Πανελλήνιες ξανά σε άλλη Ομάδα Προσανατολισμού

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Μπορει κανεις να δωσει ξανα πανελληνιες αλλαζοντας κατευθυνση;
Σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου αλλα ημουν θεωρητικη κατευθυνση στη β και γ λυκειου, κι εγω θελω να δωσω με τα μαθηματα της τεχνολογικης κατευθυνσης. Γινεται αυτο; Εξηγηστε μου λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μπορεις ναι, απλα τον Φεβρουαριο που δηλωνουμε οτι θα δωσουμε, εσυ θα δηλωσεις μεσω τεχνολογικης.Απλα στο τελος ,δεν θα εχεις τους προφορικους βαθμους του σχολειου να σε ανεβασουν/κατεβασουν.Οτι γραψεις αυτο θα παρεις.Αλλα δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα απο τεχνολογικη?Θα πρεπει να καλυψεις τα κενα απο μαθηματικα και φυσικη πριν μπεις στην υλη της γ ,γιαυτο το λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
δηλαδη δεν θα παρω το 0,6 απο τους προφορικους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Όχι, όταν θα υπολογίσεις τα μόρια θα βάλεις όπου οι βαθμοί των προφορικών, τους βαθμούς των γραπτών, για 2η φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Όχι, όταν θα υπολογίσεις τα μόρια θα βάλεις όπου οι βαθμοί των προφορικών, τους βαθμούς των γραπτών, για 2η φορά.

δωσε ενα παραδειγμα να καταλαβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μπορει κανεις να δωσει ξανα πανελληνιες αλλαζοντας κατευθυνση;
Σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου αλλα ημουν θεωρητικη κατευθυνση στη β και γ λυκειου, κι εγω θελω να δωσω με τα μαθηματα της τεχνολογικης κατευθυνσης. Γινεται αυτο; Εξηγηστε μου λιγο.

:hmm: προσπάθησε για θετική για να έχεις μεγαλύτερο εύρος σχολών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
δωσε ενα παραδειγμα να καταλαβω

αν γραψεις φυσικη 16 , στον γραπτο θα βαλεις 16,και στον προφορικο παλι 16,δηλαδη,ναι χανεις το 0,6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να πω κάτι σε αυτο ρε παιδια? Με την αλλαγη κατευθυνσης (ως αποφοιτος) δεν εισαι υποχρεωμενος να πηγαινεις και σχολειο για να μη κανεις απουσιες?(δε ξερω, ρωταω). Ειχα ακουσει κατι τετοιο αλλα δε ξερω αν ήταν ραδιο αρβυλα-παρανοηση ή αν ισχυε παλια. (εμενα μου φαινεται πολυ ανοητο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Να πω κάτι σε αυτο ρε παιδια? Με την αλλαγη κατευθυνσης (ως αποφοιτος) δεν εισαι υποχρεωμενος να πηγαινεις και σχολειο για να μη κανεις απουσιες?(δε ξερω, ρωταω). Ειχα ακουσει κατι τετοιο αλλα δε ξερω αν ήταν ραδιο αρβυλα-παρανοηση ή αν ισχυε παλια. (εμενα μου φαινεται πολυ ανοητο).

οχι δεν εισαι υποχρεωμενος,πας μονο για τις εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Να πω κάτι σε αυτο ρε παιδια? Με την αλλαγη κατευθυνσης (ως αποφοιτος) δεν εισαι υποχρεωμενος να πηγαινεις και σχολειο για να μη κανεις απουσιες?(δε ξερω, ρωταω). Ειχα ακουσει κατι τετοιο αλλα δε ξερω αν ήταν ραδιο αρβυλα-παρανοηση ή αν ισχυε παλια. (εμενα μου φαινεται πολυ ανοητο).

αφου εισαι αποφοιτος ,το εχεις τελειωσει το λυκειο.Το απολυτηριο εκδιδεται μονο μια φορα,αρα οχι δεν ξαναπας σχολειο. (αυτο μας έλειπε τωρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marelpt

Νεοφερμένος

Ο Marelpt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
αφου εισαι αποφοιτος ,το εχεις τελειωσει το λυκειο.Το απολυτηριο εκδιδεται μονο μια φορα,αρα οχι δεν ξαναπας σχολειο. (αυτο μας έλειπε τωρα)

