Πανελλήνιες 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια, να ρωτησω κατι λιγο ασχετο?? Απο ποτε ισχυει το συστημα με το οποιο, οταν πας σε τριτο βαθμολογητη, μετραει ο βαθμος των δυο μεγαλυτερων και οχι αυτων που ειναι πιο κοντα βαθμολογικα?? Δεν ξερω αν καταλαβατε τι ρωταω, αλλα σας παρακαλω να μου απαντησετε αν γνωριζετε, γιατι μολις παρατηρησα κατι που με ταρακουνησε!!

Edit: Φιλε Μιχαλη μολις ειδα το μηνυμα σου και πραγματικα με συγκινησε!! Αν η αγαπη σου για τα αλογα ειναι τοσο μεγαλη, οσο να σε οδηγησει στο να γινεις κτηνιατρος αλογος, τοτε θα γινεις θαυμασιος επιστημονας... Απλα να ξερεις πως εχεις πολυ δουλεια και διαβασμα μπροστα σου!! Καταρχας φετος δεν προλαβαινεις να προετοιμαστεις καταλληλα, οποτε αν θες αρχισε απο τωρα μαθηματα και προσπαθησε να δωσεις του χρονου... Για να μπορεσεις να δωσεις πανελληνιες εξετασεις, θα πρεπει να πας στο λυκειο που βρισκετε πιο κοντα στο σπιτι σου και το Φεβρουαριο (τον αλλο, αν ειναι να δωσεις του χρονου), να συμπληρωσεις μια αιτηση, στην οποια θα δηλωνεις οτι ενδιαφερεσαι να συμμετεχεις στις πανελληνιες εξετασεις, καθως και το μαθημα επιλογης!! Απο εκει και περα (και εδω αρχιζουν τα δυσκολα), θα πρεπει υποχρεωτικα να ακολουθησεις τη θετικη κατευθυνση... Αυτο σημαινει πως θα εξεταστεις πανελλαδικα στα ακολουθα μαθηματα:
Βιολογια κατευθυνσης
Χημεια κατευθυνσης: Τα μαθηματα αυτα εχουν και το μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας, οποτε μετραμε περισσοτερο και στον τελικο βαθμο σου...
Μαθηματικα κατευθυνσης
Φυσικη κατευθυνσης
Εκθεση υποχρεωτικης επιλογης
Και τελος ενα μαθημα επιλογης απο τα:Ιστορια, βιολογια, φυσικη και μαθηματικα γενικης!! Εγω θα σου προτεινα να παρεις τη βιολογια, καθως εναι τρομερα ευκολη και στην ουσια ειναι μονο 50 σελιδες θεωριας...

Τα μαθηματα αυτα θα τα δωσεις το Μαιο-Ιουνιο και αρχες Ιουλιου θα καταθεσεις το μηχανογραφικο σου!! Αν τελικα αποφασισεις να ακολουθησεις αυτο το γολγοθα, τοτε σου ευχομαι πραγματικα καθε επιτυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παιδια, να ρωτησω κατι λιγο ασχετο?? Απο ποτε ισχυει το συστημα με το οποιο, οταν πας σε τριτο βαθμολογητη, μετραει ο βαθμος των δυο μεγαλυτερων και οχι αυτων που ειναι πιο κοντα βαθμολογικα?? Δεν ξερω αν καταλαβατε τι ρωταω, αλλα σας παρακαλω να μου απαντησετε αν γνωριζετε, γιατι μολις παρατηρησα κατι που με ταρακουνησε!!

πρώτη φορά τ' ακούω αυτά αν κατάλαβα τι εννοεις.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Παιδια, να ρωτησω κατι λιγο ασχετο?? Απο ποτε ισχυει το συστημα με το οποιο, οταν πας σε τριτο βαθμολογητη, μετραει ο βαθμος των δυο μεγαλυτερων και οχι αυτων που ειναι πιο κοντα βαθμολογικα?? Δεν ξερω αν καταλαβατε τι ρωταω, αλλα σας παρακαλω να μου απαντησετε αν γνωριζετε, γιατι μολις παρατηρησα κατι που με ταρακουνησε!!

Νομίζω ισχύει έτσι από το 2000 που εμφανίστηκαν οι πανελλαδικές με αυτή τη μορφή. Οι 2 μεγαλύτεροι μετράνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
πρώτη φορά τ' ακούω αυτά αν κατάλαβα τι εννοεις.!
Ρε Μαρακι, εμεις ετσι εξεταστηκαμε, εσυ πρωτη φορα το ακους:P:P??

