γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Οι αιτήσεις των αποφοίτων για τις πανελλήνιες του 2022 θα είναι τον Μάρτιο;
Αφου οι ειδικες εξετασεις για τις στρατιωτικες θα γινουν νοεμβριο γιατι και οι δηλώσεις των πανελληνιων να μην γινουν και αυτες νοεμβριο (αποψη). Ειχαμε και μια αναλογη ενδειξη περυσι.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Αφου οι ειδικες εξετασεις για τις στρατιωτικες θα γινουν νοεμβριο γιατι και οι δηλώσεις των πανελληνιων να μην γινουν και αυτες νοεμβριο (αποψη). Ειχαμε και μια αναλογη ενδειξη περυσι.
Κάτι σχετικό είδα κι εγώ και είπα να ρωτήσω γιατί δεν ανέφεραν πουθενά ξεκάθαρα για τις αιτήσεις πανελληνίων. Προσωπικά δεν συμφωνώ με τις ειδικές εξετάσεις που τις μετέφεραν Νοέμβριο γιατί είναι μερικά άτομα που αποφασίζουν να ξαναδώσουν πανελλήνιες αργότερα μέσα στην χρονιά.

Λες να υπάρχει πιθανότητα να βάλουν και τις αιτήσεις πανελληνίων τον Νοέμβρη; :eek:
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Κάτι σχετικό είδα κι εγώ και είπα να ρωτήσω γιατί δεν ανέφεραν πουθενά ξεκάθαρα για τις αιτήσεις πανελληνίων. Προσωπικά δεν συμφωνώ με τις ειδικές εξετάσεις που τις μετέφεραν Νοέμβριο γιατί είναι μερικά άτομα που αποφασίζουν να ξαναδώσουν πανελλήνιες αργότερα μέσα στην χρονιά.

Λες να υπάρχει πιθανότητα να βάλουν και τις αιτήσεις πανελληνίων τον Νοέμβρη; :eek:
Καλό είναι να το παρακολουθείς γιατί ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται. Όσον αφορά το γεγονός ότι ξαναδινεις πανελλήνιες αν και εγώ δεν δίνω πιστεύω πως έχεις αρκετά πλεονεκτήματα. Αρχικά σημαντικό μέρος της ύλης το έχεις ξαναδιδαχθει οποτε δεν σου είναι όλα άγνωστα και έχεις μια εμπειρία από την 1η φορά οποτε δεν έχεις το άγχος του διαδικαστικού μέρους. Επίσης είσαι εξοικειωμένη με τη μορφή των διαγωνισμάτων και επειδή δεν έχεις πλέον σχολείο έχεις περισσότερο χρόνο για διάβασμα. Για να πέρασες φαρμακευτική σημαίνει ότι ήσουν παρα πολύ κοντά στον στόχο σου και αξίζει να ξαναδωσεις αν το όνειρο σου είναι η ιατρική. Το ότι δεν πέρασες κατά πάσα πιθανότητα δεν οφείλεται σε ανεπαρκή προετοιμασία, αλλα σε άλλους παράγοντες όπως το άγχος. Συγχαρητήρια για τη φετινή σου προσπάθεια και για την απόφαση σου να ξαναδωσεις παρόλο που πέρασες σε μια παρα πολύ καλή σχολή. Αυτό δείχνει τη θέληση σου να κυνηγήσεις αυτό που πραγματικά επιθυμείς. Σου εύχομαι τη 2η φορά να σταθείς πιο τυχερή. Να θυμάσαι τον στόχο σου και όλα θα πάνε καλά
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Καλό είναι να το παρακολουθείς γιατί ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται. Όσον αφορά το γεγονός ότι ξαναδινεις πανελλήνιες αν και εγώ δεν δίνω πιστεύω πως έχεις αρκετά πλεονεκτήματα. Αρχικά σημαντικό μέρος της ύλης το έχεις ξαναδιδαχθει οποτε δεν σου είναι όλα άγνωστα και έχεις μια εμπειρία από την 1η φορά οποτε δεν έχεις το άγχος του διαδικαστικού μέρους. Επίσης είσαι εξοικειωμένη με τη μορφή των διαγωνισμάτων και επειδή δεν έχεις πλέον σχολείο έχεις περισσότερο χρόνο για διάβασμα.
Το ότι έχω αυτά τα πλεονεκτήματα που ανέφερες είναι βασικά ένας απ' τους λόγους που με ώθησαν να πάρω την απόφαση να ξαναδώσω! Χρόνος και όρεξη υπάρχουν, με την συγκέντρωση έχω ένα θέμα μόνο...

