Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
φυσικα και εχει πεσει η βαση του 10...οποτε οσο ζεις ελπιζεις.χαχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siyia

Νεοφερμένος

Ο Siyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι ρε φίλε αλλα επειδή εγώ είμαι σχετικά καινούργιος σε όλα αυτά με τα μόρια (δεύτερη φορά δίνω και όσο έδινα υπήρχε το 10) οπότε δεν καταλαβαίνω αν θα επηρεάσει πολύ τις βάσεις των σχολών.
π.χ. από 12 μπορεί μια σχολή να πάει 6-7 χιλιάδες μόρια; Χλωμό ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
καταλαβαινω τι λες.κοιτα απο 12000 να παει στις 8000 ειναι παρα παρα πολυ δυσκολο...αλλα οχι ακατορθωτο.αν πχ για μια σχολη παρουν 400 ατομα και ο 400οστος εχει γραψει 8200 μορια τοτε η βαση θα παει στα 8200...καταλαβες πως παει?..Ενω παλαιοτερα αν ο 400οστος ειχε 8200 δεν θα τον επερναν γιατι δεν περναει τη βαση του 10....Ελπιζω να το πιασες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siyia

Νεοφερμένος

Ο Siyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αχα μαλιστα,το γεγονος του οτι μπορει να πεσουν δυσκολα θεματα στη φυσικη και μαθηματικα θα βοηθησει και αλλο στο κατεβασμα λογικα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Με την λογική ναι.Κοιταη γνωμη μου ειναι οτι δεν θα πεσουν συντριπτικα οι βασεις.δηλαδη μια σχολη που θελει 11000 αντε να πεσει στα 9000(το πολυ)......Μια σχολη τωρα απο 13000 ή 14000 δεν πιστευω οτι μπρει να πεσει κατο απο 11000...απλα σε συμβουλευω να μην περιμενεις οτι θα γινουν οργια με τις βασεις...απο 13 δεν παιζει με τιποτα να παει 8 ή 9 ή 10....Καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siyia

Νεοφερμένος

Ο Siyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οκ σ' ευχαριστω μονο κατι τελευταιο να ρωτησω:οι σχολες που ειχαν 8-9 χιλιαδες μορια παραμενουν σταθερες η πεφτουν και αυτες θεωρητικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα δεν ξερω ποιες ειναι αφτες οι σχολες αλλα γιατι να μην παφτουν...μη σε παρω στο λαιμο μου...δεν ξερω απλα υποθετω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siyia

Νεοφερμένος

Ο Siyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αμα σου πω μπορεις να κανεις μια προχειρη προβλεψη?δλδ εχω σχηματισει μια ιδεα αλλα θελω και μια δευτερη αποψη...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Έφτασε η μέρα για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης.

Αγόρασα χτες βαζελίνη και είμαι έτοιμος !!! :Ρ :Ρ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Η γνωμη μου ειναι οτι οι βασεις για καθε σχολη δεν θα πέσουν και πολυ.εκτος και αμα σε καποιες σχολες υπαρχει μικρη ζητηση οπου σε αυτη την περιπτωση πέφτουν αρκετα,ΑΜΑ υπαρχει ΧΑΜΗΛΗ ΖΗΤΗΣΗ....Ολα αυτα ειναι υποθετικα βεβαια... Υπομονή,θα δουμe :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Τα θέματα για τις σημερινές πανελλαδικές εξετάσεις βγήκαν:
Για σχόλια παρατηρήσεις για την Nεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης γράφουμε εδώ
Για σχόλια παρατηρήσεις για την Μαθηματικά Κατεύθυνσης γράφουμε εδώ

Σχόλια και παρατηρήσεις για τα εξεταζόμενα μαθήματα σε αυτό το thread θα διαγράφονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Τα θέματα για τις σημερινές πανελλαδικές εξετάσεις βγήκαν:
Για σχόλια παρατηρήσεις για Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών γράφουμε εδώ
Για σχόλια παρατηρήσεις για την Ιστορία Κατεύθυνσης γράφουμε εδώ
Για σχόλια παρατηρήσεις για την Βιολογία Κατεύθυνσης γράφουμε εδώ
Για σχόλια παρατηρήσεις για την Χημεία-Βιοχημεία γράφουμε εδώ

