Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά σε τέτοιες περιπτώσεις:
1)Μπαίνεις οδοντιατρική
2)Τα πρώτα 2 χρόνια είναι ουσιαστικά ταυτόσημα με της ιατρικής
3)Τελειώνεις οδοντιατρική
4)Δίνεις κατατακτήριες για ιατρική ΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΠΟΣΟΣΤΩΣΗ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΩΝ (απλά πρέπει να πιάσεις τη βάση σε μαθήματα που θα χεις περάσει ήδη, από τους ίδιους καθηγητές)
5)Μπαίνεις 3ο έτος, σου αναγνωρίζεται το σύμπαν και σε 2μιση χρόνια έχεις ξεμπερδέψει έχοντας ήδη ένα πολύ δυνατό πτυχίο. Παράλληλα μπορείς να εργάζεσαι ως οδοντίατρος.
6)Κάνεις ειδικότητα γναθοχειρουργού (εάν είναι στα ενδιαφέροντά σου προφανώς) που απαιτεί πτυχία και των 2 παραπάνω σχολών και είναι ελάχιστος ο ανταγωνισμός στην αγορά εργασίας.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Ελα τωρα,οι κατατακτηριες απο οδοντιατρικη ειναι αστεια υποθεση. Εδω δε συμπληρωνονται καν οι θεσεις.Κ κανεις και τα μαθηματα που θα εκανες ιατρικη τα οποια προφανως κ σου αναγνωριζονται οπως λενε κ οι υπόλοιποι εδω
 

Tinapapa

Νεοφερμένος

Η Tinapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα πήρα την απόφαση στα γεράματα να ξαναδώσω πανελλήνιες. Επειδή μάλλον δε το βλέπω για φέτος να προλαβαίνω καθώς εργάζομαι κ είμαι μητέρα δύο παιδιών με απαιτήσεις σκέφτομαι για του χρόνου. Θέλω να βγάλω την ύλη μια φορά κ του χρόνου θα πάρω καθηγήτρια για ιδιαίτερα. Το θέμα είναι ότι θέλω να μου προτείνετε βοηθήματα για Αρχαία ιστορία κ Λατινικά. Κ περίπου τι χρειάζεται να μάθουμε παπαγαλια κ τι όχι.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
40 ετών από ηλικιακή άποψη μόνο στα γεράματα δεν είσαι. Νεότατη είσαι.

Εγώ είμαι 35 και έδωσα Πανελλήνιες από θεωρητική κατεύθυνση το 2003 και τα έχω ξεχάσει όλα.

Ας πούμε από Αρχαία Ελληνικά δεν έχω ιδέα πλέον.

Πάντως αν θες να σπουδάσεις κάτι υπάρχει και το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. Έχε το υπόψην.

Επίσης λένε πως θα εφαρμοστεί η βάση του 10 σε κάποια μαθήματα και δεν θα πετυχαίνουν όλοι όπως τώρα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Καλησπέρα πήρα την απόφαση στα γεράματα να ξαναδώσω πανελλήνιες. Επειδή μάλλον δε το βλέπω για φέτος να προλαβαίνω καθώς εργάζομαι κ είμαι μητέρα δύο παιδιών με απαιτήσεις σκέφτομαι για του χρόνου. Θέλω να βγάλω την ύλη μια φορά κ του χρόνου θα πάρω καθηγήτρια για ιδιαίτερα. Το θέμα είναι ότι θέλω να μου προτείνετε βοηθήματα για Αρχαία ιστορία κ Λατινικά. Κ περίπου τι χρειάζεται να μάθουμε παπαγαλια κ τι όχι.

