[Πανελλήνιες 2011] Αποτελέσματα Βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
  • 0-5000

    Ψήφοι: 3 0.9%
  • 5000-10000

    Ψήφοι: 21 6.4%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 11 3.3%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 27 8.2%
  • 14000-16000

    Ψήφοι: 49 14.8%
  • 16000-18000

    Ψήφοι: 82 24.8%
  • >=18000

    Ψήφοι: 77 23.3%
  • Δεν είμαι υποψήφιος :)

    Ψήφοι: 60 18.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Έχω διαβάσει αρκετά όλα αυτά που έχετε γράψει για την βαθμολόγηση των γραπτών και θέλω να απαντήσω όσο το δυνατόν πιο υπεύθυνα μπορώ.
1. Δεν μπορεί να γίνει αναβαθμολόγηση γραπτού στις πανελλήνιες. Αν χρειαζόταν έχει γίνει από τον τρίτο βαθμολογητή στην περίπτωση που η διαφορά των δύο είναι απο 13 και πάνω μόρια.

2. Τα αποκόμματα σύμφωνα με την: αρ. πρωτ. Φ253/42440/Β6 (ΦΕΚ 546Β΄/29-4-2010) "προβλέπεται ότι το μήνα Σεπτέμβριο, ο διευθυντής κάθε Γενικού Λυκείου καθορίζει το χρονικό διάστημα κατά το οποίο οι υποψήφιοι με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του δελτίου εξεταζομένου θα μπορούν να βλέπουν τα αποκόμματα των τετραδίων των πανελλαδικών εξεταζομένων μαθημάτων, προκειμένου να λαμβάνουν γνώση της αναλυτικής βαθμολογίας που έλαβαν κατά τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις." Δεν πιστεύω να έχει αλλάξει για φέτος. (Αν έχετε πάντως καλές δημόσιες σχέσεις μπορείτε να κάνετε κάτι....)

3. Για την "καυτή πατάτα": Βαθμολόγηση στις εξετάσεις....: Μια προσωπική εμπειρία: μαθητής ο οποίος είχε γενικευμένες μαθησιακές δυσκολίες και αναγραφόταν έτσι στα χαρτιά από το ΚΕΔΔΥ και ο οποίος εξεταζόταν προφορικά στα ενδοσχολικά μαθήματα αφού αυτό αναγραφόταν στις προτάσεις του ΚΕΔΔΥ, 6 συνολικά χρόνια με την απαραίτητη παρότρυνση και χωρίς χρονικούς περιορισμούς, αναγκάστηκε να δώσει πανελλήνιες γραπτά αφού σε κανένα χαρτί δεν αναφερόταν σαφώς η λέξη «δυσλεξία». Δίκαιο ή άδικο; Αν μείνουμε στο γράμμα του νόμου, δίκαιο διότι μόνο αυτές τις περιπτώσεις αναφέρει ο νόμος…..

Ας πάμε στο μάθημά μου την Φυσική. Πέραν αυτών που είπατε για τα Σ-Λ (το σύνολο 5 μονάδες από τις πανελλήνιες) τότε θα έπρεπε και σε όλα τα δεύτερα θέματα να αναφέρεται πρώτα η σωστή απάντηση και μετά να ακολουθεί η αιτιολόγηση, δηλαδή γραπτό το οποίο έχει κάποιος αιτιολογήσει σωστά και γράφει …..άρα σωστή απάντηση είναι η β θα έπρεπε να χάσει μονάδες διότι η σωστή απάντηση έπεται της αιτιολόγησης και δεν προηγείται (το σύνολο 3 μονάδες από τα φετινά δεύτερα) . Στο τρίτο θέμα όποιος σχεδίαζε το γράφημα στο τετράδιο και όχι στο μιλιμετρέ -2 μονάδες και όποιος σχεδίαζε στο μιλιμιτρέ αλλά δεν είχε προσέξει τις αποστάσεις και δεν ήταν συμμετρικές κλπ.. -1….. και ας πάμε στο 4ο θέμα… στο Δ1 όποιος δεν έκανε την λεπτομερή ανάλυση ότι η επιτάχυνση της τροχαλίας είναι μηδέν (γιατί ποιος μας το λέει αυτό -2), ενώ προφανώς η γωνιακή επιτάχυνση είναι διάνυσμα οπότε προφανώς χρειάζεται να μιλήσουμε για μέτρο, διεύθυνση και φορά, οπότε αν τα έχεις ξεχάσει πάμε για -2. Στο θέμα Δ3 αφού υπάρχει απουσία παρόμοιας άσκησης στο σχολικό βιβλίο θα πρέπει να αιτιολογηθεί επαρκώς η χρήση της διατήρησης της στροφορμής κατά την διάρκεια της κρούσης (Στ=0 κλπ…) (ας πούμε -1 μονάδα). Άρα ένα γραπτό το οποίο είναι ένα σχεδόν άριστο γραπτό θα έπρεπε να βαθμολογηθεί με 85! Όχι και άσχημα!

