Πανελλήνιες 2011: Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλα, μην τα δωσετε και ολα απο το καλοκαιρι ντε. Εγω κανα διωρο διαβαζα και εκανα 10 ωρες τη βδομαδα μονο. Αρα ειχα 10 του φροντ+7*2 δικες μου=24 ωρες τη βδομαδα ενασχοληση με μαθηματα. Μετα μπανια, βολτες, ξενυχτια κλπ.
Χρηστο αν μπορεις μην πηγαινεις στο ΑΟΔΕ, πραγματικα δεν θα σε βοηθησει καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
λοιπον και γω θα κανω συνολικα θα ναι 11 ωρες η βδομαδα ...... 2 ωρες ιδιαιτερα στα μαθηματικα κατ και μετα τα αλλα δηλαδη φυσικη κατ μαθηματικα γενικης εκθεση και προγραμματισμο σε φροντιστήριο.... ρε παιδια για ΑΟΔΕ εγω θα διαβαζω μονη μου δηλαδη τι παραπανω μπορει να μου πει ενας καθηγητης? θα κανω γυρω στο ενα μηνα και κατι φροντηστιριο οποτε διακοπες ανετα θα κανουμε ...... :P αντε καλο καλοκαιρακι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κι εγω μονη μου εκανα ΑΟΔΕ και ολοι μου οι συμμαθητες. ;) Το μονο στο οποιο μπορει να σε ωφελησει ιδιαιτερο/φροντιστηριο στο ΑΟΔΕ ειναι η πιεση για να διαβασεις το μαθημα και να κανεις επαναληψη. Εγω πχ το πασχα το ειχα γραψει και εκανα μονο μαθηματικα/φυσικη, αν ειχα καθηγητη θα με εβαζε σε προγραμμα. Παντως η υλη ειναι μικρη, δεν χρειαζεσαι βοηθεια. Υπομονη μονο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ θα ξεκινήσω από τα μέσα Ιουλίου Μαθηματικά Γενικής και Αρχές Οικονομικής Θεωρίας και μετά τα της κατεύθυνσης από πρώτη Αυγούστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω 12 ώρες μάθημα συνολικά την εβδομάδα(3 ώρες αρχαία κατεύθυνσης, 3 ώρες λατινικά, 2 ώρες έκθεση, 2 ώρες ιστορία κατεύθυνσης, 2 ώρες λογοτεχνία κατεύθυνσης).Δεν πειράζει μωρέ εξάλλου για καλό δικό μας είναι.Τι και αν κάναμε μια ώρα λιγότερο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεωνίδας_Δ

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας_Δ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ διάβαζα 4 ώρες τη μέρα φυσική ωρίς να κάνω φροντιστήριο σε κανένα μάθημα.Αυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
And ; What was the result ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas2008

