Πανελλήνιες 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δες ειδικά στα αρχαία όποιος πει ότι δεν έχει κενά λέει ψέματα ! Είναι τραγικά τεράστια η ύλη , ειδικά αυτή που έχουμε να μάθουμε για το άγνωστο ! Μην απελπίζεσαι . Και το κάθε κενό είναι διαφορετικό ! Ας πούμε σου λείπει γραμματική ή συντακτικό ; Είναι πολλά ή λίγα ;
Τέλος , εάν η επίδοση σου στα διαγωνίσματα είναι καλή τότε αυτό δείχνει ότι τα κενά σου είναι μικρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ρε παιδια, εχω καποια κενα στους μιγαδικους. Οχι κατι τρομερο, ασκησεις μεσαιας δυσκολιας μπορω να λυσω, στις δυσκολες ειναι το προβλημα. Να καθησω τωρα να καλυψω τα κενα (στην μεθοδολογια ειναι περισσοτερο) ή να το αφησω για το τελος, που ουτως ή αλλως θα κανουμε επαναληψη, ωστε να τα εχω φρεσκα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ρε παιδια, εχω καποια κενα στους μιγαδικους. Οχι κατι τρομερο, ασκησεις μεσαιας δυσκολιας μπορω να λυσω, στις δυσκολες ειναι το προβλημα. Να καθησω τωρα να καλυψω τα κενα (στην μεθοδολογια ειναι περισσοτερο) ή να το αφησω για το τελος, που ουτως ή αλλως θα κανουμε επαναληψη, ωστε να τα εχω φρεσκα; :hmm:
Να κάτσεις να καλύψεις τα κενά τώρα, που έρχονται και οι γιορτές και θα έχεις όσο να 'ναι λίγο παραπάνω χρόνο. Στο τέλος, θα έχεις επαναλήψεις σε όλη την ύλη των Μαθηματικών και φυσικά σε όλα τα εξεταζόμενα μαθήματα. Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις και πιο εξεζητημένα θέματα. Αυτό που μπορείς να κάνεις τώρα μην το αφήνεις για μετά.

Καλή επιτυχία εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα Χριστούγεννα είναι καλά για επανάληψη και κάλυψη των κενών.
Άμα τα αφήσεις για το τέλος θα αφήσεις πολλά κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Να κάτσεις να καλύψεις τα κενά τώρα, που έρχονται και οι γιορτές και θα έχεις όσο να 'ναι λίγο παραπάνω χρόνο. Στο τέλος, θα έχεις επαναλήψεις σε όλη την ύλη των Μαθηματικών και φυσικά σε όλα τα εξεταζόμενα μαθήματα. Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις και πιο εξεζητημένα θέματα. Αυτό που μπορείς να κάνεις τώρα μην το αφήνεις για μετά.
Τα Χριστούγεννα είναι καλά για επανάληψη και κάλυψη των κενών.
Άμα τα αφήσεις για το τέλος θα αφήσεις πολλά κενά.
Χμμ... οκ θα φροντισω να τα καλυψω στις γιορτες. Αντε καλα Χριστουγεννα! (δηλ. καλο διαβασμα... :/:)

Καλή επιτυχία εύχομαι!
Αχχ... αντε να δουμε... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Δες ειδικά στα αρχαία όποιος πει ότι δεν έχει κενά λέει ψέματα ! Είναι τραγικά τεράστια η ύλη , ειδικά αυτή που έχουμε να μάθουμε για το άγνωστο ! Μην απελπίζεσαι . Και το κάθε κενό είναι διαφορετικό ! Ας πούμε σου λείπει γραμματική ή συντακτικό ; Είναι πολλά ή λίγα ;
Τέλος , εάν η επίδοση σου στα διαγωνίσματα είναι καλή τότε αυτό δείχνει ότι τα κενά σου είναι μικρά!

συμφωνώ ! τα αρχαία έχουν μια τεράστια ύλη και βασικά πάντα μαθαίνεις όπως σε κάθε γλώσσα ..ειδικά στο λεξιλόγιο !! τραγικά τεράστιααα η ύληη !!! εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να υπερανησυχώ !! πως θα ξέρω ότι αυτά που κάνουμε στο φροντ. είναι αρκετά ?? αλήθεια τι βαθμό πρέπει να έχει κάποιος για να έχει καλή επίδοση στο άγνωστο ! εγώ παίρνω 32/40 πάνω κάτω.. αυτό είναι καλό ή όχι ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Έχω μια ανασφάλεια και θέλω να την εκφράσω. Σε δύο μαθήματα(Αρχαία και Λατινικά) έχω κάποια κενά και από τα προηγούμενα χρόνια, και δεν έχω χρόνο να τα καλύψω καθώς έχω πολύ διάβασμα γενικά. Πιστεύεται ότι τα Χριστούγεννα μπορώ να καλύψω κενά σε αυτά τα δύο μαθήματα και γενικά να κάνω μια πολύ καλή επανάληψη σε όλα τα μαθήματα που δίνω; Τον τελευταίο καιρό γράφω συνέχεια διαγωνίσματα σε σχολείο και φροντιστήριο και αναγκαστικά δεν μπορώ να γυρίζω και να διαβάζω προηγούμενα, καθώς η ύλη τρέχει. Δεν ξέρω εάν το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα, αλλά εμένα με έχει πιάσει το άγχος ότι δεν θα τα καταφέρω να τα μάθω τόσο καλά όσο θα ήθελα.


Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ bruce με τα ίδια ακριβώς μαθήματα !! τα λατινικά μπόρεσα να τα μάθω πιο καλά και να καλύψω κενά στα σαβ/κα που έγραφα διαγωνίσματα! όσο για τα αρχαία κι εγώ νιώθω πως έχω κενά !!! δεν ξέρω απο που να αρχίσω.. συνεχώς μαθαίνουμε καινούργια φαινόμενα, πιο αναλυτικά, το λεξιλόγειο εμπλουτίζεται κι εγώ τρέχω σαν παλαβή να τα προλάβω ! Το άγχος λογικό είναι να το έχεις ! κι εγώ το έχω.. αρκεί να μην σε "κρατάει" πίσω ! Να υπάρχει για να μπορείς να διαβάζεις όσο πιο πολύ γίνεται ! Εγώ θα σου έλεγα τα χριστούγεννα να δουλέψεις τα λατινικά πάρα πολύ ! ! ! ! !!!!! :) Το λέω γτ είναι μάθημα που πας για 100 !! μπορεί να πεις πως σιγά μην γράψεις τόσο.. πίστεψέ με .. ΓΙΝΕΤΑΙ ! Εκεί που είχα κενά, έγραψα τέλεια στο τελευταίο διαγ. ! Είναι καθαρά θέμα διαβάσματος ! Όσο για τα αρχαία να μάθεις τέλεια την γραμματική !! είναι δεδομένα πράγματα ..και αρχικούς χρόνους πλ καλά !! ;) το συντακτικό φέτος επαναλαμβάνεται και δεν τίθεται θέμα! για λεξιλόγιο χαλαρά και όσο πιο πολλά μαθαίνεις τόσο καλύτερα! Όλα καλά θα πάνε !!! (έτσι ελπίζω δλδ !);):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παρατήρησα τελευταία,ότι το θέμα της έκθεσης δεν το πολυκατέχω και επειδή έχω υψηλούς στόχους έχω αρχίσει να αγχώνομαι.Έχετε να μου προτείνετε,κάτι δραστικό,ώστε να βελτιοθώ τους μήνες που απέμειναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όχι,πως έχω θέσει τρελούς στόχους..αλλά ούτε εγώ το πολυκατέχω :P Τι να σου προτείνω; Εξάσκηση στις περιλήψεις , διάβασμα θεωρίας για τις ασκήσεις ώστε να πάρεις το 55αράκι και μετά έκθεση...εφημερίδες , διάβασμα στο υλικό των διάφορων θεματικών ενοτήτων και πας για όσο το δυνατόν περισσότερο..εξάλλου είναι και ένα μάθημα που δε ξέρεις πόσο θα γράψεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν τόσο απλά όσο τα έθεσες!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν είναι απλά,και εγώ τα ζω...τίποτα δεν είναι απλό αλλά όμως πραγματοποιήσιμο :)
Προσπάθησε να εξασκείσαι και σιγά-σιγά θα βελτιώνεσαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το πρόβλημα με την έκθεση είναι,όπως ανέφερες,ότι δεν ξέρεις πόσο θα γράψεις.Παράδειγμα,μαθητές που διάβαζαν συστηματικά μέσα στο χρόνο γράφουν "μέτρια",ενώ αντίθετα μαθητές-τουρίστες πάνε πολύ καλύτερα.Αυτό κυρίως με προβληματίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το πρόβλημα με την έκθεση είναι,όπως ανέφερες,ότι δεν ξέρεις πόσο θα γράψεις.Παράδειγμα,μαθητές που διάβαζαν συστηματικά μέσα στο χρόνο γράφουν "μέτρια",ενώ αντίθετα μαθητές-τουρίστες πάνε πολύ καλύτερα.Αυτό κυρίως με προβληματίζει...
Για αυτό όμως δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Διαβάζεις για να είσαι οκ από τη μεριά σου ότι έκανες ό,τι μπορούσες, και μετά ότι κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το πρόβλημα με την έκθεση είναι,όπως ανέφερες,ότι δεν ξέρεις πόσο θα γράψεις.Παράδειγμα,μαθητές που διάβαζαν συστηματικά μέσα στο χρόνο γράφουν "μέτρια",ενώ αντίθετα μαθητές-τουρίστες πάνε πολύ καλύτερα.Αυτό κυρίως με προβληματίζει...
Γι' αυτό πολύ απλά κοίτα να γράψεις όσο το δυνατόν καλύτερα στα υπόλοιπα μαθήματα - ειδικά αν είσαι Θετική / Τεχνολογική που είναι μαθήματα ασκήσεων - ώστε να μην εξαρτάσαι τόσο πολύ από την Έκθεση. Με εξαιρετικούς βαθμούς στα άλλα 5 μαθήματα και ένα 16 στην Έκθεση μπαίνεις όπου θες - ο υπολογιστής μορίων θα στο επιβεβαιώσει.

