Πανελλήνιες τον Σεπτέμβριο

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Μπορώ να πάρω δικαιολογητικο άνετα έχουμε πολλούς γνωστούς σε δημόσια νοσοκομεία διευθυντές. Και γιατί δεν συμφέρει τόσο δεν κατάλαβαινω είδα τα θέματα κ ήταν μια χαρά ...🤨
Και μόνο που Εσύ θα διαβάζεις μέσασμέσα στη ζέστη το καλοκαίρι την ώρα που οι φίλοι σου θα είναι διακοπές και θα δίνει εξετάσεις οταν αυτοί ψάχνουν σπίτια στις πόλεις που πέρασαν δεν αξίζει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πέρα από αυτό το ( ας το πούμε ) επιχειρημα υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να μην δώσω Σεπτεμβρίο;;
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Πέρα από αυτό το ( ας το πούμε ) επιχειρημα υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να μην δώσω Σεπτεμβρίο;;
Από ό,τι καταλαβαίνω εσύ θέλεις να κερδίσεις 3 παραπάνω μήνες διαβάσματος, και λίγο πολύ μας είπες ότι έχεις μέσον για να δώσεις Σεπτέμβρη ακόμα κι αν δεν πληρείς τα κριτήρια. Αν όπως λες δε σε χαλάει να χάσεις το καλοκαίρι σου, τότε σε συμφέρει. Να ξέρεις όμως θα είναι άδικο για τα υπόλοιπα παιδιά που θα έχουν σοβαρό λόγο να δώσουν Σεπτέμβριο να ανταγωνιστούν μεταξύ άλλων και εσένα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπορώ να πάρω δικαιολογητικο άνετα έχουμε πολλούς γνωστούς σε δημόσια νοσοκομεία διευθυντές. Και γιατί δεν συμφέρει τόσο δεν κατάλαβαινω είδα τα θέματα κ ήταν μια χαρά ...🤨
Συγχαρητήρια! Και όταν με το καλό γίνεις φοιτήτρια, να μην ξεχάσεις να διαδηλώσεις ενάντια στη ρεμούλα, στην απάτη και στη διαφθορά.

λήψη1112.jpg
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
εγω αν ημουνα υπουργος θα εδινα εντολη για χαρτι μονο απο δημοσιο νοσοκομειο και απο ανθρωπους αδιαβλητους και αν διαπιστωνοντουσαν απατες τετοιου τυπου θα απεκλεια απο τις εξετασεις τον υποψηφιο για τα επομενα 3 χρονια.μιλαμε βεβαια για σοβαρες χωρες και ξεχασα οτι δεν βρισκομαι σε τετοια
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Συγχαρητήρια! Και όταν με το καλό γίνεις φοιτήτρια, να μην ξεχάσεις να διαδηλώσεις ενάντια στη ρεμούλα, στην απάτη και στη διαφθορά.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά καλύτερα να μη γίνει φοιτήτρια. Επιστήμονας χωρίς ιδανικά δεν αξίζει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Παιδιά επειδή βλέπω ότι μιλάτε πολύ ακραία χωρίς να με ξέρετε προφανώς και γνωρίζω πως αυτό που κάνω είναι άδικο και δεν μου αρέσει αλλά δε μπορώ να διαχειριστω όλο αυτό που συμβαίνει δε μου φτάνουν οι ώρες διαβάσματος και θέλω λίγο παραπάνω χρόνο αλλά όχι να χάσω μια ολόκληρη χρονιά και σκέφτηκα αυτό σαν λύση μην νομίζετε ότι δεν το έχω σκεφτεί κ ότι αισθάνομαι υπέροχα απλά για αυτό μοιράστηκα τη σκέψη μου μαζί σας ... Αν ήταν να με κρίνετε ευχάριστω πολύ ...
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Παιδιά επειδή βλέπω ότι μιλάτε πολύ ακραία χωρίς να με ξέρετε προφανώς και γνωρίζω πως αυτό που κάνω είναι άδικο και δεν μου αρέσει αλλά δε μπορώ να διαχειριστω όλο αυτό που συμβαίνει δε μου φτάνουν οι ώρες διαβάσματος και θέλω λίγο παραπάνω χρόνο αλλά όχι να χάσω μια ολόκληρη χρονιά και σκέφτηκα αυτό σαν λύση μην νομίζετε ότι δεν το έχω σκεφτεί κ ότι αισθάνομαι υπέροχα απλά για αυτό μοιράστηκα τη σκέψη μου μαζί σας ... Αν ήταν να με κρίνετε ευχάριστω πολύ ...
Κάνε την προσπάθειά σου χωρίς να ψάχνεις παραθυράκια, έχεις ακόμα χρόνο μπροστά σου και λογικά θα μειωθεί η ύλη φέτος.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
καταρχην οι επαναληπτικες δεν ειναι οπως πριν 6 χρονια.δινεις σεπτεμβρη οποτε φανταζομαι οτι οι θεσεις που διεκδικεις ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου και με θεματα ιδιας δυσκολιας και συνηθως αρκετα μεγαλυτερης.να πω οτι ηταν της πλακας οπως στα νυχτερινα να το κανεις.δεν σε συμφερει και ειναι αυτοκτονικη επιλογη
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
καταρχην οι επαναληπτικες δεν ειναι οπως πριν 6 χρονια.δινεις σεπτεμβρη οποτε φανταζομαι οτι οι θεσεις που διεκδικεις ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου και με θεματα ιδιας δυσκολιας και συνηθως αρκετα μεγαλυτερης.να πω οτι ηταν της πλακας οπως στα νυχτερινα να το κανεις.δεν σε συμφερει και ειναι αυτοκτονικη επιλογη
Κάνεις λάθος οι μαθητές του εσπερινού όπως και του ημερήσιου Γενικού Λυκείου εξετάζονται στα ίδια θέματα
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μέχρι πριν λίγα χρόνια, οι επαναληπτικές εξετάσεις γίνονταν 20 μέρες μετά τις κανονικές, μόνον στα μαθήματα απουσίας και δεν είχαν καμία επίπτωση. Οι συμμετέχοντες στις επαναληπτικές έφταναν τις 3000. Με το τωρινό σύστημα (Σεπτέμβριος, όλα τα μαθήματα, όχι 10% κλπ), μειώθηκαν στους 200. Γιατί άραγε;

