Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
και εγώ μάλλον με τη βιολογία θα συνεχίσω. Είναι λίγο αργά για πειραματισμούς. Ελπίζω να μην το μετανιώσω!

Αν διαβάσεις δε θα το μετανιώσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου ένα off-topic σχόλιο... Μιλάτε οι περισσότεροι για το "Φροντιστήριο" λες και είναι η Ακρόπολη! Ρε παιδιά, έχετε συνειδητοποιήσει, ότι το φροντιστήριο είναι μια παραπαιδεία που σας προετοιμάζει για την Δημόσια;;; Σπάστε αυτό το απόστημα και ΑΠΑΙΤΕΙΣΤΕ από τους καθηγητές στα σχολεία σας να κάνουν την δουλειά τους. Ήμαρτον, δεν θα περάσετε στο ΜΙΤ, σε ελληνικά ΑΕΙ και ΤΕΙ θα περάσετε, μια επέκταση δηλαδή της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της χώρας. Σας το ξαναλέω, υπάρχουν και λαμπροί καθηγητές στα λύκειά μας, ΞΕΖΟΥΜΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

μεγάλη συζήτηση ανοίγεις. Όσο για τους καθηγητές, λυπάμαι που το λέω αλλά μερικοί μάλλον έβγαλαν τη σχολή και δεν έμαθαν τίποτα. Το ξέρω ακούγεται πολύ αλαζονικό απο έναν μαθητή της γ' λυκείου να μιλά έτσι για ένα καθηγητή που έχει τελειώσει τμήμα της φιλοσοφικής, αλλά δε μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το γεγονός ότι δε ξερει αρχαία. Όταν κάνεις ερωτήσεις και σου λέει "θα το κοιτάξω στο σπίτι" και δε σου τις απαντάει ποτέ, όταν οι μαθητές κάνουν το άγνωστο κείμενο πιο καλά απο αυτόν, όταν δε ξέρει τα ανώμαλα ρήματα... Όταν γίνεται μια-δυο φορές λες "οκ, άνθρωπος είναι, δεν είναι μηχάνημα να τα ξέρει όλα απέξω, κόλλησε κι αυτός", όταν γίνεται όλη τη χρονιά πες μου πως θα γράψω εγώ καλά στα αρχαία στις πανελλήνιες αν δεν κάνω μάθημα με άλλο καθηγητη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μεγάλη συζήτηση ανοίγεις. Όσο για τους καθηγητές, λυπάμαι που το λέω αλλά μερικοί μάλλον έβγαλαν τη σχολή και δεν έμαθαν τίποτα. Το ξέρω ακούγεται πολύ αλαζονικό απο έναν μαθητή της γ' λυκείου να μιλά έτσι για ένα καθηγητή που έχει τελειώσει τμήμα της φιλοσοφικής, αλλά δε μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το γεγονός ότι δε ξερει αρχαία. Όταν κάνεις ερωτήσεις και σου λέει "θα το κοιτάξω στο σπίτι" και δε σου τις απαντάει ποτέ, όταν οι μαθητές κάνουν το άγνωστο κείμενο πιο καλά απο αυτόν, όταν δε ξέρει τα ανώμαλα ρήματα... Όταν γίνεται μια-δυο φορές λες "οκ, άνθρωπος είναι, δεν είναι μηχάνημα να τα ξέρει όλα απέξω, κόλλησε κι αυτός", όταν γίνεται όλη τη χρονιά πες μου πως θα γράψω εγώ καλά στα αρχαία στις πανελλήνιες αν δεν κάνω μάθημα με άλλο καθηγητη?