Νεοφερμένος

Ο kostas2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολουσ σασ!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ευχαριστούμε Κώστα :)
Να'σαι καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πιο ηλιθιο κεφαλι σκεφτηκε αυτο το πραγμα με τα θερινα.22 ωρες την βδομαδα Ιουλιο μηνα????Παμε καλα???Εγω προσωπικα περσυ ξεκινησα κατα τις 5 Αυγουστου και το πηρα σερι.Τωρα απο οτι βλεπω τους περισσοτερους σας βαζουν απο τωρα να κανετε μαθημα και τον Αυγουστο διακοπες.Δεν ξερω ισως και να σας βολευει αυτο,για εμενα ειναι τελειως χαζο και αχρηστο παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ τελικά δε παίζει να κάνω θερινά μαθήματα. Ίσως διαβάσω λίγο κατά τον Αύγουστο και θα αρχίσω κανονικά από το Σεπτέμβρη και ό,τι γίνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πιο ηλιθιο κεφαλι σκεφτηκε αυτο το πραγμα με τα θερινα.22 ωρες την βδομαδα Ιουλιο μηνα????Παμε καλα???Εγω προσωπικα περσυ ξεκινησα κατα τις 5 Αυγουστου και το πηρα σερι.Τωρα απο οτι βλεπω τους περισσοτερους σας βαζουν απο τωρα να κανετε μαθημα και τον Αυγουστο διακοπες.Δεν ξερω ισως και να σας βολευει αυτο,για εμενα ειναι τελειως χαζο και αχρηστο παντως.
πες τααααα.Η μεγαλυτερη μπούρδα ever.Σε φωρτωνουν σωματικα και ψυχολογικα πριν αρχισει καν η χρονια επισημα,και τον αυγουστο και ξεχνας τα μισα και ξεσαλώνεις και μετα δε μαζευεσαι.Κι εγω αρχες αυγουστου αρχισα περσι και μετα σερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αχ θέλω να έρθει αυτή η χρονιά, να ξεκινήσω και τα μαθήματα. Όσο περισσότερο αργεί, τόσο περισσότερο αγχώνομαι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πιο ηλιθιο κεφαλι σκεφτηκε αυτο το πραγμα με τα θερινα.22 ωρες την βδομαδα Ιουλιο μηνα????Παμε καλα???Εγω προσωπικα περσυ ξεκινησα κατα τις 5 Αυγουστου και το πηρα σερι.Τωρα απο οτι βλεπω τους περισσοτερους σας βαζουν απο τωρα να κανετε μαθημα και τον Αυγουστο διακοπες.Δεν ξερω ισως και να σας βολευει αυτο,για εμενα ειναι τελειως χαζο και αχρηστο παντως.
Καθόλου ηλίθιο δεν είναι το κεφάλι που σκέφτηκε τόσες πολλές ώρες για τα θερινά. Σκέφτηκε πολύ έξυπνα: Όσο πιο πολλές ώρες τόσο μεγαλύτερο κέρδος έχουν τα φροντιστήρια. Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν. Εμέις γιατί ακολουθούμε σαν πρόβατα?
Όσο για το πότε να γίνονται τα θερινά, νομίζω ότι είναι ...τοπικό έθιμο. Κάθε περιοχή έχει το δικό της. Για π.χ. στην Αθήνα κάνουν μαθήματα Ιούλιο και σταματάνε Αύγουστο. Στη βόρεια Ελλάδα (αν δεν κάνω λάθος) και αλλού (όπως λέτε) κάνουν το ανάποδο. Νομίζω και τα 2 έχουν και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά καλύτερα να μην κάνετε θερινά...τσαμπα θα χασετε το καλοκαιρακι σας ρε συς :/:
Ξεκινήστε αρχές σεπτεμβρίου και θα είστε μια χαρά!
Εγώ πέρσυ δεν έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά με την ύλη και με το να τα καταλάβω!
και όσοι φίλοι μου έκαναν μου έλεγαν ότι τσάμπα έδωσαν τόσα λεφτά γιατί δεν γινόταν σοβαρό μάθημα...

Τωρα για το ΑΟΔΕ ούτε εγώ έκανα στο φροντ και έγραψα γύρω στο 18.5!δεν νομίζω να χρειάζεται φροντ για να διαβάσεις μερικές μαλακίες και να τις μάθεις απ'έξω :P
Γενικά να μην ψαρώνετε με όλα αυτά που σας λένε στο φροντηστιρίο!καλύτερα να αράξετε τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω 10 Αυγούστου 12 ώρες την εβδομάδα σε εξαμελές τμήμα .Φυσικά θα πάω και εγω τις διακοπές μου 1 βδομάδα Χαλκιδική και μια βδομάδα Νάουσα κατασκήνωση.Αλλά σκοπεύω από Δευτέρα να αρχίσω μαθ. κατ και βιο. κατ. .Αυτά που ακούγονται για τους μιγαδικούς ισχύουν?(λένε ότι θα τους βγάλουν απο την ύλη) γιατί τους έχω βγάλει σχεδόν και θα είναι τζάμπα κόπος :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στο alfavita έχει σήμερα για περικοπές ύλης:
https://alfavita.gr/ank_b/perikopesylis2010.pdf
Για τα μαθηματικά κατεύθυνσης να τι γράφει:

Αν ισχύουν αυτά οι μιγαδικοί ευτυχώς μένουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Θα βγάλουν το αόριστο ολοκλήρωμα; Ρε πάνε καλά οι άνθρωποι; Ό,τι να 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Προτείνω να βγει απο τη Βιολογια κατευθυνσης το Κεφαλαιο 5,απο τη βιολογία γενικης η ανοσοβιολογική αποκριση,απο τη Χημεια η οργανική,απο τη φυσική το Στερεο και απο την εκθεση η περιληψη.Στα μαθηματικα καναν το οργιο τους ηδη.ΕΛΕΟΣ ειναι λεει δυσκολο απο τους μαθητες να τα κατανοησουν.Δηλαδη ευκολοτερα θα τα μαθουν σε ενα αμφιθεατρο 500 ατομων παρα σε μια ταξη!Χριστε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
απο την εκθεση δεν νομιζω οτι πρεπει να αφαιρεθεί η περιληψη......και γενικα απο την εκθεση δεν νομιζω οτι πρεπει να αφαιρεθεί κατι γιατι κοιτα με την περιληψη καταφερνουν οταν διαβαζουν ενα κειμενο να κρατανε τα βασικα και γενικα νομιζω οτι η εκθεση βοηθαει παρολο που ειναι στην ουσια κατι συγκεκριμενο δηλαδη ζητανε καποια πραγματα στανταρ.......:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top