Νομίζω ισχύει έτσι από το 2000 που εμφανίστηκαν οι πανελλαδικές με αυτή τη μορφή. Οι 2 μεγαλύτεροι μετράνε.
Ευριπιδη χιλια ευχαριστω για την απαντηση, αλλα σιγουρα δεν ειναι απο το 2000 ετσι, προσφατα εγινε η "μεταρρυθμιση", αλλα δε θυμαμαι ποτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ρε Μαρακι, εμεις ετσι εξεταστηκαμε, εσυ πρωτη φορα το ακους:P:P??

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς.!!
btw εκανες τις εργασιες στην αισθητικη αγωγη;; γιατι τα χω παρει αγρια δεν μπορω να τα κανω:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τώρα κατάλαβα τι εννοείς.!!
btw εκανες τις εργασιες στην αισθητικη αγωγη;; γιατι τα χω παρει αγρια δεν μπορω να τα κανω:nono:
Αν και βγηκαμε εντελως off, οχι!!! Ουτε στην αισθητικη αγωγη, ουτε στην εισαγωγη στην παιδαγωγικη, ουτε στη θεατρικη παιδεια και φυσικα δεν εχω ανοιξει βιβλιο για την εξεταστικη... Εν ολιγοις δεν ειμαι και το προτυπο φοιτητη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax_z1

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για ποια χρονια εδιαφερεστε να δωσετε?

Edit: Φιλε Μιχαλη μολις ειδα το μηνυμα σου και πραγματικα με συγκινησε!! Αν η αγαπη σου για τα αλογα ειναι τοσο μεγαλη, οσο να σε οδηγησει στο να γινεις κτηνιατρος αλογος, τοτε θα γινεις θαυμασιος επιστημονας... Απλα να ξερεις πως εχεις πολυ δουλεια και διαβασμα μπροστα σου!! Καταρχας φετος δεν προλαβαινεις να προετοιμαστεις καταλληλα, οποτε αν θες αρχισε απο τωρα μαθηματα και προσπαθησε να δωσεις του χρονου... Για να μπορεσεις να δωσεις πανελληνιες εξετασεις, θα πρεπει να πας στο λυκειο που βρισκετε πιο κοντα στο σπιτι σου και το Φεβρουαριο (τον αλλο, αν ειναι να δωσεις του χρονου), να συμπληρωσεις μια αιτηση, στην οποια θα δηλωνεις οτι ενδιαφερεσαι να συμμετεχεις στις πανελληνιες εξετασεις, καθως και το μαθημα επιλογης!! Απο εκει και περα (και εδω αρχιζουν τα δυσκολα), θα πρεπει υποχρεωτικα να ακολουθησεις τη θετικη κατευθυνση... Αυτο σημαινει πως θα εξεταστεις πανελλαδικα στα ακολουθα μαθηματα:
Βιολογια κατευθυνσης
Χημεια κατευθυνσης: Τα μαθηματα αυτα εχουν και το μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας, οποτε μετραμε περισσοτερο και στον τελικο βαθμο σου...
Μαθηματικα κατευθυνσης
Φυσικη κατευθυνσης
Εκθεση υποχρεωτικης επιλογης
Και τελος ενα μαθημα επιλογης απο τα:Ιστορια, βιολογια, φυσικη και μαθηματικα γενικης!! Εγω θα σου προτεινα να παρεις τη βιολογια, καθως εναι τρομερα ευκολη και στην ουσια ειναι μονο 50 σελιδες θεωριας...

Τα μαθηματα αυτα θα τα δωσεις το Μαιο-Ιουνιο και αρχες Ιουλιου θα καταθεσεις το μηχανογραφικο σου!! Αν τελικα αποφασισεις να ακολουθησεις αυτο το γολγοθα, τοτε σου ευχομαι πραγματικα καθε επιτυχια...

καταρχάς ευχαριστώ πολύ !

Το φαντάστηκα ότι δεν προλαβαίνω φέτος, αλλά έτσι και αλλιώς χρειάζομαι χρόνο να εγκλιματιστώ ξανά στα βιβλία και στην ιδέα των εξετάσεων ! οπότε αυτό είναι υπέρ μου !
Κωνσταντίνε η απάντηση σου ήταν αρκετά ικανοποιητική ! ευχαριστώ !
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι, από πού θα βρω την ύλη.. θα πάω δηλαδή σε ένα λύκειο και θα την ζητήσω από αύριο ας πούμε ??? θα μου την δώσουν??? Η θα πρέπει να περιμένω του χρόνου να πάρω την ύλη ???
χρειάζομαι καθοδήγηση και συμβουλές από άτομα όπως εσείς, που είστε ήδη μέσα στα βιβλία και τις σπουδές και σαφώς γνωρίζεται πολύ περισσότερα για αυτές τις διαδικασίες !!
Έχω έναν ολόκληρο χρόνο μπροστά μου να προετοιμαστώ… δεν ξέρω αν έχω τις δυνατότητες, ή ικανότητες για να πετύχω, αλλά θέλω να το προσπαθήσω..