Σχόλια και παρατηρήσεις για τα εξεταζόμενα μαθήματα σε αυτό το thread θα διαγράφονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ρε παιδια αντε να τελειωνουμε δε μπορω αλλο να διαβαζω. γραφω την τεταρτη φυσικη και πραγματικα δεν μπορω να συγκεντρωθω καθολου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Μπορει να ειναι νωρις ακομη αλλα εχει σχηματιστει μια εικονα για τις φετινες βασεις! Οριστε και το σχετικο σημερινο αρθρο :

https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100060_23/05/2010_402107
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να ρωτησω ...
ο γενικος βαθμος τι ρολο παιζει στις πανελληνιες?
μετραει καθολου?παιζει ρολο του 1ου τετραμηνου
και τον 2 μαζι με τις εξετασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ρε παιδια αντε να τελειωνουμε δε μπορω αλλο να διαβαζω. γραφω την τεταρτη φυσικη και πραγματικα δεν μπορω να συγκεντρωθω καθολου:(

χαχα,πες το ψέματα,δεν μπορώ να κάτσω τον κώλο μου κάτω -.-
και πιο πολύ μου τη δίνει που οι περισσότεροι θα πανηγυρίζετε απο την παρασκευή ενώ εμείς πρεπει να περιμένουμε να δώσουμε και οικονομια :/:
:P

Να ρωτησω ...
ο γενικος βαθμος τι ρολο παιζει στις πανελληνιες?
μετραει καθολου?παιζει ρολο του 1ου τετραμηνου
και τον 2 μαζι με τις εξετασεις?

ναι ναι,οι προφορικοί του 1ου και του 2ου τετραμήνου συμμετέχουν κατά 30% ενώ ο γραπτός κατά 70%,για να βγει ο μέσος όρος κάθε μαθήματος.
Τώρα ο γενικός βαθμός πρόσβασης,αν δεν κάνω λαθος,ειναι το άθροισμα των μέσων όρων όλων των μαθημάτων (6 ή 7)πολλαπλασιασμένους επί 8 + τους βαθμούς των μαθημάτων βαρύτητας πολλαπλασιασμένους επί τους αντίστοιχους συντελεστές,και όλο αυτο μαζί δια 6 ή 7 (αναλογα με τον αριθμό των μαθημάτων που δίνεις )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδια εγω στην εκθεση που εγραψα
οταν τελειωσα ηρθε να μου το παρει η επιτηρητρια το τετραδιο μου(επειδη εχω πατεριτσες δν σηκωθηκα)και κοιταξε τις σελιδες και με ρωτησε εδω εχεις τελειωσει?και αυθορμητα εγω ειπα ναι....ενω απο οτι θυμηθηκα μετα απο ωρες η εκθεση μου δν τελειωνε απο εκεινη την πλευρα του τετραδιου...αλλα συνεχιζοταν και στην αλλη ομως νομιζω οτι εγραψε τελος μια σελιδα πριν και με αφησε την εκθεση μιση
συγνωμη που δν τα εξηγω καλα αλλα καπως ετσι ειναι.....τι λετε?ο βαθμολογητης θα συνεχισει να βαθμολογει την εκθεση και απο την αλλη σελιδα η' οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
χαχα,πες το ψέματα,δεν μπορώ να κάτσω τον κώλο μου κάτω -.-
και πιο πολύ μου τη δίνει που οι περισσότεροι θα πανηγυρίζετε απο την παρασκευή ενώ εμείς πρεπει να περιμένουμε να δώσουμε και οικονομια :/:
:P

Εγώ πάντως απο παρασκευή κλείνω κινητό..όλοι θα είναι όξω και εμείς να διαβάζουμε αοθ..
τσπ θα περάσει και αυτό και μετά είς διπλούν θα πανηγυρίσουμε μην μασάτε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Adam el único;2286979:
Εγώ πάντως απο παρασκευή κλείνω κινητό..όλοι θα είναι όξω και εμείς να διαβάζουμε αοθ..
τσπ θα περάσει και αυτό και μετά είς διπλούν θα πανηγυρίσουμε μην μασάτε!;)
χαχα καλή ιδέα.θα την εφαρμόσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
παιδια...
οταν βγαινουν τα αποτελεσματα απο τις πανελληνιες ...στο λυκειο που εχει τα φυλλα απο τα αποτελσμετα
συμψηφιζονται μαζι με το 1ο και 2ο τετραμηνο η' πρεπει να τα υπολογισουμε εμεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top