[Πανελλήνιες 2011] Αποτελέσματα Βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
  • 0-5000

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • 5000-10000

    Ψήφοι: 21 6.4%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 11 3.3%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 27 8.2%
  • 14000-16000

    Ψήφοι: 49 14.8%
  • 16000-18000

    Ψήφοι: 82 24.8%
  • >=18000

    Ψήφοι: 77 23.3%
  • Δεν είμαι υποψήφιος :)

    Ψήφοι: 60 18.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Μπράβο παιδιά! Οντως τελικά το ischool έχει πολλούς αριστούχους! Μακάρι να γράψουμε και μεις του χρονου τέτοιους βαθμούς!
Πάντως στα σχολεία του συγκροτήματός μας οι βαθμοί ήταν πολύ χαμηλοί σε σχέση με το τι περίμεναν, δηλαδή μαθητές τους 20 πήραν κάτι 13άρια και κάτω από τη βάση και αυτοί ήταν στη σημαία και όλοι οι καθηγητές υποκλίνονταν σ αυτούς και τώρα έπαθαν την πλάκα τους!!Ο μεγαλύτερος βαθμος να είναι 18000 μόρια και αν από το λύκειό μας και από ένα παιδί που δεν ήταν και στη σημαία και τον είχαν γραμμένο!
Πάντως θέλω να ρωτήσω κάτι,αν κάποιος διαβάζει πάρα πολύ όλη τη χρονιά στο τέλος μπορεί να γράψει έναν πολύ πολύ καλό βαθμό ή μετράει και αν είσαι έξυπνος(η εξυπνάδα λίγο με φοβίζει...);;;
και σε μας το ιδιο εγινε,ηταν ελαχιστοι αυτοι που εβγαλαν 18+...αφου να φανταστεις ειμαι στην πρωτη δεκαδα:/:
ειναι συνδυασμος αυτων των δυο.σε ο,τι κατευθυνση και να εισαι πιστευω οτι χρειαζεται κριση.και για να πω την αληθεια ολα ειναι θεμα τυχης.ημουν τυχερη που στα αρχαια επεσε το μοναδικο εργο που ουσιαστικα γνωριζα και μπορουσα να αναλυσω σε βαθος,που τις ιδιες ακριβως ερωτησεις τις ειχα γραψει σε διαγωνισμα 2 φορες,που στην ιστορια δεν επεσε 3ο κεφαλαιο και γενικα η επιτυχια ή αποτυχια εχει να κανει με την κωλοφαρδια σου.δε θελω να σε αποκαρδιωσω,σιγουρα χρειαζεται το διαβασμα σε τεραστιο ποσοστο(δε μπα να πεσουν ευκολα θεματα αν δεν εχεις διαβασει πώς θα γραψεις; ),αλλα τωρα καταλαβαινω τον καθηγητη της ιστοριας που δε μου ευχηθκε ποτε καλη επιτυχια αλλα καλη τυχη.

@ xfiler: Δεκαδικών εννοείς; Όχι αυτά είναι τα μόρια, το 18.9 δηλαδή δε θα το βάλεις 19 αν κατάλαβα τι λες.
μπερδευτηκα:D δηλαδη ο βαθμος προσβασης ειναι εγαλυτερος απο αυτον που μας εχουν δωσει;εγω εχω 18.02,αν συνυπολογισω τον προφορικο ειναι παραπανω;

Εγώ παιδιά δεν τα πήγα σίγουρα όπως ήθελα και σίγουρα όχι όσο υπολόγιζα μετά τις πανελλήνιες...έπεσα εντελώς έξω στην έκθεση και 3 μονάδες πιο κάτω στα λατινικά που σίγουρα σου δίνουν κάτι(ελάχιστο)παραπάνω...τα άλλα πάνω κάτω τα υπολόγισα σωστά...αλλά η έκθεση μεγάλη πίκρα...:(

Έκθεση 13.9
Βιολογία 16.2
Αρχαία 17.7
Λατινικά 18.7
Ιστορία 16.8
Λογοτεχνία 14.5 (α' βαθμολογητής 53 β' βαθμολογητής 80 γ' βαθμολογητής 65)

