Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Όταν έδινα εγώ ήταν απαραίτητη ή ταυτότητα ή διαβατήριο. (για ταυτοποίηση στοιχείων) για να σας λένε όμως οι καθηγητές ότι δε χρειάζεται κάτι θα ξέρουν παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Στο πρόχειρο μπορώ να γράφω με μολύβι??? Α και όσο για κάτι στοιχεία που γράφουμε στο τετράδιο(όνομα και τέτοια)πως και δε θα τα δουν οι ελεγκτές η είναι κάπου που το σκεπάζεις?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Ναι μπορείς!!! αλλά πάνω από την σελίδα να γράψεις την λέξη πρόχειρο. Ελεχτές εννοείς μάλλον τους διορθωτές. Όταν παραδώσεις τον γραπτό σου όνομα και στοιχεία καλύπτονται παρουσία σου με ειδική ταινιά και φανερώνονται μετά την διόρθωση των γραπτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κιεγω κατι??? Ειναι τοσο σιγουρο οτι τα θεματα του ΟΕΦΕ, καινε τα θεματα των πανελληνιων??
Για παραδειγμα ΑΟΔΕ υπαρχει περιπτωση φετος να πεσουν οτι εβαλε προχθες ο ΟΕΦΕ???
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Φίλε Νίκο καλού κακού μάθε και αυτα γιατί δεν ξέρεις τι παίζει. Εγώ πάντως τα ειδα οπως ακριβως και τα αλλα. Αλλωστε και εγω εχω ακουσει οτι συνηθως οτι πεφτει οεφε δεν το βαζουν αλλα μη το δεσεις και κομπο. Για πληροφορικη έχει κανεις κανένα σοσ απο θεωρία μονο????θεωρια πλακα πλακα στην πληροφορικη δεν εχω ριξει και μεγαλη προσοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν sos στις πανελλαδικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buzz

Νεοφερμένος

Ο buzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εχει δικιο η Ρανια αλλα απο την αλλη μερια λογικο ακουγεται να μην μπαινουν θεματα απο την οεφε διοτι υπαρχουν και ατομα που δεν κανουν φροντηστιρια και δεν ειναι εντιμο ως προς αυτα τα παιδια....οποτε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑngieP.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι: θέλει και την πολιτική ταυτότητα και την ταυτότητα των πανελλαδικών; Γιατί να χριεάζονται και τα δύο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangog5

Νεοφερμένος

Ο mangog5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια θελω να βγαλω 14500 μορια για ΦΚΣ η 15κατι για αλλη σχολη και δεν εχω πολυδιαβασει φετος...να αγχωνομαι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangog5

Νεοφερμένος

Ο mangog5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ενταξει εκθεση γραφω παντα παρα πολυ καλα οπως και βιολογια(αλλωστε οι 2μιση μερες που εχουμε πιστευω να μου φτασουν να την κανω καλα)κειμενα επισης γραφω καλα 15 συνηθως και σκεφτομαι την 1 μερα να διαβασω το τελος του βιβλιου τα σημαντικα και μετα την αλλη μερα μια γενικη επαναληψη...λατινικα παλι λεω οτι θα καταφερω ενα 14...αλλα φοβαμαι αρκετα ιστορια και αρχαια...ιστορια εχω καποια κενα αλλα αυτες τις μερες βγαζω μονο αυτην πολυ καλα...και αρχαια μοο τα σχολια φοβαμαι...γενικα διαβασα μετρια...τι πιστευετε εχω προοπτικες η να τα παρατησω...εχετε να μου δωσετε συμβουλες τωρα στο τελος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
καλα ηρθες να μας ρωτησεις αν ειναι να αγχωνεσαι ή όχι...;

Εξαρτάται απ' το τί εχεις διαβάσει και πόσο τα θές τα μόρια. Οι πανελλήνιες είναι σε μια βδομάδα δεν προλαβαίνεις να καλύψεις και πολλά κενά..
Τι είναι το ΦΚΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και περιμενεις να σου απαντησουμε οχι?
ακομα και το 15 δεν ειναι ευκολο εαν δεν εχεις προετοιμαστει καταλληλα,εδω μαθητες που στοχευουν πολυ παραπανω ,βγαζουν 15000 ,και εσυ στοχευεις νταν στο 15?


παντως να ξερεις οτι περα απο το διαβασμα εαν καποιος δεν νιωθει πολυ σιγουρος μπορει να αρχισει να αγχωνεται σε σημειο να μην μπορει να γραψει ,εξαρταται και απο το ατομο βεβαια.

