Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Xωρίς παρεξήγηση το διάβασμα στα μαθηματικά δεν είναι τόσο εύκολο.Και εγώ την ύλη της τρίτης την ξεκίνησα απο ιανουάριο της δευτέρας λυκείου και με διακοπή μόνο ένα μήνα τελείωσα αρχές μαρτίου.Μην υποτιμάτε καθόλου τα ολοκληρώματα.Δε βγαίνουν σε ένα μήνα που να χτυπιέσαι.Και στο κάτω κάτω θεωρώ λίγο παράλογο ένας μαθητής που υποτίθεται διδάσκεται στο σχολείο ακόμα λογαρίθμους να κάνει και ολοκληρώματα για τις πανελλήνιες της επόμενης χρονιάς.:hmm:

Α δηλαδή είναι γενικό το φαινόμενο του αρχίζω την ύλη από το χειμώνα της β:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Α δηλαδή είναι γενικό το φαινόμενο του αρχίζω την ύλη από το χειμώνα της β:P
Εγω δεν ξεκίνησα πάντως τπτ απο την β ξεκουραζόμουν για τη δύσκολη χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εχω ξεκινησει θερινα και δεν ειμαι σιγουρος για την υλη της ιστοριας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εχω ξεκινησει θερινα και δεν ειμαι σιγουρος για την υλη της ιστοριας....
αύτος που σ κανει μάθημα δεν σας έχει πει πια είναι η σιγουρη υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
......τωρα μπορει να σου φαινεται οτι τα ξερεις, απο τον οκτωμβριο ομως.......που θα εχεις προχωρησει και στα υπολοιπα μαθηματα και θα εχουν μαζευτει πολλα στο κεφαλι σου μπορει να μιλομπερδευτεις.....καθαρα φιλικα και συμβουλευτικα στο λεω αυτο ......ενταξει μην σε φοβιζω ομως αμα μπορεις μαγκια σου και αμα σε συμφερει ακομα περισσοτερο μαγκια σου.......
τα μαθηματικα ομως θελουν "αργα και καθαρα" αλλιως μπερδευεσαι........
Xωρίς παρεξήγηση το διάβασμα στα μαθηματικά δεν είναι τόσο εύκολο.Και εγώ την ύλη της τρίτης την ξεκίνησα απο ιανουάριο της δευτέρας λυκείου και με διακοπή μόνο ένα μήνα τελείωσα αρχές μαρτίου.
Παιδιά, δεν υπάρχει παρεξήγηση. Το πιστεύω ότι οι συμβουλές σας είναι φιλικές. Ίσως δεν με καταλάβατε καλά: Ναι, τελειώνω την ύλη των μαθηματικών κατεύθυνσης στις 30 Ιουλίου, αλλά πρώτο χέρι. Δηλαδή ποτέ δεν είπα ότι θα είμαι έτοιμος για πανελλήνιες. Ξέρω ότι χρειάζομαι πολλή δουλειά ακόμα. Έτσι από το Σεπτέμβριο αρχίζω ξανά από την αρχή, αργά, σταθερά και δυναμικά, όμως θα έχω ήδη κάνει την πρώτη μου επαφή και θα μπορέσω να δουλεύω σε πιο δυνατό επίπεδο. Δεν προσπαθώ να παραστήσω τη διάνοια, απλά εφαρμόζω ένα σύστημα από όσο κατάλαβα όχι συνηθισμένο, όμως νομίζω ότι μου ταιριάζει.
Οι φυσικοί κουμάντο στο μάθημά τους...Εξάλλου ο ρυθμός μεταβολης που κάναμε πέρυσι στα μαθηματικά λυνόταν αρκετά διαφορετικά με της φυσικής παρ'όλο που ήταν το ίδιο πράγμα.
Εδώ φίλε μου, δεν θα συμφωνήσω. Τα μαθηματικά έχουν το προνόμοιο και την κατάρα να είναι το απαραίτητο και πολύτιμο εργαλείο για τη φυσική και όχι μόνο. Έτσι νομίζω έχουν την ....ηθική υποχρέωση να συμβαδίζουν με τις ανάγκες της φυσικής. Εδώ θα ήταν ενδιαφέρουσα η γνώμη φυσικών ή φοιτητών φυσικής (exc που είσαι?).
παιδια μηπως γνωριζετε ποτε βγαινει η υλη των πανελλαδικα εξεταζομενων μαθηματων 2011...????
Αρχές Σεπτεμβρίου συνήθως. Αλλά μην περιμένεις σοβαρές αλλαγές.

