Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας παιδες.Θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.Εχω αποφοιτησει το 2008 και θελω να ξερω πως μπορω να υπολογισω τα μορια μου που θελω να ξαναδωσω του χρονου,διοτι ακουσα οτι δεν μετρανε πλεον οι προφορικοι μου.Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Γεια σας παιδες.Θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.Εχω αποφοιτησει το 2008 και θελω να ξερω πως μπορω να υπολογισω τα μορια μου που θελω να ξαναδωσω του χρονου,διοτι ακουσα οτι δεν μετρανε πλεον οι προφορικοι μου.Ευχαριστω.

δεν γινεται να μην μετρανε!!!βασικα αποκλειεται να μην μετρανε:Pρωτα στο σχολειο που αποφοιτησες..οσον αφορα τα μορια τα υπολογιζεισ εδω https://www.methodiko-frontistirio.gr/exams/exams/marks.htm μονοσ σου με χαρτι και μολυβι δεν υπολογιζονται γιατι μπαινουν πολλοι συντελεστες + οι βαθμοι προφορικων που προσαρμοζονται απο τα γραπτα σου...!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γεια σας παιδες.Θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.Εχω αποφοιτησει το 2008 και θελω να ξερω πως μπορω να υπολογισω τα μορια μου που θελω να ξαναδωσω του χρονου,διοτι ακουσα οτι δεν μετρανε πλεον οι προφορικοι μου.Ευχαριστω.
Γεία σου,οι προφορικοί βαθμοί που είχες στο λύκειο όντως δεν μετράνε...Για να υπολογίσεις τώρα τα μόρια σου μπαίνεις στο google γράφεις υπολογισμός μορίων,μπαίνεις στο πρώτο και στους προφορικούς βαθμούς βάζεις ότι έχεις γράψει στις πανελλήνιες..
πχ στα μαθηματικά κατεύθυνσης γράφεις 15 στο πρόγραμμα θα συμπληρώσεις: Προφ 1ου τετραμ:15 / Προφ 2ου τετραμ 15 / Γραπτος βαθμος 15...και πάει λέγοντας..:P
δεν γινεται να μην μετρανε!!!βασικα αποκλειεται να μην μετρανε:Pρωτα στο σχολειο που αποφοιτησες..οσον αφορα τα μορια τα υπολογιζεισ εδω https://www.methodiko-frontistirio.gr/exams/exams/marks.htm μονοσ σου με χαρτι και μολυβι δεν υπολογιζονται γιατι μπαινουν πολλοι συντελεστες + οι βαθμοι προφορικων που προσαρμοζονται απο τα γραπτα σου...!!!:P
Εσύ άκου Παντελίδη!!! :shifty: :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Οι προφορικοί που έχεις μετράνε. Εκτός κι αν άλλαξε φέτος αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ξερεις κανεις για το αν το απολυτηριο σου αλλαζει αν ξαναδινεις πανελληνιες?...γιατι σκεφτομαι να ξαναδωσω..:( γιατι δεν περασα φετος...κριμα!!τελοςσπαντων οποις ξερει ας μ πει!!...

Το απολυτήριο δεν αλλάζει.
Αν θέλει να σπουδάσεις ξαναδοκίαμσε.Αν το θέλουν άλλοι για σένα βρες κάτι να σε ευχαριστεί.:)

Δυστηχος δεν αλλαζει ο βαθμος του πτυχειου

Εγώ ξέρω ότι θα αλλάξει το απολυτήριο και θα περαστούν οι βαθμοί που έγραψες στα μαθήματα που θα εξεταστείς πανελλαδικά το 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο φετος θα γινει αυτο; Γιατι εως σημερα το απολυτηριο δεν αλλαζει με ΤΙΠΟΤΑ ασχετα αν ξαναδωσει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Απο φετος θα γινει αυτο; Γιατι εως σημερα το απολυτηριο δεν αλλαζει με ΤΙΠΟΤΑ ασχετα αν ξαναδωσει κανεις...

