Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ούτε εγώ το έχω στην παπαγαλία απλά πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη μια σελίδα ΑΟΔΕ παρά μια σελίδα βιολογία κατ που είναι και αυτή παπαγαλία.
Πάντως το θέμα είναι που έχει κλήση... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το δεύτερο που είπες είναι σωστό , είναι ο καθένας ανάλογα που έχει κλίση !
Πώς σου φαίνονται τα μαθήματα ως τώρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ετσι. Κι εγω αυτα εκανα μονο.:P

Εσύ όμως έκανες από τη Β' :P


Εγώ θεωρώ καλό να κάνεις ένα μήνα το πολύ μαθήματα το καλοκαίρι. Βοηθάει περισσότερο ψυχολογικά γιατί έρχεσαι σε επαφή με τα μαθήματα και τα απομυθοποιείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Προς το παρόν μου αρέσουν πολύ μαθηματικά κατεύθυνσης (έχουμε τελειώσει από πέρυσι συναρτήσεις και τώρα κάνω μιγαδικούς και όρια) και τα πάω αρκετά καλά.
Επίσης φυσική κατεύθυνσης μου φαίνεται εύκολη προς το παρόν, ασκήσεις στις ταλαντώσεις κάνουμε.
ΑΟΔΕ μου φαίνεται λίγο βαρετό και προγραμματισμός λίγο μπερδεμένο!
Μαθηματικά γενικής ξεκίνησα σήμερα οπότε δεν έχω άποψη ακόμα...
εσένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Οσον αφορα τις κατευθυνσεις θετικη - τεχνολογικη..
Η χημεια ειναι στανταρ πιο ευκολη απο τον προγραμματισμο αλλα υπαρχει ενα θεμα.. Δεν πρεπει να εχεις κενα.. Χρειαζεται η υλη της α λυκειου και της β΄γενικης παρα πολυ. Αμα δεν τα ξερεις αυτα θελει αρκετη προσπαθεια για να ανταπεξελθεις, που γινεται δε λεω οτι δε γινεται απλα θα σου τρωει χρονο και απο τα υπολοιπα μαθηματα.. Χωρις κενα η χημεια ειναι σιγουρος βαθμος, ενω ο προγραμματισμος οχι.
Για βιολογια κατ και αοδε απο την αλλη δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης.. Σαφως πιο ευκολο το αοδε με ΠΟΛΥ λιγοτερη υλη αν και πιο σπαστικο και βαρετο. Ενδιαφερουσα η βιολογια αλλα σιγουρα θελει πολυ περισσοτερο διαβασμα απ οτι το αοδε.

Αν και για τις κατευθυνσης πρεπει να κοιτας μονο τις σχολες που θες... Τα μαθηματα δεν παιζουν καποιο ρολο.. Αν δε θες 3ο πεδιο τεχνολογικη, αν θες θετικη.. Αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στα όρια πότε προλάβατε και φτάσατε μερικοί με μια βδομάδα μάθημα.Ξεφύλλισα λίγο το βιβλίο και είναι αρκετά μακριά.Τα άλλα τα πηδήξατε ή δε τα δώσατε σημασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Απλά τη χρονιά της δευτέρας Λυκείου κάναμε ένα μιαμισάωρο την εβδομάδα Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου και τελειώσαμε τις συναρτήσεις. Οπότε με μια εβδομάδα καλοκαιρινών κάναμε συνολικά 6 ώρες μαθηματικά. Τις 4 ασχοληθήκαμε με τα εισαγωγικά στους μιγαδικούς και τις άλλες 2 με το ξεκίνημα στα όρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΟΜG είμαι πολύ πίσω:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμείς στο φροντ έχουμε 4 ώρες Ανάλυση (Μαθ.Κατ) + 5 ώρες Άλγεβρα (Μαθ.Κατ) κάθε εβδομάδα με διαφορετικό καθηγητή , so με τον έναν κάνουμε μιγαδικούς και με τον άλλον συναρτήσεις .. so θα βγει σχετικά πιο γρήγορα η ύλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
9 ωρες? καλα πλακα κανεις? θα τρελαθείτε στο τελος!~!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κανονικά ήταν 4+4 αλλά ο καθηγητής στην Άλγεβρα μας πρότεινε αν θέλουμε χωρίς δικό του κέρδος και χωρίς να πληρώσουμε κάτι παραπάνω , να κάνουμε έξτρα μια ώρα την εβδομάδα.
Βασικά με το 6ωρο την Πέμπτη , θα τρελαθώ :D
Αστειεύομαι...είναι πιεστικά αλλά τι να κάνουμε :)
Μέχρι τώρα πάντως , όλα είναι οκ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
και παλι 8 ωρες δεν ειναι υπερβολη? ποσα ατομα ειστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εμείς αρχίσαμε νωρίτερα φέτος επειδή η καθηγήτρια μας είναι εγκυος και μας κάνει τα μαθήματα του Αυγούστου τώρα. Εντάξει για αρχή όλα καλά. Κάνω 10 ώρες την βδομάδα. Λατινικά , αρχαία άγνωστο , ιστορία και λογοτεχνία. Τα λατινικά είναι το πιο ευχάριστο μάθημα σε σχέση με τα άλλα. Όλα καλά!! Διαβάζω το πολύ 2 ώρες αλλα να σας πω ότι ακόμα διανύω την πρώτη μου βδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
ΟΜG είμαι πολύ πίσω:!:

