ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Η ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

oxiallocoding

Νεοφερμένος

Ο oxiallocoding αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αστικος μυθος τελικα η εικασια πως οι αριστουχοι που δεν πετυχαν για λιγα μορια την σχολη τους εξεταζονται με το παλιο συστημα ... βεβαια αυτο το συμπερανα μονο για την τεχνολογικη αφου σε πολυ γνωστο κεντρικο φροντιστηριο στην Αθηνα οπου παω, ειμαστε 3 τμηματα τεχνολογικης παλαιου συστηματος .. στα οποια η μεγαλυτερη βαθμολογια που εχει σημειωθει (μετα απο εμενα) σε μορια ειναι 16.200 και το επιπεδο δεν ειναι και πολυ υψηλο θα ελεγα.. επισης σε ενα τμημα θετικης με το νεο συστημα ολοι ειχαν συγκεντρωσει απο 17.500 εως 18.000 περιπου.. αλλα υπαρχουν και αλλα 2 θετικης με το παλιο οπου το επιπεδο ειναι εξισου καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Εμείς που δώσαμε πανελλήνιες το 2013,εαν θελουμε να ξαναδώσουμε πάμε με το καινούριο σύστημα;
Ημουν θεωρητικη και θελω πρωτο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εμείς που δώσαμε πανελλήνιες το 2013,εαν θελουμε να ξαναδώσουμε πάμε με το καινούριο σύστημα;
Ημουν θεωρητικη και θελω πρωτο πεδιο

Έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις όποιο θέλεις. Μόνο όσοι πάνε 3η λυκείου υποχρεούνται να δώσουν με το καινούργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ξέρετε πότε πρέπει να κάνουμε τις δηλώσεις εμείς που δίνουμε ξανά?
(Αν τύχει στο χρονικό περιθώριο που θα έχουμε να είμαι εκτός του μέρους που μένω, γίνεται να κάνω τα χαρτιά μέσω email ή fax?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ξέρετε πότε πρέπει να κάνουμε τις δηλώσεις εμείς που δίνουμε ξανά?
(Αν τύχει στο χρονικό περιθώριο που θα έχουμε να είμαι εκτός του μέρους που μένω, γίνεται να κάνω τα χαρτιά μέσω email ή fax?)
Οι δηλώσεις γίνονται μέσα στον Φλεβάρη πάντοτε.
Πάρε τηλέφωνο στο σχολείο σου για να σου πούν περισσότερα αν και δεν νομίζω πως μπορείς να στείλεις τα χαρτιά σου μέσω e mail,αλλά να πάς από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Ισως η ερώτηση που θέλω να κάνω έχει ξαναγίνει! Αλλα συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω θέματα!
Θέλω πολύ να ξαναδώσω πανελλήνιες! Εχω ήδη ένα πτυχίο και σκέφτομαι να βγάλω και μια δεύτερη σχολη! Θέλω να δώσω πανελληνιες και όχι κατατακτηριες γιατι πιστεύω πως με τις πανελληνιες ειναι πιο εύκολο να μπω στη σχολη που θέλω.
Ποιά είναι η διαδικασία; έχω αυτο το δικαίωμα!; Είστε και εσείς σε παρόμοια κατάσταση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Ισως η ερώτηση που θέλω να κάνω έχει ξαναγίνει! Αλλα συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω θέματα!
Θέλω πολύ να ξαναδώσω πανελλήνιες! Εχω ήδη ένα πτυχίο και σκέφτομαι να βγάλω και μια δεύτερη σχολη! Θέλω να δώσω πανελληνιες και όχι κατατακτηριες γιατι πιστεύω πως με τις πανελληνιες ειναι πιο εύκολο να μπω στη σχολη που θέλω.
Ποιά είναι η διαδικασία; έχω αυτο το δικαίωμα!; Είστε και εσείς σε παρόμοια κατάσταση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-)

