Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με το mostel. Το φροντιστηριο ειναι υποστηρικτικο. Κανεις απο οσους ελεγαν οτι στηριζονται αποκλειστικα σε αυτο δεν περασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki

Νεοφερμένος

Η ioannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Μόλις σήμερα έκανα εγγραφή και θα ήθελα να σας συγχαρώ για το forum.
Είμαι στην ίδια θέση με τον Πετρό (δηλαδή σκέφτομαι να δώσω φέτος πανελλαδικές) με την διαφορά ότι είμαι πτυχιούχος ΑΕΙ και έχω τελειώσει το λύκειο από το 1994. Απλώς ενδιαφέρομαι για δεύτερο πτυχίο.
Οι σχολές που με ενδιαφέρουν ανήκουν στο 1ο και στο 2ο επιστημονικό πεδίο. Άρα, θα εξεταστώ στα παρακάτω μαθήματα:

1) Μαθηματικά κατεύθυνσης
2) Φυσική κατεύθυνσης
3) Χημεία κατεύθυνσης
4) Βιολογία κατεύθυνσης
5) Έκθεση
6) Ιστορία γενικής παιδείας

Μήπως κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάποια καλά σχολικά βοηθήματα για τα παραπάνω μαθήματα.

Ευχαριστώ
Θες κ πρωτο πεδιο κ πας απο θετικη? Τ εχεις ψαξει? Αν εισαι χημικος παω πασο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flora

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:bye:Πάντως για ότι απορία έχεις και γένικά για βοήθεια είμαι εγώ εδώ!!!!! Λατρεύω τη Φυσική και αυτην έχω σκοπό να σπουδάσω... Θα ήταν χάρα μου να σε βοηθήσω!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

humorday

Νεοφερμένος

Ο humorday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γειά χαρά σε όλους!!!

Μόλις πέρυσι τελείωσα το λύκειο όχι με τόσο ευχάριστο τρόπο καθώς δεν τα πήγα καθόλου καλά με τις πανελλαδικές!!!Γενικότερα η περσινή χρονιά δεν μου πήγε καλά καθώς αγχονόμουν συνεχώς με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαβάσω και να πατώσω απ το φόρτο του προγράμματος.Τέλος πάντων απο μαθητής του 16-17 που ήμουνα να καταλήξω στους τελευταίους!!!Μετά απ όλα αυτά κ με όχι τόσο ανεβασμένη ψυχολογία κ τους δικούς μου να έχουν απογοητευθεί καθώς έχουν ξοδέψει μια περουσία χωρίς αποτέλεσμα!!προσπαθώ να συγκεντρωθώ μόνος μου με βοηθήματα για να περάσω σε κάποια απ τις σχολές οικονομικές συγκεκριμένα που επιθυμώ!!!Το πρόβλημα είναι ο,τι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ παρόλο το πρόγραμμα που έχω βγάλει και πάλι έχω να αρχίσει να ανησυχώ και μου φαίνονται όλα βουνό!!!Θέλω πάρα πολύ να ξαναδώσω και να μπώ σε μια πολυ καλή σχολή(ΑΣΟΕΕ) το πρόβλημα είναι ότι το μυαλό μου πεταρίζει και δεν συγκεντρώνεται στο διάβασμα!!!Ακούω προτάσεις και σχόλια!!Σόρρυ για το μεγάλο κείμενο!!!Αντέ και καλή χρονιά και επιτυχία σε μας,σε όσους δίνουν!!!Άντε να τους πατήσουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
να πας φροντιστηριο .. ενας φιλος μου δεν ειχαν τοσα λ7 οι γονεις του για φροντιστηρια και την δευτερη φορα που εδηνε επιασε δουλεια ( μιας κ δν ειχε σχολειο) κ οτι λ7 εβγαζε τα εδινε στα φροντιστηρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δυστυχως αν δεν πας φροντιστηριο δεν......εχεις πολλες πιθανοτητες.
δεν λεω μπορει μερικοι να το πετυχαινουν αλλα αυτες ειναι οι εξαιρεσεις !αφου θα κανεις την προσπαθεια σου να την κανεις ολοκληρωμενα!!
καλη επιτυχια να εχεις και καλη δυναμη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
O Petros ειναι ενα απο τα παραδειγματα ατομων που αποδεικνυουν οτι το φροντιστηριο τη 2η φορα δεν ειναι απαραιτητο.Μην τρελαινεστε.Μονο αν πιστευεις οτι εχεις πολλα κενα που δεν μπορεις να καλυψεις μονος σου,απευθυνσου σε καποιο φροντιστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
να πας φροντιστηριο .. ενας φιλος μου δεν ειχαν τοσα λ7 οι γονεις του για φροντιστηρια και την δευτερη φορα που εδηνε επιασε δουλεια ( μιας κ δν ειχε σχολειο) κ οτι λ7 εβγαζε τα εδινε στα φροντιστηρια...


