Πανελλήνιες τον Σεπτέμβριο

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
@Σταβι
Ποια σχολή θες;
Πολλα ατομα δεν ειναι σίγουρα το Σεπτέμβριο.
Δεν ειναι κατι τοσο απλο.
Περιστατικά κορονα δε νομίζω να είχαμε σε μαθητές πανελληνίων, θα ειχε ακουστεί κάτι.

Σε καταλαβαίνω αληθεια αλλα μπορεί να ευγνωμονείς τον εαυτό σου σε 3 μηνες απο τωρα που το προσπαθησες.
Ουσιαστικά ειναι αυτο που ειπε ο Viedo,μιλαει ο πανικός σου.

Απο την εμπειρία μου το πιο δύσκολο σε τέτοιες περιπτώσεις ειναι να μην παίρνεις απόφαση .
Απαξ και κάτσεις και τα ζυγισεις ολα και πάρεις μια απόφαση θα ηρεμήσεις .
Είναι φυσιολογικό να μη σαρεσουν οι επιλογές σου γιατι έχουν και οι δύο αρνητικά αλλα η μια θα ειναι σίγουρα καλύτερα απο την αλλη .

Προσωπικά θα μαζευα τα κομμάτια μου , θα εμπαινα σε Ρομποτικό μουντ και θα πήγαινα να δώσω .
Ποιο ειναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί;
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
@Σταβι γιατι Κυριακή πέθανε ο παππούς μου και δευτερα πήγα να δωσω έκθεση. Άρα ήσουν άρρωστη και δεν έδωσες ειδικό; Αν είναι να πας, θα πας με το σκεπτικό της επιτυχίας. Αλλιώς πάνε του χρόνου. Ίσως να χρειάζεσαι ξεκουραση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε κάθε περίπτωση όμως κανε την αίτηση σου και βλέπεις μετά τι θα κανεις. Μη χάσεις την προθεσμία
Πω...συλλυπητήρια ρε συ😓
Όχι, εγώ έχασα την εξέταση γιατί το σχολείο μου δεν φροντισε να στείλει μέιλ.Η αλήθεια είναι πως δεν το χω ξεπεράσει αυτο που έγινε γτ αυτομάτως με πετάει έξω από τη μοναδική σχολή που ήθελα και θέλω τον χρόνο μου να ηρεμήσω...
Πάντως εσυ μπορείς να δώσεις Σεπτέμβριο αν το επιθυμείς(με υπογραφή διευθυντή νοσοκομείου δημοσίου ή ιδιωτικού αν δίνουν, δέχονται και από κέντρο υγείας)Γιατι και γω θεωρητικά δεν δικαιούμαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νομίζω Στάβι έχεις πάρει την απόφασή σου... Βέβαια, πρόκειται για μία απόφαση τρομοκρατίας. Έχεις πανικοβληθεί και έχεις σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Ποιες σχολές σε ενδιαφέρουν. Αν δεν δώσεις το ειδικό μάθημα θα δηλώσεις μηχανογραφικό; Τι σχολές θα επιλέξεις.
Αν και μου λένε να κάνω μηχανογραφικό δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο πέρα από αυτή τη σχολή και η σχολή μου προϋποθέτει το ειδικό που έχασα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Σταβι
Ποια σχολή θες;
Πολλα ατομα δεν ειναι σίγουρα το Σεπτέμβριο.
Δεν ειναι κατι τοσο απλο.
Περιστατικά κορονα δε νομίζω να είχαμε σε μαθητές πανελληνίων, θα ειχε ακουστεί κάτι.

Σε καταλαβαίνω αληθεια αλλα μπορεί να ευγνωμονείς τον εαυτό σου σε 3 μηνες απο τωρα που το προσπαθησες.
Ουσιαστικά ειναι αυτο που ειπε ο Viedo,μιλαει ο πανικός σου.

Απο την εμπειρία μου το πιο δύσκολο σε τέτοιες περιπτώσεις ειναι να μην παίρνεις απόφαση .
Απαξ και κάτσεις και τα ζυγισεις ολα και πάρεις μια απόφαση θα ηρεμήσεις .
Είναι φυσιολογικό να μη σαρεσουν οι επιλογές σου γιατι έχουν και οι δύο αρνητικά αλλα η μια θα ειναι σίγουρα καλύτερα απο την αλλη .

