Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Κι εγώ άκουσα ότι θα βγουν γύρω στις 15-20 του μήνα... Όπως επίσης άκουσα ότι υπάρχει η δυνατότητα να δεις τα αποτελέσματα σου απ το ίντερνετ. Λογικά απ το www.ypepth.gr εκεί που θα λέει για πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πολλα παιδια ειδαν περυσι τα αποτελεσματα τους μεσω ιντερνετ παντως. Εγω απο το αγχος μου θα εχω κατσικωθει εξω απο το σχολειο απο τα χαραματα.:P

Σημερα εμαθα απο την καθηγητρια μου στο φροντιστηριο οτι τα αποτελεσματα θα βγουν στις 15(!)
Δεν ξερω αν αληθευει, παντως η ιδια η καθηγητρια μου μας ειχε πει πριν βγει η ανακοινωση, το ποτε θα ξεκινησουν οι πανελληνιες! Εχει καποιες γνωριμιες, και δε νομιζω να λεγε ποτε κατι αυθαιρετα, κατι που θα ειχε ως αποτελεσμα (ισως) να μας αγχωσει :)

Καλη φαση. Οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο.
Τελειωνω 14 αλλα μερικοι συμμαθητες μου που εχουν και θρησκευτικα και επιλογες τελειωνουν 18.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
πρώτη φορά θα βγουν τόσο νωρίς, αλλά προσωπικά δεν πιστεύω πως παίζει ρόλο το αν δίνεις ενδοσχολικά ακόμα γιατί κατά κάποιο τρόπο δεν συνδέονται ιδιαίτερα πανελλαδικές με ενδοσχολικά.
και τα αποτελέσματα μπορεί να τα δει κάποιος από το ίντερνετ, στο σάιτ του υπουργείου απ'όσο θυμάμαι, αλλά μιλάω για τα αποτελέσματα με τις βάσεις, δλδ σε ποια σχολή έχει μπει κάποιος όχι το πόσα μόρια έχει βγάλει, αλλά λογικά και αυτό θα μπορούμε να δούμε.. δεν ξέρω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά χθες στον πίνακα ανακοινώσεων είχε ένα χαρτί του υπουργείου που έλεγε ότι τα διορθωτικά κέντρα θα στείλουν τους βαθμούς στο υπουργείο στις 17 Ιουνίου. Από ότι είπε ο υποδιευθυντής 17/6 είναι Πέμπτη και στο υπουργείο θα γίνει επεξεργασία άρα βαθμοί λογικά μετά από τη Δευτέρα 21/6. Είπε ακόμα ότι οι βαθμοί ποτέ ως τώρα δεν έχουν βγει στο ίντερνετ και τοιχοκολλούνται στα σχολεία γιατί ο τελικός έλεγχος γίνεται στο σχολείο. Όμως είπε ότι πολλοί που έχουν κάποιο μέσο στο υπουργείο μαθαίνουν τους βαθμούς 1-2 μέρες πριν. (Αυτό το τελευταίο το θεωρώ ξεφτιλισμένη λακαμία). Τάδε έφη Ζαρατούστρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
o παναγια μ δηλαδη σε 2 βδομαδες το πολυ θα εχουν βγει .. πω αντεεεε !!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ !!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Τελικά αυτές οι μέρες μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα είναι και οι πιο βασανιστικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τελικά αυτές οι μέρες μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα είναι και οι πιο βασανιστικές...
Πραγματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
οντος ....!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά χθες στον πίνακα ανακοινώσεων είχε ένα χαρτί του υπουργείου που έλεγε ότι τα διορθωτικά κέντρα θα στείλουν τους βαθμούς στο υπουργείο στις 17 Ιουνίου. Από ότι είπε ο υποδιευθυντής 17/6 είναι Πέμπτη και στο υπουργείο θα γίνει επεξεργασία άρα βαθμοί λογικά μετά από τη Δευτέρα 21/6. Είπε ακόμα ότι οι βαθμοί ποτέ ως τώρα δεν έχουν βγει στο ίντερνετ και τοιχοκολλούνται στα σχολεία γιατί ο τελικός έλεγχος γίνεται στο σχολείο. Όμως είπε ότι πολλοί που έχουν κάποιο μέσο στο υπουργείο μαθαίνουν τους βαθμούς 1-2 μέρες πριν. (Αυτό το τελευταίο το θεωρώ ξεφτιλισμένη λακαμία). Τάδε έφη Ζαρατούστρα.


