Πανελλήνιες τον Σεπτέμβριο

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αξίζει να δώσει κανεις επαναληπτικες τον Σεπτέμβριο;;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δικαίωμα στις επαναληπτικές σε περίπτωση θανάτου έχεις μόνο αν ο θανών είναι γονέας σου ή αδερφός σου; Η εγκύκλιος λέει για συγγενή α’ βαθμού και β´Βαθμού σε πλαγιά γραμμή. Άρα οι παππούδες δεν ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία έτσι;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εννοείται πως αξίζει να δώσεις επαναληπτικές αν χάσεις μια εξέταση για κάποιον λόγο σοβαρό.

Α βαθμού είναι μαμά μπαμπάς και β βαθμού πλαγιά γραμμή αδελφός αδελφή του συμμετέχοντα στις πανελλήνιες.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Α βαθμού είναι οι γονείς
Β βαθμού είναι αδέλφια, γιαγιάδες και παππούδες
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αξίζει να δώσει κανεις επαναληπτικες τον Σεπτέμβριο;;
Nαι φυσικα αξιζει, ειναι πολυ δυσκολοτερο να μπεις αλλα σαφως καλυτερο απο το να λες δεν το δοκιμασα καν. Εξαλλου αν εχεις διαβασει ως Σεπτεμβρη και να μην περασεις, θα ξεκινησεις πιο αργα την επομενη χρονια για να ξεκουραστεις κιολας.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν αρκετά αρνητικά γι΄αυτούς που αναγκάζονται να δώσουν επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις τον Σεπτέμβρη.
Επίσης όσοι δίνουν επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις, δεν έχουν το δικαίωμα να είναι υποψήφιοι τα δύο επόμενα χρόνια με το 10%.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Υπάρχουν αρκετά αρνητικά γι΄αυτούς που αναγκάζονται να δώσουν επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις τον Σεπτέμβρη.
Επίσης όσοι δίνουν επαναληπτικές Πανελλαδικές εξετάσεις, δεν έχουν το δικαίωμα να είναι υποψήφιοι τα δύο επόμενα χρόνια με το 10%.
Είναι σίγουρο αυτό με το 10%;
 

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
@Σταβι δικαιούσαι να δώσεις το Σεπτέμβριο;
Κοίτα ,εγώ έδωσα κανονικα πανελληνιες απλα έχασα την εξέταση από ένα ειδικό μάθημα με αποτέλεσμα να σκέφτομαι αν αξίζει ο Σεπτέμβριος ή να πάω για του χρόνου.Απ'την μια σκέφτομαι πως το μονο πλεονέκτημα του Σεπτεμβρίου ειναι η μειωμενη υλη απ'την άλλη η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα επειδη έχασα την εξέταση του ειδικού μαθηματος και δεν μπαίνω στη μονη σχολη που θέλω,ο χρόνος είναι περιορισμένος,οι εισακτεοι ελάχιστοι,τα θεματα δυσκολοτερα και θα εξεταστω Αθήνα(που είναι μακριά από τη πόλη μου) αρα θα υπάρξει και οικονομικό κόστος αφού θα αναγκαστώ να κλείσω ξενοδοχείο για μια βδομάδα ,γιατι δίνουμε κάθε μέρα κιόλας και η προθεσμία δήλωσης συμμετοχής λήγει σε 2 μέρες
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κοίτα ,εγώ έδωσα κανονικα πανελληνιες απλα έχασα την εξέταση από ένα ειδικό μάθημα με αποτέλεσμα να σκέφτομαι αν αξίζει ο Σεπτέμβριος ή να πάω για του χρόνου.Απ'την μια σκέφτομαι πως το μονο πλεονέκτημα του Σεπτεμβρίου ειναι η μειωμενη υλη απ'την άλλη η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα επειδη έχασα την εξέταση του ειδικού μαθηματος και δεν μπαίνω στη μονη σχολη που θέλω,ο χρόνος είναι περιορισμένος,οι εισακτεοι ελάχιστοι,τα θεματα δυσκολοτερα και θα εξεταστω Αθήνα(που είναι μακριά από τη πόλη μου) αρα θα υπάρξει και οικονομικό κόστος αφού θα αναγκαστώ να κλείσω ξενοδοχείο για μια βδομάδα ,γιατι δίνουμε κάθε μέρα κιόλας και η προθεσμία δήλωσης συμμετοχής λήγει σε 2 μέρες
Στάβι θα πρότεινα να δώσεις επαναληπτικές. Από το να περιμένεις ένα χρόνο, ενώ τώρα έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις. Επειδή, λένε ότι είναι δυσκολότερα κλπ δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να δοκιμάσεις. Μη σε παίρνει από κάτω που έχασες την εξέταση, σου δίνεται η δυνατότητα να δώσεις ξανά τον Σεπτέμβρη. Να πας και να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς !
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Κοίτα μια ιδεα ειναι.
Πολλες φορες στη ζωη θα χρειαστεί να τα δωσεις ολα ακομα και όταν νιώθεις πως δεν αντέχεις.
Λογικά , είστε ελάχιστοι πάντως σε όλη την Ελλάδα αρα μη σε τρομάζει η μια θέση, ειδικά εφοσον δεν ειναι υψηλής ζητησης η σχολη σου.
Να πας να δώσεις , εκτός αν προτιμάς να το ξαναπεράσεις ολο αυτο.

