Πανελλήνιες 2007!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βάλε εσύ, αλλά μάθε αν μετράει ο ΜΟ των σχεδίων. Γιατί σε εμάς έτσι ήταν. Και μετά επί 2.4 συντελεστή...

Ρε είχαν περάσει κι άλλοι με κάποιο σχέδιο κάτω από τη βάση...

Πάρε τώρα τον Πλάκα και ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν την παλεύουν :whatever:

Έχουν κόψει μία φίλη μου με 7 (που πες οκ, αυτή δεν έκανε καλό ελεύθερο), κι άλλους δύο με 5 και 6 ,που έκαναν απο τα καλύτερα σχέδια στο φροντιστήριο!

Ας τις κρατήσουν άδειες τις σχολές τα ζώα να δούμε τι θα καταλάβουν :angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Βάλε εσύ, αλλά μάθε αν μετράει ο ΜΟ των σχεδίων. Γιατί σε εμάς έτσι ήταν. Και μετά επί 2.4 συντελεστή...

Ρε είχαν περάσει κι άλλοι με κάποιο σχέδιο κάτω από τη βάση...

Πάρε τώρα τον Πλάκα και ρώτα.

Δυστυχώς πρέπει να έχεις πάνω από 10 και στα 2 σχέδια (100 % σίγουρο) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, το ελεύθερο είχε πάντα αψυχολόγητες βαθμολογίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Βάλε εσύ, αλλά μάθε αν μετράει ο ΜΟ των σχεδίων. Γιατί σε εμάς έτσι ήταν. Και μετά επί 2.4 συντελεστή...

Ρε είχαν περάσει κι άλλοι με κάποιο σχέδιο κάτω από τη βάση...

Δεν ισχύει αυτό που λες σίγουρα.

Από τότε που μπήκε η βάση του 10 προέκυψε κι αυτό, αν κάποιος γράψει κάτω απο τη βάση σε κάποιο ειδικό μάθημα κόβεται απο τις σχολές αυτές.

Καλά, το ελεύθερο είχε πάντα αψυχολόγητες βαθμολογίες...

Αψυχολόγητες Βαθμολογίες είναι να έχεις ένα 11 ενώ περιμένεις να έχεις 16, όχι όμως να έχεις ένα 9 ενώ περιμένεις 16, γιατί από όσο ξέρω αυτό περίμενε η καθηγήτρια της Μισέλ.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το κ*λοκράτος. Σε βάζουν να δώσεις ένα δύσκολο θέμα με 42 βαθμούς καύσωνα έξω, και μετά σε βάζουν κάτω απο τη βάση, καμία κατανόηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες σίγουρα.

Από τότε που μπήκε η βάση του 10 προέκυψε κι αυτό, αν κάποιος γράψει κάτω απο τη βάση σε κάποιο ειδικό μάθημα κόβεται απο τις σχολές αυτές.

Ναι, αλλά το "Σχέδιο" είναι γραμμικό σύν ελεύθερο, άρα ΜΠΟΡΕΙ να συνψηφίζονται.

Σε εμάς έτσι ήταν και σε τελική, ας πάρει να ρωτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το κοίταξα τώρα ξανά στο πράσινο βιβλιαράκι, όντως πρέπει να έχεις γράψει τλχ 10 ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ. Αυτό που λες για το ΜΟ είναι ο βαθμός ειδικού μαθήματος που υπολογίζεται, που είναι ο ΜΟ των δύο.

ΥΓ: Σνιφ, τσάμπα χάρηκα. Α ρε γίδι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, κρίμα...
Αλλά είπαμε, κάθε εμπόδιο για καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες σίγουρα.

Από τότε που μπήκε η βάση του 10 προέκυψε κι αυτό, αν κάποιος γράψει κάτω απο τη βάση σε κάποιο ειδικό μάθημα κόβεται απο τις σχολές αυτές.

Ναι ε; Εγώ γιατί θυμάμαι οτι υπήρχε και τότε που πρωτοέδωσα (2004); Βέβαια τότε δεν το είχα ψάξει και πολύ μιας και δεν με αφορούσε, αλλά έτσι νομίζω οτι ήταν (έδινε τότε γνωστός μου σχέδιο)

Αψυχολόγητες Βαθμολογίες είναι να έχεις ένα 11 ενώ περιμένεις να έχεις 16, όχι όμως να έχεις ένα 9 ενώ περιμένεις 16, γιατί από όσο ξέρω αυτό περίμενε η καθηγήτρια της Μισέλ.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το κ*λοκράτος. Σε βάζουν να δώσεις ένα δύσκολο θέμα με 42 βαθμούς καύσωνα έξω, και μετά σε βάζουν κάτω απο τη βάση, καμία κατανόηση!