Περσυ παντως και στο ιντερνετ βγηκαν οι βαθμοι και δεν υπηρχε καμια τοιχοκολληση,αλλα δοθηκαν οι βαθμοι σε καθε μαθητη ξεχωριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Περσυ παντως και στο ιντερνετ βγηκαν οι βαθμοι και δεν υπηρχε καμια τοιχοκολληση,αλλα δοθηκαν οι βαθμοι σε καθε μαθητη ξεχωριστα.
Δεν θα επιμείνω γιατί πέρυσι ήμουν Α λυκείου και δεν είχα αρχίσει να ασχολούμαι με αυτά, άρα δεν έχω προσωπική άποψη για το θέμα. :)
Αυτά που έγραψα είναι όσα είπε ο Β' υποδιευθυντής μας στο πηγαδάκι που είχε ανοίξει στο roof-garden του σχολείου μας. Νομίζω ότι δεν κατάλαβα λάθος. Και μέχρι τώρα (φυσικός είναι) δεν έχει αποδειχτεί ότι είναι άκυρος. Να τι είπε:
Είπε ότι σύμφωνα με το νόμο οι βαθμοί έρχονται στο σχολείο όπου γίνεται ο τελικός έλεγχος και υποχρεωτικά τοιχοκολλούνται. Αυτό με χαρτί σε κάθε μαθητή ξεχωριστά δεν είναι υποχρεωτικό αλλά το κάνουν όποια σχολεία θέλουν (στο δικό μας το κάνουν λέει κάθε χρόνο). Επειδή πολλοί ρωτούσαν είπε ότι ποτέ ως τώρα δεν έχουν ανακοινωθεί οι βαθμοί των πανελληνίων στο ίντερνετ, και αν κάτι άλλάξει φέτος δεν το ξέρει. Στο ίντερνετ είπε ότι μπαίνουν μόνον οι βαθμοί των ειδικών μαθημάτων και μετά το που περνάει κανείς.
Ας μας πούνε όσοι έδωσαν πέρυσι πανελλήνιες: με ποιο τρόπο έμαθαν τους βαθμούς τους? Και αν θέλουν ας περιγράψουν και τα συναισθηματά τους την ώρα εκείνη. :)