σωστος :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
να πας φροντιστηριο .. ενας φιλος μου δεν ειχαν τοσα λ7 οι γονεις του για φροντιστηρια και την δευτερη φορα που εδηνε επιασε δουλεια ( μιας κ δν ειχε σχολειο) κ οτι λ7 εβγαζε τα εδινε στα φροντιστηρια...


Και εγω κατι τετοιο θα κανω αν δεν περασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν έχεις σημειώσεις και βοηθήματα από το φρον/ριο, επικεντρώσου σ'αυτά, βάλε κάποιο πρόγραμμα( π.χ απο τις 10-12 θα διαβάσω αυτό, από τη 1-3 αυτό κ.τ.λ) και βάλε κάποιον (τους γονείς, κάποιο αδελφάκι ή "αυστηρό" φίλο) να σου επισημαίνει να μένεις σταθερός στο προγραμμά σου ή να ελέγχει την πρόοδο που έχεις κάνει κατα τη διάρκεια της ημέρας... Νομίζω πως αυτά θα σε βοηθήσουν σε γενικές γραμμές! Καλή επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Αν υπάρχει η δυνατότητα για φροντιστήριο, προτείνω να την εκμεταλλευθείς παρόλα αυτά. :)

Είναι κάπως παλιοκατάσταση να ξανά δίνεις πανελλαδικές χωρίς φροντιστήριο και σχολείο...
Όχι τόσο για πχ την τυχόν απόδοση (θα χρειαστεί να κουραστείς αρκετά και να πιεστείς πραγματικά πολύ αν δεν έχεις το φροντιστήριο να σε βάζει σε μία τάξη...), αλλά για την όλη καθημερινότητα. Εκτός κι αν είσαι άτομο που δεν αγχώνεται :)

Κι εγώ μέτριος μαθητής είμαι (και γενικά δεν πιστεύω ότι "τα παίρνω εύκολα"). Το σημαντικότερο (είτε αποφασίσεις να δώσεις διαβάζοντας μόνος σου είτε ξανά δώσεις με φροντιστήριο), είναι να παίρνεις μόνος σου την πρωτοβουλία και να διαβάζεις/να λύνεις ασκήσεις στα σημεία της ύλης που ξέρεις πως έχεις κενά. Να μην περιμένεις δηλαδή από τον καθηγητή του φροντιστηρίου τα ΠΑΝΤΑ διαβάζοντας τις ασκήσεις που σας βάζει ενώ ξέρεις ότι πχ παραπίσω έχεις κάποιες αδυναμίες.
Οι πανελλήνιες θέλουν σοβαρό διάβασμα, όχι το διάβασμα που ζητάνε οι καθηγητές στο σχολείο για τα τεστάκια τους. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
συγγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα χωρις φροντιστηριο ειναι πολυ δυσκολο να επιτυχεις το στοχο για τον απλο λογο οτι στην ηλικια που ειμαστεχρειαζομαστε καποιον να μας λεει να διαβασουμε και να μας βαζει δουλεια για το σπιτι αλλιως δεν θα κανμε τιποτα....επισης χωρις φροντιστηριο δεν εχεις καποιον για να σου λυσει τις αποριες σου...
συγγνωμη αλλα το φροντιστηριο ειναι σχεδον απαραιτητο για επιτυχια στις εξετασεις..εκτος αν πιστευεις πως μπορεις να καθισεις και να αφιερωσεις πολυ χρονο μονος στο σπιτι τοτε ναι.....αλλα εμενα μου φαινεται λιγο δυσκολο.....
παντως ο,τι και να αποφασισεις σου ευχομαι του χρονου τετοιο καιρο να ετοιμαζεσαι για να πας Αθηνα...:P ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
------------------------------------------------------------
Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο 2009?
-------------------------------------------------------------
Στο βασικό σου ερώτημα η απάντηση είναι ΝΑΙ.
Σε καμία περίπτωση το φροντιστήριο δεν είναι εγγύηση για το τελικό
αποτέλεσμα (όπως και διάφορα άλλα πράγματα).Υπάρχουν πάρα πολλοί που κατάφεραν να περάσουν σε σχολές της προτίμησής τους χωρίς φροντιστήριο με την πρώτη φορά (και δεν ήταν διάνοιες...αλλά τυπικοί στις υποχρεώσεις τους ) και πολλοί που κάναν φροντιστήρια/ιδιαίτερα και δεν καταφέραν τίποτα.Γιατί το τελικό αποτέλεσμα είναι 90% αποτέλεσμα της δικής σας δουλειάς (μην ξεχνάτε ότι στο τέλος δίνετε εσείς και όχι οι καθηγητές σας στα φροντιστήρια/ιδιαίτερα).