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Μιχάλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μπορεις να τη δεις και στο διαδικτυο.Αν αποφασισεις να δωσεις του χρονου,θα πρεπει να δουλεψεις αρκετα καθως η κτηνιατρικη θεσνικης ειναι υψηλοβαθμη σχολη.Η υλη απο χρονια σε χρονια διαφοροποιειται ελαχιστα(υπαρχουν δυστυχως και εξαιρεσειςομως).Το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις το συντομοτερο για να εξοικειωθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax_z1

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μπορεις να τη δεις και στο διαδικτυο.Αν αποφασισεις να δωσεις του χρονου,θα πρεπει να δουλεψεις αρκετα καθως η κτηνιατρικη θεσνικης ειναι υψηλοβαθμη σχολη.Η υλη απο χρονια σε χρονια διαφοροποιειται ελαχιστα(υπαρχουν δυστυχως και εξαιρεσειςομως).Το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις το συντομοτερο για να εξοικειωθεις.

ευχαριστώ πολύ !!! (τώρα αν ζητήσω να μου δώσετε και το λινκ :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ !!! (τώρα αν ζητήσω να μου δώσετε και το λινκ :))
Λοιπον, ριξε μια ματια στο παρακατω link:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=52572

Στην αρχη εχει την υλη των μαθηματων γενικης παιδειας, δηλαδη της εκθεσης και του μαθηματος που θα επιλεξεις, και μετα την υλη ανα κατευθυνση!! Θεαματικες αλλαγες στην υλη δεν προκειται να δουμε, οποτε αρχισε να προετοιμαζεσαι το συντομοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax_z1

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπον, ριξε μια ματια στο παρακατω link:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=52572

Στην αρχη εχει την υλη των μαθηματων γενικης παιδειας, δηλαδη της εκθεσης και του μαθηματος που θα επιλεξεις, και μετα την υλη ανα κατευθυνση!! Θεαματικες αλλαγες στην υλη δεν προκειται να δουμε, οποτε αρχισε να προετοιμαζεσαι το συντομοτερο...

Με σκλαβώνεις !!! αρχίζω από τώρα !!!!!!:read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..!ξερετε ποτε ακριβως φτιαχνουν τα χαρτια τους αυτοι που δινουν πανελληνιες για χρονιά>=2 και τι ακριβως απαιτειται?ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αρχές Φεβρουαρίου νομίζω......δε νομίζω να χρειάζεται τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ μαρια!ξερετε για στρατιωτικες και αστυνομια τι χαρτια και φοτο πρεπει να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
απο 1 ως 10 συνηθως Φεβρουαριου μας ειπαν οτι στελνεται εγκυκλιος απο το υπουργειο που σε ενημερωνει σχετικα.καπου κοντα ειναι που καταθετουν και τα αγορια τα χαρτια τους για στρατολογηση γενικα,εκτος απο στρατιωτικες.νομιζω οτι τωρα στην αρχη απλα δηλωνεις συμμετοχη και οτι αργοτερα θα χρειαστει να παραδωσεις καποια χαρτια.
αλλη μαρια ρωτησες,αλλα τεσπα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις αν γινεται καποιος που ειναι θεωρητικη κατευθυνση και εχει μαθημα επιλογης βιολογια να παει σε μια σχολη που δεν εχει το πεδιο του και να χασει καποια μορια με την εισαγωγη του σε αυτη?ηταν ενα παλιο συστημα μονο που δεν ξερω αν ισχυει πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν δώσει βιολογία ανοίγει το 3ο πδίο με απώλεια μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο εξεταστης θα σου κοψει καποιες μοναδες, γιατι θα παει με τη σειρα και θα αναρωτιεται που το βρηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

messibarca

Νεοφερμένος

Ο messibarca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,είμαι μαθητής της 3ης λυκειου.Θα ήθελα να ρωτήσω πότε περίπου πιστεύετε ότι θα ανακοινωθεί η ημερομηνία των Πανελλαδικών για αυτή τη χρονιά..Π.χ τον Φεβρουάριο,όταν δηλαδή μοιράζονται στα σχολεία τα χαρτιά για τη συμπλήρωση των μαθημάτων που θα επιλέξουμε; Ακόμα,υπάρχει περίπτωση να τελειώσουν οι πανελλήνιες( για θεωρητική και χωρίς ΑΟΘ) μετά τις 28-29 Μαιου; εννόω,έχει συμβεί κατι τέτοιο στο παρελθόν;

Επίσης,υπάρχει καποιος τρόπος για να ενημερωθώ για τις ημερομηνίες Πανελληνίων των προηγούμενων ετών;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις,αλλά ειναι αναγκη να μαθω:)

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σύμφωνα με το ischool αρχίζουν 19 μαίου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top