[Πανελλήνιες 2010] Αποτελέσματα Βαθμολογιών

Πόσα μόρια συγκεντρώσατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 272)
  • 0 - 5000

    Ψήφοι: 2 0.7%
  • 5000 - 10000

    Ψήφοι: 12 4.4%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 7 2.6%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 15 5.5%
  • 14000-16000

    Ψήφοι: 23 8.5%
  • 16000-18000

    Ψήφοι: 62 22.8%
  • >=18000

    Ψήφοι: 105 38.6%
  • Δεν ήμουν υποψήφιος/α

    Ψήφοι: 46 16.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Σε αυτό το foroum πάντα οι περισσότεροι γράφουν πολύ καλα

Σκεψου απλα οτι αυτοι που γραφουν κατω απο τη βαση, τις εχουν γραμμενες τις πανελληνιες, αρα ποιος ο λογος να κατσουν και να μπουν σε ενα μαθητικο forum;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δε ξέρω βρε παιδιά, οι δικές μου πάντως βαθμολογίες ήταν εντελώς κουκουρούκου. Όχι γιατί με αδίκησαν οι βαθμολογητές ή κάτι τέτοιο απλά πολλά πράγματα μου φαίνονται περίεργα. Οι δυο βαθμολογητές είναι σίγουρο οτι δεν βλέπουν ο ένας τον βαθμό που έβαλε ο άλλος; Πιστεύω οτι το βλέπουν και τον παραβλέπουν. Δε θα μπορούσα αλλιώς να έχω πανομοιότυπες βαθμολογίες και από τους δυο. Ειδικά σε μαθήματα όπως π.χ. η Ιστορία και η Έκθεση οι δυο βαθμοί είναι ίδιοι ενώ αντιθέτως στη Βιολογία είχαν τεράστια διαφορά. Κάτι λοιπόν με κάνει να πιστεύω οτι τα πράγματα είναι πολύ περίεργα. Εσείς τι πιστεύετε πάω στο θέμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Παιδαγωγικο Ειδικης Αγωγης!



Εχω ακουσει ομως οτι ειναι ωρομισθιοι και οτι δε διοριζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Συμφωνώ και επαυξάνω!! Ειδικά θετικοτεχνολογική πρέπει και ''να το 'χεις''.

Ακριβώς, αν και δε μου αρέσει που τις ανθρωπιστικές επιστήμες όπως τη Λογοτεχνία και την Ιστορία τις αποστηθίζουμε, το θέμα θα ήταν να μάθουμε να αναλύουμε τα γεγονότα της Ιστορίας, να μυηθούμε στη Λογοτεχνία... Τέλος πάντων, όλα γίνονται για ένα 20 και στο τέλος δε ξέρουμε να κρίνουμε, να γράφουμε, να εκτιθέμεθα. Μεγάλη κουβέντα αρχίζω :)

Σκεψου απλα οτι αυτοι που γραφουν κατω απο τη βαση, τις εχουν γραμμενες τις πανελληνιες, αρα ποιος ο λογος να κατσουν και να μπουν σε ενα μαθητικο forum;

Ε ναι αλλά δε χωρίζονται οι μαθητές σε αριστούχους και σε "κάτω από τη βάση". Αν κάποιος επιθυμεί μια σχολή που θέλει 8 ή 9, αποκλείεται να γίνει μέλος της παρέας; Εγώ πιστεύω αντιθέτως θα ήταν πιθανό να μπει εδώ, γιατί θα του είναι πολύ χρήσιμο το forum και όλοι εσείς γιατί μπορεί να θέλει να βάλει τα δυνατά του για να είναι συνεπής στο στόχο του. Δεν τα καταφέρνουν όλοι με τα μαθήματα και οι πανελλήνιες είναι αρκετά χυδαίος τρόπος για να (εκ)παιδευτείς. Αν δε τα πας καλά, σημαίνει οτι τα έχεις όλα γραμμένα. Τα παιδιά έχουν πια στο νου τους οτι το μόνο που έχει σημασία είναι ο βαθμός. Δε φταίνε όμως καθόλου. Οι πανελλήνιες φταίνε. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Για οσους τους ενδιαφερουν τα στατιστικα στοιχεια,εχουμε νεα απο το blog του υφυπουργου:

https://panaretos.blogspot.com/2010/07/blog-post_08.html

Αυριο λοιπον τα στοιχεια για τον γενικο βαθμο προσβασης.Μαλλον βαρεθηκε να βλεπει τα μειλ μου που τον ρωτουσα γι'αυτο ακριβως το πραγμα και ειπε να το δημοσιευσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis_8

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Βασικά κορίτσι είμαι..:redface:
ΕΜΠ θέλω- είμαι 350 μόρια πάνω από τη βάση....Θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι θα ανεβει και η Πληροφορικού στο σχολείο το ίδιο πιστευει. Ελπίζω ότι μιλάμε για καμια άνοδο 100 μορίων και πολύ λέμε.
Κρίνω κυρίως από τη ζητηση.Στο σχολείο 5-6 άτομα περνάνε σίγουρα και ξέρω τουλάχιστον άλλα 20 γνωστούς, φίλους κτλ. που θέλουν και λογικά περνανε( μιλάμε έβγαλαν 19800!!!!!)