Ευτυχώς που τα πράγματα δεν είναι έτσι…. Ή τουλάχιστον έχω την ευτυχία να συνεργάζομαι με ανθρώπους που μοιράζονται τα ίδια όνειρα με εμένα για την παιδεία και ξέρουμε (πιστεύω) να κοιτάμε πίσω από την υπερβολική τυπολατρία ότι μπροστά μας όταν διορθώνουμε έχουμε τις προσδοκίες ενός παιδιού (σε όλες τις τάξεις) και όχι ένα 10λεπτο χαμένου χρόνου…
Ναι υπάρχουν και κακοί συνάδελφοι, ανάξιοι, άχρηστοι, όπως θέλεις τους λές αλλά ευτυχώς είναι λίγοι…. (ή έτσι νομίζω….)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Έχω διαβάσει αρκετά όλα αυτά που έχετε γράψει για την βαθμολόγηση των γραπτών και θέλω να απαντήσω όσο το δυνατόν πιο υπεύθυνα μπορώ.

2. Τα αποκόμματα σύμφωνα με την: αρ. πρωτ. Φ253/42440/Β6 (ΦΕΚ 546Β΄/29-4-2010) "προβλέπεται ότι το μήνα Σεπτέμβριο, ο διευθυντής κάθε Γενικού Λυκείου καθορίζει το χρονικό διάστημα κατά το οποίο οι υποψήφιοι με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του δελτίου εξεταζομένου θα μπορούν να βλέπουν τα αποκόμματα των τετραδίων των πανελλαδικών εξεταζομένων μαθημάτων, προκειμένου να λαμβάνουν γνώση της αναλυτικής βαθμολογίας που έλαβαν κατά τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις." Δεν πιστεύω να έχει αλλάξει για φέτος. (Αν έχετε πάντως καλές δημόσιες σχέσεις μπορείτε να κάνετε κάτι....)

….)
Φίλε συνάδελφε θα διαφωνήσω με αυτό. Το Σεπτέμβριο καλούνται κατόπιν αίτησης να δουν ολόκληρα τα γραπτά τους κι όχι μονο τα αποκόμματα των βαθμολογιών έτσι ώστε να μπορούν δουν συγκεκριμένα τα λάθη ή τις παραλείψεις τους έτσι όπως φαίνεται τουλάχιστον από τις επισημάνσεις που έχει κάνει ο 2ος βαθμολογητής με πράσινο στυλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φίλε συνάδελφε θα διαφωνήσω με αυτό. Το Σεπτέμβριο καλούνται κατόπιν αίτησης να δουν ολόκληρα τα γραπτά τους κι όχι μονο τα αποκόμματα των βαθμολογιών έτσι ώστε να μπορούν δουν συγκεκριμένα τα λάθη ή τις παραλείψεις τους έτσι όπως φαίνεται τουλάχιστον από τις επισημάνσεις που έχει κάνει ο 2ος βαθμολογητής με πράσινο στυλό.
Ο dimosgr έχει δίκιο. Να ο νόμος: https://www.esos.gr/index.php?option...ανελλαδικά-εξεταζομένων-μαθημάτων&Itemid=1796
Στο σχολείο μου όμως θα μας τα δείξουν από τώρα (δεν ξέρω γιατί και πώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Φίλε συνάδελφε θα διαφωνήσω με αυτό. Το Σεπτέμβριο καλούνται κατόπιν αίτησης να δουν ολόκληρα τα γραπτά τους κι όχι μονο τα αποκόμματα των βαθμολογιών έτσι ώστε να μπορούν δουν συγκεκριμένα τα λάθη ή τις παραλείψεις τους έτσι όπως φαίνεται τουλάχιστον από τις επισημάνσεις που έχει κάνει ο 2ος βαθμολογητής με πράσινο στυλό.

