Άντε να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδια,συγνωμη που ρωταω εδω αλλα εχω μια απορια.Στον υπολογισμο μοριων το κουτακι με τους προφορικους βαθμους το αφεινω κενο.η βαζω παλι το γραπτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L North

Νεοφερμένος

Ο L North αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά μια βοήθεια


στην ερώτηση " Ποια τα αίτια και οι αφορμές της επανάστασης του Θερίσου; "

τι γράφουμε?



Στη σελίδα 209 ξεκινάει η υποενότητα "τα αίτια και οι αφορμές" για την επανάσταση του Θερίσου και πάει μέχρι σελ. 212.


Ωστόσο, εγώ προσωπικά θεωρώ πιο σωστό να συμπεριληφθεί στα αίτια η ενότητα 3 της σελίδας 208 "Τα πρώτα νέφη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Προσωπικά πάντως έχει αρχίσει και μου αρέσει. :P

Καλά εσύ είσαι γνωστό βλαμμένο, δεν το συζητώ. :D (<3)

Δυσκολότερα θέματα γενικής τα τελευταία χρόνια (μαλακίες βασικά, με εξαίρεση την τελευταία ασάφεια μια χαρά ήταν της βιολογίας - γι' αυτό και θα δώσετε τις μονάδες σε όλους μη σας πάρει και σας σηκώσει, ακούτε ρε; ), δυσκολότερα και στα μαθηματικά (δεν περίμενα πάντως, από την Α, να γράψω σε τέτοια θέματα και να είμαι σχετικά ευχαριστημένος μετά) και εντάξει, καλά θεματάκια στην έκθεση.

Ξέχνα πως θα μας δώσουν όλες τις μονάδες Γιώργο, στ'@@ τους θα μας γράψουν. :D Τραγική η φάση με τη Βιολογία Γενικής, να μην στεναχωριέσαι(-μαι) με μαλακίες σε μαθήματα κατεύθυνσης και να σου τη βαράει περισσότερο η μαλακία στη Βιολογία. Δε βαριέσαι, ό,τι έγινε έγινε. :happy:

Είμαστε ακριβώς στη μέση, πιο καλά χωμένοι δε γίνεται.

Ποια μέση μωρέ, άλλοι έχουν 4 ακόμα και άλλοι έχουν άλλα 5 μαθήματα. :P (Εγώ ως γνωστή ανώμαλη άλλα 6 :D)

Και παρ' όλα αυτά μου φαίνεται κάπως περίεργο μέχρι και λυπηρό (!!!) που σε λιγότερο από μία εβδομάδα όλα τελειώνουν. Καλά ίσως να μη θέλω να τελειώσουν γιατί μάλλον δύσκολα περνάω στη σχολή που θέλω (:D) αλλά δε βαριέσαι, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα αισθάνομαι εντάξει νομίζω.

Η χρονιά της "αποτυχίας" θα είμαστε από όσους παλιούς έχουν μείνει στο site, το βλέπω το πράγμα. Αλλά δε βαριέσαι, την προσπάθειά μας την κάναμε, καλά να είμαστε και του χρόνου πάλι. :D :P

Anw, ας τελειώνουμε πριν βγάλουμε συμπεράσματα. Πάμε για τα τελευταία 3 σα να μην έχουμε γράψει τίποτα ακόμα κι ό,τι βγει. Το καλό που τους θέλω να χτυπήσουν και σε αυτά όπως στα προηγούμενα -ιδίως μεθαύριο. Άντε να δούμε.

Θες και δύσκολα και στα επόμενα τρομάρα σου.

Άντε, τελειώνουμε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_1993

Νεοφερμένος

Ο kostas_1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια...εχω 38.5 πυρετό και ψιλοζαλιζόμαι...αν αύριο είμαι έτσι στην ιστορία τι θα κάνω; :'( θα πατώσω :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια...εχω 38.5 πυρετό και ψιλοζαλιζόμαι...αν αύριο είμαι έτσι στην ιστορία τι θα κάνω; :'( θα πατώσω :sick:

Μίλησε με το σχολείο σου αν είσαι έτσι για να δείτε τι μπορεί να γίνει...:/:

Κουράγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, από το πρωί εχω ανεβάσει πυρετό ζαλιζόμαι και πονάει το κεφάλι μου(αφού έγραφα κείμενα και δεν μπορούσα να σκεφτώ)άσε και το άγχος...αν είμαι έτσι και την τετάρτη στην ιστορία τι θα κάνω; μπορώ να κάνω κάτι;

Παρε 2 ντεπον πριν πας σχολειο :redface:
Κανε ντους το πρωι.
Αυτα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παίδες στα μαθηματικα (γενικής και κατεύθτνσης) έβαλα Σ ή Λ αντί ολογράφως σωστό ή λάθος(ίσως είναι χαζό που ρωτάω) αλλά μπορεί να κοστίσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Παίδες στα μαθηματικα (γενικής και κατεύθτνσης) έβαλα Σ ή Λ αντί ολογράφως σωστό ή λάθος(ίσως είναι χαζό που ρωτάω) αλλά μπορεί να κοστίσει?
Οχι....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,128 μηνύματα.
Εγω παιδια, τελικα ξεχασα να κανω σχημα στο Φερμα.. Ελπιζω να μην κανουν καμια βλακεια, γιατι ξερω και πολλους αλλους που δεν εκαναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κουραστηκα με την Ιστορια ουφ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια...εχω 38.5 πυρετό και ψιλοζαλιζόμαι...αν αύριο είμαι έτσι στην ιστορία τι θα κάνω; :'( θα πατώσω :sick:
Κουραγιο. Πιες ενα χιλιαρι depon, κατα τις 8 το πρωι κ θασαι περδικι για κανα τετραωρο τουλαχιστον. Εχω παθει το ιδιο δινοντας για το prof. του Cambridge k του Michigan κ τα πηρα κ τα δυο.Καλη επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια...εχω 38.5 πυρετό και ψιλοζαλιζόμαι...αν αύριο είμαι έτσι στην ιστορία τι θα κάνω; :'( θα πατώσω :sick:

Γιατί δε δίνεις στις επανληπτικές; δεν εχει νοημα να πας αρρωστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top