Νομίζω πως μπορείς να ξανα δώσεις αλλά δεν θα έχεις τα φοιτητικά δικαιώματα/προνόμοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να ξαναδίνει πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα?
Μπορεί να διαλέξει ανάμεσα σε παλιό και καινούριο σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να ξαναδίνει πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα?
Μπορεί να διαλέξει ανάμεσα σε παλιό και καινούριο σωστά?
εγω θα δωσω ως αποφοιτος αλλα με το παλιο συστημα (Θετική + Βιο Γεν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω θα δωσω ως αποφοιτος αλλα με το παλιο συστημα (Θετική + Βιο Γεν)

Μπορεί κάποιος να δώσει όμως και με το καινούριο ενώ είναι παλιός απόφοιτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
NAI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να δώσει όμως και με το καινούριο ενώ είναι παλιός απόφοιτος?

Οι απόφοιτοι από 2015 και πριν μπορούν να επιλέξουν μεταξύ παλιού και καινούργιου.
Οι απόφοιτοι του 2016 (σημερινή τρίτη λυκείου) μπορεί μόνο με το καινούργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να ξαναδίνει πανελλήνιες με το καινούριο σύστημα?
Μπορεί να διαλέξει ανάμεσα σε παλιό και καινούριο σωστά?

Οι απόφοιτοι λυκείου μπορούν. Η σημερινή τρίτη λυκείου μπορεί μόνο με το καινούργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγω θα δωσω ως αποφοιτος αλλα με το παλιο συστημα (Θετική + Βιο Γεν)

Με βιολογία γενικής απο θετική ; Θα ανοίξεις δηλαδή 3ο πεδίο με απώλεια μορίων ... :hmm:

Εντωμεταξύ σκοπεύει κανεις άλλος να πιάσει ιατρική απο θεωρητική ;

Εντωμεταξύ σκοπεύει κανεις άλλος να πιάσει ιατρική απο θεωρητική ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδιά στη Βιολογία γενικής είναι στην ύλη τα παρακάτω κεφάλαια ή όχι:
Ουσίες που προκαλούν εθισμό
Η εξέλιξη του ανθρώπου
Το γενεαλογικό μας δέντρο
Η εμφάνιση των Θηλαστικών και των Πρωτευόντων
Τα χαρακτηριστικά των Πρωτευόντων
Η εμφάνιση των Ανθρωπιδών
Οι πρώτοι άνθρωποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Slogan97

Νεοφερμένος

Ο Slogan97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας, ειμαι απόφοιτος που πέρσι έδωσε πανελλήνιες στη θετική κατεύθυνση και αποφάσισε φέτος να ξαναπροσπαθήσει.
Γενικά, δεν μπορώ να πώ ότι ξαναδίνω επειδή το θέλω. Καθυστερούσα να πάρω την απόφαση για το μέλλον μου το καλοκαίρι και βρέθηκα σε ένα αδιέξοδο δεν ήθελα να πάω στη σχολή που πέρασα (δεν με ενδιέφερε) και δεν ήθελα να ξαναδώσω (οπως οι περισσότεροι απόφοιτοι πιστευω) αλλα όμως είχε περάσει ο καιρός και δεν είχα πλέον τη δυνατότητα να κάνω αίτηση για κάποια σχολή στο εξωτερικό. Έτσι ακολούθησα τον μόνο δρόμο που δεν είχε κλείσει, να ξαναδώσω πανελληνιες.:(