Βγάζω 16927 μόρια...και εντάξει δεν πρέπει να μεμψιμοιρώ γιατί πάνω από τους μισούς στο σχολείο μου πάτωσαν αλλά πραγματικά αν είχα έκθεση 16 όπως υπολόγιζα όλα θα ήταν αλλιώς...αλλά εντάξει προφανώς δικό μου το σφάλμα...αν όμως αυτή που μας έκανε ιστορία με είχε βάλει 20 στα τετραμηνα(οκ εγραψα 16.8 αλλα σε οσους ειχε 20 εγραψαν 13 και 15 και μονο 2 ατομα 19)εβγαζα 17011...εντάξει δεν έχει μεγαλή διαφορα αλλά εκτός του ότι κάποιοι θεεωρούν ότι ακούγεται καλύτερο :redface: είχα περισσότερες ελπίδες να περάσω θεσσαλονίκη...Τι να πω???

εγω περιμενα πανω απο 19 ιστορια και λατινικα κι ακομα αναρωτιεμαι απο που μου εκοψαν στα λατινικα:/: αλλα ειλικρινα χαιρομαι και μακαρι να ειχα βγαλει και κατι παρακατω γιατι τωρα πιανω ο,τι σχολη θελω κι αυτες που ηθελα τις εχω-μαλλον- αποκλεισει λογω αποκαταστασης.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Πάντως θέλω να ρωτήσω κάτι,αν κάποιος διαβάζει πάρα πολύ όλη τη χρονιά στο τέλος μπορεί να γράψει έναν πολύ πολύ καλό βαθμό ή μετράει και αν είσαι έξυπνος(η εξυπνάδα λίγο με φοβίζει...);;;

Σίγουρα ο συνδυασμός διαβάσματος και εξυπνάδας είναι η τέλεια συνταγή για τις Πανελλήνιες, αλλά ο καθένας μπορεί να την πατήσει. Αυτό που επίσης χρειάζεται είναι η αυτοπεποίθηση (μετριασμένη πάντα) και η ψυχραιμία την ώρα που γράφεις. Πολύ σημαντικό στοιχείο για όποιον υποψήφιο κατέχει τα 2 τελευταία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εγω αν και περναω στην σχολη που 9ελω δεν ειμαι ευχαριστημενη γιατι 9α πρεπει να παω Γιαννενα...3ερετε τιποτα για κατατακτηριες???αν πας απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ ή αν δεν εχει σημασια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
μπερδευτηκα και δεν έβαλα σε παράθεση το μήνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Και πολύ έξυπνα παιδιά μπορει να την πατήσουν, και πολύ καλά διαβασμένα παιδιά μπορεί να την πατήσουν. Δεν υπάρχει κανόνας "διαβάζω, είμαι έξυπνος, άρα ΣΙΓΟΥΡΑ γράφω". Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα είναι η έκθεση.
Εσύ κοίτα να διαβάσεις όσο αντέχεις όλη τη χρονιά (γιατί και η υπερβολή στο διάβασμα δεν είναι καλή), και να μην αγχωθείς πολύ εκείνες τις μέρες για να έχεις καθαρό μυαλό. Ολα τα άλλα δε μπορείς να τα υπολογίσεις. Ουτως η άλλως η εξυπναδα ειναι συγκρισιμη. Μπορει να εισαι η πιο εξυπνη της ταξης σου, αλλα να υστερεις μπροστα σε άλλους μαθητες (τυχαιο παραδειγμα).
ρωτάω επειδή δεν με θεωρώ πολύ έξυπνη αλλά ότι βαθμό έχω πάρει μέχρι τώρα τον πήρα με το πολύ διάβασμα γι αυτό ρωτάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τα 1000€ τα δίνει η Eurobank δώρο σε ΕΝΑΝ μαθητή κάθε λυκείου αν α) έχει τον καλύτερο βαθμό πρόσβασης στο σχολείο του, β) είναι μαθητής και όχι απόφοιτος, γ) έχει απολυτήριο με άριστα δηλ. 18,1. (Πρέπει να ισχύουν ΚΑΙ τα 3). Τα 1000€ δίνονται σε τελετή τα χριστούγεννα σε μαθητές από όλη την Ελλάδα. https://www.styga.gr/index.php?sid=1af&act=detail&article=6102