Το χειρότερο για μενα ειναι που δε δινουν τη δυνατότητα για 10% .
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι σίγουρο αυτό με το 10%;

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 8 ο ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ (χωρίς νέα εξέταση)
Επίσης, υπενθυμίζεται ότι όσοι υποψήφιοι/ες συμμετέχουν στις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις, δεν δικαιούνται να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Κοίτα ,εγώ έδωσα κανονικα πανελληνιες απλα έχασα την εξέταση από ένα ειδικό μάθημα με αποτέλεσμα να σκέφτομαι αν αξίζει ο Σεπτέμβριος ή να πάω για του χρόνου.Απ'την μια σκέφτομαι πως το μονο πλεονέκτημα του Σεπτεμβρίου ειναι η μειωμενη υλη απ'την άλλη η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα επειδη έχασα την εξέταση του ειδικού μαθηματος και δεν μπαίνω στη μονη σχολη που θέλω,ο χρόνος είναι περιορισμένος,οι εισακτεοι ελάχιστοι,τα θεματα δυσκολοτερα και θα εξεταστω Αθήνα(που είναι μακριά από τη πόλη μου) αρα θα υπάρξει και οικονομικό κόστος αφού θα αναγκαστώ να κλείσω ξενοδοχείο για μια βδομάδα ,γιατι δίνουμε κάθε μέρα κιόλας και η προθεσμία δήλωσης συμμετοχής λήγει σε 2 μέρες
Έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά; Το έχεις ψάξει; Εννοειται θα πας να δώσεις αν το δικαιούσαι πραγματικά. Μακάρι κι εγώ να μπορούσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Σταβι

Νεοφερμένος

Η Σταβι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κοίτα μια ιδεα ειναι.
Πολλες φορες στη ζωη θα χρειαστεί να τα δωσεις ολα ακομα και όταν νιώθεις πως δεν αντέχεις.
Λογικά , είστε ελάχιστοι πάντως σε όλη την Ελλάδα αρα μη σε τρομάζει η μια θέση, ειδικά εφοσον δεν ειναι υψηλής ζητησης η σχολη σου.
Να πας να δώσεις , εκτός αν προτιμάς να το ξαναπεράσεις ολο αυτο.