παπαγαλία δεν χρειάζεται τίποτα. Στην ιστορία έτσι όπως τα έχουν κάνει με τις νέες ασκήσεις θέλει κριτική/ σύνθετη σκέψη. Εύκολα θα σου βγει σε αποστήθιση η Ιστορία, τα Αρχαία ( το γνωστό ). Τώρα για Λατινικά μην το δένετε και κόμπο ότι θα επιστρέψουν μέχρι τότε. Στο νέο σύστημα θα μπούνε αλλά προς το παρόν αντί για Λατινικά τα παιδιά δίνουν Κοινωνιολογία. Οπότε Λατινικά/ Κοινωνιολογία αφήστε τα στην απέξω για αρχή γιατί δεν ξέρετε τι θα ισχύσει τότε.

Για αρχαία άγνωστο πρέπει αν εντρυφήσετε στην Γραμματική και το Συντακτικό. Για γραμματική άψογο είναι το βοήθημα που δίνεται στο σχολείο από την Α' Γυμνασίου ( του Οικονόμου, Γραμματική της Αρχαίας Ελληνικής ).
Για εξάσκηση ασκήσεων σε Συντακτικό Αρχαίων προτείνω: " Συντακτικό της Αρχαίας Ελληνικής" του Κωνσταντίνου Βασιλάτου, εκδόσεις Σαββάλας.

Βοήθημα σε ασκήσεις Γραμματικής: πάλι του Κωνσταντίνου Βασιλάτου " Γραμματική " εκδόσεις Γρηγόρη.

Για βοήθημα σε ασκήσεις ιστορίας προτείνω: " Θέματα Νεοελληνικής Ιστορίας : της Κατερίνας Μπουκόρου και της Μαρίας Μπουκόρου εκδόσεις Σαββάλας.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Πάντως πως αποφάσισες στα 41 να δώσεις Πανελλήνιες;

Σε ποια σχολη θες να μπεις;

Σκοπεύεις να το ασκήσεις επαγγελματικά αυτό που θα σπουδάσεις;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Εγώ είμαι 35 και έδωσα Πανελλήνιες από θεωρητική κατεύθυνση το 2003 και τα έχω ξεχάσει όλα.

Λογικό, όλοι τα ξεχνάμε μερικούς μήνες μην σου πω μετά. Όλη αυτή η πίεση για να μάθεις κάτι και το άγχος είναι κατασταλτικοί παράγοντες. Δεν υπάρχει permanent knowledge. Το έχουν απόδείξει και πόσοι επιστήμονες ότι η δομή των πανελληνίων δεν λειτουργεί σωστά στο θέμα αυτό.

Πάντως αν θες να σπουδάσεις κάτι υπάρχει και το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. Έχε το υπόψην.

Δεν υπάρχουν όλες οι ειδικότητες ακόμα εκεί. Είναι περιορισμένη η γκάμα όσο δεν είναι πολύ διαδεδομένο.

Επίσης λένε πως θα εφαρμοστεί η βάση του 10 σε κάποια μαθήματα και δεν θα πετυχαίνουν όλοι όπως τώρα.

Όλα φήμες είναι. Αυτά είναι απλές προτάσεις, αυτό που ίσως εφαρμοστεί και είναι ακόμα πιο τρομακτικό είναι το να παίζει ρόλο ο μέσος όρος απολυτηρίου του Λυκείου ( όλων των τάξεων με συμψηφισμό στο τέλος ).
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Όλα φήμες είναι. Αυτά είναι απλές προτάσεις, αυτό που ίσως εφαρμοστεί και είναι ακόμα πιο τρομακτικό είναι το να παίζει ρόλο ο μέσος όρος απολυτηρίου του Λυκείου ( όλων των τάξεων με συμψηφισμό στο τέλος ).

Γιατί είναι τρομακτικό να παίζει ρόλο ο Μ. Ο του Απολυτηρίου του Λυκείου;

Εγώ στην Α Λυκείου και Γ Λυκείου είχα γενικό βαθμό 15&6/10. Μακαρι να έπαιζε ρόλο για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση .

Πάντως αυτό που γίνεται τώρα να μπαίνουν σε σχολές όπως Μαθηματικών με 3 δύσκολο να συνεχιστεί για πολλά χρόνια νομίζω.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γεια σου Τίνα,

Καταρχάς, στην Ιστορία δεν νομίζω να χρειάζεται να αγοράσεις βοήθημα, αλλά να διαβάσεις την ύλη όλη και να την μάθεις παπαγαλία. Ένα βοήθημα καλό είναι από τις εκδόσεις Σαββάλα,
1599913177633.png
.

Για τα Αρχαία, αν δεις υπάρχουν πολλές τελευταίες εκδόσεις βοηθημάτων (2019+), προσαρμοσμένες στην ύλη και τη μεθοδολογία απάντησης ερωτήσεων, στην ανάλυση των κειμένων.
1599912964378.png
1599913001662.png
1599913020796.png

Αυτά τα 3 θεωρούνται από τα καλύτερα, είναι σε τόμους όμως (παραθέτω έναν τόμο από το καθένα).
Εννοείται πρέπει να γνωρίζεις τα ερμηνευτικά σχόλια του βιβλίου, την γραμματική και το συντακτικό του Γυμνασίου-Λυκείου, για το κομμάτι του αδίδακτου κειμένου.

Στα Λατινικά,
1599913331794.png
+
1599913344278.png
, διαφορετικά αυτό
1599913426616.png
, που εμπεριέχει τις ενότητες όλες. Πλήρη ανάλυση και σε καλύπτουν εντελώς.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Γιατί είναι τρομακτικό να παίζει ρόλο ο Μ. Ο του Απολυτηρίου του Λυκείου;

Γιατί οι πανελλήνιες είναι ένα ξεχωριστό κομμάτι. Δεν μπορείς να το κολλάς με το Λύκειο. Εκεί είναι καθαρά ποιος διάβασε και ποιος προσπάθησε. Στο απολυτήριο υπάρχουν όλα τα μαθήματα και είναι επιστημονικά αδύνατον ένας μαθητής να έχει ταλέντο σε όλες τις επιστήμες. Συνεπώς για το μέλλον σου δεν μπορεί να παίζουν ρόλο οι βαθμοί που βάζουν οι καθηγητές διότι μπαίνουν από την δικιά τους κρίση ( ο άλλος μπορεί να αποφάσισε να τα ρίξει όλα πάνω σου και από 19 που άξιζες να σου βάλει 15. Ο άλλος μπορεί εσύ να προσπάθησες όλη την χρονιά και να του το έδειχνες αλλά επειδή στο διαγώνισμα έγραψες 12 να σου βάλει 15 πάλι ). Είναι παράλογο κάτι τέτοιο από κάθε άποψη. Εγώ επίσης δεν το φοβάμαι γιατί έβγαλα το Λύκειο με 18 παρά αλλά είναι άδικο όπως και να το κάνουμε. Στα νησιά οι καθηγητές είναι πολύ πιο ελαστικοί και χαρίζουν για πλάκα 18+. Θα υπήρχε μεγάλο θέμα.

Πάντως αυτό που γίνεται τώρα να μπαίνουν σε σχολές όπως Μαθηματικών με 3 δύσκολο να συνεχιστεί για πολλά χρόνια νομίζω.

Αυτό θα περιοριστεί με την πτώση των εισακτέων κάθε χρόνο.
 

Tinapapa

Νεοφερμένος

Η Tinapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πάντως πως αποφάσισες στα 41 να δώσεις Πανελλήνιες;

Σε ποια σχολη θες να μπεις;

Σκοπεύεις να το ασκήσεις επαγγελματικά αυτό που θα σπουδάσεις;
Από απωθημένο. Από βλακεία δεν πέρασα εκεί που ήθελα τότε κ τα παράτησα ενώ ήμουν άριστη μαθήτρια. Δεν σκοπεύω να ασκήσω ο,τι σπουδάσω αν κ μπορεί να μου φανεί χρήσιμο κατά τη συνταξιοδότηση μου. Επιπλέον η γνώση είναι δύναμη κ πέραν τούτου λατρεύω την γλώσσα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λογικό, όλοι τα ξεχνάμε μερικούς μήνες μην σου πω μετά. Όλη αυτή η πίεση για να μάθεις κάτι και το άγχος είναι κατασταλτικοί παράγοντες. Δεν υπάρχει permanent knowledge. Το έχουν απόδείξει και πόσοι επιστήμονες ότι η δομή των πανελληνίων δεν λειτουργεί σωστά στο θέμα αυτό.