Καλέ μου φίλε έχω περίπτωση βοηθού καθηγητή σε ΑΕΙ ο οποίος πήρε την θέση μέσω του "μπαμπά εκπαιδευτικού" και το καμάρι του ήταν ότι κάποιες φοιτήτριες του "καθότανε" για να τις περάσει στο μάθημα... Κοντολογίς, κατανοώ πλήρως την αγωνία και την δική σου και των άλλων συνομηλίκων σου. Απλά η άποψη μου είναι ότι καλύτερα κάποιος να κουραστεί περισσότερο μόνος του (εννοώ χωρίς φροντιστήριο) αλλά αυτό που θα κατακτήσει να ξέρει ότι το έκανε μόνος του από το να κάνει overloading γνώσεων (με συγκεκριμένο χρόνο ζωής στο μυαλό του) μόνο και μόνο για να περάσει σε κάποιο ΑΕΙ-ΤΕΙ. Τα πράγματα μέσα εκεί ακολουθούν την πορεία και το επίπεδο της 2θμιας εκπαίδευσης και της ελληνικής κοινωνίας γενικότερα. Προς Θεού δεν επιθυμώ να αποθαρρύνω καμία και κανέναν, εγώ ξαναέδωσα φέτος στην ηλικία των 30. Απλά θέλω να προϊδεάσω για κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Eύκολο να το λες χωρίς να έχεις γνωρίσει την πλειοψηφία των καθηγητων του σχολείου μου...Από το πρώτο μάθημα μας ενημέρωσαν πως δε θα κάνουμε τπτ φοβερό,μιας και τα ξέρουμε από τα φροντιστήρια.Τι γκρίνιες,τι καταγγελίες στο διευθυντή,στο σύλλογο,προκοπή δεν είδαμε.Όχι στους μάγκες εκ του ασφαλούς λοιπόν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Eύκολο να το λες χωρίς να έχεις γνωρίσει την πλειοψηφία των καθηγητων του σχολείου μου...Από το πρώτο μάθημα μας ενημέρωσαν πως δε θα κάνουμε τπτ φοβερό,μιας και τα ξέρουμε από τα φροντιστήρια.Τι γκρίνιες,τι καταγγελίες στο διευθυντή,στο σύλλογο,προκοπή δεν είδαμε.Όχι στους μάγκες εκ του ασφαλούς λοιπόν.:P

