Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδιά οι βάσεις του 2010 βγαίνουν μέσα αυγούστου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
τελη Αυγουστου ή μπορει και αρχες Σεπτεμβρη εχω ακουσει εγω για φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Tην τελευταια εβδομαδα του αυγουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ναι Νίκο, ξέρω ότι βγαίνουν 20-23 Αυγούστου..!


έκατσα και διάβασα όλα τα posts και είναι κρίμα να μη μιλήσω και εγώ.. :P
λοιπόν είμαι τεχνολογική κατεύθυνση, (Δία δεν είσαι μόνος εσύ και ένα άλλο παιδί, υπάρχω και εγώ:P) και θα κάνω φρο και στα 7 μαθήματα (έχω διαλέξει 5ο πεδίο)..
αλλά διάβασα αυτά που λέτε για το ΑΟΔΕ και λέω να μη ξεκινήσω κάνοντας και αυτό, και αν στη συνέχεια τα βρω σκούρα, θα πάω φρο.. άρα προς το παρόν 6 και καλά! :D

σε δύο βδομάδες αρχίζουμε..
άντε τελευταία χρονιά! από τώρα σκέφτομαι το καλοκαίρι 2011 και μου έρχεται οίστρος για διάβασμα!

καλό μας κουράγιο παίδες, τι είναι ένας χρόνος μέσα στην αιωνιότητα? οέο???
μια βαθιά ανάσα και πάμε στα βαθιά!
ξεκούραση, οργάνωση, μετρημένο άγχος και όλα καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
... ξέρω ότι βγαίνουν 20-23 Αυγούστου..!
......... λοιπόν είμαι τεχνολογική κατεύθυνση, (Δία δεν είσαι μόνος εσύ και ένα άλλο παιδί, υπάρχω και εγώ)
- Πέρυσι οι βάσεις βγήκαν 25 Αυγούστου.
- Μόνον εγώ και το άλλο παιδί είμαστε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ - ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ. Εσύ (αφού έχεις ΑΟΔΕ) και αρκετοί άλλοι είσαστε στον 2ο κύκλο. (Ίσως πολλοί δεν το ξέρουν ότι υπάρχουν 2 κύκλοι στην τεχνολογική της Γ). Μαθηματικά και φυσική έχουμε την ίδια (και με την θετική επίσης), αλλά εσείς έχετε ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ ενώ εμείς αντί για αυτά έχουμε Ηλεκτρολογία και Χημεία-Βιοχημεία.
- Καλό ξεκίνημα λοιπόν και καλό κουράγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
οχι ρε ενταξει ευκολα ειναι.για ποιο κεφαλαιο μιλας.?θεωρητικη πας?
tεχνολογικη ειμαι.......απλα οι συναρτησεις ποτε δεν μαρεσαν! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
- Μόνον εγώ και το άλλο παιδί είμαστε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ - ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ. Εσύ (αφού έχεις ΑΟΔΕ) και αρκετοί άλλοι είσαστε στον 2ο κύκλο. (Ίσως πολλοί δεν το ξέρουν ότι υπάρχουν 2 κύκλοι στην τεχνολογική της Γ). Μαθηματικά και φυσική έχουμε την ίδια (και με την θετική επίσης), αλλά εσείς έχετε ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ ενώ εμείς αντί για αυτά έχουμε Ηλεκτρολογία και Χημεία-Βιοχημεία.
Μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο υποβαθμισμένη αυτή η κατεύθυνση γιατί συνδιαζει την Τεχνολογική και την Θετική Κατεύθυνση και δεν έχει πολύ παπαγαλία, ενώ παράλληλα τα μαθήματα της έχουν πολύ ενδιαφέρον..Στο Βόλο τουλάχιστον υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που την επιλέγουν και φροντιστήρια που την διδάσκουν..
Και νομίζω ότι γράφεις πιο εύκολα και σίγουρα με λιγότερο κόπο (άσχετα που εγώ την πάτησα λίγο :whistle::D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
παιδιά θέλω να ζητήσω μία τεράστια χάρη!! να, αν γίνεται κάποιος της θεωρητικής που έχει τα βιβλία της κατεύθυνσης να μου σκανάρει ή να ποστάρει κάποιο λινκ που να έχει μέσα όλη την εισαγωγή των αρχαίων κατεύθυνσης. ξέρω ότι είναι λιγάκι ως πολύ δυσκολο αυτό που ζητάω, αλλά έχω φάει τόσους μήνες όλο τον κόσμο να βρω βιβλία και έχω βρει μόνο των λατινικών και στο φροντιστήριο έχουμε ξεκινήσει με πρωταγόρα, χωρίς να κάνουμε εισαγωγή. γι'αυτο θέλω μιας και την πέμπτη τελειώνω το φροντ. να κάνω κάποια στοιχειώδη προετοιμασία μη μου έρθουν μαζεμένα από σεπτέμβρη!