----------------------------------------------------------------
Γειά χαρά σε όλους!!!
Μόλις πέρυσι τελείωσα το λύκειο όχι με τόσο ευχάριστο τρόπο καθώς δεν τα πήγα καθόλου καλά με τις πανελλαδικές!!!Γενικότερα η περσινή χρονιά δεν μου πήγε καλά καθώς αγχονόμουν συνεχώς με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαβάσω και να πατώσω απ το φόρτο του προγράμματος.Τέλος πάντων απο μαθητής του 16-17 που ήμουνα να καταλήξω στους τελευταίους!!!Μετά απ όλα αυτά κ με όχι τόσο ανεβασμένη ψυχολογία κ τους δικούς μου να έχουν απογοητευθεί καθώς έχουν ξοδέψει μια περουσία χωρίς αποτέλεσμα!!προσπαθώ να συγκεντρωθώ μόνος μου με βοηθήματα για να περάσω σε κάποια απ τις σχολές οικονομικές συγκεκριμένα που επιθυμώ!!!Το πρόβλημα είναι ο,τι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ παρόλο το πρόγραμμα που έχω βγάλει και πάλι έχω να αρχίσει να ανησυχώ και μου φαίνονται όλα βουνό!!!Θέλω πάρα πολύ να ξαναδώσω και να μπώ σε μια πολυ καλή σχολή(ΑΣΟΕΕ) το πρόβλημα είναι ότι το μυαλό μου πεταρίζει και δεν συγκεντρώνεται στο διάβασμα!!!Ακούω προτάσεις και σχόλια!!Σόρρυ για το μεγάλο κείμενο!!!Αντέ και καλή χρονιά και επιτυχία σε μας,σε όσους δίνουν!!!Άντε να τους πατήσουμε!!!
--------------------------------------------------------------------
Σχετικά με την "κατάστασή" σου μπορώ να πω ότι είναι θετικό που θέλεις να προσπαθήσεις και πάλι και μην ξεχνάς ότι μια αποτυχία δεν σημαίνει και το τέλος . Σίγουρα θα επικρατεί κάποιο κλίμα μέσα από την οικογένεια(π.χ στεναχώρια) ή από το φιλικό σου περιβάλλον(π.χ συμμαθητές σου που πέρασαν) αλλά αυτά πρέπει σιγά σιγά να τα αφήσεις πίσω.
Βάλε ένα πρόγραμμα και φρόντισε να διαβάζεις καθημερινά, χωρίς να ξεχνάς να κάνεις και τα απαραίτητα διαλείμματα.Ξετίναξε τα σχολικά βιβλία(στο διάβασμά σου πρόσεχε να μην αφήνεις "σκοτεινά" σημεία ) και χρησιμοποίησε παράλληλα διάφορα βοηθήματα ώστε να είσαι καλυμένος και βγάλε την ύλη μέσα σε ένα χρονικό διάστημα που θα σου επιτρέψει να κάνεις και τις απαραίτητες επαναλήψεις σε όλη την ύλη πριν τις τελικές εξετάσεις.Μην ξεχνάς ότι έχεις το πλεονέκτημα σε σχέση με τους υπόλοιπους ότι έβγαλες την ύλη ήδη μια φορά και δεν ξεκινάς από το μηδέν τη μελέτη σου.:no1:
Τέλος κλείσε τηλεοράσεις , υπολογιστές ,xbox κτλ. και στα διαλείμματα σου κάνε κάτι άλλο (π.χ γυμναστική , μουσική κτλ.) και γενικά μην μένεις πάντα μέσα.Θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris17

