asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Την ύλη λέω εάν είναι η ίδια η η μειωμένη
με την υλη που θα δωσουν και οι φετινοι..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εξαιρετικη παρατηρηση- γριφος Μακενζι
Εσυ εκανες μειωμενη υλη λογω ιου αλλα πειρες ολοκληρο απολυτηριο.
Οι φετινοι θα κανουν οποια υλη επιτρεψει ο ιος αλλα μεγαλυτερη απο σενα και θα παρουν και αυτοι ολοκληρο απολυτηριο.
Προγνωση μου... ολοι τις ιδιες πανελληνιες με την φετινη υλη.
δεν υπαρχει περιπτωση να ξανασπασει συστημα το εχουν πει και οι ιδιοι .. παντα ενα για να μην
υπαρξουν ξανα ευτραπελα σαν τα φετινα
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Το ότι είναι κοινό το σύστημα,σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις πχ Λατινικά η κοινωνιολογία.Δεν σημαίνει ότι είναι η ίδια ύλη
απ την στιγμη που ειναι ενα το συστημα τοτε μια θα ειναι και η υλη -shrug- :thumbup:
 

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μπορεί απλά να έχει κάποιο ποσοστό για τους αποφοίτους αλλά η ύλη είναι η ίδια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Μπορεί απλά να έχει κάποιο ποσοστό για τους αποφοίτους αλλά η ύλη είναι η ίδια
Γιατι να δωσει ποσοστο η κεραμεως στους παλιους για να ξαναπαει στα δικαστηρια?
Δεν εχει βγει ακομα και εκεινη η αποφαση του ΣτΕ!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,786 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες του 2021 θα είναι μόνο με Κοινωνιολογία για όλους. Από το 2022 που θα ξαναβάλουν τα Λατινικά και θα τα τιναξουν όλα στον αέρα πάλι θα δούμε. Είναι τόσο δύσκολο να αφήσουν τις πανελλήνιες στην ησυχία τους; Κάθε κυβέρνηση εκεί να κάνει ο,τι της κατέβει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,869 μηνύματα.
Το ότι είναι κοινό το σύστημα,σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις πχ Λατινικά η κοινωνιολογία.Δεν σημαίνει ότι είναι η ίδια ύλη
Μα ούτως ή άλλως εμείς του 2002 κοινωνιολογία κάναμε
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Μα ούτως ή άλλως εμείς του 2002 κοινωνιολογία κάναμε
ναι αλλα μπορει ενας αποφοιτος απ το 2001 και πριν να θελει να ξαναδωσει.. ολοι αυτοι εχουν διδαχτει λατινικα και οι περισσοτεροι στις φετινες πανελληνιες διαλεξαν το παλιο συστημα λογω αυτης της διαφορας.. του χρονου ομως δεν θα εχουν την επιλογη, παλιοι και νεοι στο ιδιο τσουβαλι θα ειναι. Τωρα αν ξανακανανε νεα και παλια συστηματα στις πανελληνιες του 2021 δεν ξερω αν οι αποφοιτοι του 2002 θα ειχαν την δυνατοτητα να επιλεξουν λατινικα ας πουμε (πες οτι καποιος ηταν τρελος και ηθελε λολ)
 

amraxa

Νεοφερμένος

Ο amraxa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,είμαι αποφοιτος ΕΠΑΛ στην ειδικότητα της πληροφορικής,θέλω να δώσω ξανά πανελλήνιες το 2021 αλλά για δημοσιογραφία.Η δημοσιογραφία βρίσκεται στην ειδικότητα διοίκησης/οικονομίας.Είναι εφικτό να δώσω πανελλήνιες με έκθεση,μαθηματικα,ΑΟΘ,ΑΟΔΕ κι ας μην έχω πτυχίο ειδικότητας οικονομικών;Ή αναγκαστικά πρέπει να δώσω μόνο μαθήματα της ειδικότητας που είχα πάρει παλιότερα (και επίσης αναγκαστικά να περάσω μόνο σε σχολές πληροφορικής);
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Οχι δυστηχως , πρεπει να ξανακατσεις στα θρανια της διοικησης οικονομιας για 2 χρονια. Δωσε μεσω γελ.
 