Απο ότι γνωρίζω πέρυσι ίσχυε αυτό που γράφω. Αν κάτι έχει αλλάξει φέτος δεν το γνωρίζω!... Θα το ψάξω όμως και θα το ανεβάσω αύριο!... Για την επίδειξη γραπτού χρειάζεται αίτηση με παράβολο κλπ και γενικά είναι μια άλλη διαδικασία!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
περσι όμως τα γραπτά σας ΔΕΝ πήγαν στο Ίλιον!!! Το πρόβλημα το εντοπίζω στους φιλολόγους. Η θεωρητική που δίνει σημασία στην έκθεση γιατί έχει πρόβλημα;
Άλλο πράγμα οι θεωρητικάριοι. Γενικά, οι μαθητές της θεωρητικής διαθέτουν πλουσιότερο λεξιλόγιο, ωστόσο πάσχουν στη δομή, επειδή απουσιάζει η θετική σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ο dimosgr έχει δίκιο. Να ο νόμος: https://www.esos.gr/index.php?option...ανελλαδικά-εξεταζομένων-μαθημάτων&Itemid=1796
Στο σχολείο μου όμως θα μας τα δείξουν από τώρα (δεν ξέρω γιατί και πώς).

Dias ,έχετε δίκιο, διάβασα το link που έδωσες
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ας πάμε στο μάθημά μου την Φυσική. Πέραν αυτών που είπατε για τα Σ-Λ (το σύνολο 5 μονάδες από τις πανελλήνιες) τότε θα έπρεπε και σε όλα τα δεύτερα θέματα να αναφέρεται πρώτα η σωστή απάντηση και μετά να ακολουθεί η αιτιολόγηση, δηλαδή γραπτό το οποίο έχει κάποιος αιτιολογήσει σωστά και γράφει …..άρα σωστή απάντηση είναι η β θα έπρεπε να χάσει μονάδες διότι η σωστή απάντηση έπεται της αιτιολόγησης και δεν προηγείται (το σύνολο 3 μονάδες από τα φετινά δεύτερα)
Ναι ομως αν δεν κανω λαθος δεν χωριζοταν σε υποερωτηματα.Ελεγε επιλεξτε την σωστη απαντηση και απο κατω να το αιτιολογισουμε χωρις να εχει α) η 1) κτλ.Οποτε δεν στεκει αυτο που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ναι ομως αν δεν κανω λαθος δεν χωριζοταν σε υποερωτηματα.Ελεγε επιλεξτε την σωστη απαντηση και απο κατω να το αιτιολογισουμε χωρις να εχει α) η 1) κτλ.Οποτε δεν στεκει αυτο που λες

Γιατί όλα τα άλλα στέκουν; (Ηθικά εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Γιατί όλα τα άλλα στέκουν; (Ηθικά εννοώ)
Αν και δεν τα διαβασα ολα ειμαι της αποψης οτι σε μια τοσο ψυχρη διαδικασια οπως ειναι οι Πανελληνιες,δεν χωρανε συναισθηματισμοι και ηθικολογιες,οποτε αν το δεις εντελως ψυχρα εχει δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνη ανδρος

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άνδρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ιδου η απορια:πληροφορικη ή οικονομικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Παιδια ΣΟΣ

Καταρχην δωστε λιγο το λινκ του υπουργειου που ελεγε για τις ειδικες περιπτωσεις

Κατα δευτερον ακομα δεν εχω παρει τον προσωπικο κωδικο που φτιαχνουμε μαζι στα σχολεια.Νομιζω η προθεσμια ειναι μεχρι την Πεμπτη,σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδια ΣΟΣ

Καταρχην δωστε λιγο το λινκ του υπουργειου που ελεγε για τις ειδικες περιπτωσεις

Κατα δευτερον ακομα δεν εχω παρει τον προσωπικο κωδικο που φτιαχνουμε μαζι στα σχολεια.Νομιζω η προθεσμια ειναι μεχρι την Πεμπτη,σωστα?
23 Ιουνιου ναι η προθεσμια ληγει την Πέμπτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά είμαι ανάμεσα στη φιλολογία και την ψυχολογία -σκέφτομαι λίγο και τη νομική-, αλλά κλίνω προς την πρώτη. Δε ζητώ βέβαια και ούτε θέλω να πάρει κάποιος άλλος την απόφαση για εμένα, αλλά αν μπορούν όσοι είναι φοιτητές σε κάποια από αυτές τις σχολές να μου πουν τη γνώμη τους. Ας μου στείλουν προσωπικό μήνυμα για να μη βγούμε off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
σορυ, αλλα ολα αυτα περι α3ιου κλπ δε με συγκινουν, οποτε ας τα απ ε3ω...