Ο λόγος που διατύπωσα την άποψή μου είναι ακριβώς αυτός: είναι η άποψη μου! Ούτε φιλοδοξώ να αλλάξω το εκπαιδευτικό σύστημα ούτε τα στερεότυπα της ελληνικής οικογένειας που "σφάζει αρνιά" αν το παιδί περάσει στο πανεπιστήμιο και είναι διατεθειμένη να πληρώσει τα μαλλιά της κεφαλής της γι αυτό τον σκοπό ... Την μαγκιά εκ του ασφαλούς, που την διέκρινες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Μόλις γύρισα απο τις διακοπές μου, και απο σήμερα αρχίζω το φροντιστήριο. Εχω λοιπόν δυο απορίες: πρώτον θα με επηρεάσει καθόλου το ότι όλο το καλοκαίρι δεν διάβασα τίποτα; ή στο φροντιστήριο θα καλυφτούν όλα; Και δεύτερον στο φροντιστήριο απο σήμερα που αρχίζω θα κάνουμε κανονικά την ύλη της Γ΄ λυκείου ή θα κάνουμε επαναλήψεις μέχρι να αρχίσουν τα σχολεία;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
δεν νομιζω να σε επηρεάσει οτι δεν έκανες μαθήματα.....αλλά μην τα περιμένεις όλα από το φροντιστήριο δεν θα σου ανοίξει το κεφάλι να στα βάλει μέσα..πρεπει να κατσεις να διαβασεις! α λογικά θα αρχίσετε αμέσως την ύλη της τρίτης!
καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Eυχαριστώ Μαρίζα. Τώρα κάτι άλλο: δεν ξέρω γιατι αλλα έχω αρχίσει να αγχώνομαι απο τώρα πολύ. Μου φαίνεται οτι δεν θα προλάβω να βγάλω την ύλη κτλ. Ισως επείδη δεν έχω ακόμα αρχίσει να διαβάζω. Επίσης επειδή δεν ειμαι και πολυ καλός μαθητής, και όλα αυτα τα χρόνια δεν διάβαζα πολύ και σκέφτομαι συνέχεια οτι θα αποτύχω και δεν θα τα καταφέρω. Στο φροντιστήριο που άρχισα απο χθές αρχίσαμε να κάνουμε επαναλήψεις σε διάφορα μαθήματα(λατινικά,γραμματική). Πιστεύεται οτι ειναι καλό σε μαθήματα που κάναμε πέρσυ(λατινικα,αρχαια) ειναι καλό να έχεις κρατημένα τα περσινα βιβλια και να τα διαβάζεις; ή δεν θα μου χρειαστουν και τα λενε ολα τα φετινα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω επειδή είμαι της θεωρητικής και εγώ!
Μεγαλύτερη σημασία έχει να μην αφήσεις κενά από την δευτέρα. Αν τα είχες γράψει πέρυσι τα λατινικά [στα παπούτσια σου] και δεν ξέρεις π.χ τις κλίσεις των ουσιαστικών , τις συζυγίες των ρημάτων και τις αντωνυμίες κάτσε και διάβασε τα τώρα γιατί μην περιμένεις τίποτα από την τρίτη λυκείου πάνω σε αυτά. Θεωρούνται δεδομένα. Μπορείς φυσικά να τα μάθεις και μέσω της τριβής εφόσον θα διαβάζεις φέτος αλλά πρέπει να τα έχεις ξεκαθαρίσει στο μυαλό σου και να ξέρεις πολύ καλά γραμματική. Αρχαία , το γνωστό της δευτέρας , θεωρώ ότι είναι τελείως άχρηστο για την τρίτη λυκείου. Όμως , πρέπει και εκεί να ξέρεις γραμματική και δυστυχώς στα αρχαία όλα είναι σημαντικά ακόμα και η παραμικρή λεπτομέρεια . Θα μπορούσες μέσα στο καλοκαίρι να την είχες διαβάσει. Το φροντιστήριο θα σε βοηθήσει προσφέροντας σου μια καλή επανάληψη αλλά για να κάνεις επανάληψη πρέπει να ξέρεις και αυτό που κάνεις διαφορετικά δεν είναι επανάληψη. Προσωπικά , εγώ ότι κενά είχα [τα μεγαλύτερα τουλάχιστον] τα καλύπτω ήδη αυτές τις μέρες με μια-δυο ώρες διαβάσματος την μέρα.
Όσον αφορά την ύλη που λες της τρίτης , μην αγχώνεσαι , όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Από το φροντιστήριο τουλάχιστον θα την βγάλετε την ύλη , από το σχολείο δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα. Αυτά είχα να σου πω φίλε μου. Ίσως σου φανούν πολύ χαζά , ίσως σου φανούν και ωφέλιμα. Εγώ θέλω να σε βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω επειδή είμαι της θεωρητικής και εγώ!
Μεγαλύτερη σημασία έχει να μην αφήσεις κενά από την δευτέρα. Αν τα είχες γράψει πέρυσι τα λατινικά [στα παπούτσια σου] και δεν ξέρεις π.χ τις κλίσεις των ουσιαστικών , τις συζυγίες των ρημάτων και τις αντωνυμίες κάτσε και διάβασε τα τώρα γιατί μην περιμένεις τίποτα από την τρίτη λυκείου πάνω σε αυτά. Θεωρούνται δεδομένα. Μπορείς φυσικά να τα μάθεις και μέσω της τριβής εφόσον θα διαβάζεις φέτος αλλά πρέπει να τα έχεις ξεκαθαρίσει στο μυαλό σου και να ξέρεις πολύ καλά γραμματική. Αρχαία , το γνωστό της δευτέρας , θεωρώ ότι είναι τελείως άχρηστο για την τρίτη λυκείου. Όμως , πρέπει και εκεί να ξέρεις γραμματική και δυστυχώς στα αρχαία όλα είναι σημαντικά ακόμα και η παραμικρή λεπτομέρεια . Θα μπορούσες μέσα στο καλοκαίρι να την είχες διαβάσει. Το φροντιστήριο θα σε βοηθήσει προσφέροντας σου μια καλή επανάληψη αλλά για να κάνεις επανάληψη πρέπει να ξέρεις και αυτό που κάνεις διαφορετικά δεν είναι επανάληψη. Προσωπικά , εγώ ότι κενά είχα [τα μεγαλύτερα τουλάχιστον] τα καλύπτω ήδη αυτές τις μέρες με μια-δυο ώρες διαβάσματος την μέρα.
Όσον αφορά την ύλη που λες της τρίτης , μην αγχώνεσαι , όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Από το φροντιστήριο τουλάχιστον θα την βγάλετε την ύλη , από το σχολείο δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα. Αυτά είχα να σου πω φίλε μου. Ίσως σου φανούν πολύ χαζά , ίσως σου φανούν και ωφέλιμα. Εγώ θέλω να σε βοηθήσω.
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση και το ενδιαφέρον σου. Εγω έχω τα περισσότερα κενά στα αρχαία. Τι πιστεύεις οτι ειναι καλύτερο να διαβάζω; Επίσης πιστευείς οτι αμα διαβάζω οτι μου λένε στο φροντιστήριο τωρα που κάνουμε επαναλήψεις δεν φτάνει; Γιατι πιστεύω οτι ειναι νώρις ακόμα για να αρχίσω να διαβάζω σαν τρελός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση και το ενδιαφέρον σου. Εγω έχω τα περισσότερα κενά στα αρχαία. Τι πιστεύεις οτι ειναι καλύτερο να διαβάζω; Επίσης πιστευείς οτι αμα διαβάζω οτι μου λένε στο φροντιστήριο τωρα που κάνουμε επαναλήψεις δεν φτάνει; Γιατι πιστεύω οτι ειναι νώρις ακόμα για να αρχίσω να διαβάζω σαν τρελός
Το φροντιστήριο δεν μπορεί να ξέρει καλύτερα από εμάς τους ίδιους τα κενά μας. Οπότε όπου βλέπεις ότι έχεις κενά επιμένεις σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να διαβάζεις σαν τρελός!
Μπορείς να κάτσεις μια ωρίτσα την ημέρα (λίγη αλλά ωφέλιμη)
και σιγά-σιγά εκεί που έχεις τραγικά κενά να τα βουλώνεις και να τα μαθαίνεις.
Μπορείς και από τις επαναλήψεις στο φροντιστήριο αλλά αν πιστεύεις ότι έχεις περισσότερα κενά
τότε καλύτερα διάβασε μόνος σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
To καλοκαίρι γεμίζουμε μπαταρίες ΤΕΛΟΣ !!!
Μην ξεχνάτε ότι είναι το μόνο μεγάλο διάλειμμα πριν την τελική αναμέτρηση :)
To πέρασμα στην καινούργια ύλη το καλοκαίρι είναι καθαρά επιφανειακό. Αυτό που θα μετρήσει είναι η σχολαστική μελέτη ανά ενότητα κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και οι επαναλήψεις στο τέλος.
Καλό υπόλοιπο στις διακοπές που σας έχουν μείνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
To καλοκαίρι γεμίζουμε μπαταρίες ΤΕΛΟΣ !!!
Μην ξεχνάτε ότι είναι το μόνο μεγάλο διάλειμμα πριν την τελική αναμέτρηση :)
To πέρασμα στην καινούργια ύλη το καλοκαίρι είναι καθαρά επιφανειακό. Αυτό που θα μετρήσει είναι η σχολαστική μελέτη ανά ενότητα κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και οι επαναλήψεις στο τέλος.
Καλό υπόλοιπο στις διακοπές που σας έχουν μείνει...

