Πανελλήνιες ξανά σε άλλη Ομάδα Προσανατολισμού

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εξάλλου και απο τεχνολογική κατεύθυνση να έδινε, μετά απο τόσα χρόνια δεν θα μετρούσαν οι προφορικοί βαθμοί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια22

Νεοφερμένος

Η Μαρια22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον..κρίμα πάντως που δεν θα μετρήσουν τα προφορικά που είχα τότε γιατί ήταν ωραίοι βαθμοί...αλλά τι να κάνουμε θα το παλέψουμε!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον..κρίμα πάντως που δεν θα μετρήσουν τα προφορικά που είχα τότε γιατί ήταν ωραίοι βαθμοί...αλλά τι να κάνουμε θα το παλέψουμε!!:clapup:

Καλη επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpoumpouki

Νεοφερμένος

Η mpoumpouki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εξάλλου και απο τεχνολογική κατεύθυνση να έδινε, μετά απο τόσα χρόνια δεν θα μετρούσαν οι προφορικοί βαθμοί :)

για πόσα χρόνια κρατάνε οι βαθμοί?

(γεια σου Dimitra!είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με εσένα!!αποφάσισα χθες μετά πολλή σκέψη να ξαναδώσω πανελ απο θεωρητική,ενώ ήμουν τεχνολογική:confused:)χαίρομαι που νιώθω ότι δεν είμαι η μόνη που θα προσπαθήσω κάτι τέτοιο..:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis94

Νεοφερμένος

Η artemis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ειμαι αποφοιτος και περσυ ημουν θετικη...αν κ στην χημεια κ τν βιολογια ημουν παντα γυρω στο 19-20, ειλικρινά απογοητευτικα απο την δυσκολία των θεμάτων και φυσικά, δεν έγραψα τοσο καλα όσο περίμενα.Φετος ανακαλυψα την υπαρξη της Τεχνολογικης 1 :p η ηλεκτρολογια ειναι δυσκολη κατα την γνωμη σας? χημικο θελω...και εχω μπερδευτει πολυ απο την μια η υλη της Θετικης μου ειναι πιο οικεία...αλλα απο την αλλη η ιδεα να αλλαξω σε τεχνολογικη 1 μου φαινεται πολυ δελεαστικη εαν κ εφοσον βεβαια τα θεματα ειναι πιο ευκολα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
οταν εισαι αποφοιτοσ και θες να ξαναδωσεις ποτε και πωσ το δηλωνεις επισημα ....και ειναι υποχρεωτικο να γινει η δηλωση στο σχολειο σου η δεν εχει σημασια ?για το ετος 2012 -2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilhelm

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα, δινω και γω ξανα πανελλαδικες απο θετικη, ενω ημουν τεχνολογικη. Εχω ψηλο στοχο γυρω στα 18.500 μορια. Οι προφορικοι βαθμοι μου ειπαν δε θα μετρησουν. Ειναι εφικτο κατι τετοιο ή λογω του 20 που δεν εχω στους προφορικους χανω πολυ εδαφος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρυσα Χ.

Νεοφερμένος

Η Χρυσα Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας!:)
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν γίνεται να δώσω ξανά πανελληνιες εξετάσεις του χρόνου αλλα με άλλη κατεύθυνση;
Είμαι θεωρητική και θέλω να πάω τεχνολογικη αλλά χωρίς να ξανά κάνω την Γ λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ναι, γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρυσα Χ.

Νεοφερμένος

Η Χρυσα Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά η διευθύντρια του σχολείο μου μου είπε ότι δεν γίνεται γιατί δεν θα έχω προφορικό βαθμό:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
βλακεις σου λεει η διευθυντρια... απλα στο προφορικο βαθμο θα εχεις 0...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρυσα Χ.