πρεπει να καταλαβουμε οτι σ αυτον το διαγωνισμο ολοι ειμαστε ισοι και ''παιζουμε'' με τους ιδιους κανονες...απο τη στιγμη που εχεις μπροστα σου μια ακριβη διατυπωση και επιλεγεις να την αγνοησεις, δε 8α εχεις την ιδια αντιμετωπιση/α3ιολογηση με εκεινον που και την ειδε και την εφαρμοσε...εν ολιγοις, δε 8α παρεις το 100% της ασκησης...φυσικα, ολα αυτα ειναι η γνωμη μου, αν και απο την απαντηση του κυριου κα8ηγητη αποδεικνυεται οτι δεν ειναι μονο η δικια μου...(κομματι εντονο και υπογραμμισμενο)
κοιτα δεν θα με βγαλεις οτι εκανα και προπαγανδα οταν λεμε τις πανελληνιες ενα 'αξιοκρατικο' συστημα μπορω να λεω ελευθερα πιστευω την λεξη αξια...εφοσον μιλας για ισοτητα πες μου που την ειδες??? διοτι υπαρχουν πολλα παιδια που δεν πηγαινουν φροντιστηριο ή δεν εχουν να δινουν λευτα σε ιδιαιτερα ουτε πανε και στο αρσακειο και στο ιδιωτικο της εκαλης...αυτο ποσο ειναι ισοτητα?? οπου στις πανελληνιες μεγαλο βαθμο παιρνει αυτος που ναι μεν εχει κανει την μεγαλυτερη προσπαθεια αλλα και που εχει τις καλυτερες σημειωσεις...διοτι αυτες οι εξετασεις σε καμια περιπτωση δεν ανταποκρινονται στις γνωσεις που παρεχει το σχολειο και το ΣΧΟΛΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ που συγγνωμη κιολας που θα στο υπενθυμησω ειναι και αυτο στο οποιο εξεταζομαστε...εσυ μιλας τωρα απο την θεση του φοιτητη περυσι τα περασες ειναι δυνατον να κανεις σαν να μην υπαρχει αυτο το αδικο συστημα εξετασεων??? μαλλον επειδη σε βολεψε...σιγουρα δεν θα βολευτουμε ολοι σε αυτον τον κοσμο...ομως την λεξη ισοτητα δεν θελω να την ακουω επ'ουδενι διπλα απο την λεξη 'πανελληνιες'(ποιος εκανε τελικα προπαγανδα?) δεν υπαρχει δεν υπηρχε και δεν θα υπαρχει(?) ισοτητα στις πανελληνιες,οι πανελληνιες ειναι για παιδια με φροντιστηρια(και εγω ενα απο αυτα ειμαι) οποιος δεν παει φροντιστηριο ειναι καταδικασμενος να αποτυχει...γιατι αν καποιος βγαλει χωρις φροντιστηριο παραπανω απο 13000 με διαβασμα μονος του με βαση το σχολικο βιβλιο πρεπει να θεωρειται einstein...και παλι δεν μου απεδειξες αυτα που σου ζητησα...πες μου ορθα επιχειρηματα και μην κανεις τοσο κριτικη των αποψεων μου αμα ειναι κανε ερωτησεις και συγγνωμη για το οφ τοπικ θα μπορουσα να το στειλω και σε π.μ. αλλα προτιμω να το διαβασουν και αλλοι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ισχυει οτι αμα βγαλεις Πανελληνιες πανω απο 16.000 και ενδοσχολικες πανω απο 18.000 παιρνεις 1000 ευρω?