ειλικρινά θα σας είμαι ευγνώμων αν με βοηθήσετε!

ευχαριστώ εκ των προταίρων!

το email μου είναι tzinageorgia@yahoo.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....την εισαγωγή των αρχαίων κατεύθυνσης. ...
Δεν ξέρω για θεωρητική. Όμως δες μήπως σου κάνει τίποτα από εδώ:
https://www.pi-schools.gr/download/lessons/hellenic/lykeio/platon.zip
https://www.pi-schools.gr/download/lessons/hellenic/lykeio/aristotelis.zip
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
τα είχα βρει και εγώ αυτά τα links αλλά τα εισαγωγικά που έχoυν δεν πρεπεί να είναι αυτά που έχει στο βιβλίο του μαθητή. :/

πάντως, όπως και να 'χει σε ευχαριστώ πάρα πολύ που προθυμοποιήθηκες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
tεχνολογικη ειμαι.......απλα οι συναρτησεις ποτε δεν μαρεσαν! :redface::P
:Pολη η κατευθυνση γυρω απο συναρτησεις κινεται απ οτι εχω δει, και μου εχουνε πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
:Pολη η κατευθυνση γυρω απο συναρτησεις κινεται απ οτι εχω δει, και μου εχουνε πει
Αλήθεια είναι αυτό :D
Αλλά μην ανυσηχείτε, θα τις συνηθίσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Επίσης για την θεωρητική κατεύθυνση, όσα παιδιά είναι, θα κάνετε φροντιστήριο στα κείμενα της λογοτεχνίας στην κατεύθυνση? Γιατί μου έχουν πει πως με ένα καλό βοήθημα και διάβασμα είσαι μια χαρά
και εγώ έχω αυτήν την απορία!!! μάλλον δεν θα κάνω, θα έχω κ πολύ καλη καθηγήτρια στο σχολείο, έχω πάρει 2 βοηθήματα, απλά για περισσότερο υλικό, και θα διαβάσω μόνη μου! νομίζω βγαίνει κι έτσι! αν δω ότι τα πραγματα δυσκολεύουν, θα αρχίσω μαθήματα μες στη χρονιά και θα το τρέξω λίγο, αλλά δε νομίζω να χρειαστεί! άλλωστε, γι' αυτό ρώτησα τους καθηγητές που μου κάνουν ιδιαίτερα στα άλλα μαθήματα και μου είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο, τους οποίους φυσικά εμπιστεύομαι τυφλά, και δεν εχουν και κανένα λόγο να μην μου πουν την αληθεια! οποτε, ο θεος βοηθος!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
:Pολη η κατευθυνση γυρω απο συναρτησεις κινεται απ οτι εχω δει, και μου εχουνε πει
το ξερω! ελπίζω όταν θα αρχίσω να τις κάνω και στα κατεύθυνσης να μαρεσουν!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
- Πέρυσι οι βάσεις βγήκαν 25 Αυγούστου.
- Μόνον εγώ και το άλλο παιδί είμαστε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ - ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ. Εσύ (αφού έχεις ΑΟΔΕ) και αρκετοί άλλοι είσαστε στον 2ο κύκλο. (Ίσως πολλοί δεν το ξέρουν ότι υπάρχουν 2 κύκλοι στην τεχνολογική της Γ). Μαθηματικά και φυσική έχουμε την ίδια (και με την θετική επίσης), αλλά εσείς έχετε ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ ενώ εμείς αντί για αυτά έχουμε Ηλεκτρολογία και Χημεία-Βιοχημεία.
- Καλό ξεκίνημα λοιπόν και καλό κουράγιο...