Για να πέρασες φαρμακευτική σημαίνει ότι ήσουν παρα πολύ κοντά στον στόχο σου και αξίζει να ξαναδωσεις αν το όνειρο σου είναι η ιατρική. Το ότι δεν πέρασες κατά πάσα πιθανότητα δεν οφείλεται σε ανεπαρκή προετοιμασία, αλλα σε άλλους παράγοντες όπως το άγχος. Συγχαρητήρια για τη φετινή σου προσπάθεια και για την απόφαση σου να ξαναδωσεις παρόλο που πέρασες σε μια παρα πολύ καλή σχολή. Αυτό δείχνει τη θέληση σου να κυνηγήσεις αυτό που πραγματικά επιθυμείς. Σου εύχομαι τη 2η φορά να σταθείς πιο τυχερή. Να θυμάσαι τον στόχο σου και όλα θα πάνε καλά
Η @Marple ήταν αυτή που μίλησε για φαρμακευτική και ιατρική παραπάνω. Ελπίζω να το δει το ταγκ!
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αχ εγώ ήθελα φαρμακευτική και δεν πέρασα...εγώ θα ξανά δώσω μόνο αν έχουμε μειωμένη υλη καθώς δεν θέλω να ξανά πάω φροντιστήριο για καινούργια ύλη..

Κανένα πρόβλημα! :thumbsup:
Παρεμπιπτόντως δίνεις και εσύ ξανά αν επιτρέπεται πανελλήνιες ;Σε ποια κατεύθυνση ήσουν ;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως δίνεις και εσύ ξανά αν επιτρέπεται πανελλήνιες ;Σε ποια κατεύθυνση ήσουν ;
Ναι! Στην θεωρητική ήμουν κι από εκεί θα ξαναδώσω. :D

(Τελικά έκανα κι εγώ λάθος με τα ονόματα :redface::lol:)
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θέλεις κάτι συγκεκριμένο έτσι ;;Έχασες για λίγο τη σχολή σου ;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Θέλεις κάτι συγκεκριμένο έτσι ;;Έχασες για λίγο τη σχολή σου ;
Ναι! Ξαναδίνω μετά από χρόνια και την πρώτη φορά δεν είχα συγκεκριμένο στόχο οπότε πήγα για την εμπειρία ουσιαστικά.