(κάντε κλικ στις εικόνες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρε παιδιά χαλαρώστε, ο,τι γράψατε γράψατε, κοιταξτε να μην είναι το καλοκαίρι σας όλο αγχος(πρωτα βαθμολογίες, μετά βασεις.....) Το ότι τα θέματα ήταν σαφώς πιο δύσκολα από περσυ σημαίνει ότι οι βάσεις στις περισσότερες περιπτώσεις θα πέσουν ή θα μείνουν στάσιμες, εκτώς αν αλλάξουν ξαφνικά οι προτιμήσεις
των υποψηφίων για κα΄ποιες σχολές. Οι βαθμοί πέρσυ είχαν τοιχοκολληθεί στα σχολεία, δεν ήταν στο ιντερνετ. Μόνο οι βάσεις και τα ειδικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω παντως δεν αγχωνομαι καθολου μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα σιγα,μονο την μερα που θα ξερουμε οτι θα βγουν τοτε ναι θα ειμαι φουλ αγχωμενος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω και καμια 15αρια αλλα παιδια περιμεναμε εξω απο σχολειο περσυ κατα τις 19 ιουνη αν θυμαμαι καλα,μας ειχαν πει κατα τις 11 θα ειναι εδω ,οκ λεγαμε.
ωστωσο επειδη μεταφερονταν με περιπολικο μεσα στο καραβι και το καραβι αργησε να δεσει στην ναξο ,αργουσαν και οι βαθμοι,το αγχος ειχε φτασει στο αποκορυφωμα .στις δωδεκα και, ξεκινησαν κατι καθηγητες να πανε να τους φερουν ,εμεις ημασταν λες και πηγαιναν να φερουν την περιπολο ν μας εκτελεσει!
οι καθηγητες φτανουν.
μεσα στο γενικο αγχος ουτε που τους καταλαβαμε,ξαφνικα κλεινουν οι πορτες του σχολειου ,ερχεται ο διεθυντης με ενα χαρτι στο ενα χερι και με μια ταινια στο αλλο,κολλαει νομιζω αρχαια,ενα μπουλουκι εμεις να βρουμε τον κωδικο μας(οι αλλοι βασικα εγω κοιταζα στα αρχαια!).
20 ΑΟΔΕ διαβαζω σε ενα χαρτι
19,9 προγραμματισμο
19,9 βιολογια
14,1 μαθηματικα,εκει προς στιγμην στεναχωρηθηκα καθως ηταν η μεγαλη αναποδια ,αλλα το ξεπερασα
19,1 φυσικη !
17,2 εκθεση
18,165 και πεταγα απο την χαρα μου!
με μια δωση πικριας στην αρχη για τα μαθηματικα ,αλλα στην συνεχεια αφησα τον εαυτο να χαρει πραγματικα καθως ειχα γραψει σχεδον τρια 20αρια και 5/6 πολυ πανω απο το γενικο μεσο ορο ολων των υπολοιπων,μια αποτυχια ειπα (που ομως μου στερησε 1000 περιπου μορια σε σχεση εαν εγραφα 17).βρισκομουν σχεδον 1000 μορια πανω απο τους μηχ-μηχ κοζανης και εαν περνουσα θα επαιρνα μετεγγραφη για ΕΜΠ (οχι πως ηταν ασχημα να παω κοζανη).ετσι και εγινε,τις βασεις τις ειδα στο τρωκτικο δυο ωρες πριν ανακοινωθουν!ειχα παθει ενα μικρο σοκ καθως ισα ισα περασα (34/120) στο τελευταιο τμημα μηχ-μηχ(σε σχεση με τις βασεις το 2008 επιανα 3/5 σχολες μηχανολογων).αυτη ηταν η ιστορια μου καλες εμπειριες και σιγουρα χρησιμες που θα θυμαστε σε ολη σας την ζωη!
προσωπικα απο την πρωτη μερα που αρχισα να προετοιμαζομαι για τις πανελληνιες ειχα θεσει ενα σχεδιο ,το οποιο μου βγηκε απο την αρχη μεχρι το τελος ,ειχα προετοιχαστει τοσο καλα που με το 14 στα μαθηματικα περασα εκει που ηθελα,πραγμα που θεωρω εξαιρετικα δυσκολο καθως 180μορια να ειχα χασει δεν θα περνουσα εκει που ηθελα.

καλη επιτυχιααααααααααααα αντε να α πατε καλα με τους βαθμους!και προσοχη :δηλωστε οτι σχολη σας λεει η καρδια σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν ξερω γιατι επιμενετε τοσο, αλλα οπως ειπε και το παλικαρι πριν, οι βαθμοι περυσι ΔΕΝ βγηκαν στο ιντερνετ και ο μονος τροπος να τους μαθεις ειναι ειτε να πας στο σχολειο, ειτε να εχεις γνωστο στο υπουργειο!! Λογικα, ουτε φετος θα ανακοινωθουν οι βαθμοι σας στο ιντερνετ, καθως η ιδια φημολογια ακουγοταν και περυσι, αλλα τελικα αδικα χασαμε το χρονο μας... Οσο για τα παιδια που ανεφεραν πως αυτη η περιοδος ειναι η πιο βασανιστικη, δε μπορω παρα να συμφωνησω!! Κι εγω περυσι ειχα τρομερο αγχος μεχρι να μαθω τα αποτελεσματα, αλλα μετα απο εκεινη τη μερα αρχισαν τα χαμογελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_m