Και όχι μόνο αυτό, αλλά σε κόβουν και με 9!! Και στο φροντηστήριο μου απ'ότι έμαθα, έκοψαν με 9 έναν απο τους καλύτερους μαθητές που έκανε σχέδιο 3 χρόνια :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης μόνο εμένα μου φαίνεται ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΟ που οι 2 βαθμολογητές είχαν απόκλιση μόλις 1 μόριο; Απόκλιση 1 μόριο ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επίσης μόνο εμένα μου φαίνεται ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΟ που οι 2 βαθμολογητές είχαν απόκλιση μόλις 1 μόριο; Απόκλιση 1 μόριο ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ???
Huh???????? :confused:


Κοίτα.... αυτή η μαύρη ετικέτα που καλύπτει το βαθμό του πρώτου (αν ήταν δύο διαφορετικά άτομα) ξέρεις πόσο εύκολα βγαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κυνήγα το... βρωμάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Huh???????? :confused:


Κοίτα.... αυτή η μαύρη ετικέτα που καλύπτει το βαθμό του πρώτου (αν ήταν δύο διαφορετικά άτομα) ξέρεις πόσο εύκολα βγαίνει;
Κι εγώ κάτι τέτοιο υποψιάζομαι...

κυνήγα το... βρωμάει
Η μαμά μου λέει οτι έβαλε δικηγόρο και οτι έρχεται σήμερα το βράδυ...
Τώρα το τι θα γίνει δεν ξέρω (ούτε ελπίζω)... Είδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να ρωτήκσω πάνω σε τι θα βασιστεί ο δικηγόρος?
και γενικά πώς κανείς κυνηγάει ένα τέτοιο θέμα, όταν η βαθμολόγηση ελεύθερου σχεδίου είναι καθαρά υποκειμενική υπόθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να ρωτήκσω πάνω σε τι θα βασιστεί ο δικηγόρος?
και γενικά πώς κανείς κυνηγάει ένα τέτοιο θέμα, όταν η βαθμολόγηση ελεύθερου σχεδίου είναι καθαρά υποκειμενική υπόθεση?
Με πραγματογνώμονα (καθηγήτρια σχεδίου) απ'οτι μου είπε.
Επίσης η μήνυση θα αφορά και τις συνθήκες που επικρατούν.
Δεν ξέρω λεπτομέρειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τον πραγματογνώμονα θα πρέπει να τον δεχτεί και το υπουργείο, φαντάζομαι...
τρέξιμο οσμίζομαι, μη παρασυρθείς και ασχοληθείς πολύ με κάτι τέτοιο. Έχε το σαν παράλληλο τασκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι όντως, τι εναλλακτικές έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Χμμ...έχε υπ' όψιν σου ότι από αυτή τη διαδικασία δύσκολα θα βγάλεις άκρη. Πάντως πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσεις, μόνο και μόνο επειδή είχες το κουράγιο να ξαναδώσεις! ;)
Απλώς μη βασιστείς σε αυτό, προχώρα παρακάτω!

Ααααα!
Χμμ θα το έχω υπόψιν αν τελικά συμπεριλάβω και αυτές τις χώρες.
Επι του παρόντος σκέφτομαι μόνο για αγγλόφωνες χώρες (Αγγλία, ΗΠΑ..)

Το εξωτερικό είναι πάντα μία (καλή) εναλλακτική, στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω η καλύτερη. Εξάλλου, απ' όσο γνωρίζω, μόνο οι αρχιτεκτονικές Αθήνας - Θεσ/νικης αναγνωρίζονται στο εξωτερικό!:confused:
Πάντως εδώ στα Χανιά η Αρχιτεκτονική είναι επιεικώς απαράδεκτη (την 1η χρονιά έγινε μία καλή προσπάθεια, αλλά μέχρι εκεί...)

Αν βγάλεις άκρη με καμία σχολή στο εξωτερικό, let us know!
Πάντως για υποτροφίες στις ΗΠΑ δες εδώ www.fulbright.gr -αν σε ενδιαφέρουν φυσικά. Μπορείς να κλείσεις ραντεβού με έναν education counselor ο οποίος θα σου προτείνει σχολές, θα επικοινωνήσει με τα πανεπιστήμια κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το εξωτερικό είναι πάντα μία (καλή) εναλλακτική, στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω η καλύτερη. Εξάλλου, απ' όσο γνωρίζω, μόνο οι αρχιτεκτονικές Αθήνας - Θεσ/νικης αναγνωρίζονται στο εξωτερικό!:confused:
Πάντως εδώ στα Χανιά η Αρχιτεκτονική είναι επιεικώς απαράδεκτη (την 1η χρονιά έγινε μία καλή προσπάθεια, αλλά μέχρι εκεί...)
.

Μπορείς να εξηγήσεις αυτά τα δύο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καταρχήν :(

κατλα 2ον το ξερω ότι θα γίνω η σπαστική τηςπαρέας αλλά το 9 δεν είναι απαραίτητο ότι βρωμάει.. επι εποχής δεσμών φίλη μου την κόψαν στο ειδικό μάθημα με 79 (βάση το 80), 40 ο ένας 39 ο άλλος...

shit happens... δεν το λέω για να μην το κυνηγήσεις, το λέω για να μην στηριξεις τις ελπίδες σου εκεί και αν παρ'ελπίδα δεν πάνε τα πράγματα καλά μείνεις ξεκρέμαστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top