Μα δεν υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις διδαχθεί τα αντίστοιχα μαθήματα? Δηλαδή μπορώ εγώ από Θετική να δώσω ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ χωρίς να τα έχω διδαχθεί? Με την ίδια λογική θα μπορούσα να δηλώσω ότι θέλω να δώσω ΑΟΘ χωρίς να το έχω επιλέξει σαν μάθημα επιλογής, κάτι που νομίζω δεν γίνεται. Ακούω γνώμες και αντιρρήσεις γιατί με ενδιαφέρει άμεσα το θέμα. Συγκεκριμένα, η αδερφή μου θέλει να ξαναδώσει και να δώσει και ΑΟΘ, χωρίς να το έχει σαν μάθημα επιλογής. Οπότε ελπίζω να γίνεται αν και δεν το πολυπιστεύω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπορει κανεις να δωσει ξανα πανελληνιες αλλαζοντας κατευθυνση;
Σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου αλλα ημουν θεωρητικη κατευθυνση στη β και γ λυκειου, κι εγω θελω να δωσω με τα μαθηματα της τεχνολογικης κατευθυνσης. Γινεται αυτο; Εξηγηστε μου λιγο.

Ως αποφοιτος εχεις το δικαιωμα να δωσεις ξανα πανελληνιες εξετασεις ακομα και σε διαφορετικη κατευθυνση. Μπορεις να δηλωσεις οποιαδηποτε κατευθυνση ανεξαρτητως της κατευθυνσης που επελεξες ως τελειοφοιτος και οποιοδηποτε μαθημα γενικης παιδειας. Φυσικα και ΔΕΝ χρειαζεται να παρακολουθησεις στο λυκειο τα μαθηματα της κατευθυνσης που θα δηλωσεις αν ειναι διαφορετικη απο εκεινη που δηλωσες την προηγουμενη φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εχω συμφοιτητη ,ο οποιος ηταν θεωρητικη κατευθυνση αλλα το μετανιωσε, γ 'αυτο διαβασε κ περασε απο τεχνολογικη πληροφορικη α.π.θ ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αν κάποιος ξαναδίνει πανελλήνιες:
1) Μπορεί και να αλλάξει κατεύθυνση.
2) Μπορεί να δώσει ΑΟΘ (ας μην το είχε πάρει).
3) Για τα μαθήματα γενικής παιδείας και για τα κατεύθυνσης που δεν αλλάζουν (π.χ. αν πάει από θετική σε τεχνολογική) ο προφορικός βαθμός ισχύει. Μόνον για τα μαθήματα κατεύθυνσης (ή ΑΟΘ) που δεν είχε πριν, μετράει μόνο το γραπτό.
4) Το απολυτήριο δεν αλλάζει ποτέ.
5) Αν θέλει μπορεί να παρακολουθήσει στο λύκειο σαν ακροατής. (Δεν νομίζω να το κάνει και κανένας αυτό. Στο σχολείο μου ήρθαν δύο παιδιά να παρακολουθήσουν, αλλά τη 2η μέρα εξαφανίστηκαν).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_R