Νεοφερμένος

Ο chris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδια, μηπως ξερετε αν η αναλυτικη βαθμολογια θα ερθει στο σχολειο οταν βγουν οι βαθμολογίες ή θα ερθει το Σεπτεμβριο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
νομιζω αν θες να δεις αναλυτικα το γραπτο σου αυτο γινεται το σεπτεμβριο. αυτο μας ειχαν πει στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrdim

Νεοφερμένος

Ο xrdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οντως και εγω ημουν τρελα αγχωμενος με τα αποτελεσματα οταν εδωσα αλλα να εχετε στο νου οτι ο,τι και να κανετε τα αποτελεσματα δε θα αλλαξουν οποτε χαλαρωστε. Αλλωστε μετα ειναι που ακολουθει το μεγαλο αγχος (που θα περασω , να βρω σπιτι , επιπλα κτλ ). Οποτε για τωρα απολαυστε τον ανεμελο ελευθερο χρονο που εχετε... ;)

(τις ενδοσχολικες εξετασεις δεν τις μετραω καν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_m

Νεοφερμένος

Ο chris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Οχι το γραπτο απλα την αναλυτικη βαθμολογια του γραπτου (το μισο εξωφυλλο του τετραδιου που γραψαμε τα θεματα).;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν ξερω γιατι επιμενετε τοσο, αλλα οπως ειπε και το παλικαρι πριν, οι βαθμοι περυσι ΔΕΝ βγηκαν στο ιντερνετ και ο μονος τροπος να τους μαθεις ειναι ειτε να πας στο σχολειο, ειτε να εχεις γνωστο στο υπουργειο!! ...
Αυτό το τελευταίο δλδ αν έχεις γνωστό στο υπουργείο μαθαίνεις πιο πριν τους βαθμούς σου μου τη βαράει πολύ άσκημα. Δεν πρέπει όλοι οι μαθητές να έχουν ίση μεταχείρηση και να μαθάινουν με τον ίδιο τρόπο και την ίδια στιγμή τους βαθμούς τους? Όσοι δεν έχουν μέσο στο πηγάδι κατουρήσανε? Δεν θα μπορούσε το υπουργείο αν ήθελε να μην αφήνει να γίνονται τέτοιες διαρροές? Θα μου πείτε τι ψάχνω να βρω τώρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αυτό το τελευταίο δλδ αν έχεις γνωστό στο υπουργείο μαθαίνεις πιο πριν τους βαθμούς σου μου τη βαράει πολύ άσκημα. Δεν πρέπει όλοι οι μαθητές να έχουν ίση μεταχείρηση και να μαθάινουν με τον ίδιο τρόπο και την ίδια στιγμή τους βαθμούς τους? Όσοι δεν έχουν μέσο στο πηγάδι κατουρήσανε? Δεν θα μπορούσε το υπουργείο αν ήθελε να μην αφήνει να γίνονται τέτοιες διαρροές? Θα μου πείτε τι ψάχνω να βρω τώρα!!!!!
Κατανοητη και απολυτα σεβαστη η αγανακτηση σου φιλε Δια, αλλα δυστυχως στη γα@@κοινωνια που ζουμε δεν υπαρχει αξιοκρατια!! Πραγματικα κατι τετοιες περιπτωσεις ειναι απλα τραγικες, αλλα δε μπορουμε να κανουμε τιποτα γι αυτο... Παντα θα υπαρχουν οι βυσματιες και οι προνομιουχοι!! Εδω περυσι ειχα συμμαθητες που ειχαν μαθει τα αποτελεσματα τους μια βδομαδα πριν και ολοι οι υπολοιποι βραζαμε στο ζουμι μας... Μην το ψαχνεις, δεν προκειται να βρεις ακρη!! Τεσπα, αργα η γρηγορα, ολοι θα μαθετε που περνατε... Σημασια εχει το αποτελεσμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top