amraxa

Νεοφερμένος

Ο amraxa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είναι σίγουρο;
Σε ΓΕΛ δεν νομίζω να προσπαθήσω,είναι πολλά τα μόρια και δεν πιστευω πως μπορω να πιασω 16000 μορια,δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα απο αρχαια για να μη μιλησω για ιστορια
Αλλα πως γινεται να δωσω απο ΓΕΛ αφου και εκει υποτιθεται δεν ημουν σε καποια ομαδα προσανατολισμου? Διοτι και τις 3 ταξεις του λυκειου σε επαλ τις ειχα βγαλει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Είναι σίγουρο;
Σε ΓΕΛ δεν νομίζω να προσπαθήσω,είναι πολλά τα μόρια και δεν πιστευω πως μπορω να πιασω 16000 μορια,δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα απο αρχαια για να μη μιλησω για ιστορια
Αλλα πως γινεται να δωσω απο ΓΕΛ αφου και εκει υποτιθεται δεν ημουν σε καποια ομαδα προσανατολισμου? Διοτι και τις 3 ταξεις του λυκειου σε επαλ τις ειχα βγαλει
Ναι ειναι σιγουρο , κανε και ενα τηλεφωνο στο ΕΠΑΛ σου να στο επιβεβαωσουν, με διευκολυνεις να μην ψαχνω να σου δειξω νομους.
Το απολυτηριο γελ δεν εχει περιορισμους ειναι πασπαρτου. Οι γνωσεις δεν ειναι ,αλλα αυτο ειναι.
Η εισαγωγη απο ΕΠΑΛ βασιζεται στα ειδικα τεχνικα μαθηματα με τον πολυ μεγαλο συντελεστη 3, τα οποια ισως δεν εχουν και ιδιατερη χρησιμοτητα στα πανεπιστημια.
Μιλας για δημοσιογραφια . Η δημοσιογραφια δεν περιοριζεται σε καποια σχολη. Ο κοινωνιολογος , ο περιβαλοντολογος , ο μηχανικος , ο γιατρος, ο νομικος , ο οικονομολογος, ο ιστορικος κλπ, ολοι μπορουν να γινουν δημοσιογραφοι.
Υπαρχουν βεβαια σχολες που διδασκουν την πρακτικη και την τεχνικη της δημοσιογραφιας .
Στον τομεα επαλ που εισαι υπαρχουν 2 αναλογες σχολες.
Τα μορια τους ειναι στα 10-11Κ .Η εισαγωγη με 10% στην καστορια ειναι δυσκολη , στην ωραια κεφαλονια ευκολοτερη.

Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων, Καστοριά


Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας, Αργοστόλι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλησπέρα,είμαι αποφοιτος ΕΠΑΛ στην ειδικότητα της πληροφορικής,θέλω να δώσω ξανά πανελλήνιες το 2021 αλλά για δημοσιογραφία.Η δημοσιογραφία βρίσκεται στην ειδικότητα διοίκησης/οικονομίας.Είναι εφικτό να δώσω πανελλήνιες με έκθεση,μαθηματικα,ΑΟΘ,ΑΟΔΕ κι ας μην έχω πτυχίο ειδικότητας οικονομικών;Ή αναγκαστικά πρέπει να δώσω μόνο μαθήματα της ειδικότητας που είχα πάρει παλιότερα (και επίσης αναγκαστικά να περάσω μόνο σε σχολές πληροφορικής);

Καλησπέρα,είμαι αποφοιτος ΕΠΑΛ στην ειδικότητα της πληροφορικής,θέλω να δώσω ξανά πανελλήνιες το 2021 αλλά για δημοσιογραφία.Η δημοσιογραφία βρίσκεται στην ειδικότητα διοίκησης/οικονομίας.Είναι εφικτό να δώσω πανελλήνιες με έκθεση,μαθηματικα,ΑΟΘ,ΑΟΔΕ κι ας μην έχω πτυχίο ειδικότητας οικονομικών;Ή αναγκαστικά πρέπει να δώσω μόνο μαθήματα της ειδικότητας που είχα πάρει παλιότερα (και επίσης αναγκαστικά να περάσω μόνο σε σχολές πληροφορικής);
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,είμαι αποφοιτος ΕΠΑΛ στην ειδικότητα της πληροφορικής,θέλω να δώσω ξανά πανελλήνιες το 2021 αλλά για δημοσιογραφία.Η δημοσιογραφία βρίσκεται στην ειδικότητα διοίκησης/οικονομίας.Είναι εφικτό να δώσω πανελλήνιες με έκθεση,μαθηματικα,ΑΟΘ,ΑΟΔΕ κι ας μην έχω πτυχίο ειδικότητας οικονομικών;Ή αναγκαστικά πρέπει να δώσω μόνο μαθήματα της ειδικότητας που είχα πάρει παλιότερα (και επίσης αναγκαστικά να περάσω μόνο σε σχολές πληροφορικής);
Αυτό που ισχύει αν θες να δώσεις μέσω άλλης ειδικότητας, είναι να ξαναγραφτείς στο ΕΠΑΛ και να φοιτήσεις στις Β΄ και Γ΄ τάξεις, παρακολουθώντας ΜΟΝΟ τα μαθήματα τομέα και ειδικότητας που σ΄ενδιαφέρει (23 ώρες στη Β΄ τάξη και 23 ώρες στη Γ΄ τάξη).