imagesCAO1BN45.jpg
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνεις λάθος οι μαθητές του εσπερινού όπως και του ημερήσιου Γενικού Λυκείου εξετάζονται στα ίδια θέματα
Όχι ακριβώς. Η ύλη του εσπερινού είναι λίγο πιο μικρή. Τα θέματα των εξετάσεων κάπως πιο εύκολα. Συνήθως ένα ζήτημα και κάποια ερωτήματα του εσπερινού είναι διαφορετικά από του ημερήσιου, ενώ τα υπόλοιπα είναι κοινά.

imagesεερρ.jpg

 

Συνημμένα

  • imagesCAO1BN45.jpg
    imagesCAO1BN45.jpg
    96 KB · Εμφανίσεις: 58
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Άντε πάλι ... Σου λέω διάβασα την εγκύκλιο του υπουργείου και έλεγε ότι τα θέματα είναι ΙΔΙΑ κ μάλιστα εξετάζονται στην ίδια αίθουσα οι μαθητές εσπερινού και ημερισιου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*ημερησιου
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σου λέω διάβασα την εγκύκλιο του υπουργείου και έλεγε ότι τα θέματα είναι ΙΔΙΑ κ μάλιστα εξετάζονται στην ίδια αίθουσα οι μαθητές εσπερινού και ημερησιου
Ναι. Έχεις δίκιο. Μέχρι το 2019 ήταν διαφορετικά. Μόνον το 2020 ήταν κοινά. Δεν είναι υποχρεωτικό ότι το 2021 θα είναι ίδια ή όχι.

imagesρρττ.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όπως κ ν χει δεν καταλαβαίνω γτ όλοι επιμένουν ότι δεν αξίζει ... Το 10% έτσι κ αλλιώς καταργείται
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μαρία γεια σου.Παρατηρώ ότι ενδόμυχα έχεις πάρει την απόφαση σου,οπότε είναι λίγο ανώφελο που ζητάς τη γνώμη μας.Τα υπέρ του να δώσεις Σεπτέμβρη θεωρώ ότι είναι πολύ λίγοτερα από αυτά του να δώσεις κανονικά,αλλά εφόσον και εσύ η ίδια θέλεις να δώσεις Σεπτέμβρη,δεν έχει νόημα να σου πούμε τι να κάνεις,εκτός και αν ίσως θέλεις επιβεβαίωση για αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις;Όπως και να έχει,και όποια απόφαση και αν τελικά πάρεις θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία αλλά να θυμάσαι πως είναι κάπως άδικο να ανταγωνιστείς με άτομα που είχαν να διαχειριστούν κάποια ασθένεια/θάνατο επειδή πχ εσύ θεωρείς οτι δε σου φτάνει ο χρόνος να βγάλεις την ύλη μέχρι το καλοκαίρι.
 

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οτι να ναι... εδω ατομα χωρις κανενα προβλημα παιρνουν χαρτια δυσλεξιας και εξεταζονται προφορικα, και εχουν 3 ωρες να γραψουν με τα "κακα" τους γραμματα 3 ωρες στην αναμονη και αλλες 3 ωρες να πουν τα "κακα" τους γραμματα στον "γραμματεα"-καθηγητη, συνολο δλδ 9 ωρες οταν οι υπολοιποι εξεταστηκαμε σε 3, ομοιως παλι στα ιδια κεντρα ορισμενες φορες τα θεματα τους ερχονται στις 10 και μεσα στην 1 ωρα προτετοιμαζονται η αν προλαβουν κανα φροντιστηριο που βγαζεις τις λυσεις μπαμ μπαμ τις προλαβαινουν κιολας...