Α δηλαδή είναι γενικό το φαινόμενο του αρχίζω την ύλη από το χειμώνα της β
Πρόκειται για επιδημία μάλλον, σαν την Η1Ν1.
Εχω ξεκινησει θερινα και δεν ειμαι σιγουρος για την υλη της ιστοριας....
Πάντα υπάρχει ένα ρίσκο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εδώ φίλε μου, δεν θα συμφωνήσω. Τα μαθηματικά έχουν το προνόμοιο και την κατάρα να είναι το απαραίτητο και πολύτιμο εργαλείο για τη φυσική και όχι μόνο. Έτσι νομίζω έχουν την ....ηθική υποχρέωση να συμβαδίζουν με τις ανάγκες της φυσικής. Εδώ θα ήταν ενδιαφέρουσα η γνώμη φυσικών ή φοιτητών φυσικής (exc που είσαι?).

Δεν το είπα στα σοβαρά ρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καποια σελιδα για υλη ιστοριας κατευθυνσης γ λυκειου?
Η περσινή (2009-2010): https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...tastea-ylh-istoria-thewrhtikhs-2009-2010.html
αύτος που σ κανει μάθημα δεν σας έχει πει πια είναι η σιγουρη υλη
Ούτε οι καθηγητές ξέρουν ακόμα την ύλη, αν αλλάξει και σε τι.
Δεν το είπα στα σοβαρά ρε :)
Ω καίει τότε και Νόου πρόμπλεμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ Ιούνιο-Ιούλιο διαβάζω μόνη μου αρχαία και λατινικά την γραμματική, το συντακτικό και απο τα λατινικά και το λεξιλόγιο της Β καλή επανάληψη. Κάθομαι 2 ωρες σχεδόν και κάνω και τις διακοπές μου χαλαρά! Από Αύγουστο ξεκινάω κανονικά φροντιστήρια! 5 τα μαθήματα φέτος!!!

Επίσης για την θεωρητική κατεύθυνση, όσα παιδιά είναι, θα κάνετε φροντιστήριο στα κείμενα της λογοτεχνίας στην κατεύθυνση? Γιατί μου έχουν πει πως με ένα καλό βοήθημα και διάβασμα είσαι μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδιαα...!!!! στην ιστορια συνηθως εχουμε αλλαγες..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδιαα...!!!! στην ιστορια συνηθως εχουμε αλλαγες..?
Αυτό μπορείς να το ψάξεις μόνος σου:
Βάλε αναζήτηση: "ύλη πανελληνίων 2009", μετά "ύλη πανελληνίων 2008" κλπ.
Μην ξεχνάς: ο Γκούγκλης είναι φίλος μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μάγκες/ισσες μην τρελαίνεστε...διαβάζω κάτι τρελά όπως "ξεκίνησα μαθήματα της γ' το περασμένο Γενάρη" και "έβγαλα την ύλη μαθηματικά από Ιούλιο"...όποτε και να βγάλετε την ύλη η ημερομηνία των πανελλαδικών είναι συγκεκριμένη και κοινή για όλους...οπότε μην αγχώνεστε θέλοντας να βγάλετε την ύλη στα μαθήματα από Γενάρη..αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι να μην αφήνετε κενά κι έχετε ελλείψεις...ό,τι σας απασχολεί να το ρωτάτε ώστε να αποσαφηνιστεί...