Όχι από φέτος..
Γινότανε ήδη,τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ένας καθηγητής στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Λάθος κάνετε.Το απολυτήριο δεν αλλάζει.
Το λέω εκ πείρας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Το απολυτήριο δεν αλλάζει σε καμία περίπτωση. Πέρυσι ξαναέδωσα και έχω το ίδιο απολυτήριο. Μη λέτε μπαρούφες όταν δεν γνωρίζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Γεια σας,θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι,αν κάποιος δώσει πανελλήνιες και δεν γραφτεί σε κάποια σχολή κρατάει τα μόρια για την επόμενη χρονιά για να κάνει το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Γραφτείς δε γραφτείς αν ισχύει το 10% και του χρόνου μπορείς να κάνεις κανονικά τα χαρτιά σου. Αν έχεις γραφτεί σε κάποια σχολή απλώς ξεγράφεσαι για να γραφτείς σ' αυτήν που πέρασες με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ..Βρίσκομαι σε αδιέξοδο.Είμαι 19 χρονών πέρυσι έδωσα πανελλήνιες και πέρασα ιστορίας και αρχαιολογίας δεν ήταν όμως ο στόχος μου και έτσι φέτος ξαναέδωσα και πέρασα φιλολογία δυστυχώς όμως ούτε η φιλολογία είναι ο στόχος μου αλλά η νομική..Πιστεύετε πως είναι καλύτερα να ξαναδώσω φέτος πανελλήνιες δηλαδή να προσπαθήσω και τρίτη χρονια ή να πάω στη φιλολογία να την τελειώσω και μετα να δώσω κατατακτήριες για νομική??Θα ήθελα πολλές γνώμες είστε η μόνη μου ελπίδα δεν ξέρω τι να κάνω πνίγομαι και νιώθω απαίσια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να πας στη φιλολογία και να δώσεις κατατακτήριες για τη νομική. Είναι δύσκολο να δώσεις και τρίτο χρόνο χώρια τα έξοδα. Κι αν δεν περάσεις θα πάει χαμένη και η τρίτη χρονιά. Αλλά αν θέλεις μόνο Νομική και δε σου αρέσει καθόλου η φιλολογία ξαναδώσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κοιτα , κι εγω θα σου ελεγα να τελειωσεις τη φιλολογια και να δωσεις κατατακτηριες.....ειναι κατι που λογικα θα κανω κι εγω.....η 3η χρονια πιστευω θα 'ναι ακομα πιο δυσκολη και θα 'χεις και μεγαλυτερο αγχος..ασε που δεν ξερουμε και τι θα γινει με τον αριθμο των εισακτεων κτλ. Καλυτερα να τελειωσεις φιλολογια και να εχεις ενα πτυχιο στα χερια σου , κι εφοσον δεν τρελαινεσαι , δινεις κατατακτηριες ή κανεις ενα μεταπτυχιακο....

PS:Συγχαρητηρια που εδωσες 2η φορα , θελει μεγαλη αντοχη και στο λεω καθως κι εγω το περασα αυτο , τη σχολικη χρονια που μας περασε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εγώ αποφάσισα να ξαναδώσω...είχα φέτος 17100 και θέλω Ιατρική, νομίζω θα τα καταφέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinaki

Νεοφερμένος

Η foteinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αυτό σκέφτομαι και εγώ...Τόσα χρόνια ήμουν πιεσμένη από την οικογένεια και τον περίγυρο μου τώρα ήρθε η ώρα να αυτονομηθώ..Ειλικρινά είναι πολύ δύσκολη η απόφαση που πρέπει να πάρω γιατί μια τρίτη χρονιά και ειδικά αν δεν επέλθει η επιθυμειτή επιτυχία θα είναι ακόμη χειρότερη..Δεν μπορώ να ξέρω και αν θα βάλουν δυσκολότερα θέματα γιατί δεν έχω πρόβλημα με τα άλλα μαθήματα αλλά αυτή η λογοτεχνία και η έκθεση είναι εντελώς υποκειμενικά μαθήματα και αν γράψω πάλι 14 σε αυτά τα δύο δεν θα περάσω όσο και αν ανεβάσω τον πύχη στα άλλα..Έχω δύο σκέψεις στο μυαλό μου 1.να παραμείνω φιλολογία και να κάνω μεταπτυχιακό και διδακτορικό ετσι ώστε να μην δώσω ασεπ για να μπώ σε ένα σχολειο πραγμα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και 2.να ξαναδώσω για νομική να το προσπαθήσω πολύ..Διότι κάθε φορά που ακούω "νομική " ή βλέπω κάποιον που σπουδάζει με πιάνει ένας κόμπος στο λαιμό και κλαίω ..Ναι είναι αφύσικο αλλά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια και σε σένα Eskl1nd θέλει κυρίως ψυχική δύναμη και σθένος για να ξαναδώσεις και δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαντάζονται οι υπόλοιποι!! Jimmy1 καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα να επιτύχεις το στόχο σου!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ..Βρίσκομαι σε αδιέξοδο.Είμαι 19 χρονών πέρυσι έδωσα πανελλήνιες και πέρασα ιστορίας και αρχαιολογίας δεν ήταν όμως ο στόχος μου και έτσι φέτος ξαναέδωσα και πέρασα φιλολογία δυστυχώς όμως ούτε η φιλολογία είναι ο στόχος μου αλλά η νομική..Πιστεύετε πως είναι καλύτερα να ξαναδώσω φέτος πανελλήνιες δηλαδή να προσπαθήσω και τρίτη χρονια ή να πάω στη φιλολογία να την τελειώσω και μετα να δώσω κατατακτήριες για νομική??Θα ήθελα πολλές γνώμες είστε η μόνη μου ελπίδα δεν ξέρω τι να κάνω πνίγομαι και νιώθω απαίσια!!
:eek:Νομίζω είσαι μπερδεμένη.Αν δεν σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση κακώς δήλωσες την φιλολογία.Απο ιστορία-αρχαιολογία θα μπορούσες να ασχοληθείς και με άλλα πράγματα.Η νομική επαγγελματικά δεν σου εξασφαλίζει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αυτό σκέφτομαι και εγώ...Τόσα χρόνια ήμουν πιεσμένη από την οικογένεια και τον περίγυρο μου τώρα ήρθε η ώρα να αυτονομηθώ..Ειλικρινά είναι πολύ δύσκολη η απόφαση που πρέπει να πάρω γιατί μια τρίτη χρονιά και ειδικά αν δεν επέλθει η επιθυμειτή επιτυχία θα είναι ακόμη χειρότερη..Δεν μπορώ να ξέρω και αν θα βάλουν δυσκολότερα θέματα γιατί δεν έχω πρόβλημα με τα άλλα μαθήματα αλλά αυτή η λογοτεχνία και η έκθεση είναι εντελώς υποκειμενικά μαθήματα και αν γράψω πάλι 14 σε αυτά τα δύο δεν θα περάσω όσο και αν ανεβάσω τον πύχη στα άλλα..Έχω δύο σκέψεις στο μυαλό μου 1.να παραμείνω φιλολογία και να κάνω μεταπτυχιακό και διδακτορικό ετσι ώστε να μην δώσω ασεπ για να μπώ σε ένα σχολειο πραγμα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και 2.να ξαναδώσω για νομική να το προσπαθήσω πολύ..Διότι κάθε φορά που ακούω "νομική " ή βλέπω κάποιον που σπουδάζει με πιάνει ένας κόμπος στο λαιμό και κλαίω ..Ναι είναι αφύσικο αλλά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια και σε σένα Eskl1nd θέλει κυρίως ψυχική δύναμη και σθένος για να ξαναδώσεις και δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαντάζονται οι υπόλοιποι!! Jimmy1 καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα να επιτύχεις το στόχο σου!!:)
Ότι κι αν αποφασίσεις να ξέρεις πως θα είναι η τελευταία χρονιά που θα έχεις τους προφορικούς βαθμούς οπότε αν ήμουν στην θέση σου θα ξανάδινα για νομική ώστε να σου φύγει το απωθημένο και εν τέλει αν δεν περάσεις πάλι να πείς εγώ θα έδωσα όλα κτλ...
Εγώ πέρασα πληροφορική που ήθελα δίνοντας πανελλήνιες 2η φορά μετά απο δύο χρόνια όμως και χωρίς φροντιστήριο-ιδιαίτερα με λίγο διάβασμα ενώ μπορούσα να ξεσκίζομαι αφού είχα ελεύθερο χρόνο...
Σου προτείνω να δώσεις 3η φορά αλλά να πας σε φροντιστήριο σε ένα καλό τμήμα αποφοίτων και σίγουρα θα πετύχεις αν δεν έχεις αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Η νομική επαγγελματικά δεν σου εξασφαλίζει κάτι.

Είσαι πολύ λάθος, να ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top