bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Μα αφου το εκαναν περυσι γιατι να μην το κανουν και φετος?
Πραγματικά το κάνανε και πέρσι αυτό;! Δεν είχα ιδέα να σου πω την αλήθεια. Γιατί βιάζονται τόσο πολύ για τις αιτήσεις ενώ για όλα τα υπόλοιπα δεν φαίνεται να τους νοιάζει καν;; :(
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Πραγματικά το κάνανε και πέρσι αυτό;! Δεν είχα ιδέα να σου πω την αλήθεια. Γιατί βιάζονται τόσο πολύ για τις αιτήσεις ενώ για όλα τα υπόλοιπα δεν φαίνεται να τους νοιάζει καν;; :(
Την ίδια απορία έχω κι εγώ😂. Πέρυσι να διευκρινήσω πως οι αιτήσεις των τελειόφοιτων γίνανε Νοέμβριο ενώ των αποφοίτων κανονικά τον Μάρτιο. Τώρα αν θα τις κάνουν πάλι ξεχωριστά ή μαζί δεν ξέρω να σου πω.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Την ίδια απορία έχω κι εγώ😂. Πέρυσι να διευκρινήσω πως οι αιτήσεις των τελειόφοιτων γίνανε Νοέμβριο ενώ των αποφοίτων κανονικά τον Μάρτιο. Τώρα αν θα τις κάνουν πάλι ξεχωριστά ή μαζί δεν ξέρω να σου πω.
Ε Λ Ε Ο Σ. Για ποιον λόγο τα διαχώρισαν έτσι; Και καλά για να κινηθεί πιο ομαλά η διαδικασία;
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα'θελα να ρωτήσω το εξής: πότε πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσει το διάβασμα κάποιος που επιθυμεί να μπει πάλι στην διαδικασία των πανελληνίων; Με έχουν φάει οι τύψεις από την στιγμή που βγήκαν τα αποτελέσματα και νιώθω ότι θα έπρεπε να διαβάζω αυτή τη στιγμή αντί να κάθομαι αφού είναι δεδομένο ότι δεν πιάνω την σχολή που θέλω. Απλά με προβληματίζει το αν θα αντέξω μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο αν αρχίσω τώρα.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Κρίμα που με τέτοιους εξαιρετικούς βαθμούς το σύστημα σε εξωθεί σε αυτή την (έσχατη) λύση... Δύναμη έχω να ευχηθώ
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Θα'θελα να ρωτήσω το εξής: πότε πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσει το διάβασμα κάποιος που επιθυμεί να μπει πάλι στην διαδικασία των πανελληνίων; Με έχουν φάει οι τύψεις από την στιγμή που βγήκαν τα αποτελέσματα και νιώθω ότι θα έπρεπε να διαβάζω αυτή τη στιγμή αντί να κάθομαι αφού είναι δεδομένο ότι δεν πιάνω την σχολή που θέλω. Απλά με προβληματίζει το αν θα αντέξω μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο αν αρχίσω τώρα.
Αν και οι φροντιστές έχουν αρχίσει να διδάσκουν σε καλοκαιρινά ύλη Γ Λυκείου, υπάρχουν διάφορες φωνές που λένε ότι θα έχουμε αλλαγές φέτος. Αυτοί θεωρούν ότι αυτά που κάνουν σίγουρα θα είναι μέσα...

Αν θες να αρχίσεις άμεσα, ρώτα τους ποια είναι αυτά τα κεφάλαια και ξεκίνα.

Εγώ αρχίζω αφ' ης στιγμής ανακοινωθεί η εξαταζόμενη ύλη.

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να βιαστείς, μιας και έγραψες υψηλά φέτος.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Απόλαυσε το καλοκαίρι σου, φρόντισε τον εαυτό σου,μην τον τιμωρείς!!!
Ξεκίνα από Σεπτέμβρη, δεν τα διαβάζεις πρώτη φορά!!
Συγχαρητήρια για τους βαθμούς σου,θα σκίσεις την δεύτερη φορά!!
Να θυμάσαι ότι ένα μεγάλο ποσοστό αριστούχων είναι αυτοί της δεύτερης φοράς!!
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Κρίμα που με τέτοιους εξαιρετικούς βαθμούς το σύστημα σε εξωθεί σε αυτή την (έσχατη) λύση... Δύναμη έχω να ευχηθώ
Ευχαριστώ. Δεν είμαι απόλυτα αποφασισμένη ακόμη για να πω την αλήθεια καθώς δεν ξέρω αν έχω την απαιτούμενη ψυχική δύναμη και πειθαρχία για να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είμαι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο θύμα αυτού του συστήματος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν και οι φροντιστές έχουν αρχίσει να διδάσκουν σε καλοκαιρινά ύλη Γ Λυκείου, υπάρχουν διάφορες φωνές που λένε ότι θα έχουμε αλλαγές φέτος. Αυτοί θεωρούν ότι αυτά που κάνουν σίγουρα θα είναι μέσα...