Νεοφερμένος

Η Χρυσα Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αχ ωραία!:)))
Σε ευχαριστώ πολύ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παρακαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonidas96

Νεοφερμένος

Ο leonidas96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα,
Όπως ξέρουμε όλοι το ηλίθιο εκπαιδευτικό σύστημα στην Ελλάδα απαιτεί από τον καθένα μας να έχουμε επιλέξει μέχρι τα 16-17 μας τι επαγγελματική και κατεπέκταση κοινωνική πορεία θα ακολουθήσουμε στη ζωή μας..λες και το πιο λογικό πράγμα είναι να έχεις πλήρη γνώση του εαυτού σου σε αυτήν την ηλικία..:redface:
Δυστυχώς μετά από την εξοντωτική διαδικασία των πανελληνίων και αφού κατάφερα να περάσω σε μία απο τις πιο ελπιδοφόρες σχολές του μέλλοντος, όσον αφορά επαγγελματικές προοπτικές(ναυπηγών μηχανολόγων στο εμπ) ,συνειδητοποίησα σιγά σιγά ότι η ιδιοσυγκρασία και ο χαρακτήρας μου δεν ταιριάζουν με αυτό το αντικείμενο..:(..αισθάνομαι ότι στο διάστημα μετά τις πανελλήνιες που έχει ακολουθήσει αισθάνομαι πιο κατασταλαγμένος και ώριμος για άλλου είδους αντικείμενα περισσότερο θεωρητικά όπως η νομική και η φιλοσοφία..πάντα μου άρεσε να χρησιμοποιώ και να χειρίζομαι τον λόγο..με ενδιαφέρουν οι ανθρώπινες σχέσεις ,επίσης, περισσότερο από τις στεγνές τεχνοκρατικές μηχανές που θα μάθω να χειρίζομαι στη σχολή στην οποία φοιτώ τώρα..
Μου έχει περάσει η σκέψη να ξαναδώσω πανελλήνιες αυτή τη φορά από την θεωρητική κατεύθυνση αλλά οι δυσκολίες είναι τεράστιες αφού δεν υπάρχουν οι προφορικοί βαθμοί που ανεβάζουν τον μέσο όρο..το θετικό είναι ότι αισθάνομαι πολλή ενέργεια και διάθεση να προσπαθήσω όσο δεν πάει με το διάβασμα..αλλά παρόλαυτα είναι πολύ πιο δύσκολο όταν ξαναδίνεις πανελλήνιες από άλλη κατεύθυνση..:(..η άλλη επιλογή είναι να μείνω στη σχολή που είμαι τώρα και να τελειώσω περιμένοντας τις κατατακτήριες ώστε να περάσω σε μια σχολή που θέλω πραγματικά ή ακομά με την προοπτική να αγαπήσω τελικά τη ναυπηγική..τα πέντε χρόνια όμως των σπουδών είναι παρα πολλα για να ρισκάρω να μείνω σε κάτι που από την αρχή δείχνει να μην με ελκύει..
Θα ήθελα να ακούσω διάφορες αποψεις γιατι προκειται για κατι που με απασχολει οσο δεν παει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για ποιο λογο δηλωσες εξ'αρχης Ναυπηγος αφου δεν σε ενδιαφερει και τα ενδιαφεροντα σου κινουνται σε τελειως διαφορετικα επιπεδα. Δεν ειναι οτι ηθελες Μηχανολογος και περασες Ναυπηγος, εσυ περασες σε κατι τελειως ασχετο.