Δεν υπάρχουν όλες οι ειδικότητες ακόμα εκεί. Είναι περιορισμένη η γκάμα όσο δεν είναι πολύ διαδεδομένο.



Όλα φήμες είναι. Αυτά είναι απλές προτάσεις, αυτό που ίσως εφαρμοστεί και είναι ακόμα πιο τρομακτικό είναι το να παίζει ρόλο ο μέσος όρος απολυτηρίου του Λυκείου ( όλων των τάξεων με συμψηφισμό στο τέλος ).
Αν γίνει κάτι τέτοιο λογικά οι παλιοί απόφοιτοι θα εξαιρεθούν; Γιατί αν ισχύει κάτι τέτοιο για όλους εγώ με απολυτήριο 1
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως πως αποφάσισες στα 41 να δώσεις Πανελλήνιες;

Σε ποια σχολη θες να μπεις;

Σκοπεύεις να το ασκήσεις επαγγελματικά αυτό που θα σπουδάσεις;
Σχολή δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση... Νταξ ψυχολογία είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά δύσκολα για εκεί. Β παιδαγωγικά ίσως φιλοσοφία φιλολογία κ τα συναφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παπαγαλία δεν χρειάζεται τίποτα. Στην ιστορία έτσι όπως τα έχουν κάνει με τις νέες ασκήσεις θέλει κριτική/ σύνθετη σκέψη. Εύκολα θα σου βγει σε αποστήθιση η Ιστορία, τα Αρχαία ( το γνωστό ). Τώρα για Λατινικά μην το δένετε και κόμπο ότι θα επιστρέψουν μέχρι τότε. Στο νέο σύστημα θα μπούνε αλλά προς το παρόν αντί για Λατινικά τα παιδιά δίνουν Κοινωνιολογία. Οπότε Λατινικά/ Κοινωνιολογία αφήστε τα στην απέξω για αρχή γιατί δεν ξέρετε τι θα ισχύσει τότε.

Για αρχαία άγνωστο πρέπει αν εντρυφήσετε στην Γραμματική και το Συντακτικό. Για γραμματική άψογο είναι το βοήθημα που δίνεται στο σχολείο από την Α' Γυμνασίου ( του Οικονόμου, Γραμματική της Αρχαίας Ελληνικής ).
Για εξάσκηση ασκήσεων σε Συντακτικό Αρχαίων προτείνω: " Συντακτικό της Αρχαίας Ελληνικής" του Κωνσταντίνου Βασιλάτου, εκδόσεις Σαββάλας.

Βοήθημα σε ασκήσεις Γραμματικής: πάλι του Κωνσταντίνου Βασιλάτου " Γραμματική " εκδόσεις Γρηγόρη.

Για βοήθημα σε ασκήσεις ιστορίας προτείνω: " Θέματα Νεοελληνικής Ιστορίας : της Κατερίνας Μπουκόρου και της Μαρίας Μπουκόρου εκδόσεις Σαββάλας.
Για γνωστό μου πρότειναν του Πατάκη. Επίσης ερώτηση μαθαίνουμε παπαγαλια ο,τι αναφέρεται στο βοήθημα σχόλια κ λοιπά η με δικη μας ανάπτυξη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σου Τίνα,

Καταρχάς, στην Ιστορία δεν νομίζω να χρειάζεται να αγοράσεις βοήθημα, αλλά να διαβάσεις την ύλη όλη και να την μάθεις παπαγαλία. Ένα βοήθημα καλό είναι από τις εκδόσεις Σαββάλα, View attachment 71112.