η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται...γι' αυτό φροντίστε από το καλοκαίρι να μην έχετε κενά και να επιμένετε ιδιαίτερα σ' αυτά...να διαβάζετε για τον εαυτό σας και να προσπαθείτε αυτό που διαβάζετε να το γουστάρετε...τότε το διάβασμα θα σας φαίνεται παιχνιδάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

music_is_life

Νεοφερμένος

Η music_is_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδιά, εγώ τον ιούλιο διάβαζα βιολογία γενικής παιδείας (+αρχαία + αγγλικά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας) γιατί έλεγα ότι θα την πάρω επιλογή αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα μαθηματικά τώρα. Είναι λίγο χαζό γιατί έχω βγάλει σχεδόν τη βιολογία αλλά δε με νοιάζει και πολύ αν πήγε χαμένο τόσο διάβασμα διότι είναι σημαντική απόφαση πιστεύω το μάθημα επιλογής. Το θέμα είναι ότι ως μαθητής θεωρητικής σκέφτηκα ότι δε θα μου χρησιμεύσουν και πολύ τα μαθηματικά που κάναμε φέτος και τα έγραψα κάπως! Είναι αφέλεια πιστεύετε να δοκιμάσω να τα πάρω μάθημα επιλογής τώρα?
Η άποψη μου είναι να μείνεις στη βιολογία.. Τα μαθηματικά γενικής της β' λυκείου που όπως είπες δεν τα διάβασες ιδιαίτερα μπορεί να σου έχουν αφήσει κενά που δ'υσκολα μαζεύεις.. Από την άλλη σκέψου ότι είσαι θεωρητική και ένα δύσκολο θέμα μπορεί να σου στερήσει το 20 που γράφεται στη βιολογία, με διάβασμα.. Εγώ βέβαια είμαι θετική και επέλεξα μαθηματικά γιατί 2η βιολογία μου φαίνεται βαριά.. Καλή τύχη να έχουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