Όπως πέρσι ομως νιώθω ότι περιμένω απλά να περάσει ο καιρός για να ξεμπερδεύω. Ναι, φέτος έχω διαβάσει περισσότερο ομως και παλι όχι αρκετά. Ο μόνος λόγος που θα ξαναδώσω πανελληνιες στη θετική κατευθυνση είναι επειδή έδωσα και πέρσι και αν έδινα σε κάποια άλλη δεν θα ήταν "δεύτερη προσπάθεια" αλλα θα ξεκινούσα απ το 0. Δεν έχω κάποιο στόχο, όπως πέρσι. Δεν νιώθω περισσότερο παρακινημένος όμως σε αντίθεση με πέρσι θέλω το μέλλον μου να είναι καλό, και γι' αυτό το λόγο έχω αρχίσει να προβληματίζομαι πολύ. Όπως πέρσι, αν μου κάνουν την ερώτηση "σε ποια σχολή θα πήγαινες αν έγραφες 20 και ο βαθμός δεν ήταν το πρόβλημα" δεν θα έχω απάντηση. Αν μου έλεγαν να γίνω γιατρός θα το σκεφτόμουν μόνο για τα χρήματα, άρα ο γιατρός δεν ειναι η σωστή απάντηση για μένα. Γι' αυτό το λόγο άρχισα να σκέφτομαι, αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορα και σε αυτή τη προσπάθεια και έχω τη δυνατότητα να πάω στο εξωτερικό τι θα ήθελα να σπουδάσω? Πάλι δεν έχω κάποια απάντηση, όμως τώρα σκέφτομαι και τα οικονομικά. Αν όμως είναι να βγώ έξω και δώσω τόσα χρήματα, γιατί να μην ασχοληθώ με κάτι που θα μου προσφέρει αυτό το καλύτερο μέλλον που θέλω? Αυτή η σκέψη με μπερδεύει ακόμα περισσότερο. :hmm:

Έτσι λοιπόν βρίσκομαι σε μια φάση της ζωής μου που το μόνο που ξέρω είναι οτι θα ξαναδώσω πανελληνιες. Αν τα πάω καλά δεν ξέρω αν θα με ενδιαφέρει κάτι γιατί ανέφερα τα οικονομικά προηγουμένως και αυτό με κάνει να σκέφτομαι ότι μπορεί να μην θέλω να ασχοληθώ με τις θετικές επιστημες αλλα με κάτι άλλο, κάτι που δεν βρίσκεται στον δρόμο που έχω πάρει.
Έκανα αυτό το post με την ελπίδα ότι θα μου δωθούν συμβουλές που θα με κατευθύνουν καλύτερα.:)

Τέλος, θέλω να τονίσω ότι εδώ έγραψα όλες μου τις ανασφάλειες και τίποτα θετικό επομένως το post έχει αρνητικό ύφος.:/: Όσο το ξαναδιάβαζα έλεγα ότι αν ήταν γραμμένο από κάποιο άλλο άτομο θα ήμουν σίγουρος οτι έχει πολλά προβλήματα.wow. ΩΣΤΌΣΟ στην πραγματικότητα είμαι ένα άτομο αρκετά χαρούμενο και με αυτοπεποιθήση σε πολλά πράγματα εκτός από αυτά που ανέφερα παραπάνω :P:clapup:

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Γενικά τι σου αρέσει; Ποια είναι τα ενδιαφέροντα σου; Όπως (δεν) ξέρεις τα οικονομικά έχουν δική τους κατεύθυνση με διαφορετικά μαθήματα από αυτά της θετικής. Προσωπικά, είμαι εντελώς κατά του να πας οικονομικά έτσι χωρίς λόγο και αιτία. Θα βαριέσαι απίστευτα στη σχολή και απλά θα περιμένεις να τελειώσει. Και δεν είναι μόνο μια σχολή..σε ικανοποιεί να σκέφτεσαι τον εαυτό σου να ασχολείται με αυτό για το υπόλοιπο της ζωής σου; Μπορεί τώρα να πιστεύεις ότι απλά "θα συνηθίσεις" αλλά είναι τόσο σίγουρο ότι θα μετανιώσεις. Είναι πάρα πολύς ο κόσμος που σπούδασε έτσι κάτι άκυρο και τώρα απλά δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, οι περισσότεροι δημόσιοι υπάλληλοι που μπήκαν μονάχα για τη σιγουριά της δουλειάς. Ειλικρινά δεν θέλω να σε αποθαρρύνω και καταλαβαίνω ότι στην εποχή μας πρέπει να εξετάζεις και διάφορα άλλα εκτός από τα ενδιαφέροντα..όμως για μένα είναι το νο.1..πρέπει κάπως να ψαχτείς...να βάλεις σε μια λίστα της επιλογές σου και αρχικά να δεις ονοματικά και μόνο ποιες ακούγονται ενδιαφέρουσες..από κει και πέρα..αυτές που έχουν μείνει τις ψάχνεις σε βάθος δλδ κοιτάς πληροφορίες για μαθήματα, πιθανούς ασχολίες μετά την αποφοίτηση κτλ κτλ..αν έχεις και γνωστούς για να πάρεις πληροφορίες ακόμα καλύτερα..! Γενικά, αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς είναι πως θα ήθελες να είσαι σε 15 χρονιά από τώρα..σε περίπτωση που έχεις αλλά όνειρα αθλητικά, καλλιτεχνικά, γαστρονομικά η γενικά ξέρεις πιο ελεύθερα επαγγέλματα μπορείς να το κάνεις συνδυαστικά..και όταν λέω συνδυαστικά δεν εννοώ σαν χόμπι..εννοώ να ανεχτείς μια οποιαδήποτε σχολή οικονομικών η κάτι άλλο μέχρι να τελειώσει και έπειτα να κυνηγήσεις το όνειρο σου...πάντως μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου και πας κάπου μόνο και μόνο για να πας. Αυτά προς το παρόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slogan97