Εντιτ: Μόλις συνειδητοποίησα τι έγραψα!!!! Έκανα διάβασμα του ποδαριού πέρσι σε τέτοιο βαθμό που δεν συγκράτησα τις εξετάσεις καν! Να διορθώσω λοιπόν τον εαυτό μου: ΤΡΙΤΗ φορά δίνω, την τελευταία φορά έδωσα το 2020, αλλά την πρώτη μου επιλογή (ευτυχώς) πέρσι δεν την έχασα για λίγα μόρια. Είχα περίπου 600 μόρια διαφορά αν θυμάμαι καλά.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Γεια σας ..είμαι καινούρια στη σελίδα ...φέτος έδωσα πανελλήνιες ..πέρασα στη φαρμακευτική αλλά ήθελα ιατρική ....όλοι αλλά και εγώ μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα έπεσαν από τα σύννεφα ...δεν ήταν το αναμενόμενο αυτό ... υπάρχει κάποιος άλλος που ξαναδινει πανελλήνιες ;;;;Επίσης θα μπορούσε κάποιος που έχει ξαναδώσει πανελλήνιες για να πετύχει τον στόχο του να μου γράψει πώς του φάνηκε η δεύτερη χρονιά;;;Εμένα προς το παρόν μου είναι πολυ δύσκολη ..δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στο διάβασμα μου ..και φυσικά όλο το καλοκαίρι ήμουν απογοητευμένη ..σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ακόμη και αν κάποιος δεν απαντήσει
Και γω φέτος, δυστυχώς, δεν πέρασα στην σχολη που ήθελα οπότε πήρα την αποφαση να ξαναδώσω πανελλήνιες. Διαβασμα και φροντιστηριο αρχισα απο χθες αν και οι ωρες που κανω φροντ ειναι λιγότερες απο πέρσι. Καλή δύναμη και να θυμασαι οτι ο επιμενων νικα(οχι παντα, ωστοσο δεν χανεις τιποτα).
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Και γω φέτος, δυστυχώς, δεν πέρασα στην σχολη που ήθελα οπότε πήρα την αποφαση να ξαναδώσω πανελλήνιες. Διαβασμα και φροντιστηριο αρχισα απο χθες αν και οι ωρες που κανω φροντ ειναι λιγότερες απο πέρσι. Καλή δύναμη και να θυμασαι οτι ο επιμενων νικα(οχι παντα, ωστοσο δεν χανεις τιποτα).
Πολύ σωστή απόφαση κατά την γνώμη μου! :thumbsup: Εφόσον έκανες και πέρσι μαθήματα στο φροντιστήριο τότε θα είναι πιο εύκολο φέτος με τις λιγότερες ώρες να συμπληρώσεις τα κενά σου και να κάνεις επαναλήψεις. Καλή δύναμη και σ' εσένα και καλές επιτυχίες σου εύχομαι!! (ο επιμένων πάντα νικά αν δοκιμάσει αρκετές φορές :lol:!)
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και γω φέτος, δυστυχώς, δεν πέρασα στην σχολη που ήθελα οπότε πήρα την αποφαση να ξαναδώσω πανελλήνιες. Διαβασμα και φροντιστηριο αρχισα απο χθες αν και οι ωρες που κανω φροντ ειναι λιγότερες απο πέρσι. Καλή δύναμη και να θυμασαι οτι ο επιμενων νικα(οχι παντα, ωστοσο δεν χανεις τιποτα).
Καλή δύναμη και στους δύο μας ..ελπίζω να αντέξω μέχρι τέλους .....ναι πράγματι δεν Νίκας πάντα ..δεν περναει πάντα δυστυχώς από το χέρι μας ....και οι δικές μου είναι λιγότερες οι ώρες ....εσύ τι κατεύθυνση ήσουν ;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Καλή δύναμη και στους δύο μας ..ελπίζω να αντέξω μέχρι τέλους .....ναι πράγματι δεν Νίκας πάντα ..δεν περναει πάντα δυστυχώς από το χέρι μας ....και οι δικές μου είναι λιγότερες οι ώρες ....εσύ τι κατεύθυνση ήσουν ;
Εγώ ήμουν(κ ειμαι😅)θετική κατεύθυνση με μαθηματικά(2ο πεδίο). 😁
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ ήμουν(κ ειμαι😅)θετική κατεύθυνση με μαθηματικά(2ο πεδίο). 😁
Ναι λάθος για τον αόριστο που χρησιμοποίησα ....μια χαρά ....ήθελες συγκεκριμένη σχολή που έχασες ;;(αλλά για να δίνεις ξανά ... άστο ρητορική η ερώτηση χαχα
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Καλή δύναμη και στους δύο μας ..ελπίζω να αντέξω μέχρι τέλους .....ναι πράγματι δεν Νίκας πάντα ..δεν περναει πάντα δυστυχώς από το χέρι μας ....και οι δικές μου είναι λιγότερες οι ώρες ....εσύ τι κατεύθυνση ήσουν ;
Πέρα απ' το να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς ώστε να έχεις και το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα δεν γίνεται κάτι άλλο, δυστυχώς. Να ξέρεις πάντως ότι συνήθως μέσα μας έχουμε περισσότερη δύναμη απ' ότι νομίζουμε!! Εγώ πιστεύω ότι θα τα πας μια χαρά! :thumbsup:
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πέρα απ' το να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς ώστε να έχεις και το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα δεν γίνεται κάτι άλλο, δυστυχώς. Να ξέρεις πάντως ότι συνήθως μέσα μας έχουμε περισσότερη δύναμη απ' ότι νομίζουμε!! Εγώ πιστεύω ότι θα τα πας μια χαρά! Το ελπίζω....
Πέρα απ' το να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς ώστε να έχεις και το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα δεν γίνεται κάτι άλλο, δυστυχώς. Να ξέρεις πάντως ότι συνήθως μέσα μας έχουμε περισσότερη δύναμη απ' ότι νομίζουμε!! Εγώ πιστεύω ότι θα τα πας μια χαρά! :thumbsup:
Το ελπίζω .....καλή δύναμη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ελπίζω ..καλή δύναμη και σε εσένα
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ναι λάθος για τον αόριστο που χρησιμοποίησα ....μια χαρά ....ήθελες συγκεκριμένη σχολή που έχασες ;;(αλλά για να δίνεις ξανά ... άστο ρητορική η ερώτηση χαχα
Ναι 2 σχολες ειχα στο μυαλο μου. Η μια ειναι το ημμυ(ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων) και η αλλη σχολη ειναι το μηχανολογων μηχανικων. Απο τις 2 αν με ρωτησεις βαζω πρωτα το μηχανολογων καθως μου αρεσει πολυ να ψαχνω για κινητηρες(πως σχεδιαζονται,πως λειτουργουν κλπ) αλλα και οι 2 μου αρέσουν. Του χρονου ευχομαι η μονη δυσκολη αποφαση που θα εχω να ειναι ποια απο τις 2 σχολες να δηλωσω πρωτη. 😅
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι 2 σχολες ειχα στο μυαλο μου. Η μια ειναι το ημμυ(ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων) και η αλλη σχολη ειναι το μηχανολογων μηχανικων. Απο τις 2 αν με ρωτησεις βαζω πρωτα το μηχανολογων καθως μου αρεσει πολυ να ψαχνω για κινητηρες(πως σχεδιαζονται,πως λειτουργουν κλπ) αλλα και οι 2 μου αρέσουν. Του χρονου ευχομαι η μονη δυσκολη αποφαση που θα εχω να ειναι ποια απο τις 2 σχολες να δηλωσω πρωτσοθ το ε