Νεοφερμένος

Η Dimitra_R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Καταρχήν εύχομαι σε εσάς που δώσατε εξετάσεις φέτος καλά αποτελέσματα και σε σε σας που θα δώσετε του χρόνου, καλό κουράγιο. Λοιπόν, πάμε στο θέμα μας:
Είμαι 27 χρονών, απόφοιτος ΓΕΛ του έτους 2003 (Τεχνολογική κατεύθυνση). Θα ήθελα να ξαναδώσω πανελλήνιες κάποια στιγμή (ίσως του χρόνου, αν με παίρνει), αλλά όχι μέσω τεχνολογικής κατεύθυνσης, αλλά μέσω θεωρητικής (και με μάθημα επιλογής γενικής παιδείας την Ιστορία, μιας και στοχεύω αποκλειστικά σε σχολές του 1ου πεδίου μόνο). Δυστυχώς, όταν πήγαινα σχολείο, έκανα λάθος επιλογές, με αποτέλεσμα να διαλέξω μια κατεύθυνση που τελικά δεν μου άρεσε και να τα πάω χάλια στις εξετάσεις τότε. Ανακάλυψα ότι τα πηγαίνω πολύ καλύτερα στα θεωρητικά λοιπόν. Επειδή το έχω ψάξει το θέμα με τις πανελλήνιες, μπορεί κανείς να ξαναδώσει, όσες φορές θέλει, ανεξαρτήτως ηλικίας και από όποια κατεύθυνση θέλει (ανεξάρτητα τι τελείωσε). Έχω τα σχολικά βιβλία, επίσης έχω και σχολικά βοηθήματα και στα 6 μαθήματα.
Μιας και το σκέφτομαι σοβαρά λοιπόν, θα ήθελα να ρωτήσω εσάς τα παιδιά από θεωρητική:
α) Για την ιστορία γενικής/κατεύθυνσης: Ξέρω ότι είναι μαθήματα καθαρά αποστήθισης και είναι σημαντικό να μάθουμε και το "και" που υπάρχει σε μια πρόταση. Ενδεχομένως η δυσκολία είναι στην ανάλυση πηγών. Μπορείτε να μου πείτε κάποια κόλπα και τρόπους ανάλυσης των πηγών;
β) Αρχαία ελληνικά/Λατινικά: Δυστυχώς, η μόνη επαφή με τα αρχαία είναι από το γυμνάσιο και από τα αρχαία γενικής στο λύκειο. Οπότε σχεδόν ελλιπής γνώση. Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω: πρέπει να μάθω γραμματική και συντακτικό από το μηδέν (τόνους, πνεύματα, χρόνους, πτώσεις, σύνταξη κ.λ.π.); Τι πρέπει να προσέξω; Τη μετάφραση του γνωστού και τις εισαγωγές, σίγουρα απ'έξω κι ανακατωτά, με το άγνωστο τι γίνεται; Τι άλλο πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα; Λατινικά δεν έχω καμμία απολύτως γνώση. Πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν (δηλ από β' λυκείου);
γ) Λογοτεχνία: Απ'ότι βλέπω το σχολικό βιβλίο είναι ελλιπές όσον αφορά την ανάλυση και το σχολιασμό κειμένων, οπότε θα διαβάσω περισσότερο το βοήθημα. Κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξω κι εδώ;
δ) Έκθεση: Το μόνο μάθημα που έχω ξαναδώσει και έχω μια γεύση. Αν και δε διάβασα τότε καθόλου, έγραψα ένα 13. Τι θα πρέπει να προσέξω κι εδώ για να έχω έναν αρκετά καλό βαθμό;

Αυτές είναι πάνω κάτω οι απορίες μου. Όποιοι/ες μπορούν, ας κάνουν τον κόπο να μου απαντήσουν για να ξέρω, αν αυτό που πάω να κάνω είναι εφικτό και αν γίνεται να ξεκινήσω μόνη μου το διάβασμα, χωρίς φροντιστηριακή βοήθεια, μόνο σχολικά βοηθήματα....

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλό καλοκαίρι σε όλους/όλες!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Καταρχήν εύχομαι σε εσάς που δώσατε εξετάσεις φέτος καλά αποτελέσματα και σε σε σας που θα δώσετε του χρόνου, καλό κουράγιο. Λοιπόν, πάμε στο θέμα μας:
Είμαι 27 χρονών, απόφοιτος ΓΕΛ του έτους 2003 (Τεχνολογική κατεύθυνση). Θα ήθελα να ξαναδώσω πανελλήνιες κάποια στιγμή (ίσως του χρόνου, αν με παίρνει), αλλά όχι μέσω τεχνολογικής κατεύθυνσης, αλλά μέσω θεωρητικής (και με μάθημα επιλογής γενικής παιδείας την Ιστορία, μιας και στοχεύω αποκλειστικά σε σχολές του 1ου πεδίου μόνο). Δυστυχώς, όταν πήγαινα σχολείο, έκανα λάθος επιλογές, με αποτέλεσμα να διαλέξω μια κατεύθυνση που τελικά δεν μου άρεσε και να τα πάω χάλια στις εξετάσεις τότε. Ανακάλυψα ότι τα πηγαίνω πολύ καλύτερα στα θεωρητικά λοιπόν. Επειδή το έχω ψάξει το θέμα με τις πανελλήνιες, μπορεί κανείς να ξαναδώσει, όσες φορές θέλει, ανεξαρτήτως ηλικίας και από όποια κατεύθυνση θέλει (ανεξάρτητα τι τελείωσε). Έχω τα σχολικά βιβλία, επίσης έχω και σχολικά βοηθήματα και στα 6 μαθήματα.
Μιας και το σκέφτομαι σοβαρά λοιπόν, θα ήθελα να ρωτήσω εσάς τα παιδιά από θεωρητική:
α) Για την ιστορία γενικής/κατεύθυνσης: Ξέρω ότι είναι μαθήματα καθαρά αποστήθισης και είναι σημαντικό να μάθουμε και το "και" που υπάρχει σε μια πρόταση. Ενδεχομένως η δυσκολία είναι στην ανάλυση πηγών. Μπορείτε να μου πείτε κάποια κόλπα και τρόπους ανάλυσης των πηγών;
β) Αρχαία ελληνικά/Λατινικά: Δυστυχώς, η μόνη επαφή με τα αρχαία είναι από το γυμνάσιο και από τα αρχαία γενικής στο λύκειο. Οπότε σχεδόν ελλιπής γνώση. Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω: πρέπει να μάθω γραμματική και συντακτικό από το μηδέν (τόνους, πνεύματα, χρόνους, πτώσεις, σύνταξη κ.λ.π.); Τι πρέπει να προσέξω; Τη μετάφραση του γνωστού και τις εισαγωγές, σίγουρα απ'έξω κι ανακατωτά, με το άγνωστο τι γίνεται; Τι άλλο πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα; Λατινικά δεν έχω καμμία απολύτως γνώση. Πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν (δηλ από β' λυκείου);
γ) Λογοτεχνία: Απ'ότι βλέπω το σχολικό βιβλίο είναι ελλιπές όσον αφορά την ανάλυση και το σχολιασμό κειμένων, οπότε θα διαβάσω περισσότερο το βοήθημα. Κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξω κι εδώ;
δ) Έκθεση: Το μόνο μάθημα που έχω ξαναδώσει και έχω μια γεύση. Αν και δε διάβασα τότε καθόλου, έγραψα ένα 13. Τι θα πρέπει να προσέξω κι εδώ για να έχω έναν αρκετά καλό βαθμό;