Κατι τετοιο με ειπε ενας συμμαθητης μου πριν λιγο
Eγώ πάντως ξέρω πως μόνο ο 1ος (σε μόρια πανελλαδικών) κάθε σχολείου, παίρνει 1000 ευρώ από τη Eurobank. Κάτι ανάλογα βραβεία παίζει να δίνουν και τα "Ελληνικά Πετρέλαια", αλλά δεν είμαι σιγουρος. Όποιος γνωρίζει ας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
κοιτα δεν θα με βγαλεις οτι εκανα και προπαγανδα οταν λεμε τις πανελληνιες ενα 'αξιοκρατικο' συστημα μπορω να λεω ελευθερα πιστευω την λεξη αξια...εφοσον μιλας για ισοτητα πες μου που την ειδες??? διοτι υπαρχουν πολλα παιδια που δεν πηγαινουν φροντιστηριο ή δεν εχουν να δινουν λευτα σε ιδιαιτερα ουτε πανε και στο αρσακειο και στο ιδιωτικο της εκαλης...αυτο ποσο ειναι ισοτητα?? οπου στις πανελληνιες μεγαλο βαθμο παιρνει αυτος που ναι μεν εχει κανει την μεγαλυτερη προσπαθεια αλλα και που εχει τις καλυτερες σημειωσεις...διοτι αυτες οι εξετασεις σε καμια περιπτωση δεν ανταποκρινονται στις γνωσεις που παρεχει το σχολειο και το ΣΧΟΛΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ που συγγνωμη κιολας που θα στο υπενθυμησω ειναι και αυτο στο οποιο εξεταζομαστε...εσυ μιλας τωρα απο την θεση του φοιτητη περυσι τα περασες ειναι δυνατον να κανεις σαν να μην υπαρχει αυτο το αδικο συστημα εξετασεων??? μαλλον επειδη σε βολεψε...σιγουρα δεν θα βολευτουμε ολοι σε αυτον τον κοσμο...ομως την λεξη ισοτητα δεν θελω να την ακουω επ'ουδενι διπλα απο την λεξη 'πανελληνιες'(ποιος εκανε τελικα προπαγανδα?) δεν υπαρχει δεν υπηρχε και δεν θα υπαρχει(?) ισοτητα στις πανελληνιες,οι πανελληνιες ειναι για παιδια με φροντιστηρια(και εγω ενα απο αυτα ειμαι) οποιος δεν παει φροντιστηριο ειναι καταδικασμενος να αποτυχει...γιατι αν καποιος βγαλει χωρις φροντιστηριο παραπανω απο 13000 με διαβασμα μονος του με βαση το σχολικο βιβλιο πρεπει να θεωρειται einstein...και παλι δεν μου απεδειξες αυτα που σου ζητησα...πες μου ορθα επιχειρηματα και μην κανεις τοσο κριτικη των αποψεων μου αμα ειναι κανε ερωτησεις και συγγνωμη για το οφ τοπικ θα μπορουσα να το στειλω και σε π.μ. αλλα προτιμω να το διαβασουν και αλλοι αυτο

που κολλανε καλο μου παιδι τα οικονομικα του κα8ενος για φροντιστηρια με το αν 3ερει να διαβαζει και να τηρει την εκφωνηση(ή κανει ο,τι του κατεβει στο κεφαλι)?:confused:γιατι αυτο συζηταμε...
οτι να ναι μιλαμε...εισαι εντελως αλλου...
και χωρις παρε3ηγηση, φανταζομαι η εκ8εση δεν ηταν το φορτε σου, ε?3αναδιαβασε τι εχω γραψει(που8ενα δεν εχω αποκαλεσει το συστημα α3ιοκρατικο, μονος σου το εβγαλες αυτο το συμπερασμα) και αν εχεις αποριες επαναδιατυπωσε μου τες, γιατι δεν βγαζω ακρη, ισως βεβαια να φταιω εγω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μην ακουω για ισοτητα στις πανελληνιες...Ενας απ'το σχολειο μου εδωσε προφορικα με μεσο και εβγαλε απο θεωρητικη 19550 ενω αξιζε 18000-. Τι να πουμε και εμεις οι μαλακες που διαβασαμε και διναμε γραπτα τη στιγμη που αλλοι τρωνε θεσεις παιδιων που τις αξιζουν πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ξεφύγατε πολύ ως πάρα πολύ!!Ανοίξτε άλλη συζήτηση και όχι εδώ...Η αν δεν έχετε αλλες ανακοινώσεις για τα αποτελέσματα και όλα κλειδώστε και κλείστε το τόπικ......Καληνύχτα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top