Για τα Αρχαία, αν δεις υπάρχουν πολλές τελευταίες εκδόσεις βοηθημάτων (2019+), προσαρμοσμένες στην ύλη και τη μεθοδολογία απάντησης ερωτήσεων, στην ανάλυση των κειμένων.
View attachment 71109 View attachment 71110View attachment 71111
Αυτά τα 3 θεωρούνται από τα καλύτερα, είναι σε τόμους όμως (παραθέτω έναν τόμο από το καθένα).
Εννοείται πρέπει να γνωρίζεις τα ερμηνευτικά σχόλια του βιβλίου, την γραμματική και το συντακτικό του Γυμνασίου-Λυκείου, για το κομμάτι του αδίδακτου κειμένου.

Στα Λατινικά, View attachment 71113 + View attachment 71114, διαφορετικά αυτό View attachment 71115, που εμπεριέχει τις ενότητες όλες. Πλήρη ανάλυση και σε καλύπτουν εντελώς.
Ευχαριστώ πολύ! Με καλύψετε πλήρως
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα πήρα την απόφαση στα γεράματα να ξαναδώσω πανελλήνιες. Επειδή μάλλον δε το βλέπω για φέτος να προλαβαίνω καθώς εργάζομαι κ είμαι μητέρα δύο παιδιών με απαιτήσεις σκέφτομαι για του χρόνου. Θέλω να βγάλω την ύλη μια φορά κ του χρόνου θα πάρω καθηγήτρια για ιδιαίτερα. Το θέμα είναι ότι θέλω να μου προτείνετε βοηθήματα για Αρχαία ιστορία κ Λατινικά. Κ περίπου τι χρειάζεται να μάθουμε παπαγαλια κ τι όχι.

Καλησπέρα.Στα «γεράματα» και ‘γώ 😜 έδωσα φέτος πανελλήνιες και κατάφερα να περάσω στο ΟΠΑ στο τμήμα οικονομικών επιστημών.
Το μόνο που έχω να σου, είναι κυνήγα το ονειρό σου, τα χρόνια δεν έχουν καμία σημασία.
 

Tinapapa

Νεοφερμένος

Η Tinapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα.Στα «γεράματα» και ‘γώ 😜 έδωσα φέτος πανελλήνιες και κατάφερα να περάσω στο ΟΠΑ στο τμήμα οικονομικών επιστημών.
Το μόνο που έχω να σου, είναι κυνήγα το ονειρό σου, τα χρόνια δεν έχουν καμία σημασία.
Ευχαριστώ μου δίνετε κουράγιο! Καλες σπουδές σας εύχομαι ολόψυχα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Για τα λατινικά η υλη παιδιά δεν ειναι αυτη που δωσατε απο 2015 και μετά .


Η υλη το 2022 θα ειναι αυτή που ηταν πιο πριν ,δηλαδη μεσα και πλάγιος λόγος και γενικά δεν θα ειναι μεσα κείμενα απο το βιβλίο της β οπως γινόταν μέχρι πέρσυ .
Θα ειναι ελαφρως πιο απαιτητικά απο αποψη συντακτικων φαινομένων .


Προσεξε μη παρεις βοήθημα με τη περσινή ύλη .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

P.S
Παπαγαλία ειναι καθαρά η ιστορία , τιποτα αλλο.
Παπαγαλία , κατανόηση της ύλης και ταχύτητα την ωρα του διαγωνίσματος χρειάζονται .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tinapapa

Νεοφερμένος

Η Tinapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για τα λατινικά η υλη παιδιά δεν ειναι αυτη που δωσατε απο 2015 και μετά .


Η υλη το 2022 θα ειναι αυτή που ηταν πιο πριν ,δηλαδη μεσα και πλάγιος λόγος και γενικά δεν θα ειναι μεσα κείμενα απο το βιβλίο της β οπως γινόταν μέχρι πέρσυ .
Θα ειναι ελαφρως πιο απαιτητικά απο αποψη συντακτικων φαινομένων .


