Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 18179 κ πέρασα στην 5 επιλογή μου κ δεν έπιασα την σχολή που ήθελα για 40 κ ξαναδίνω.Αν κ όλοι μου λένε ότι κάνω βλακεία εγώ πιστεύω ότι μόνο αν κάνω ότι θέλω εγώ θα τα έχω καλά με τον ευατό μου κ δεν θα το μετανιώσω.Εσείς τι λέτε?Οι περισσότεροι προσπαθούν να με μεταπείσουν αλλά θέλω τόσο πολύ να περάσω στην πρώτη επιλογή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είδα τη σχολή που πέρασες και αυτή που ήθελες να περάσεις - ΣΙΓΟΥΡΑ να ξαναδώσεις αφ' ενός γιατί πρέπει να κυνηγάμε τα όνειρά μας με κάθε κόστος αν είναι αληθινά και αφ' ετέρου γιατί οι ΗΜΜΥ αν δεν τους γουστάρεις θα σε κάνουν δυστυχισμένη (μέχρι να τελειώσεις, αν τελειώσεις, θα σου βγει το λάδι και μετά θα κάνεις κάτι που θα απεχθάνεσαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο! Περασα στην 5η επιλογη μου σε μια πολυ καλη σχολη. Ομως δεν πετυχα την πρωτη επιλογη μου και θα ξαναδωσω. Σχεδον ολοι οι γνωστοι μου ειναι αντιθετοι σ' αυτο και προσπαθουν να με πεισουν να μην ξαναδωσω, αλλα ποιος ξερει καλυτερα απο μας τι θελουμε να κανουμε στη ζωη μας; :)

Στην τελικη καλυτερα να μετανιωσουμε για μια ΔΙΚΗ ΜΑΣ επιλογη, παρα να μετανιωσουμε για κατι που μας επεβαλαν καποιοι αλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τώρα βέβαια εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να έχει κάποιος όνειρο να γίνει φαρμακοποιός, θα μου πεις άλλοι γουστάρουν τη Μενεγάκη εδώ μέσα...

Προσωπικά μου φαίνεται απείρως πιο ενδιαφέρουσα σχολή το Βιοχημικό πάντως :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τώρα βέβαια εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να έχει κάποιος όνειρο να γίνει φαρμακοποιός αλλά να μου πεις εδώ άλλοι γουστάρουν τη Μενεγάκη.
Καθενας με τα γουστα του! :) Το ιδιο που λες εσυ (χωρις τη Μενεγακη :P) το εχω ακουσει χιλιαδες φορες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki.kitty

Νεοφερμένος

Η Iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εγώ ξαναδίνω...μαζί σας όπως καταλάβατε!πέρασα θεολογία αθηνας και έπαθα σοκ!Φέτος θα στρωθώ πραγματικά γιατι πέρσι δεν διάβαζα αρκετά!θέλω να μπω ασοεε η παπει παρα πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

innermostfear

Νεοφερμένος

Ο innermostfear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Εγω ειμαι αποφοιτος του 2006.Εδωσα πανελληνιες γραπτα το 2006 και το 2007...Περασα καπου,εμεινα ενα χρονο,αλλα δε μου αρεσε τελικα,τωρα το καλοκαιρι εκανα με το 10% αλλα δεν περασα καπου.Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες το 2009 γραπτα παλι...Συνολο εχω κανει 3 φορες μηχανογραφικο(2 με γραπτα και 1 με το 10%)
Εχω το δικαιωμα να ξαναδωσω?Ξερει καποιος να μου πει σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οσες φορες θελεις δινεις εξετασεις, δεν υπαρχει θεμα...

Παντως χαρα στο κουραγιο σου! :p Εγω να φανταστεις τωρα παω για δευτερη φορα και νιωθω οτι κανω υπερβαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

innermostfear

Νεοφερμένος

Ο innermostfear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Α οκ...Νομιζα οτι υπηρχε καποιο οριο!
Ε βασικα δεν ειχα διαβασει ουτε την πρωτη ουτε τη δευτερη φορα και ημουνα πολυ χαλαρος!Δεν εχω νιωσει πιεση ακομα!
Φετος λεω να νιωσω λιγη!λολ

Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selenia

Νεοφερμένος

Η selenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
επειδη σκεφτομαι να δωσω με το 10% μπορεις να μ πεις ποσα μορια ειχες κ δν περασες να δω τι ελπιδες εχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καταρχας παιδες να χαιρετησω ολο το forum,

ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου λυκειου, (1997) εχω τελειωσει το 2006 γεωπονικο Τει ισα ισα για να εχω το πτυχιο,και μετα απο το στρατιωτικο, και την αποτοξινωση που ακολουθει, θελω φετος να ξαναπροσπαθησω για το μεγαλο "απωθημενο".
Θα προσπαθησω για το Οικονομικο, καθως ειναι κατι που θα με βοηθησει και εμενα προσωπικα στην τωρινη μου εργασια, και θα εχω κατι πολυ καλυτερο "καβατζα" σε περιπτωση που "χτυπα ξυλο" παει κατι στραβα με την εργασια μου, αλλα και επειδη οπως ανεφερα παραπανω το εχω και αχτι.
Δεν ειμαι και ειδικος στα του Γενικου λυκειου, κατεληξα ομως μετα απο ψαξιμο που εκανα οτι ειναι καλυτερο να ακολουθησω την Τεχνολογικη κατευθυνση απο οτι η θετικη.
Απο το googλάρισμα που εχω κανει βλεπω οτι ο κυκλος που εχει Προγραμματισμο και Οργανωση Επιχειρησεων ειναι μακραν πιο δημοφιλης απο τον αλλο.
Γιατι ρε παιδες;Ειναι πιο δυσκολος;Δεν υπαρχει αρκετη βιβλιογραφια;
Τι ειναι το προτιμωτερο απο τους δυο ;

Αντε παιδες και καλη επιτυχια σε ολους οσους προσπαθησουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο 98% των Λυκειων δεν γινεται τμημα για τον αλλο κυκλο της Τεχνολογικης! Γενικα ακουω οτι ειναι πολυ ευκολοτερος ο κυκλος με ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ (δεν ξερω περισσοτερα, πηγαινα θετικη). Αν ησουν 4η δεσμη στο Λυκειο, λογικα δεν θα εισαι εξοικειωμενος με Βιολογιες και Χημειες (που ειναι μαθηματα της Θετικης και του αλλου κυκλου της Τεχνολογικης). Αρα καλυτερα να επιλεξεις τον κυκλο Πληροφορικης!

Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Variation

Νεοφερμένος

Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χαιρετώ το πόλύ ωραίο φόρουμ,χαίρομαι που είμαι εδώ:D
Ας μπω στο ψητό...
Αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλαδικές ύστερα απο 4 χρόνια.Αντιμετοπίζω πρόβλημα στη προσαρμογή μου με τα μαθηματικά και τη φυσική(ήμουν τεχνολογική)μη μπορόντας με αρκετό διάβασμα και φροντηστήριο να ανταποκριθώ στο βαθμό που θέλω σε αύτα.Με κυριεύει το άγχος και δε νοιόθω σίγουρος για τον εαυτό μου(η χειρότερη μου).Τι μπορεί να κάνω λάθος στο δίαβασμα μου?
Έχει κάποιος να προτείνει μία μεθοδολογία για αποδοτικότερο δίαβασμα = λιγότερο άγχος?ή ίσως κάποιο βοήθημα?
Πιστέυετε πώς ένα ολιγόωρο ιδιαίτερο(όχι τακτικό) θα με βοήθουσε ώστε να ξεθολώσω?
Εάν ήξερα πώς δεν είμαι ο μόνος θα ένοιωθα λίγο καλύτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
κατ αρχας χαλαρωσε... θα σ κανω μια ερωτηση... τα μαθηματικα και ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης τα εξασκουσες ελαφρα αυτα τα χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Variation

Νεοφερμένος

Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όχι δεν είχα απολύτος καμία επαφή.Με τα άλλα δύο τα πάω ευτυχώς μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θα σ προτεινα τοτε να αρχισεις αρχικα γερο διαβασμα μονος σ... και μετα αν δεις οτι χρειαστεις κατι πηγαινε φροντιστηριο... σε ποια σχολη ειχες περασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Variation

Νεοφερμένος

Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φροντιστήριο πηγαίνω..αλλά πια τρύπα να προτοκλέισουν και οι άμοιροι οι καθηγητές?Κάνουν ο,τι περναει απο το χέρι τους και γώ δίνω καθημερινά τον καλύτερο εαυτό μου.Μιας και ρώτησες είχα παρέσει στη σχολή Τεχνολογίας Γεωπονίας τμήμα Ζωικής Παραγωκής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και ο στοχος σ ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Variation

Νεοφερμένος

Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεωλογίας ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Εγώ έβγαλα 17.600 μόρια-με τη μεγαλύτερη έκθεση για φέτος 19,3-και πέρασα Ψυχολογία Κρήτης.Είμαι θεωρητικός και ξανα δίνω.