Νεοφερμένος

Ο Slogan97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όπως (δεν) ξέρεις τα οικονομικά έχουν δική τους κατεύθυνση με διαφορετικά μαθήματα από αυτά της θετικής. Προσωπικά, είμαι εντελώς κατά του να πας οικονομικά έτσι χωρίς λόγο και αιτία. Θα βαριέσαι απίστευτα στη σχολή και απλά θα περιμένεις να τελειώσει.

Το ξέρω οτι είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Όμως αυτό που έγραψες μου συμβαίνει και τώρα. Περιμένω να τελειώσουν οι πανελληνιες, περιμένω να έρθει η περίοδος που θα έχω τη ζωή μου υπό έλεγχο και θα είμαι ευχαριστημένος γι' αυτή και ευτυχισμένος όμως ξέρω ό,τι αυτό δεν θα γίνει δια μαγείας. Νομίζω οτι ενώ έχω την νοοτροπία ατόμου που ξέρει τι να κάνει δεν το κάνω επειδή δεν βλέπω τίποτα που να με ενδιαφέρει. Και με αυτό εννοώ τα μαθήματα. Μόνο τη βιολογία βλέπω διαφορετικά αλλά μαλλον επειδή είναι κάτι διαφορετικό και πιο εξειδικευμένο και όχι επειδή μου αρέσει.

Με ρώτησες τί μου αρέσει γενικά. Γενικά περιμένω να τελειώσουν οι πανελλήνιες για να έχω περισσοτερο ελεύθερο χρόνο στον οποίο θα δοκιμάζω νέα πράγματα και θα ασχοληθώ με πράγματα που μου αρέσουν. Π.χ. ξέρω ότι ένα από αυτά θα είναι σίγουρα οι πολεμικές τέχνες. Έκανα kickboxing πρίν μειωθεί δραστικά ο ελεύθερός μου χρόνος και από τότε που το σταμάτησα περιμένω με ανυπομονεσία να το ξανα αρχίσω, ακόμα και αν ξέρω οτι δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτό επαγγελματικά (όχι τουρνουά και τέτοια). Επίσης μου αρέσει να γνωρίζω νέο κόσμο και γι'αυτό μετά τις εξετάσεις θα κοινωνικοποιηθώ περισσότερο. Εκτός από αυτά, μου αρέσει να ασχολούμε με τους υπολογιστές και τα βιντεο παιχνίδια (ασχολούμαι/ενδιαφέρομαι λιγότερο με αυτά όσο περνά ο καιρός και γι'αυτό τα είπα στο τέλος) αλλά νομίζω μόνο ως χρήστης, δηλαδή δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτό το αντικείμενο σαν επάγγελμα.

Επειδή μου αρέσει να κοινωνικοποιούμαι και να συναναστρέφομαι με κόσμο όταν λέω οικονομικά για κάποιο λόγο έχω στο μυαλό μου τη διοίκηση επιχειρήσεων χωρίς να είμαι σίγουρος οτι είναι κάτι που μου αρέσει βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top