Τωρα δηλαδη θα διυλησουμε τον κωνοπα αν ο θεματοδοτης θα δωσει με 1 μηνα επιπλεον διαβασμα αν αδικει τους υπολοιπους εξεταζομενους αν τα θεματα που θα πεσουν θα ειναι αντιστοιχης δυσκολιας για τον +1 μηνα προσθετης προετοιμασιας. Γελανε και οι πετρες

Εδω εχουμε δει αντιγραφες στις πανελληνιες, αντιγραφες στα πανεπιστημια, δαπιτες να παιρνουν πτυχια με αντιγραφες σε ολες τις εξετασεις, δαπιτες να πιανονται επ αυτοφορω που φτιαχνανε ομαδικες στο messenger 1 ελυνε τα θεματα την ωρα της εξετασης και οι υπολοιποι τα αντιγραφανε και να μην τιμωρειται ουτε ενας, ουτε μια 6-μηνη αποβολη απο το πανεπιστημιο, και τρωει την ιδια ποινη ο φτωχος γιος αγροτων που δουλευε 12 ωρες στο λιοπυρι και πιαστηκε με σκονακι, ε μιλαμε για 2 μετρα και 2 σταθμα εδω

Οποτε τα ψευτικα δικαιολογητικα ασθενειας ειναι πταισμα μπροστα στα παραπανω, λες και το τμημα που θα μπει και το πτυχιο που θα παρει με το καλο θα εχει και καμια τεραστια ισχυ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οτι να ναι... εδω ατομα χωρις κανενα προβλημα παιρνουν χαρτια δυσλεξιας και εξεταζονται προφορικα, και εχουν 3 ωρες να γραψουν με τα "κακα" τους γραμματα 3 ωρες στην αναμονη και αλλες 3 ωρες να πουν τα "κακα" τους γραμματα στον "γραμματεα"-καθηγητη, συνολο δλδ 9 ωρες οταν οι υπολοιποι εξεταστηκαμε σε 3, ομοιως παλι στα ιδια κεντρα ορισμενες φορες τα θεματα τους ερχονται στις 10 και μεσα στην 1 ωρα προτετοιμαζονται η αν προλαβουν κανα φροντιστηριο που βγαζεις τις λυσεις μπαμ μπαμ τις προλαβαινουν κιολας...

Τωρα δηλαδη θα διυλησουμε τον κωνοπα αν ο θεματοδοτης θα δωσει με 1 μηνα επιπλεον διαβασμα αν αδικει τους υπολοιπους εξεταζομενους αν τα θεματα που θα πεσουν θα ειναι αντιστοιχης δυσκολιας για τον +1 μηνα προσθετης προετοιμασιας. Γελανε και οι πετρες

Εδω εχουμε δει αντιγραφες στις πανελληνιες, αντιγραφες στα πανεπιστημια, δαπιτες να παιρνουν πτυχια με αντιγραφες σε ολες τις εξετασεις, δαπιτες να πιανονται επ αυτοφορω που φτιαχνανε ομαδικες στο messenger 1 ελυνε τα θεματα την ωρα της εξετασης και οι υπολοιποι τα αντιγραφανε και να μην τιμωρειται ουτε ενας, ουτε μια 6-μηνη αποβολη απο το πανεπιστημιο, και τρωει την ιδια ποινη ο φτωχος γιος αγροτων που δουλευε 12 ωρες στο λιοπυρι και πιαστηκε με σκονακι, ε μιλαμε για 2 μετρα και 2 σταθμα εδω

Οποτε τα ψευτικα δικαιολογητικα ασθενειας ειναι πταισμα μπροστα στα παραπανω, λες και το τμημα που θα μπει και το πτυχιο που θα παρει με το καλο θα εχει και καμια τεραστια ισχυ
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.Γνωριζω ότι αυτό που κάνω δεν είναι σωστό αλλά συμφωνώ με αυτά που λες ότι δεν θα είμαι ούτε η πρώτη κ εδώ υπάρχουν πολύ χειρότερα... εδώ ο πρωθυπουργός της χώρας χρωστάει 300.000.000 στον ελληνικό λαό ... Μας κλέβουν καθημερινά νόμιμα .. και τους πείραξα εγώ ...
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.Γνωριζω ότι αυτό που κάνω δεν είναι σωστό αλλά συμφωνώ με αυτά που λες ότι δεν θα είμαι ούτε η πρώτη κ εδώ υπάρχουν πολύ χειρότερα... εδώ ο πρωθυπουργός της χώρας χρωστάει 300.000.000 στον ελληνικό λαό ... Μας κλέβουν καθημερινά νόμιμα .. και τους πείραξα εγώ ...
Αν ολοι εχουμε την νοοτροπια ¨οι αλλοι κανουν το χ ,τι πειραζει να το κανω και εγω;¨ πως θα καταφερουμε να αλλαξουμε αυτην την κατασταση;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top