Παντως αν εχεις παρακολουθησει τα πρωτα μαθηματα και ξενερωσες ειναι απολυτα φυσιολογικο γιατι ειναι γενικα επιστημονικα αλλα 9/10 δεν εχουν σχεση με το αντικειμενο της σχολης. Τα πρωτα χρονια πηζεις σε μαθηματικοφυσικες και αργοτερα ξεκινας να βλεπεις μαθηματα που αφορουν πραγματικα το επαγγελμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα,
Όπως ξέρουμε όλοι το ηλίθιο εκπαιδευτικό σύστημα στην Ελλάδα απαιτεί από τον καθένα μας να έχουμε επιλέξει μέχρι τα 16-17 μας τι επαγγελματική και κατεπέκταση κοινωνική πορεία θα ακολουθήσουμε στη ζωή μας..λες και το πιο λογικό πράγμα είναι να έχεις πλήρη γνώση του εαυτού σου σε αυτήν την ηλικία..:redface:
Δυστυχώς μετά από την εξοντωτική διαδικασία των πανελληνίων και αφού κατάφερα να περάσω σε μία απο τις πιο ελπιδοφόρες σχολές του μέλλοντος, όσον αφορά επαγγελματικές προοπτικές(ναυπηγών μηχανολόγων στο εμπ) ,συνειδητοποίησα σιγά σιγά ότι η ιδιοσυγκρασία και ο χαρακτήρας μου δεν ταιριάζουν με αυτό το αντικείμενο..:(..αισθάνομαι ότι στο διάστημα μετά τις πανελλήνιες που έχει ακολουθήσει αισθάνομαι πιο κατασταλαγμένος και ώριμος για άλλου είδους αντικείμενα περισσότερο θεωρητικά όπως η νομική και η φιλοσοφία..πάντα μου άρεσε να χρησιμοποιώ και να χειρίζομαι τον λόγο..με ενδιαφέρουν οι ανθρώπινες σχέσεις ,επίσης, περισσότερο από τις στεγνές τεχνοκρατικές μηχανές που θα μάθω να χειρίζομαι στη σχολή στην οποία φοιτώ τώρα..
Μου έχει περάσει η σκέψη να ξαναδώσω πανελλήνιες αυτή τη φορά από την θεωρητική κατεύθυνση αλλά οι δυσκολίες είναι τεράστιες αφού δεν υπάρχουν οι προφορικοί βαθμοί που ανεβάζουν τον μέσο όρο..το θετικό είναι ότι αισθάνομαι πολλή ενέργεια και διάθεση να προσπαθήσω όσο δεν πάει με το διάβασμα..αλλά παρόλαυτα είναι πολύ πιο δύσκολο όταν ξαναδίνεις πανελλήνιες από άλλη κατεύθυνση..:(..η άλλη επιλογή είναι να μείνω στη σχολή που είμαι τώρα και να τελειώσω περιμένοντας τις κατατακτήριες ώστε να περάσω σε μια σχολή που θέλω πραγματικά ή ακομά με την προοπτική να αγαπήσω τελικά τη ναυπηγική..τα πέντε χρόνια όμως των σπουδών είναι παρα πολλα για να ρισκάρω να μείνω σε κάτι που από την αρχή δείχνει να μην με ελκύει..
Θα ήθελα να ακούσω διάφορες αποψεις γιατι προκειται για κατι που με απασχολει οσο δεν παει...:(

καλησπερα φιλε εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες. εκτος απο τις παραπάνω επιλογές γιατί δεν σκέφτεσαι το 10% σιγουρα για να πήγες σε αυτο τμημα εχεις παρα πολλά μορια:D:Dσυνεπως και αρκετεσ πιθανοτητες να επιλεγείς:clapup::clapup:
ή αν δεν θέλεις αυτο μπορείς να τελειώσεις και να δωσεις με κατατακτηριες (βαρυ αυτο γιατι 5+4 =9 αλλά εάν σου αρέσει και μπορέσεις να α συνδυασεις και τα δύο καλό θα ήταν:)
Βέβαια ΔΙΚΙΑ σου ειναι η ΕΠΙΛΟΓΗ. ότι σου ΑΡΕΣΕΙ ΕΑΝ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΝΤΟ!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Είσαι σε μια φοβερή σχολή μην την παρατάς για τις ανθρωπιστικές που πεινάμε όσοι τις έχουμε τελειώσει ειδικά στο ξεκίνημά μας :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
συμφωνω σ αυτο ρε φιλε οτι χρειαζεται υπομονη τα πρωτα δυο τουλαχιστον χρονια γιατι πραγματικα η φυσικη και τα μαθηματικα που μαθαινουμε ειναι εντελως ασχετα με το αντικειμενο..οσον αφορα την επιλογη της σχολης μου βγηκε απολυτα φυσικα χωρις να επηρεαστω απο καπου..εψαξα τα μαθηματα τις προοπτικεσ και τα λοιπα τα οποια ολα ειναι θετικα..αλλα δυστυχως τα πρωτα δειγματα μου εχουν απογοητευσει..:///

Ειναι αδικο να κρινεις τη σχολη απο τα μαθηματα του πρωτου ετους. Τα μαθηματικα ειναι χρησιμα σαν βαση για αργοτερα αλλα κατανταει κουραστικο να κανεις μονο ΣΕΜΦιτικα μαθηματα τα πρωτα χρονια