Ναι 2 σχολες ειχα στο μυαλο μου. Η μια ειναι το ημμυ(ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων) και η αλλη σχολη ειναι το μηχανολογων μηχανικων. Απο τις 2 αν με ρωτησεις βαζω πρωτα το μηχανολογων καθως μου αρεσει πολυ να ψαχνω για κινητηρες(πως σχεδιαζονται,πως λειτουργουν κλπ) αλλα και οι 2 μου αρέσουν. Του χρονου ευχομαι η μονη δυσκολη αποφαση που θα εχω να ειναι ποια απο τις 2 σχολες να δηλωσω πρωτη. 😅
Σου εύχομαι να είναι μόνο αυτή η δυσκολία σου!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Κάτι σχετικό είδα κι εγώ και είπα να ρωτήσω γιατί δεν ανέφεραν πουθενά ξεκάθαρα για τις αιτήσεις πανελληνίων. Προσωπικά δεν συμφωνώ με τις ειδικές εξετάσεις που τις μετέφεραν Νοέμβριο γιατί είναι μερικά άτομα που αποφασίζουν να ξαναδώσουν πανελλήνιες αργότερα μέσα στην χρονιά.

Λες να υπάρχει πιθανότητα να βάλουν και τις αιτήσεις πανελληνίων τον Νοέμβρη; :eek:
Μα αφου το εκαναν περυσι γιατι να μην το κανουν και φετος?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top