Εκτός πια κι αν πέσουν τόσο εύκολα σ' όλα τα μαθήματα, οπότε και το 1 μόριο ακόμα θα κάνει διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ bruce με τα ίδια ακριβώς μαθήματα !! τα λατινικά μπόρεσα να τα μάθω πιο καλά και να καλύψω κενά στα σαβ/κα που έγραφα διαγωνίσματα! όσο για τα αρχαία κι εγώ νιώθω πως έχω κενά !!! δεν ξέρω απο που να αρχίσω.. συνεχώς μαθαίνουμε καινούργια φαινόμενα, πιο αναλυτικά, το λεξιλόγειο εμπλουτίζεται κι εγώ τρέχω σαν παλαβή να τα προλάβω ! Το άγχος λογικό είναι να το έχεις ! κι εγώ το έχω.. αρκεί να μην σε "κρατάει" πίσω ! Να υπάρχει για να μπορείς να διαβάζεις όσο πιο πολύ γίνεται ! Εγώ θα σου έλεγα τα χριστούγεννα να δουλέψεις τα λατινικά πάρα πολύ ! ! ! ! !!!!! :) Το λέω γτ είναι μάθημα που πας για 100 !! μπορεί να πεις πως σιγά μην γράψεις τόσο.. πίστεψέ με .. ΓΙΝΕΤΑΙ ! Εκεί που είχα κενά, έγραψα τέλεια στο τελευταίο διαγ. ! Είναι καθαρά θέμα διαβάσματος ! Όσο για τα αρχαία να μάθεις τέλεια την γραμματική !! είναι δεδομένα πράγματα ..και αρχικούς χρόνους πλ καλά !! ;) το συντακτικό φέτος επαναλαμβάνεται και δεν τίθεται θέμα! για λεξιλόγιο χαλαρά και όσο πιο πολλά μαθαίνεις τόσο καλύτερα! Όλα καλά θα πάνε !!! (έτσι ελπίζω δλδ !);):D
Τα λατινικά και εγώ φέτος που άρχισα να τα διαβάζω συστηματικά, άρχισα να τα καλύπτω τα κενά, αλλά με δυσκολεύει αρκετά το συντακτικό. Για τα αρχαία είναι όντως τεράστια η ύλη και μου φαίνονται δύσκολα. Ειδικά το άγνωστο με δυσκολεύει πολύ λόγω κενών που έχω από προηγούμενα χρόνια και είναι δύσκολο να καλυφθούν. Με τα άλλα μαθήματα τα πάω καλά σχετικά. Έκθεση γράφω σταθερά πάνω από 30/40 στις εκθέσεις με ένα μικρό πρόβλημα στην περίληψη,ιστορία την αποστηθίζω εύκολα, καθώς ανέκαθεν μου άρεζε η ιστορία, αλλά με δυσκολεύουν λίγο οι πηγές. Γνωστό δεν με δυσκολεύει τρομερά, καθώς είναι καθαρά αποστήθιση. Λογοτεχνία υπάρχει μια μικρή δυσκολία,αλλά τα καταφέρνω και τέλος Βιολογία είναι αρκετά εύκολη και δεν έχω πρόβλημα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχω στα λατινικά και τα αρχαία. Περιμένω τα Χριστούγεννα για να καλύψω κενά από αυτά τα δύο, καθώς δεν προλαβαίνω αυτό το καιρό. Μακάρι να πάνε καλά, σού ευχομαι καλή επιτυχία και σε εσένα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια σορρυ ειναι λιγο οφφτοπικ αλλα αν καποιος περασει εδω ελλαδα σε πανεπιστημιο γινετα να σπουδαζει και σε δημοσια πανεπιστημιο του εξωτερικου συγχρονως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ναι ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Διαπίστωσα,τελικά,κι εγώ ότι ο καλύτερος τρόπος για να μάθεις κάτι,είναι να το δουλέψεις μόνος σου.Άργησα,όντως,πολύ και ελπίζω να αναπληρωθεί ο χαμένος χρόνος.Γιατί στο κάτω-κάτω της γραφής,δεν υπάρχει "μυστικό" για την επιτυχία,ούτε κάποια συνταγή που τη σκαρφίστηκε ο Δρυίδης των Γαλατών.Όλοι ξέρουμε τι ταιριάζει καλύτερα στον καθένα μας για να πετύχουμε.Ας ελπίσουμε ότι δεν θα το μετανιώσω που δεν δούλευα μεθοδικά εως τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
θέληση να υπάρχει,και όλα γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top