Ωπ, συγγνώμη δεν το κατάλαβα απτό ονομα.. 350 ε? 19800 ε? 5-6 άτομα απτό σχολείο σου και 20 γνωστοί ε? δηλαδή εγώ με 230 μόρια πάνω απτή βάση του ΕΜΠ δεν πάω πουθενά.. Ας ανεβεί 100 αλλά ως εκεί..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά εχω βγαλει 17969 στο 5ο πεδίο και 17448 στο 2ο και 40 πεδίο.θελω να περασω στον βολο μηχανικων Η/Υ τηλεποικινωνιων και δικτυων.Τι εγινε τελικα εχει γινει η μετονομασια ή οχι ακομα?? το περιζητιτο ΦΕΚ τελικα τι εγινε? περιμενω απαντιση παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cyanna

Νεοφερμένος

Η cyanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ρε παιδια τα αποτελεσματα των ειδικων ποτε θα βγουν?δεν εχουν πει τιποτα ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σάββατο αναφέρουν κάποια παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spirosdr

Νεοφερμένος

Ο Spirosdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είναι το πρώτο μου ποστ... Έχω βγάλει γύρω στο 19784 και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Τι είναι καλύτερο; ΉΜΜΥ ή Ιατρική; Από την άλλη όμως σκέφτομαι και μαθηματικό ή φυσικό. Τι έχετε να μου προτείνετε;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι το πρώτο μου ποστ... Έχω βγάλει γύρω στο 19784 και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Τι είναι καλύτερο; ΉΜΜΥ ή Ιατρική; Από την άλλη όμως σκέφτομαι και μαθηματικό ή φυσικό. Τι έχετε να μου προτείνετε;:/:

Πληροφορίες γι αυτό που ζητάς μπορείς να βρεις στα παρακάτω thread:Ιατρική ή ΗΜΜΥ.
Αν ψάξεις στην κατηγορία σχολές τμήματα θα βρεις αρκετά thread που αφορούν σχολές μαθηματικού και φυσικού.
Για περεταίρω απορίες ρώτα στα αντίστοιχα threads. Καλό ψάξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι.θα δηλωσω σχολες απο το πρωτο πεδιο!γι αυτες δεν παιζει ρολο ο γενικος βαθμος προσβασης αλλα ο βαθμος που εβγαλα για το πρωτο πεδιο με τα αντιστοιχα μαθηματα βαρυτητας?ετσι δεν ειναι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Είναι το πρώτο μου ποστ... Έχω βγάλει γύρω στο 19784 και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Τι είναι καλύτερο; ΉΜΜΥ ή Ιατρική; Από την άλλη όμως σκέφτομαι και μαθηματικό ή φυσικό. Τι έχετε να μου προτείνετε;:/:

Σκεψου πρωτα τι θες και οχι τι εχει κυρος.
Γιατι εγω τελικα επελεξα το προγραμμα σπουδων που με κερδισε, και οχι το πολυτεχνειο οπως με επρηζε το μισο μου σοι. Και ξερεις κατι, δεν το μετανιωνω καθολου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Σκεψου πρωτα τι θες και οχι τι εχει κυρος.
Γιατι εγω τελικα επελεξα το προγραμμα σπουδων που με κερδισε, και οχι το πολυτεχνειο οπως με επρηζε το μισο μου σοι. Και ξερεις κατι, δεν το μετανιωνω καθολου.:)

εχεις απολυτο δικιο!!!!παιδια ψαξτε το,εδω παιζεται το μελλον μας.κοιταξτε τα μαθηματα,τα μεταπτυχιακα που προσφερονται και πανω απο ολα ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι.θα δηλωσω σχολες απο το πρωτο πεδιο!γι αυτες δεν παιζει ρολο ο γενικος βαθμος προσβασης αλλα ο βαθμος που εβγαλα για το πρωτο πεδιο με τα αντιστοιχα μαθηματα βαρυτητας?ετσι δεν ειναι?:hmm:

Ναι, σημασία για να περάσεις στη σχολή έχουν τα μόρια που έχεις και τα οποία βγαίνουν από το μέσο όρο των πανελληνίως εξεταζομένων μαθημάτων σου, από τα μαθήματα βαρύτητας, κτλ. τα γνωστά δηλαδή. Και γω 1ου πεδίου θα δηλώσω και είμαι από Θετική :redface:

Σκεψου πρωτα τι θες και οχι τι εχει κυρος.
Γιατι εγω τελικα επελεξα το προγραμμα σπουδων που με κερδισε, και οχι το πολυτεχνειο οπως με επρηζε το μισο μου σοι. Και ξερεις κατι, δεν το μετανιωνω καθολου.:)

Με κάλυψε απολύτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
απλα εχω αλλα μορια για το 1ο οπως ειναι φυσικο και αλλον βαθμο προσβασης!ποιον κοιταω??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
απλα εχω αλλα μορια για το 1ο οπως ειναι φυσικο και αλλον βαθμο προσβασης!ποιον κοιταω??:confused:
Τα μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πλ γιατι αγχωθηκα καπως!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση! Ειναι εγκυρο ε? γιατι εχει μια περιεργη ημερομηνια του 2009:P



Με συγχωρεις,εκανα λαθος τελικα.δεν το πιστευω!και εγω που χαρηκα οτι θα βγουν αυριο οι βαθμοι..

τελικα του 2009 ειναι..και παλι συγγνωμη...:redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Άσχετο αλλά στη βιολογία έγραψα στο γ1 ότι τα φυτά κατατάσσονται με βάση το τυπολογικό κριτήριο και κάτι μπούρδες και οι 2 βαθμολογητές μου βάλαν 100! φυσικά χαίρομαι αλλά wtf? δεν είναι λάθος? και το διαβασμά μου δεν ήταν γι'αυτο το βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top