Ποιοι άλλοι θα δώσετε ξανά;Έχετε κουράγιο για να επαναλάβετε αυτή τη δύσκολη χρονιά;
ειναι πραγματικα κριμα εγω θα σου ελεγα να πας και να το παλεψεις ακομα και οικονομικος να ειναι ο λογος.να πας να βρεις κατι για να καλυπτεις τα εξοδα σου...η ετσια ειναι μια λυση μεχρι να βρεις κατι αλλο...μπορει να βρεις μετα να συγκατοικησεις!τοσα εξοδα για φροντιστηρια αδικα.
Ασε το αλλο ξερω πολλες περιπτωσεις σαν τη δικη σου με καλους βαθμους που εβγαλαν ξανα σχεδον το ιδιο ή το ιδιο!
Μεγαλη ταλαιπωρια να ξαναδωσεις σιγουρα εχεις το κουραγιοκαι τα @@ να ξανδωσεις ομως κριμα αφου ειχες βαθμους!
-----------------------------------------
:xixi:
Καταρχας παιδες να χαιρετησω ολο το forum,

ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου λυκειου, (1997) εχω τελειωσει το 2006 γεωπονικο Τει ισα ισα για να εχω το πτυχιο,και μετα απο το στρατιωτικο, και την αποτοξινωση που ακολουθει, θελω φετος να ξαναπροσπαθησω για το μεγαλο "απωθημενο".
Θα προσπαθησω για το Οικονομικο, καθως ειναι κατι που θα με βοηθησει και εμενα προσωπικα στην τωρινη μου εργασια, και θα εχω κατι πολυ καλυτερο "καβατζα" σε περιπτωση που "χτυπα ξυλο" παει κατι στραβα με την εργασια μου, αλλα και επειδη οπως ανεφερα παραπανω το εχω και αχτι.
Δεν ειμαι και ειδικος στα του Γενικου λυκειου, κατεληξα ομως μετα απο ψαξιμο που εκανα οτι ειναι καλυτερο να ακολουθησω την Τεχνολογικη κατευθυνση απο οτι η θετικη.
Απο το googλάρισμα που εχω κανει βλεπω οτι ο κυκλος που εχει Προγραμματισμο και Οργανωση Επιχειρησεων ειναι μακραν πιο δημοφιλης απο τον αλλο.
Γιατι ρε παιδες;Ειναι πιο δυσκολος;Δεν υπαρχει αρκετη βιβλιογραφια;
Τι ειναι το προτιμωτερο απο τους δυο ;

Αντε παιδες και καλη επιτυχια σε ολους οσους προσπαθησουν!
Λοιπον αποφοιτησα το 2004...Η τεχνολογικη ειναι πιο ευκολη κατευθυνση η οργανωση και διοικηση θελει ενα απλο διαβασμα με μια μικρη οργανωση π.χ να το χωρισεις σε ερωτησεις μονος σου εγω αυτο εκανα ηταν πιο ευκολο...επισης μπορει να σε βοηθησει να βρεις παλια θεματα για δεις τη μορφη που μπαινουν τα θεματα...
Οσο για την πληροφορικη αν εχεις καποιον καλο και ενημερωμενο καθηγητη δεν ειναι κατι.
-----------------------------------------
Φιλε μου,υπομονη τοτε και οσο για το απολυτηριο,ειναι απλα γελοιοι που δε στο δωσαν και μαλιστα για αμελητεα διαφορα..

Κουραγιο και μονο κουραγιο..και ολα θα πανε καλα!!
-----------------------------------------
Τελικα,παιδια,ειναι λιγο ειρωνικο αυτο που θα πω αλλα να πως τα φερνει η ζωη..

Δημιουργησα αυτο το θεμα,γιατι ημουν σιγουρος οτι θα ξανα δωσω φετος..Ημουν σιγουρος μεχρι χθες που πηγα να γραφτω στη σχολη μου..(θα την παραταγα μετα και θα ξανα δινα!)

Μου αρεσε τοσο πολυ,που θα παω τελικα..Και να φανταστειτε,ημουν 100% σιγουρος πως δε θα πηγαινα!!Τι μυαλα κουβαλαμε,ηθελα να ξερα!!

Οσοι,ομως,δινετε,μη στενοχωριεστε και μην αγχωνεστε!
Θα τα καταφερετε εξαιρετικα,επιτυγχανοντας καθε στοχο σας με μοναδικο αποτελεσμα!Η δευτερη φορα ειναι παντα καλυτερη!!
μολις τι εδα δεν ειχα διαβασει παρακατω....μπραβο σου χαιρομαι για την επιλογη σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top