Προσεξε μη παρεις βοήθημα με τη περσινή ύλη .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

P.S
Παπαγαλία ειναι καθαρά η ιστορία , τιποτα αλλο.
Παπαγαλία , κατανόηση της ύλης και ταχύτητα την ωρα του διαγωνίσματος χρειάζονται .
Εγώ που έδωσα πριν 22 χρόνια αν θυμάμαι καλά είχαμε τα 50 κείμενα μετάφραση ανάλυση συντακτικών φαινομένων κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εγώ που έδωσα πριν 22 χρόνια αν θυμάμαι καλά είχαμε τα 50 κείμενα μετάφραση ανάλυση Βραχνέικων


Δες καλύτερα την υλη του 14, αλλα περιμένουμε επίσημο φεκ :)
Παντως τα φροντιστήρια για αυτην προετοιμάζονται .

Αν δε θες υψηλόβαθμη κι δε σε πιεζει τρομερα ο χρόνος φέτος ειναι με κοινωνιολογία.
Δηλαδή καθαρα μαθημα παπαγαλίας και τίποτα αλλο .
θα σου ειναι πιο εύκολο δηλαδή , καθως εχεις απομακρυνθεί απο τα φιλολογικά τοσο καιρό.
 

Tinapapa

Νεοφερμένος

Η Tinapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ο,τι να ναι μου βγάζει. Ανάλυση συντακτικών φαινομένων ήθελα να γράψω. Νομίζω το καταλάβατε
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα επαγγελματικά δικαιώματα τσέκαρε τα προγράμματα Σπουδές στον Ελληνικό Πολιτισμό και Σπουδές στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου.

Είμαι σίγουρος πως θα τα βρείς αρκετά ενδιαφέροντα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα επαγγελματικά δικαιώματα τσέκαρε τα προγράμματα Σπουδές στον Ελληνικό Πολιτισμό και Σπουδές στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου.

Είμαι σίγουρος πως θα τα βρείς αρκετά ενδιαφέροντα.

Εισαι κινητή διαφήμιση του ΕΑΠ😂

(σορρυ δε κρατήθηκα αλλα πραγματικά πρέπει να αρχίσουν να σε πληρώνουν )
 

Guest 578716

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!!! Θελω να με συμβουλέψετε οσοι εχετε παρόμοιες εμπειρίες κλπ...φετος έδινα πανελλήνιες...και δυστυχώς δεν τα πηγα καθόλου καλά(κατω απο τη βαση) και πέρασα σε μια σχολή που δεν με ενδιαφέρει καθόλου...εχω ξεκινήσει παλι φροντιστήριο για 2η χρονια...γιατι απο τη μια θελω να πετύχω τη σχολη που με ενδιαφέρει η τουλάχιστον κατι που να μου αρέσει .... θελω περιπου να γράψω καλύτερα 7.000 μορια για να πετύχω τον πρωτο μου στόχο που ειναι και πολυ δύσκολο μαλλον γιατι ειμαι θετικη με βιολογία...αλλα δεν εχω καθόλου τη ψυχική δύναμη να το κανω...πιστεύετε ότι ειναι απλα απο την απογοήτευση που περασα ολο το καλοκαίρι?...η θα μου προτείνατε να παω εκει που περασα ήδη? Πραγματικά ειμαι μπερδεμένη θέλω να περάσω σε μια σχολή που να μου αρέσει και ξερω ποιες μου αρεσουν αλλα δεν ξερω αν θα ανταπεξέλθω....(επισης οι καθηγητές που εχω στο φροντιστήριο τους ξερω απο πέρισυ ειναι πολυ έμπειροι και καλοι αλλα νομίζω δεν πιστεύουν αρκετά σε μενα) να αλλαξω φροντιστήριο δε το σκέφτομαι πάντως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top