@Arvacon ενημέρωσε την κοπέλα!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,869 μηνύματα.
Γεια σας! Έδωσα φέτος πανελλήνιες και δεν πέρασα εκεί που ήθελα αλλά πέρασα μια άσχετη σχολή... Δεν έχω βγάλει καν πάσο ακόμη... Ήθελα να σας ρωτήσω, του χρόνου που θα ξαναδώσω, αν περάσω εκεί που θέλω, πρέπει να γράψω ότι είχα περάσει αλλού? Και χρειάζεται και το πάσο σε αυτό?
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Ναι θα πρεπει να αναφερεις οτι εχεις περασει σε αλλη σχολη αν εκανες κανονικα την εγγραφη σου σε αυτη. Τωρα οσον αφορα το πασο δεν ξερω αν χρειαζεται στην διαδικασια διαγραφης. Επισης, αν δεν εβγαλες πασο ακομα νομιζω εχει περασει η προθεσμια αιτησεων (χωρις να ειμαι 100% σιγουρη βεβαια).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Γεια σας! Έδωσα φέτος πανελλήνιες και δεν πέρασα εκεί που ήθελα αλλά πέρασα μια άσχετη σχολή... Δεν έχω βγάλει καν πάσο ακόμη... Ήθελα να σας ρωτήσω, του χρόνου που θα ξαναδώσω, αν περάσω εκεί που θέλω, πρέπει να γράψω ότι είχα περάσει αλλού? Και χρειάζεται και το πάσο σε αυτό?
Εδωσες φετος περασες σε ασχετη σχολη και γραφτηκες και δεν εβγαλες πασο (κακως, βγαλε).
Του χρονου ξαναδινεις και πετυχαινεις στην σωστη σχολη. Οταν κανεις την ηλεκτρονικη αιτηση εγγραφης δηλωνεις οτι εισαι γραμμενη στην ασχετη και σε ξεγραφουν. Αν ειχες βγαλει πασο μπορει να το ζητησουν πισω , αλλα μαλλον οχι.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,869 μηνύματα.
Εδωσες φετος περασες σε ασχετη σχολη και γραφτηκες και δεν εβγαλες πασο (κακως, βγαλε).
Του χρονου ξαναδινεις και πετυχαινεις στην σωστη σχολη. Οταν κανεις την ηλεκτρονικη αιτηση εγγραφης δηλωνεις οτι εισαι γραμμενη στην ασχετη και σε ξεγραφουν. Αν ειχες βγαλει πασο μπορει να το ζητησουν πισω , αλλα μαλλον οχι.
Άρα το πάσο δεν χρειάζεται να το δείξω αν περάσω στην άλλη σχολή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Άρα το πάσο δεν χρειάζεται να το δείξω αν περάσω στην άλλη σχολή;
Ναι τι να απαντησω? Ο μητσοτακης δεν εχει βαλει ακομα μπαρες και σκανερς στα πανεπιστημια.
Σε αλλες εποχες και αν ησουν σε σεβαστικα πανεπιστημια πχ ιωαννινα,παδα κ.α, θα εδειχνες το ασχετο για την νεα σχολη πασο και θα έτρωγες φρεε. Τωρα που να το δειξεις? η μαμα σου δεν θελει πασο.
Αν εισαι αθηναια ομως θα βγαλεις καρτα οασα των 15 € με πασο πχ Κομοτηνής.
Αν θελεις κινητο με 12€ το μηνα με απεριοριστα προ ολους κλπ το παιρνεις με οτι πασο.
Αυτα τα κανεις και με το πασο της νεας σχολης κατα τον φεβρουαριο.
Παντως η νεας σου γραμματεια δεν θα ζητησει το πασο της παλιας.
 

Mariospe

Νεοφερμένος

Ο Mariospe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σκέφτομαι αν συμφέρει να ξαναδώσω πανελλήνιες απλά για να περάσω στην πόλη μου και οχι επαρχία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top