Αν θες να αρχίσεις άμεσα, ρώτα τους ποια είναι αυτά τα κεφάλαια και ξεκίνα.

Εγώ αρχίζω αφ' ης στιγμής ανακοινωθεί η εξαταζόμενη ύλη.

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να βιαστείς, μιας και έγραψες υψηλά φέτος.
Για την φυσική νομίζω είναι σίγουρο πως θα υπάρχουν ριζικές αλλαγές στην ύλη. Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και στα υπόλοιπα μαθήματα. Καλό κουράγιο και εσένα λοιπόν και εύχομαι να πετύχεις τον στόχο σου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απόλαυσε το καλοκαίρι σου, φρόντισε τον εαυτό σου,μην τον τιμωρείς!!!
Ξεκίνα από Σεπτέμβρη, δεν τα διαβάζεις πρώτη φορά!!
Συγχαρητήρια για τους βαθμούς σου,θα σκίσεις την δεύτερη φορά!!
Να θυμάσαι ότι ένα μεγάλο ποσοστό αριστούχων είναι αυτοί της δεύτερης φοράς!!
ευχαριστώ πολύ ❤ μακάρι να γίνει έτσι όπως τα λες
 
Τελευταία επεξεργασία:

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα'θελα να ρωτήσω το εξής: πότε πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσει το διάβασμα κάποιος που επιθυμεί να μπει πάλι στην διαδικασία των πανελληνίων; Με έχουν φάει οι τύψεις από την στιγμή που βγήκαν τα αποτελέσματα και νιώθω ότι θα έπρεπε να διαβάζω αυτή τη στιγμή αντί να κάθομαι αφού είναι δεδομένο ότι δεν πιάνω την σχολή που θέλω. Απλά με προβληματίζει το αν θα αντέξω μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο αν αρχίσω τώρα.
Σίγουρα χρειάζεσαι ξεκούραση προκειμένου να καθαρίσει το μυαλό σου. Προσωπικά είχα ξεκινήσει το διάβασμα (και φροντ) μέσα σεπτέμβρη όταν έδινα δεύτερη φορά (κάτι που είχαν προτείνει και καθηγητές μου).
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα'θελα να ρωτήσω το εξής: πότε πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσει το διάβασμα κάποιος που επιθυμεί να μπει πάλι στην διαδικασία των πανελληνίων; Με έχουν φάει οι τύψεις από την στιγμή που βγήκαν τα αποτελέσματα και νιώθω ότι θα έπρεπε να διαβάζω αυτή τη στιγμή αντί να κάθομαι αφού είναι δεδομένο ότι δεν πιάνω την σχολή που θέλω. Απλά με προβληματίζει το αν θα αντέξω μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο αν αρχίσω τώρα.
Ακριβώς στην ίδια κατάσταση ήταν ο γιος μου πέρυσι. Έχασε για λίγο την Ιατρική, στεναχωρεθηκε πολύ, πήρε αμέσως την απόφαση να ξαναδώσει.
Αποφάσισε όμως να ξεκουραστεί για καλοκαίρι και άρχισε μέσα Σεπτεμβρίου το διάβασμα και τα φροντιστήρια.
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα'θελα να ρωτήσω το εξής: πότε πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσει το διάβασμα κάποιος που επιθυμεί να μπει πάλι στην διαδικασία των πανελληνίων; Με έχουν φάει οι τύψεις από την στιγμή που βγήκαν τα αποτελέσματα και νιώθω ότι θα έπρεπε να διαβάζω αυτή τη στιγμή αντί να κάθομαι αφού είναι δεδομένο ότι δεν πιάνω την σχολή που θέλω. Απλά με προβληματίζει το αν θα αντέξω μέχρι του χρόνου τον Ιούνιο αν αρχίσω τώρα.
Ξεκούραση εννοείται όλο το καλοκαίρι!
Κι εγώ είχα αυτή την αγωνία πέρυσι, καθώς με το που βγήκαν οι βαθμοί ήξερα ότι το πιθανότερο είναι να μην περάσω στην 1 η μου επιλογή.
Πραγματικά, θα σε ωφελήσει το να απέχεις από τα μαθήματα τους επόμενους μήνες για να ηρεμήσεις , να μαζέψεις δυνάμεις και να καθαρίσει το μυαλό σου.
Επιπλέον, χωρίς το σχολείο θα έχεις παρά πολύ χρόνο για διάβασμα.
 