Προσωπικά θα μαζευα τα κομμάτια μου , θα εμπαινα σε Ρομποτικό μουντ και θα πήγαινα να δώσω .
Ποιο ειναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί;
Θεωρώ απλα πως οι εξετάσεις Σεπτεμβρίου είναι μια "κοροϊδία" ,δεν το βλέπω σαν ευκαιρία.Με το ζόρι στέκομαι,δεν τρώω,δεν κοιμάμαι,δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα και απλα κλαίω και αγχώνομαι όλη μέρα.Ειμαι εγώ να δώσω τώρα Σεπτέμβριο;;Ίσως αν ήμουν πιο ψύχραιμη και αισιόδοξη να επέλεγα να πάω Σεπτέμβριο.Θελω μετάφραση διερμηνεία και τα γαλλικα ειναι προαπαιτούμενο μάθημα.Δεν μπορώ ακόμη να το πιστέψω αυτό που έγινε.Μονο η αγγλική φιλολογία μπορεί να με οδηγήσει εκεί τώρα αλλα αφενός δεν έχω συγκεντρώσει τόσα μορια(γτ είναι πολύ ψηλα) αφετέρου και να την έπιανα θεωρητικά ,δεν θα την επέλεγα γτ έχω κολλήσει με τη σχολή που θέλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξερει κανεις ποια θα είναι η ύλη για τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου με το παλιο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
@Σταβι του χρόνου έχουμε κανονικά το τωρινό σύστημα απο του παραχρονου θα έχουμε κι παλιο(με κοινωνιολογία)
Η υλη ειναι η φετινή , η κανονική ,οχι η μειωμένη :)
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
@Σταβι του χρόνου έχουμε κανονικά το τωρινό σύστημα απο του παραχρονου θα έχουμε κι παλιο(με κοινωνιολογία)
Η υλη ειναι η φετινή , η κανονική ,οχι η μειωμένη :)
Στα παιδιά που δίνουν του χρόνου δεν θα τους μειώσουν την ύλη λογικα;Η κανονική ήταν τεράστια απ'οτι θυμαμαι
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@Σταβι θα την δικαιουμουν αν ήταν αδερφός ή γονέας μου. Χαρτί νοσοκομείου πώς; Να πω ψέμματα ότι ήμουν άρρωστη; Δεν θέλω να το κάνω αυτό. Καταρχάς έχω χάσει προθεσμία. 2 εργάσιμες μέρες μετά την λήξη των πανελληνίων είναι
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η ύλη δεν θα μειωθεί αν δεν υπάρξουν αλλαγές λόγω της πανδημίας και επιστρέψουν στην κανονική τους ροή τα πράγματα.
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
@Σταβι θα την δικαιουμουν αν ήταν αδερφός ή γονέας μου. Χαρτί νοσοκομείου πώς; Να πω ψέμματα ότι ήμουν άρρωστη; Δεν θέλω να το κάνω αυτό. Καταρχάς έχω χάσει προθεσμία. 2 εργάσιμες μέρες μετά την λήξη των πανελληνίων είναι
Ναι όντως εσυ έχεις χάσει και τη προθεσμία...είναι 2 εργάσιμες μετά από το τελευταίο μάθημα που έχεις δηλώσει ότι θες να δώσεις(πχ εγώ ήταν να δώσω γαλλικα)
Ναι σιγά και ποιος δεν φτιάχνει ψεύτικα δικαιολογητικά...οι ίδιοι απ'την δευτεροβάθμια να φανταστείς μου το πρότειναν
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Καλη επιτυχία τοτε !
Εσυ εισαι ο μονος άνθρωπος που ξέρεις τις αντοχές σου.

Πάντως το πετάω κι αυτο να υπάρχει , οτι κι απο ελληνική φιλολογία μπορείς με άριστη γνωση δυο ξένων γλωσσών να ασχοληθείς με μετάφραση κι διερμηνεία :).
Στην εισαγωγή για το μαστερ του ΑΠΘ εξετάζουν απλα μετάφραση δυο ξένων γλωσσών για να γίνεις δεκτός.

Γενικα μην απελπίζεσαι, έχεις επιλογές !
Απλα αξιολογήσε ολα τα δεδομένα πρώτα.
Μην πνίγεσαι.
Βαλε σε ενα χαρτί ψύχραιμα τις επιλογές σου , αν νιώθεις πιο καλα με το να ξαναδώσεις μια χαρα !
Τοσοι και τόσοι το κάνουν.
Μην νιώθεις οτι θα σαι η μόνη που θα ξαναδώσεις απο μια ατυχία.