ήξερα ότι είναι 2 κύκλοι αλλά όχι τα μαθήματα..!
ευχαριστώ, επίσης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
το ξερω! ελπίζω όταν θα αρχίσω να τις κάνω και στα κατεύθυνσης να μαρεσουν!:D:P
θες δν θες...πρεπει να σου αρεσουν και λιγο γτ δν γινεται δουλεια αμα τα απεχθανεσαι ειδικα στη κατευθυνση.μετα εχει πλακα με στατιστικη...συμπληρωνεις κατι πινακακια τουλαχιστον εκει που ειμαι εγω.για γενικη παιδεια λεω τωρα.γελοια εντελως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
θες δν θες...πρεπει να σου αρεσουν και λιγο γτ δν γινεται δουλεια αμα τα απεχθανεσαι ειδικα στη κατευθυνση.μετα εχει πλακα με στατιστικη...συμπληρωνεις κατι πινακακια τουλαχιστον εκει που ειμαι εγω.για γενικη παιδεια λεω τωρα.γελοια εντελως
Πρόσεχε μόνο μην το υποτιμήσεις το μάθημα γιατί ακόμα και η στατιστική μπορεί να δυσκολέψει αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DENKAP

Νεοφερμένος

Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα(ήμουν τεχνολογική)....πέρυσι ξεκίνησα τα φροντιστήρια τις 15 Ιουλίου.Οι ώρες ανά εβδομάδα που έκανα μαθήματα ήταν:
μαθηματικά κατεύθυνσης 6
φυσική 2
ανάπτυξη εφαρμογών 2
έκθεση 1,5
σύνολο 11,5 ώρες
Αφού ξεκίνησαν τα σχολεία απλά έκανα μαθηματικά κατεύθυνσης 3 ώρες και στατιστική (από Νοέμβριο την ξεκίνησα)1 ώρα
Τα υπόλοιπα παρέμειναν αμετάβλητα.
Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι αυτές οι ώρες ήταν άκρως αποδοτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos__13

Νεοφερμένος

Ο giorgos__13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά χαλαρώστε λίγο...
εγώ έκανα μέχρι τις 20 ιουλίου μονο μαθηματικά κατ. 6 ώρες τι βδομάδα και μετά από 20 αυγούστου πάλι ξεκίνησα φυσική κατ. χημεία κατ και βιολογία κατ, και από σεπτέμβρη τα δυο γενικής (μαθηματικά και οικονομία ) και η ύλη μου βγήκε "χαλαροτατα"...

επίσης ποτε δεν απέσυρα το pc :P ,και έμπαινα facebook σχεδόν κάθε μέρα ακόμα και μέσα στις πανελλήνιες...!! (μονο τι μέρα πριν γράψω μαθηματικά κατ,φυσική κατ και βιολογία κατ δεν άνοιξα pc...)...και εννοείται σχεδόν κάθε σάββατο είχα το καφεδάκι μου(ενίοτε και ποτάκι αν δεν έγγραφα κάνα διαγώνισμα κυριακή στο φροντιστήριο)...

και πάνω απ όλα ήμουν ψύχραιμος!!!!!αυτό είναι το μονο που χρειάζεται!!!
οι πανελλήνιες δεν έχουν καμια μα καμια διαφορα από τις ενδοσχολικές!!(ίσως η μονη διαφορα είναι ότι οποιος πάει τουαλέτα γραφει και το όνομα του και την ώρα που πήγε σε ένα χαρτάκι :P ... )

ξεκολλάτε με το άγχος και τα κλάματα και τις τρελες ώρες στα φροντιστήρια!!!!δε θα πάτε για σκότωμα,ένα test θα πάτε να γράψετε...

και για να μη νομίζετε ότι τα λέει όλα αυτά κάποιος που δε νοιαζόταν να γράψει καλά πανελλήνιες,εγώ φέτος έδωσα και έβγαλα πάνω από 19000 μόρια....το μυστικό λοιπόν είναι να χαλαρώσετε k να το απολαύσετε... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
επίσης ποτε δεν απέσυρα το pc :P ,και έμπαινα facebook σχεδόν κάθε μέρα ακόμα και μέσα στις πανελλήνιες...!! (μονο τι μέρα πριν γράψω μαθηματικά κατ,φυσική κατ και βιολογία κατ δεν άνοιξα pc...)...
δε θα πάτε για σκότωμα,ένα test θα πάτε να γράψετε...
το θέμα είναι να δεις τις πανελλήνιες σαν αφορμή για να σταματήσεις επιτέλους αυτές τις βλκίες (facebook, games κλπ) :D
μην πας να τους απαλύνεις το άγχος με ψευδείς ισχυρισμούς...αν δν γράψεις πάνω από 19κ στις πανελλήνιες σε πάνε για σφαγή (οι αρχικουτσομπόλες της γειτονιάς) :P:P:boxing::boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top