Νεοφερμένος

Ο dimitris17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
κανε φροντιστηριο αλλα λιγες ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
O Petros ειναι ενα απο τα παραδειγματα ατομων που αποδεικνυουν οτι το φροντιστηριο τη 2η φορα δεν ειναι απαραιτητο.Μην τρελαινεστε.Μονο αν πιστευεις οτι εχεις πολλα κενα που δεν μπορεις να καλυψεις μονος σου,απευθυνσου σε καποιο φροντιστηριο

Ο Πέτρος, ασχέτως του που είναι τώρα, πέρασε ΟΔΕ στη Χίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω ουτε εγω τον τροπο σκεψης σου.Αυτο σημαινει οτι περασε και μαλιστα σε καλυτερη σχολη απο την προηγουμενη φορα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alekos_saliaris

Νεοφερμένος

Ο alekos_saliaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τη χρονιά που πέρασε έδωσα Πανελλήνιες μετά από 12 χρόνια Επέλεξα Τεχνολογική κατεύθυνση και δεν πήγα σε φροντιστήριο παρά μόνο στα διαγωνίσματα ενός φροντιστηρίου στη γειτονιά, μόνο και μόνο για να οργανώσω το διάβασμά μου. Παράλληλα εργαζόμουν τουλάχιστον 10 ώρες καθημερινά στον ιδιωτικό τομέα. Το αποτέλεσμα ήταν να συμπληρώσω 19233 μόρια.
Το θέμα δεν είναι αν γίνεται να περάσεις χωρίς φροντιστήριο. Το θέμα είναι πόσο θέλει να περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.

Και προφανώς δεν είσαι παράδειγμα προς μίμηση για κάποιον που θέλει ΑΣΟΕΕ (δεν ξέρω αν ακούγεται κάπως αυτό - not intended) ακριβώς με τον τρόπο που δεν είμαι εγώ παράδειγμα προς μίμηση για κάποιον που θέλει ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Και προφανώς δεν είσαι παράδειγμα προς μίμηση για κάποιον που θέλει ΑΣΟΕΕ (δεν ξέρω αν ακούγεται κάπως αυτό - not intended) ακριβώς με τον τρόπο που δεν είμαι εγώ παράδειγμα προς μίμηση για κάποιον που θέλει ΗΜΜΥ.
Σιγά, πέρναγα Στατιστικής ΑΣΟΕΕ :D

Πιστεύω πως και το θέμα είναι ανάλογο και με τη δυσκολία των θεμάτων της χρονιάς. πχ με τα θέματα προηγούμενων ετών σε Οικονομία θα μπορούσα να γράψω και παραπάνω (περίμενα κάτι παραπάνω στην Οικονομία από το 17,2 που έγραψα).

Δεν ξέρω κατά πόσο είμαι παράδειγμα προς μίμηση (άλλωστε δε με απασχολεί και να είμαι). Απλά το να δώσει κανείς πανελλαδικές χωρίς φροντιστήριο δεν είναι καταδικασμένος να αποτύχει' και αν στρώσει κώλο κάποιος, ακόμα και μέτριος μαθητής να είναι, μπορεί να φτάσει στον - λογικό πάντα - στόχο του.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top