Η υλη θα ειναι ιδια , μην αποφασίσεις να δωσεις σε καμια περίπτωση περιμένοντας μικρότερη υλη.
Το lockdown των σχολείων , γενικα lockdown εχουν πει παρα πολλες φορές οτι αν γίνεται του χρόνου θα γίνεται τοπικά.
Τωρα κανεις δεν ξέρει τι όντως θα γίνει αλλα ειναι ελάχιστες οι πιθανότητες να υπάρξει μειωμένη υλη.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Ναι όντως εσυ έχεις χάσει και τη προθεσμία...είναι 2 εργάσιμες μετά από το τελευταίο μάθημα που έχεις δηλώσει ότι θες να δώσεις(πχ εγώ ήταν να δώσω γαλλικα)
Ναι σιγά και ποιος δεν φτιάχνει ψεύτικα δικαιολογητικά...οι ίδιοι απ'την δευτεροβάθμια να φανταστείς μου το πρότειναν
Δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι. Εσυ κανε ότι σου επιτρέπει η συνείδηση σου
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Ο λογος" των ψεύτικων δικαιολογητικών "ειναι ο λόγος που ειναι οι πανελλήνιες το Σεπτέμβρη έτσι πάντως....

Για χρόνια δεν ηταν .
Σχετικά πρόσφατα μάλιστα το εκαναν αυτο, να πρπεπει να ξαναδώσεις ολαααα τα μαθήματα.
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλη επιτυχία τοτε !
Εσυ εισαι ο μονος άνθρωπος που ξέρεις τις αντοχές σου.

Πάντως το πετάω κι αυτο να υπάρχει , οτι κι απο ελληνική φιλολογία μπορείς με άριστη γνωση δυο ξένων γλωσσών να ασχοληθείς με μετάφραση κι διερμηνεία :).
Στην εισαγωγή για το μαστερ του ΑΠΘ εξετάζουν απλα μετάφραση δυο ξένων γλωσσών για να γίνεις δεκτός.

Γενικα μην απελπίζεσαι, έχεις επιλογές !
Απλα αξιολογήσε ολα τα δεδομένα πρώτα.
Μην πνίγεσαι.
Βαλε σε ενα χαρτί ψύχραιμα τις επιλογές σου , αν νιώθεις πιο καλα με το να ξαναδώσεις μια χαρα !
Τοσοι και τόσοι το κάνουν.
Μην νιώθεις οτι θα σαι η μόνη που θα ξαναδώσεις απο μια ατυχία.


Η υλη θα ειναι ιδια , μην αποφασίσεις να δωσεις σε καμια περίπτωση περιμένοντας μικρότερη υλη.
Το lockdown των σχολείων , γενικα lockdown εχουν πει παρα πολλες φορές οτι αν γίνεται του χρόνου θα γίνεται τοπικά.
Τωρα κανεις δεν ξέρει τι όντως θα γίνει αλλα ειναι ελάχιστες οι πιθανότητες να υπάρξει μειωμένη υλη.
Αυτό για την ελληνική φιλολογία δεν το ήξερα...Βέβαια σκέφτομαι πως δεν έχει τόσο νόημα να πάω σε μια σχολή 4 χρόνια που δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ παρόλο που μπορεί να με οδηγήσει εκεί που θέλω.Γι'αυτο θέλω κατευθείαν μετάφραση διερμηνεία...πχ και από γαλλική φιλολογία που είναι χαμηλοβαθμη μπορώ να φτάσω μετάφραση διερμηνεία και θα μπορούσα να δώσω Σεπτέμβριο γιατί θα την έπιανα με ελάχιστο διάβασμα.Αλλα έχω κολλήσει.Σε ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σου!
Αυτό με την ύλη το ρώτησα γιατί είχα μια συζήτηση χθες με έναν καθηγητή μου και μου είπε πως δεν είναι οριστικό...μπορεί να υπάρξει μείωση.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Ο λογος" των ψεύτικων δικαιολογητικών "ειναι ο λόγος που ειναι οι πανελλήνιες το Σεπτέμβρη έτσι πάντως....