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας

Σκέπτομαι Πανελλήνιες 2023 με στόχο Ισπανική γλώσσα και φιλολογία (τρίτο πτυχίο)
 

Ioanna98

Νεοφερμένος

Η Ioanna98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας

Σκέπτομαι Πανελλήνιες 2023 με στόχο Ισπανική γλώσσα και φιλολογία (τρίτο πτυχίο)
Καλησπέρα! Η μητέρα μου έχει τελειώσει και αυτή Ιταλική φιλολογία όπως εσένα (σύμφωνα με ότι λέει το προφίλ σου) και τελείωσε Ισπανική κάπου το 2007-2008 από τις πρώτες φουρνιές πτυχιούχων. Είναι πολύ καλή επιλογή σχολής αφού προσφέρει πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση και είναι ενδιαφέρουσα σχολή. Μένουμε σε χωριό έξω από την Αθήνα και η μητέρα μου έχει ανοίξει νόμιμο οικοδιδασκαλίο όπου προσφέρει μαθήματα ιταλικών και ισπανικών και το 70-80% των μαθητών της είναι ισπανικά. Έχουν πολύ μεγάλη πέραση, ειδικά αν μένεις επαρχία δεν έχεις ιδιαίτερο ανταγωνισμό αφού οι απόφοιτοι ισπανικής είναι πολύ λίγοι.
Καλά έκανες και διάλεξες τον δρόμο των πανελληνίων. Η μητέρα μου έκανε το λάθος να δώσει κατατακτήριες την πρώτη χρονιά και δεν πέρασε αφού ήταν ένα αμφιθέατρο γεμάτο για μόνο 8-10 θέσεις. Μαζεύει πολλούς από κατατακτήριες η ισπανική, αλλά η βάση στις πανελλήνιες είναι χαμηλή και είναι ο πιο εύκολος δρόμος. Αυτό που έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια είναι ότι υπάρχει η ΕΒΕ στο ειδικό μάθημα και αφού η δημοφιλία της σχολής έχει ανέβει ο μέσος όρος του ειδικού μαθήματος (των ισπανικών δηλαδή) είναι αρκετά υψηλός. Θέλει 16++. Οπότε με πολύ καλή βαθμολογία στα ισπανικά και με 10.000++ μόρια περνάς άνετα.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Καλές γιορτές!
Φέτος κατάφερα και πρόλαβα την προθεσμία των πανελλαδικών!
ho ho ho!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν καμιά ιδέα για το αν υπάρχει υλικό μέσω πλατφόρμας φροντιστηρίου ώστε να μην καταπουληθούμε στη δεύτερη φορά.
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Καλές γιορτές!
Φέτος κατάφερα και πρόλαβα την προθεσμία των πανελλαδικών!
ho ho ho!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν καμιά ιδέα για το αν υπάρχει υλικό μέσω πλατφόρμας φροντιστηρίου ώστε να μην καταπουληθούμε στη δεύτερη φορά.
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Τι κατεύθυνση είσαι βασικά;
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
4o πεδίο .Οικονομίας και πληροφορικής.(Είχα δώσει το 2008 και είχα δηλώσει 5ο πεδίο ,πέρασα και τελείωσα τη σχολή).Το θέμα είναι ότι θέλω κάποια συγκεκριμένη σχολή στο μυαλό μου της οποίας το πτυχίο θεωρείται integrated μαστερ στον ΑΣΕΠ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Καλές γιορτές!
Φέτος κατάφερα και πρόλαβα την προθεσμία των πανελλαδικών!
ho ho ho!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν καμιά ιδέα για το αν υπάρχει υλικό μέσω πλατφόρμας φροντιστηρίου ώστε να μην καταπουληθούμε στη δεύτερη φορά.
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
To study4exams είναι αρκετά τίμιο για μαθηματικά. Έχει τη θεωρία σε pdf, λυμένες ασκήσεις, ασκήσεις προς επιλυση.
Επίσης για τα μαθηματικα υπάρχει δωρεάν αυτό εδώ, το οποίο εγώ χρησιμοποιώ και μου φαίνεται κουλ!
Για τα αλλα μαθηματα δε μπορώ να βοηθήσω. Καλη τύχη!
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
To study4exams είναι αρκετά τίμιο για μαθηματικά. Έχει τη θεωρία σε pdf, λυμένες ασκήσεις, ασκήσεις προς επιλυση.
Επίσης για τα μαθηματικα υπάρχει δωρεάν αυτό εδώ, το οποίο εγώ χρησιμοποιώ και μου φαίνεται κουλ!
Για τα αλλα μαθηματα δε μπορώ να βοηθήσω. Καλη τύχη!
Θερμές ευχαριστίες!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
ετσι για να ξεσκουριασουμε και λιγο σελιδα 183 στο δευτερο μερος!ετσι για να ξαναποκτησει ζωη το φορουμ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top