Αυτές είναι πάνω κάτω οι απορίες μου. Όποιοι/ες μπορούν, ας κάνουν τον κόπο να μου απαντήσουν για να ξέρω, αν αυτό που πάω να κάνω είναι εφικτό και αν γίνεται να ξεκινήσω μόνη μου το διάβασμα, χωρίς φροντιστηριακή βοήθεια, μόνο σχολικά βοηθήματα....

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλό καλοκαίρι σε όλους/όλες!!:clapup:
Δεν είμαι θεωρητική οπότε δεν μπορώ να σου μιλήσω για τα θεωρητικά αλλά μπορώ να σου πω ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ!!! Πολλές σελίδες ύλη, δύσκολη αποστήθιση. Πέρυσι είχαμε ρωτήσει μια φιλόλογο επειδή θέλαμε να ανοίξουμε και το 1ο πεδίο και μας είπε να μην το κάνουμε αυτό το λάθος. Επέλεξε τη βιολογία. Είναι πιο εύκολη, πιο μικρή σε ύλη.
Κάτι ξέρουν οι θεωρητικοί που την επιλέγουν.;)
Συγχαρητήρια για το κουράγιο σου να ξαναδώσεις μετά από τόσα χρόνια! :clapup:Καλό διάβασμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitra_R

Νεοφερμένος

Η Dimitra_R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Evangelie, σ'ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση που έκανες, ειλικρινά δεν τον ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυσκολία με την ιστορία. Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου τη βιολογία στο σχολείο, είναι μόνο θεωρητικό μάθημα ή έχει και ασκησούλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Evangelie, σ'ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση που έκανες, ειλικρινά δεν τον ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυσκολία με την ιστορία. Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου τη βιολογία στο σχολείο, είναι μόνο θεωρητικό μάθημα ή έχει και ασκησούλες;
Με κάθε επιφύλαξη καθώς δεν την έχω επιλέξει, νομίζω πως έχει ασκήσεις που στηρίζονται σε κομμάτια θεωρίας. Φιλοι μου που την είχαν επιλέξει πέρυσι μου έλεγαν ότι την μαθαίνουν σαν παραμυθάκι και τους ξεκουράζει. Εγώ θα την επέλεγα αν δεν είχα να μάθω απ'έξω την βιολογία κατευθυνσης που είναι πολύ πιο δύσκολη, οπότε προτίμησα τα μαθηματικά καθώς δεν είμαι πολύ του απ'έξω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_R

Νεοφερμένος

Η Dimitra_R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Θα το ψάξω αυτό με τη βιολογία που λες! Απ'ότι κατάλαβα είσαι θετική κατεύθυνση! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα να έχεις!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki94

Νεοφερμένος

Η maraki94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Evangelie, σ'ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση που έκανες, ειλικρινά δεν τον ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυσκολία με την ιστορία. Επειδή δεν θυμάμαι καθόλου τη βιολογία στο σχολείο, είναι μόνο θεωρητικό μάθημα ή έχει και ασκησούλες;




η βιολογια ειναι θεωρητικο μαθημα κατα κυριο λογο αλλα εχει και καποιες ασκησεις που θα μπορουσες να τις δεις..γιατι εγω που εδεινα φετος μας εβαλαν δυσκολα θεματα και με ασκηση πχ. φωτοχημικο νεφος της αθηνας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top