ΥΓ (για τους καλούς μαθητές) : ό,τι πιο σπάνιο, ό,τι πιο "φοβερό" κι αν δείτε στη διάρκεια της χρονιάς να θυμάστε πάντα πως η καλή ψυχολογία τη στιγμή των πανελλαδικών είναι αυτή που κάνει τη διαφορά αφού υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες να "τσιμπήσετε" την δύσκολη άσκηση (αν φυσικά πέσει τέτοια)...το να κάνεις μια μλκία και να πετάξεις μονάδες (πιστέψτε με) δν είναι τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....... υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες να "τσιμπήσετε" την δύσκολη άσκηση (αν φυσικά πέσει τέτοια).....
Μπα!! Δηλαδή να μην παιδευόμαστε άδικα τότε!!!! Αφού τη δύσκολη άσκηση δεν πρόκειται να την πιάσουμε δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε και πολύ. Με ένα μέτριο διάβασμα (θεωρία, ασκήσεις σχολικού και Μπάρλα) το 15 το έχουμε σίγουρο. Νομίζω ότι με την ως τώρα δουλειά μου τα 3 πρώτα ζητήματα τα έχω, καθώς έχω δοκιμάσει και λύσει όλα όσα 1ο,2ο, 3ο έχουν πέσει ως τώρα. Έλεγα από τον Σεπτέμβριο να δουλέψω σε πιο βάθος και με πιο δύσκολες ασκήσεις με στόχο την πιο καλή κατανόηση και βασικά και 4ο θέμα. Δηλαδή η συμβουλή σου είναι ότι είναι ανώφελο να προσπαθήσω κι άλλο?
Υ.Γ. Σου ζητώ συγνώμη για την περίπτωση που εννοούσες κάτι άλλο και δεν το κατάλαβα και περιμένω να μου το εξηγήσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλα,το παιδι περιγραφει φωσκολικες καταστασεις.Μην τρομαζετε.Πραγματα τα οποια(στις περισσοτερες φορεσ) θα χετε δουλεψει.
Και αν οχι, θα στηριζονται στην υλη της γ λυκειου και θα απευθυνονται σε μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
έχει δίκιο ο εμπρειστής...δν θα απευθύνονται τα θέματα σε καθηγητές πανεπιστημίου
Δία...όταν εννοώ δύσκολη άσκηση, εννοώ πραγματικά δύσκολη κι όχι ψηλοτσιμπημένη...πολύ δύσκολες ασκήσεις θα συναντήσετε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας...απλά αυτό που θέλω (πάντα φιλικά και ως μόλις απόφοιτος) να επισημάνω είναι να μην κολλάτε στις πολύ δύσκολες ή να προσπαθείτε να τις μάθετε απ' έξω..πολύ καλοί μαθητές έχουν φάει με το κουτάλι τις δύσκολες και μόλις συναντήσουν μία έυκολη το μυαλό τους τρέχει στο 200 ενώ η λύση της άσκησης βρίσκεται στο 10...απευθύνομαι περισσότερο για μαθηματικά και για φυσική

ΥΓ: και μην έχεις την εντύπωση πως πάντα το 4ο θα είναι το πιο δύσκολο θέμα...ααα, και κάτι ακόμα...κράτα λίγο χαμηλά τον αμανέ γτ οι πανελλαδικές δν είναι τπτ όπως θα διαπιστώσεις και αργότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.....να μην κολλάτε στις πολύ δύσκολες ή να προσπαθείτε να τις μάθετε απ' έξω....
Το ξέρω ότι είναι βλακεία να μαθαίνει κάποιος ασκήσεις απέξω. Τις ασκήσεις τις λύνουμε για να ακονίζουμε το μυαλό μας να έιναι σε θεση να σκεφτεί να λύσει αυτές που θα μας βάλουν στις εξετάσεις.
.........πολύ καλοί μαθητές έχουν φάει με το κουτάλι τις δύσκολες και μόλις συναντήσουν μία έυκολη το μυαλό τους τρέχει στο 200 ενώ η λύση της άσκησης βρίσκεται στο 10...απευθύνομαι περισσότερο για μαθηματικά και για φυσική.....
Αυτό το λέει συνέχεια και ο φυσικός μου: "Ποτέ αν σκεφτείτε κάτι μην πείτε ότι είναι πολύ απλό για να είναι σωστό. Ψάξτε το, αλλά να ξέρετε ότι 9 στις 10 το σωστό θα έιναι αυτό που σκεφτήκατε στην αρχή".
...δν θα απευθύνονται τα θέματα σε καθηγητές πανεπιστημίου
......κράτα λίγο χαμηλά τον αμανέ γτ οι πανελλαδικές δν είναι τπτ όπως θα διαπιστώσεις και αργότερα
Συμφωνώ, εσύ όμως στο προηγούμενο σου μήνυμα έβαλες στοιχεία θρίλερ.
.....(πάντα φιλικά και ως μόλις απόφοιτος) ....
Το καταλαβαίνω ότι μιλάς φιλικά και δεν υπάρχει παρεξήγηση. Εγώ πρέπει να σου ζητήσω συγνώμη για το (λόγω παρορμητικότητας μου) ύφος της προηγούμενης απάντησης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Συμφωνώ, εσύ όμως στο προηγούμενο σου μήνυμα έβαλες στοιχεία θρίλερ.