Για χρόνια δεν ηταν .
Σχετικά πρόσφατα μάλιστα το εκαναν αυτο, να πρπεπει να ξαναδώσεις ολαααα τα μαθήματα.
Πολύ κακο! Γιατί υπάρχουν παιδιά που όντως δικαιούνται να γράψουν επαναληπτικές και όντως προσπάθησαν μέσα στην χρόνια αλλά εξαιτίας των άλλων πρέπει να σκοτωθούν μέσα στο καλοκαίρι για να ανταπεξέλθουν στα θέματα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Αυτό για την ελληνική φιλολογία δεν το ήξερα...Βέβαια σκέφτομαι πως δεν έχει τόσο νόημα να πάω σε μια σχολή 4 χρόνια που δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ παρόλο που μπορεί να με οδηγήσει εκεί που θέλω.Γι'αυτο θέλω κατευθείαν μετάφραση διερμηνεία...πχ και από γαλλική φιλολογία που είναι χαμηλοβαθμη μπορώ να φτάσω μετάφραση διερμηνεία και θα μπορούσα να δώσω Σεπτέμβριο γιατί θα την έπιανα με ελάχιστο διάβασμα.Αλλα έχω κολλήσει.Σε ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σου!
Αυτό με την ύλη το ρώτησα γιατί είχα μια συζήτηση χθες με έναν καθηγητή μου και μου είπε πως δεν είναι οριστικό...μπορεί να υπάρξει μείωση.

Απλα σε τρεις μηνες θα χτυπάς το κεφάλι σου επειδη τωρα ειχες κολλήσει !
Για γαλλική φιλολογία ειναι κριμα απο το θεο να μη μαζέψεις τα κομματια σου .
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΙΣ❤

Γενικά κι εγω ειμαι της λογικής καλύτερα για μετάφραση να πας σε οποιαδήποτε τμήμα ξενόγλωσσης φιλολογίας παρα ελληνικής.
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ο λογος" των ψεύτικων δικαιολογητικών "ειναι ο λόγος που ειναι οι πανελλήνιες το Σεπτέμβρη έτσι πάντως....

Για χρόνια δεν ηταν .
Σχετικά πρόσφατα μάλιστα το εκαναν αυτο, να πρπεπει να ξαναδώσεις ολαααα τα μαθήματα.
Ναι και συμφωνώ να τα δώσεις όλα απ'την άρχη μιας και πολλοί "λουφαραν" και άφηναν κάποια μαθήματα για τοτε.Ωστοσο θεωρώ άδικο αν λείψεις από ειδικά να πρέπει να τα ξαναδώσεις ολα απ'την αρχη, δεδομένου ότι είναι κουλό να λείψει κάποιος από ειδικό εφόσον δεν υπάρχει κάποια ύλη να καλύψει🙄
Και τώρα που έγιναν ετσι τα πράγματα και αναγκάζεσαι να τα δώσεις όλα γιατί να εξακολουθούν να βάζουν δυσκολότερα θέματα και να θέτουν τόσους περιορισμούς;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απλα σε τρεις μηνες θα χτυπάς το κεφάλι σου επειδη τωρα ειχες κολλήσει !
Για γαλλική φιλολογία ειναι κριμα απο το θεο να μη μαζέψεις τα κομματια σου .
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΙΣ❤

Γενικά κι εγω ειμαι της λογικής καλύτερα για μετάφραση να πας σε οποιαδήποτε τμήμα ξενόγλωσσης φιλολογίας παρα ελληνικής.
Για γαλλική φιλολογία μπορώ να πάω Σεπτέμβριο..Και γω πιστεύω την πιάνω.Αλλα δεν είναι αυτο που θέλω αν και με οδηγεί σε αυτό που θέλω...Βλέπεις ειμαι αγύριστο κεφάλι:(
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Ναι και συμφωνώ να τα δώσεις όλα απ'την άρχη μιας και πολλοί "λουφαραν" και άφηναν κάποια μαθήματα για τοτε.Ωστοσο θεωρώ άδικο αν λείψεις από ειδικά να πρέπει να τα ξαναδώσεις ολα απ'την αρχη, δεδομένου ότι είναι κουλό να λείψει κάποιος από ειδικό εφόσον δεν υπάρχει κάποια ύλη να καλύψει🙄
Και τώρα που έγιναν ετσι τα πράγματα και αναγκάζεσαι να τα δώσεις όλα γιατί να εξακολουθούν να βάζουν δυσκολότερα θέματα και να θέτουν τόσους περιορισμούς;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Για γαλλική φιλολογία μπορώ να πάω Σεπτέμβριο..Και γω πιστεύω την πιάνω.Αλλα δεν είναι αυτο που θέλω αν και με οδηγεί σε αυτό που θέλω...Βλέπεις ειμαι αγύριστο κεφάλι:(
Γιατί εξακολουθούν να δίνουν επαναληπτικές άτομα με ψεύτικα δικαιολογητικά. Καθόλου άδικο! Σε όποιον δεν αρεσει πάει τον επόμενο χρόνο
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειρότερο για μενα ειναι που δε δινουν τη δυνατότητα για 10% .