[/quote]


εγω επειδη ειμαι παιδι δυτικων προαστιων εχω ενα extra bonus....οσα παιδια της δυτικης Αττικης πηγαν καλα στις πανελλαδικες (νομιζω πανω απο 18.000 μορια ή καπου εκει τελος παντων) παιρνουν ενα χιλιαρι και ορισμενα 3000 ευρω απο τα ελληνικα πετρελαια...μυριζουμε που μυριζουμε ολα τα βρομοαερια να μην μας κανουνε και κανενα δωρακι!!!?Επισης ο καλυτερος παιρνει και απο την Eurobank..Αυτα ειναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σίγουρα ο συνδυασμός διαβάσματος και εξυπνάδας είναι η τέλεια συνταγή για τις Πανελλήνιες, αλλά ο καθένας μπορεί να την πατήσει. Αυτό που επίσης χρειάζεται είναι η αυτοπεποίθηση (μετριασμένη πάντα) και η ψυχραιμία την ώρα που γράφεις. Πολύ σημαντικό στοιχείο για όποιον υποψήφιο κατέχει τα 2 τελευταία.


Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου..........!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια χαλαρωστε.οι πανελληνιες δεν ειναι τιποτα παραπανω απο τις απλες εξετασεις που δινουμε καθε χρονο στο τελος.η μονη διαφορα ειναι οτι επειδη η υλη ειναι μεγαλυτερη,πρεπει να διαβαζετε μες στη χρονια και δε γινεται να τα μαθετε ολα 3 μερες πριν.συστηματικο διαβασμα ειναι το κλειδι της υποθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τα 1000€ τα δίνει η Eurobank δώρο σε ΕΝΑΝ μαθητή κάθε λυκείου αν α) έχει τον καλύτερο βαθμό πρόσβασης στο σχολείο του, β) είναι μαθητής και όχι απόφοιτος, γ) έχει απολυτήριο με άριστα δηλ. 18,1. (Πρέπει να ισχύουν ΚΑΙ τα 3). Τα 1000€ δίνονται σε τελετή τα χριστούγεννα σε μαθητές από όλη την Ελλάδα. https://www.styga.gr/index.php?sid=1af&act=detail&article=6102




εγω επειδη ειμαι παιδι δυτικων προαστιων εχω ενα extra bonus....οσα παιδια της δυτικης Αττικης πηγαν καλα στις πανελλαδικες (νομιζω πανω απο 18.000 μορια ή καπου εκει τελος παντων) παιρνουν ενα χιλιαρι και ορισμενα 3000 ευρω απο τα ελληνικα πετρελαια...μυριζουμε που μυριζουμε ολα τα βρομοαερια να μην μας κανουνε και κανενα δωρακι!!!?Επισης ο καλυτερος παιρνει και απο την Eurobank..Αυτα ειναι!!![/quote]
Το άρθρο είναι του 2008... μπορεί να μην ισχύει φέτος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αυτο το προγραμμα της eurobank «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία» ισχυει κ φετος..χθες πηγα στο σχολειο μ κ το ειπε κ ο διευθυντης οτι ισχυει..τους ηρθε κ σχετικο εγγραφο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ella zack

Νεοφερμένος

Η ella zack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γιατι αν καποιος βγαλει χωρις φροντιστηριο παραπανω απο 13000 με διαβασμα μονος του με βαση το σχολικο βιβλιο πρεπει να θεωρειται einstein...
ενα παιδι στο σχολειο μου εβγαλε 17400 χωρις φροντιστηριο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πήγα είδα τα αποκόμματα των καρτέλων με τους βαθμούς μου. Διέκρινα το εξής φαινόμενο:

Βιολογία Γενικής: στο δ2 ερώτημα ο 1ος- 5/6 και ο 2ος- 0/6 (!).Αυτό πως γίνεται βρε παιδιά;Καθαρή θεωρία μέσα από το βιβλίο ήταν.Ή το είχα σωστό ή λάθος.Τελικά στο 4ο θέμα ο 1ος μου έβαλε 14/25 (έχασα το δ3 με τις καμπύλες, γειά σας 10 μονάδες) και ο άλλος 7/25.