Ριλαξ δεν εισαι καθολου πισω,οι αλλοι ειναι πολυ μπροστα και χωρις λογο κιολας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
:) Δεν είσαι πίσω, ίσα ίσα όσοι ξέρω τώρα ξεκινάνε ανάλυση με τις συναρτήσεις! Εμείς όντως είμαστε λίγο πιο μπροστά από το κανονικό αλλά τόσα χρόνια το σύστημα έτσι είναι και έχει πάντα επιτυχία,οπότε δεν έχω παρά να το ακολουθήσω κι εγώ! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Εμείς αρχίσαμε νωρίτερα φέτος επειδή η καθηγήτρια μας είναι εγκυος και μας κάνει τα μαθήματα του Αυγούστου τώρα. Εντάξει για αρχή όλα καλά. Κάνω 10 ώρες την βδομάδα. Λατινικά , αρχαία άγνωστο , ιστορία και λογοτεχνία. Τα λατινικά είναι το πιο ευχάριστο μάθημα σε σχέση με τα άλλα. Όλα καλά!! Διαβάζω το πολύ 2 ώρες αλλα να σας πω ότι ακόμα διανύω την πρώτη μου βδομάδα!

εγώ κάνω 14 ώρες! 6 ώρες γνωστό-άγνωστο,2 ώρες λατινικά,2 ώρες λογοτεχνία,2 ώρες έκθεση,2 ώρες ιστορία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
παιδια γενικα σε ολους το λεω που θα δωσουν το '11..κουλαρετε!!εχετε 1χρονο σχεδον..δεν λεω να δειχνετε αδιαφορια απλα κανετε οτι κανετε τον ιουλιο κ χαλαρωστε τον Αυγουστο..χρειαζεται να φορτσαρετε απο τα χριστουγεννα κ μετα,μην εξαντλησετε τις δυναμεις σας τωρα.εγω φετος εδωσα κ απο προσωπικη(προσφατη)εμπειρια σας τ λεω

βασικα 2Λυκειου πηγαινα οταν ειχα πρωτογραφθει εδω αλλα προφανως δεν αλλαζει φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alkinoos

Νεοφερμένος

Ο Alkinoos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εγώ κάνω 14 ώρες! 6 ώρες γνωστό-άγνωστο,2 ώρες λατινικά,2 ώρες λογοτεχνία,2 ώρες έκθεση,2 ώρες ιστορία..

Αντε ρε παιδια και καποιοι της θεωρητικης...μπουχτισαμε με τους τεχνολογους και τους θετικους....:Ρ Εγώ ξεκίνησα απο την δευτερα 21 Ιουλιου και κάνω 14 ώρες: 1 ιστορία, 2 κειμενα, 5 γνωστο/αγνωστο, 2 Λατινικα, 2 Έκθεση, 2 Βιολογία... Τώρα για τα μαθηματα να σας πω.. ιστορια έχουμε αρχίσει από μέσα Μαρτίου και έχουμε τελειώσει 2 σιγουρα κεφάλαια( Κρητικο ζημημα και ποντιακο) που μπαίνουν κάθε χρόνο και μας μένουν άλλα 4 κεφαλαια...Στα Λατινικα και εκει έχουμε αρχίσει γραμματικη τριτης λυκειου απο τελη Απριλίου και τωρα μπήκαμε στο πρωτο κείμενο της τριτης...στα κειμενα ειμαστε στον κρητικο ωραιο κειμενο αλλα δυσκολο, στο αγνωστο ενταξει καλα τα παμε και στο γνωστο θελει πολυ παπαγαλια και ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα αλλα ευτυχως καλα τα παμε...ειμαστε στην εισαγωγη του πλατωνος πρωταγορα και μπηκαμε στην 1η ενοτητα... Τωρα απο Βιολογια τα προηγουμενα χρονια δεν είχα και καλη σχεση με το είδος αυτο αλλα βλεπω ειναι ευχαριστο μαθημα και ενδιαφερων και ευτυχως εχει μικρη ύλη(40 σελίδες)....Εχω καθε μερα κανα τριωρο διαβασμα αλλα τα σαββατοκυριακα πιο χαλαρα...Αυτά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
βασικα 2Λυκειου πηγαινα οταν ειχα πρωτογραφθει εδω αλλα προφανως δεν αλλαζει φαινεται
Αλλάζει. Πας στο προφίλ σου, πατάς πορτρέτο και το μολυβάκι σε ότι θέλεις να αλλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Συμφωνώ και το αυξάνω σε 31 μέρες (όλο τον Αύγουστο). Καλά αποτελέσματα...
Κι εγώ σκόπευα να ξεκουραστώ όλο τον Αύγουστο, αλλά με αυτά που μας είχαν βάλει στο φροντιστήριο δεν γινόταν να κάτσω πάνω απο ένα 20ήμερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top