σε καθε περιπτωση σου ευχομαι επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Σίγουρα το να τα παρατήσεις τώρα θα ήταν το πιο χαζό πράγμα που μπορείς να κάνεις... Μια εβδομάδα πριν τις πανελλήνιες, μετά απο 12 χρόνια σχολείο στη μάπα, να τα παρατήσεις; Φυσικά και να μην τα παρατήσεις, βάλε τα δυνατά σου και ότι γίνει. Ελπίδες υπάρχουν, λίγο η τύχη, λίγο το καθαρό μυαλό. Αν είσαι συγκεντρωμένος και χαλαρός οταν εξετάζεσαι οι πιθανότητες σου θα μεγαλώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangog5

Νεοφερμένος

Ο mangog5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν καταλαβες την λογικη της ερωτησης μου...αν δεις το 2ο μηνυμα θα καταλαβεις...ζηταω συμβουλη στο προγραμμα μου και την γνωμη αυτων που γνωριζουν και οχι ασκοπη κριτικη........

ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ένα έχω να σου πώ, σταμάτα τα φόρουμ και πιάσε τα βιβλία. Πίεσε τον εαυτό σου να διαβάζει όσο περισσότερο μπορεί. Αλλά πέφτε για ύπνο νωρίς, και ξύπνα πολύ νωρίς το πρωί. Είναι προτιμότερο να κοιμηθείς στις 10 και να ξυπνήσεις στις 5-7 παρά να διαβάζεις μέχρι τις 12 και να ξυπνάς στις 7-9. Οι πανελλήνιες είναι στις 8 το πρωί και πρέπει να συνηθίσεις να έχεις καθαρό μυαλό εκείνη την ώρα.

Όσον αφορά το διαβασμά σου, εγώ πιστεύω ότι πρέπει να διαβάσεις αυτά που είναι ευκολότερα και να εξασφαλίσεις εκεί τους καλούς βαθμούς, εκτός εάν έχεις πρόβλημα στα μαθήματα βαρύτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ε παρτε τα και τα δυο ρε παιδια και ας μην χρειαζεται στην τελικη,μονο για να ειμαστε καλυμμενοι.Τοσο βαρος ειναι στο κατω κατω μια ταυτοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangog5

Νεοφερμένος

Ο mangog5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τωρα συνεννοουμαστε...ευτυχώς...μάλιστα,δεκτή η γνώμη σου και σας ευχαριστω για τα προηγουμενα μηνυματα...ας δω και αλλες γνωμες και βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
δεν καταλαβες την λογικη της ερωτησης μου...αν δεις το 2ο μηνυμα θα καταλαβεις...ζηταω συμβουλη στο προγραμμα μου και την γνωμη αυτων που γνωριζουν και οχι ασκοπη κριτικη........

ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Υποθέτω ότι πας θεωρητική :)
Λοιπόν περιόρισε το διάβασμα στα Αρχαία (να μη διαβάζεις γραμματική αλλά τα θεωρητικά). Γραμματική είναι δύσκολο να καλύψεις τα κενά σου. Επιλογής υποθέτω πως διάλεξες βιολογία (ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΑΠΕΞΩ να γράψεις καλά μπορείς να το κάνεις). Να διαβάσεις την ιστορία (άρχισε από τώρα έχεις 1 βδομάδα προλαβαίεςι να κάνεις 2 καλές αναγνώσεις)
Έκθεση μη διαβάζεις (ότι και να διαβάζεις είναι νωρίς να επικεντρώνεσαι σε άλλα μαθήματα).

Να διαβάζεις τα θεωρητικά (και περιόρισε τις γραμματικες και τους κανόνες). Να επικεντρωθείς στο μπλα μπλά και πιστεύω πως μπορείς να τα καταφέρεις.:)

Γνώμη μου είναι πως κακώς διάλεξες θεωρητική και θέλεις φιλοσοφική (εκτός αν έχεις ετοιμη δουλειά σε φροντιστήριο). Δε θα βρεις καθόλου εύκολα δουλιεά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capitano22

Νεοφερμένος

Ο capitano22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια αν εχεις χασει την ταυτοτητα σου και πας στις εξετασεις με το διπλωμα αυτοκινητου σου λενε τιποτα?το διπλωμα δεν ταυτοποιει ποιος εισαι ετσι και αλλιως?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Προηγουμένως κάποιοι είπαν ότι δεν ήθελαν κάν ταυτότητα. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Την έχασα και πήγα την δευτέρα να βγάλω καινούρια.

Σαν πιστοποιητικό περνάει σίγουρα το διαβατήριο. Το δίπλωμα του αυτοκινήτου δεν ταυτοποιεί ποιός είσαι απ' όσο γνωρίζω.

Πάντως, το να βγάλεις καινούρια ταυτότητα είναι πολύ γρήγορο. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα τι χρειάζονται να τους πάς.
Εγώ πήγα με:
α) Πιστοποιητικό Γεννήσεως,
β) 2 Παράβολα, ένα αξίας 5 ευρώ και το άλλο 4 ευρώ
γ) 4 φωτογραφίες ταυτότητας
δ) Έναν μάρτυρα

Η διαδικασία απ τη στιγμή που πήγα στο Α/Τ πήρε σύνολο 45 λεπτά, εκ των οποίων τα 40 λεπτά ήταν στην ουρά επειδή είχε κι άλλα άτομα και περίπου τα 5 λεπτά ήταν η διαδικασία απο την στιγμή που μπήκα μέσα μέχρι να βγώ με την καινούρια ταυτότητα στο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top