όμως, αναφέρθηκα σε ασκήσεις που θα λύσετε στο φροντιστήριο (ή στα ιδιαίτερα ή μπορεί ακόμα και στο σχολείο) κι όχι σε αυτές που θα πέσουν στις πανελλαδικές...κάποιες φορές με τον μαθηματικό μ συναντήσαμε ασκήσεις τις οποίες κι ο ίδιος δν μπορούσε να λύσει (στα πρώτα 5 λεπτά τουλάχιστον) διότι ήθελε να κάνεις διάφορες αλχημείες...ένα άλλο παράδειγμα είναι μία άσκηση με άνωση που είχα συναντήσει σε ένα βοήθημα φυσικής (άνωση γ' γυμνασίου)...τρελές μλκίες δλδ

ΥΓ: με αυτά πιστεύω να γελάτε κι όχι να τρομάζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΥΓ (για τους καλούς μαθητές) : ό,τι πιο σπάνιο, ό,τι πιο "φοβερό" κι αν δείτε στη διάρκεια της χρονιάς να θυμάστε πάντα πως η καλή ψυχολογία τη στιγμή των πανελλαδικών είναι αυτή που κάνει τη διαφορά αφού υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες να "τσιμπήσετε" την δύσκολη άσκηση (αν φυσικά πέσει τέτοια)...το να κάνεις μια μλκία και να πετάξεις μονάδες (πιστέψτε με) δν είναι τπτ...

+1000000000000000000000000000000000000000000000000

Κάποιοι ίσως δεν το καυταλαβαίνουν αλλά ούτε κι εγώ το καταλάβαινα στα 18. Το είδα φέτος που πήγα τελείως cool στις πανελλήνιες και αδιάβαστος, σα να πήγαινα για καφέ. Το 50% της επιτυχίας είναι η καλή ψυχολογία (για να μην πω και παραπάνω). Κι όχι μόνο στις πανελλήνιες αλλά και στο πανεπιστήμιο και παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vlasis_m

Νεοφερμένος

Ο vlasis_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παδιά μην τρελένεστε απο τώρα στα μαθήματα κ στο διάβασμα....Απολαύστε το καλοκαίρι και παρτε δυνάμεις για τη χρονιά που σας περιμένει.Το παν είναι η οργάνωση του διαβάσματος και η καλή ψυχολογία σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς και κυρίως την περίοδο των εξετάσεων. Προσωπικά,έπασχα στην οργάνωση του χρόνου μου.Έλεγα "ε δεν βαριέσαι, θα διαβάσω λίγο πιο μετά" ή κάτι άλλο που έλεγα στισ διακοπές Πάσχα, χριστουγέννων κτλ: "τόσα που μου έβαλαν, ακόμα και όλη μέρα να διαβάζω δεν θα προλάβω να τα κάνω."Πρέπει να προσπαθείτε συνέχεια και να μην απογοητεύεστε ποτε ακόμα κ αν δεν γράφετε καλ΄΄α στα διαγωνίσματα..Κάντε ό,τι περισσότερο μπορείτε και σίγουρα το αποτέλεσμα θα σας ικανοποιήσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...ένα άλλο παράδειγμα είναι μία άσκηση με άνωση που είχα συναντήσει σε ένα βοήθημα φυσικής (άνωση γ' γυμνασίου)...
Αν εννοείς άνωση και ΑΑΤ υπάρχουν σε πολλά βιβλία τέτοιες ασκήσεις. Δεν είναι δύσκολες αρκεί ΄να σου πούνε τον τύπο της άνωσης Α = dgVβυθ . Ποιο πλάκα έχει αυτή που ανοίγεις τούνελ στη γη και πρέπει να αποδείξεις ότι κάνει ΑΑΤ χρησιμοποιώντας το νόμο της παγκόσμιας έλξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κατά πόσο θα αλλάξει η ύλη σε ΑΟΔΕ και βιολογία γενικής.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top