Έκθεση: στην περίληψη ο 1ος 15/25 και ο 2ος 22/25.Στην παράγραφο ο 1ος 6/10 και ο 2ος 9/10.Στην ανάπτυξη ο 1ος 26/40 και ο 2ος 33/40.Είναι κάπως οι διαφορές. :/:

Δεν κατηγορώ αυτούς που μου έβαλαν χαμηλότερους βαθμούς και δεν ευχαριστώ αυτούς που μου έβαλαν υψηλότερους, αλλά θέλω να παρακαλέσω να είναι λίγο πιο προσεκτικοί στον τρόπο που βαθμολογούν! Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει διαφορά 12 μορίων στη Βιολογία Γενικής όπου οι απαντήσεις είναι στάνταρ!!!

Τα γραπτά μας πήγανε στο Γαλάτσι, έτσι για την ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μπορεις να δεις τα αποκομματα των καρτελων απο τωρα???δν το ηξερα...γτ νομιζω οτι απο τις 1-15 σεπτεμβριου μπορουμε να τα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμας Λιοσια :/: πως βλεπετε την βαθμολογια σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν κατηγορώ αυτούς που μου έβαλαν χαμηλότερους βαθμούς και δεν ευχαριστώ αυτούς που μου έβαλαν υψηλότερους, αλλά θέλω να παρακαλέσω να είναι λίγο πιο προσεκτικοί στον τρόπο που βαθμολογούν! Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει διαφορά 12 μορίων στη Βιολογία Γενικής όπου οι απαντήσεις είναι στάνταρ!!!

Και θα έρθουν πολύ εύκολα να σου πουν ότι δεν είναι θέμα προσοχής άλλα άποψης. Τελικά όμως δεν ξέρω κατά πόσο καλό είναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
μπορεις να δεις τα αποκομματα των καρτελων απο τωρα???δν το ηξερα...γτ νομιζω οτι απο τις 1-15 σεπτεμβριου μπορουμε να τα δουμε..
Ναι αμέ γίνεται!Πας και τα ζητάς από το σχολείο σου...

εμας Λιοσια :/: πως βλεπετε την βαθμολογια σας;

Πας και ζητάς τα αποκόμματα των καρτέλων με τις βαθμολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και θα έρθουν πολύ εύκολα να σου πουν ότι δεν είναι θέμα προσοχής άλλα άποψης. Τελικά όμως δεν ξέρω κατά πόσο καλό είναι αυτό.

Άποψη?Δεν το δέχομαι.Το δ2 στη Βιολογία ήταν η ερώτηση με τα μακροφάγα (αν έδινες βιολογία γεν.).Ήταν ερώτηση μέσα από το βιβλίο!!!!!!Ή το είχα σωστό ή λάθος.... :worry: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Άποψη?Δεν το δέχομαι.Το δ2 στη Βιολογία ήταν η ερώτηση με τα μακροφάγα (αν έδινες βιολογία γεν.).Ήταν ερώτηση μέσα από το βιβλίο!!!!!!Ή το είχα σωστό ή λάθος.... :worry: :confused:

Για την ακρίβεια ποιο σημείο του βιβλίου έγραψες για τα μακροφάγα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για την ακρίβεια ποιο σημείο του βιβλίου έγραψες για τα μακροφάγα;

Όλη τη φαγοκυττάρωση, απο τη φλεγμονή το τελευταίο κομμάτι που αναφέρεται σ'αυτά, ανέφερα τον πυρετό που ενισχύει τη δράση τους και έγραψα το στάδιο 1 της ανοσοβιολ. απόκρισης αλλά όχι πάάάάρα πολύ καλά!Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top