music_is_life

Νεοφερμένος

Η music_is_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ έκανα φροντιστήριο το καλοκαίρι,τον ιούλιο, σε όλα τα μαθήματα στη θετική κατεύθυνση(15 ώρες την εβδομάδα).. έκανα και τις διακοπές μου και από τις 20 αυγούστου ξεκίνησα καινούριες ασκήσεις κι επανάληψη για να είμαι έτοιμη από 1η Σεπτεμβρίου να αρχίσω πάλι φροντιστήριο και να συνεχίσω την ύλη χωρίς κενά.. Το αποτέλεσμα θα φανεί σε 9,5 μήνες!!.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγω οταν εκανα αοδε ειχα μονο μια ωρα και προγραμματισμο 2 !!!παντως το αοδε γενικα δεν αξιζει να ξερεις τοση ωρα και κυριως δεν αξιζει φροντηστηριο! Εγω πηγαινα και λεγαμε ανεκδοτα και στο τελος το μαθα ολο απεξω και πηγα και εγραψα... Αν και να σου πω την αληθεια μην το αφησεις μεχρι το τελος να κανεις συχνες επαναληψεις γιατι προσωπικα εφαγα μεγαλο ζορι το διαβαζα ολο το βραδυ για να παω να δωσω μετα και να μαι σιγουρη πως τα ξερω!

Εγώ θερινά όλα τα μαθήματα (21/6-23/7) !
Μαθηματικά 8
Φυσική 5
Ανάπτυξη Εφραμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον 3
Έκθεση 2
Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων 2
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας 2
Σύνολο : 22 ώρες κάθε εβδομάδα !

Εντάξει παλεύονται , έχει φάση (!)
Τον Αύγουστο ΟΛΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Εγω οταν εκανα αοδε ειχα μονο μια ωρα και προγραμματισμο 2 !!!παντως το αοδε γενικα δεν αξιζει να ξερεις τοση ωρα και κυριως δεν αξιζει φροντηστηριο! Εγω πηγαινα και λεγαμε ανεκδοτα και στο τελος το μαθα ολο απεξω και πηγα και εγραψα... Αν και να σου πω την αληθεια μην το αφησεις μεχρι το τελος να κανεις συχνες επαναληψεις γιατι προσωπικα εφαγα μεγαλο ζορι το διαβαζα ολο το βραδυ για να παω να δωσω μετα και να μαι σιγουρη πως τα ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diabol

Νεοφερμένος

Ο diabol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια θελω μια βοηθεια....βγηκαν οι βασεις αλλα δεν μπορω να βρω ποσα μορια ειναι στην φυσικοθεραπεια απο τεχνολογικη...ξερω οτι απο τεχνολογικη ανεβαινουν οι βασεισ για την φυσικοθεραπεια αλλα δεν μπορω να τς βρω πουθενα για ν α ξερω ποσο εχουν παει...μπορει να με ωοηθησει κανενας???

ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια θελω μια βοηθεια....βγηκαν οι βασεις αλλα δεν μπορω να βρω ποσα μορια ειναι στην φυσικοθεραπεια απο τεχνολογικη...ξερω οτι απο τεχνολογικη ανεβαινουν οι βασεισ για την φυσικοθεραπεια αλλα δεν μπορω να τς βρω πουθενα για ν α ξερω ποσο εχουν παει...μπορει να με ωοηθησει κανενας???

ευχαριστω!!!
Δες εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παίδες,εν ολίγοις,διαβάστε για τον εαυτό σας και κάντε (οι της θετικής)καλή επανάληψη χημεία Ά λυκείου,φυσική Ά λυκείου,Άλγεβρα Ά λυκείου(κυρίως ταυτότητες)και απο ΄Β λυκείου μόνο εξισώσεις γραμμών από κατεύθυνση και γενικά να έχετε υπόψιν οτι στις πανελλήνιες μπορεί να μπει κτ που έχετε διδαχτεί κάποια στιγμή παλιότερα(δεν μιλάω για κτ αποκλειστικά ξεκομμένο,αλλά δείτε τρίτο θέμα φυσικής κατεύθυνσης φέτος.)Αυτά και καλό κουράγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top