΄Εχουν πολλά αρνητικά οι επαναληπτικές.
Αν διαβάσεις τις εγκυκλίους, θα τα εντοπίσεις.
Το μη δικαίωμα για χρήση του 10% θεωρώ ότι ισχύει επειδή τους χορηγείται ποσοστό θέσεων επιπλέον του αριθμού εισακτέων ανά Τμήμα.
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γιατί εξακολουθούν να δίνουν επαναληπτικές άτομα με ψεύτικα δικαιολογητικά. Καθόλου άδικο! Σε όποιον δεν αρεσει πάει τον επόμενο χρόνο
Κουλό να επιλέξει κανεις αυτό το πράγμα αλλα οκ.Τι να πω;;;Εγώ πάντως θυμαμαι τους καθηγητές στο σχολείο μας λέγανε αν είμαστε άρρωστοι να μην σκεφτούμε καν για Σεπτέμβριο.Εσυ τι κατεύθυνση εισαι;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Κουλό να επιλέξει κανεις αυτό το πράγμα αλλα οκ.Τι να πω;;;Εγώ πάντως θυμαμαι τους καθηγητές στο σχολείο μας λέγανε αν είμαστε άρρωστοι να μην σκεφτούμε καν για Σεπτέμβριο.Εσυ τι κατεύθυνση εισαι;
κι εσυ δεν είπες τώρα ότι θα δηλώσεις ψεύτικα δικαιολογητικά; Υγείας είμαι. Εσυ θεωρητική;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για γαλλική φιλολογία μπορώ να πάω Σεπτέμβριο..Και γω πιστεύω την πιάνω.Αλλα δεν είναι αυτο που θέλω αν και με οδηγεί σε αυτό που θέλω...Βλέπεις ειμαι αγύριστο κεφάλι:(

Εγώ κορίτσι μου δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω!
Φαίνεσαι άτομο που ξέρει τι θέλει οπότε αν νομίζεις ότι χρειάζεσαι να πάρεις τον χρόνο σου, να τον πάρεις!
Κανείς δεν βρίσκεται μέσα στην ψυχή σου για να ξέρει πώς αισθάνεσαι! Μόνο εσύ ξέρεις!
Το μόνο που θα ήθελα να σε συμβουλέψω είναι να καταθέσεις μηχανογραφικό.
Δήλωσε όποια Τμήματα θεωρείς ότι είναι πιο κοντά σε σένα.
΄Οχι για να φοιτήσεις αλλά απλά για να έχεις τα φοιτητικά δικαιώματα και το πάσο σου.
Από κει και πέρα, κάνε ο,τι νομίζεις!
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κι εσυ δεν είπες τώρα ότι θα δηλώσεις ψεύτικα δικαιολογητικά; Υγείας είμαι. Εσυ θεωρητική;
Εγώ το είπα ως μια εναλλακτική επειδη μου έτυχε αυτή η στραβή, οχι ότι σκεφτόμουν απ'την αρχή Α τι ωραία θα πάω Σεπτέμβριο γιατί γενικά είμαι κατά του να πάει κάποιος Σεπτέμβριο.
Καλά θετική ετσι κιαλλιως δεν ξέρω και κανέναν που έγραψε:/Δεν είσαι η μόνη σίγουρα , ειδικά για Σεπτέμβριο από θετική πιστεύω πως ειναι πολύ χειρότερο...Η διαστροφή που δερνει την Επιτροπή δεν έχει όρια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ κορίτσι μου δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω!
Φαίνεσαι άτομο που ξέρει τι θέλει οπότε αν νομίζεις ότι χρειάζεσαι να πάρεις τον χρόνο σου, να τον πάρεις!
Κανείς δεν βρίσκεται μέσα στην ψυχή σου για να ξέρει πώς αισθάνεσαι! Μόνο εσύ ξέρεις!
Το μόνο που θα ήθελα να σε συμβουλέψω είναι να καταθέσεις μηχανογραφικό.
Δήλωσε όποια Τμήματα θεωρείς ότι είναι πιο κοντά σε σένα.
΄Οχι για να φοιτήσεις αλλά απλά για να έχεις τα φοιτητικά δικαιώματα και το πάσο σου.
Από κει και πέρα, κάνε ο,τι νομίζεις!
Ναι έχεις δίκιο...Αυτό μου είπε τώρα και ένας καθηγητής μου.Ευχαριστώ!Σίγουρα είναι διαφορετική η κάθε περίπτωση ,αλλο παιδι στη θέση μου μπορεί να είχε τη ψυχραιμία να δώσει Σεπτέμβριο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top