Το χειρότερο για μενα ειναι που δε δινουν τη δυνατότητα για 10% .
Δεν ξερω ακόμη!Σκέφτομαι πως φέτος ισως οι υποψήφιοι να είναι περισσότεροι(πχ τα παιδιά που νοσησαν από κορονοιο) που αυτά θα το χαν στο μυαλό τους ότι θα πάνε για Σεπτέμβριο(εξαιτίας αυτού που τους έτυχε) αρα θα προετοιμάζονται για τοτε.Πως να συναγωνιστεις παιδια που ηδη προετοιμαζονταν για Σεπτεμβριο;;Εγω παλι δεν είχα στο μυαλό μου κάτι τέτοιο-απλα έτυχε.Και τώρα πέρα από τη κακη ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκομαι έχω και να αποφασίσω(μέχρι αύριο πρωι) αν θα δώσω Σεπτέμβριο.Προσωπικα δεν νιώθω έτοιμη,οι εξετάσεις Σεπτεμβρίου έχουν αρκετούς περιορισμούς,ο χρόνος επίσης είναι περιορισμένος(πχ δεν έχω ξεκινήσει καν προετοιμασία και ειμαι θεωρητική δλδ τα έχω ξεχάσει από τότε που έδινα) και νιώθω πως λόγω του ότι ειμαι πολύ αγχώδης δεν θα καταφέρω να διαβάσω αποτελεσματικά ώστε να πάω 100% προετοιμασμένη.Γιατι πρέπει να γράψω το βαθμό του τελευταίου εισακτεου της σχολης που θέλω(ουτε καν το βαθμό της βάσης).
Προσωπικά νιώθω πως θέλω τον χρόνο μου κυρίως για να ξεπεράσω ολο αυτο που έγινε και γενικά να καθαρίσω λίγο το μυαλό μου και να ηρεμήσω.Δεν είναι το θέμα μου να κάτσω ένα χρόνο παλι...από το να πάω για Σεπτέμβριο να αποτύχω(που οι πιθανότητες αποτυχίας είναι μεγαλύτερες με τα τωρινά δεδομένα) και μετά να πρέπει να δώσω παλι άλλη μια μάχη ολο το χρόνο με μεγαλύτερη ύλη και με την απαγόρευση να κάνω 10% σε περίπτωση που το χρειαστώ.Και επειδή είμαι άνθρωπος που τα παίρνω κατακαρδα δεν νομίζω πως θα έχω όρεξη μετά να "πολεμήσω".
Γενικά οι εξετάσεις Σεπτεμβρίου μόνο "ευκαιρίες" δεν δίνουν στα παιδιά...απλα παλι τρώμε δούλεμα από το υπουργείο ότι και καλά δίνεται η δυνατοτητα στα παιδιά που στάθηκαν άτυχα να ξαναπροσπαθησουν.Μλκιες.Αν νοιάζονταν για αυτά τα παιδιά δεν θα τα μεταχειρίζονταν ετσι.
Και ποιος ο λόγος αν λείψεις σε ειδικό μάθημα να δίνεις παλι οολα τα άλλα;Οτι και καλα τι;Μη λουφαρει κάνεις στο ειδικό;Λες και εχουν ύλη τα αθλήματα,τα γαλλικα,το σχέδιο...;;;Δεν τα καταλαβαίνω οολα αυτά!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά; Το έχεις ψάξει; Εννοειται θα πας να δώσεις αν το δικαιούσαι πραγματικά. Μακάρι κι εγώ να μπορούσα.
[/QUOTE
Έχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά; Το έχεις ψάξει; Εννοειται θα πας να δώσεις αν το δικαιούσαι πραγματικά. Μακάρι κι εγώ να μπορούσα.
Λήγει αύριο.Χρειαζεται υπογραφή από διευθυντή νοσοκομείου μας είπαν στη δευτεροβάθμια που πήρα τηλ.Γιατι μακάρι να μπορούσες;;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Νομίζω Στάβι έχεις πάρει την απόφασή σου... Βέβαια, πρόκειται για μία απόφαση τρομοκρατίας. Έχεις πανικοβληθεί και έχεις σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Ποιες σχολές σε ενδιαφέρουν. Αν δεν δώσεις το ειδικό μάθημα θα δηλώσεις μηχανογραφικό; Τι σχολές θα επιλέξεις.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξερω ακόμη!

Εκτός απ΄αυτή τη Σχολή που σ΄ενδιαφέρει με το ειδικο μάθημα, δεν υπάρχει καμία άλλη που θα μπορούσε να σε οδηγήσει σε κάποιο παρεμφερές αντικείμενο μ΄αυτό που θέλεις, για να τη δηλώσεις;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@Σταβι γιατι Κυριακή πέθανε ο παππούς μου και δευτερα πήγα να δωσω έκθεση. Άρα ήσουν άρρωστη και δεν έδωσες ειδικό; Αν είναι να πας, θα πας με το σκεπτικό της επιτυχίας. Αλλιώς πάνε του χρόνου. Ίσως να χρειάζεσαι ξεκουραση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε κάθε περίπτωση όμως κανε την αίτηση σου και βλέπεις μετά τι θα κανεις. Μη χάσεις την προθεσμία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top