Συμβουλη Μην λιωνεις στην παρακολουθηση των μαθηματικων και της φυσικης, βρες μια καλη φορμουλα αλλα εκμεταλλευσου το χρονο του πρωτου ετους να κανεις πραγματα εκτος σχολης

Σε παραπεμπω στον οδηγο μαθηματων ενος 5οετη τωρα Ναυπηγου https://e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=59&t=4809
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonidas96

Νεοφερμένος

Ο leonidas96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
συμφωνω σ αυτο ρε φιλε οτι χρειαζεται υπομονη τα πρωτα δυο τουλαχιστον χρονια γιατι πραγματικα η φυσικη και τα μαθηματικα που μαθαινουμε ειναι εντελως ασχετα με το αντικειμενο..οσον αφορα την επιλογη της σχολης μου βγηκε απολυτα φυσικα χωρις να επηρεαστω απο καπου..εψαξα τα μαθηματα τις προοπτικεσ και τα λοιπα τα οποια ολα ειναι θετικα..αλλα δυστυχως τα πρωτα δειγματα μου εχουν απογοητευσει..:///

Παιδια η σχολη σας διαβεβαιω οτι ειναι εξαιρετικη..αλλο το ενα και αλλο το αλλο..απλα αισθανομαι λιγο εγκλωβισμενος..οτι ασχολουμαι με πραγματα τα οποια τουλαχιστον σ αυτο το διαστημα της ζωης μου δεν με γεμιζουν πραγματικα..οι ανθρωπιστικες σχολες πραγματι περνουν κριση αλλα τουλαχιστον θεωρω οτι καπως θα φτιαξουν τα πραγματα στο μελλον..:))..ειναι απαραδεκτο το γεγονος οτι δεν δινεται η δυνατοτητα της μεταπηδησης σε σχολη αλλης κατευθυνσης με τελος παντων καποιου αλλου ειδους εξετασεις..σκοτωθηκα για να βγαλω κοντα 19000 για κατι που με εχει ξενερωσει μεχρι στιγμης..

Παιδια η σχολη σας διαβεβαιω οτι ειναι εξαιρετικη..αλλο το ενα και αλλο το αλλο..απλα αισθανομαι λιγο εγκλωβισμενος..οτι ασχολουμαι με πραγματα τα οποια τουλαχιστον σ αυτο το διαστημα της ζωης μου δεν με γεμιζουν πραγματικα..οι ανθρωπιστικες σχολες πραγματι περνουν κριση αλλα τουλαχιστον θεωρω οτι καπως θα φτιαξουν τα πραγματα στο μελλον..:))..ειναι απαραδεκτο το γεγονος οτι δεν δινεται η δυνατοτητα της μεταπηδησης σε σχολη αλλης κατευθυνσης με τελος παντων καποιου αλλου ειδους εξετασεις..σκοτωθηκα για να βγαλω κοντα 19000 για κατι που με εχει ξενερωσει μεχρι στιγμης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα Λεωνίδα! Πράγματι να ξαναδώσεις από τη Θεωρητική κατεύθυνση δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο, μπορείς να το προσπαθήσεις όμως. Διαφορετικά, οι εναλλακτικές που έχεις είναι οι εξής: εξωτερικό και ιδιωτικές σχολές (δεν εννοώ ΙΕΚ, εννοώ κολλέγια).

Μιας και μίλησες για Νομική, υπάρχουν ιδιωτικές σχολές νομικής στην Κύπρο (το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Πανεπιστήμιο Νεάπολις, και άλλα νομίζω) οι οποίες πρέπει να βρίσκονται σε αρκετά καλό επίπεδο. Στην Αθήνα υπάρχει το γαλλικό κολλέγιο IdEF, το οποίο είναι τριετές (2 έτη στα ελληνικά, 1 στα γαλλικά). Δε γνωρίζω για το επίπεδό του.

Για άλλες κοινωνικές επιστήμες υπάρχει και το αμερικάνικο κολλέγιο Deree το οποίο ξέρω πως είναι πολύ καλά οργανωμένο, όπως και άλλα.

Αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, ή δε θέλεις κάτι από αυτά, μπορείς να ξαναδώσεις πανελλήνιες από την ίδια κατεύθυνση επιλέγοντας το μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας και τα Μαθηματικά Γενικής προκειμένου να στοχεύσεις για σχολή του 5ου επιστημονικού πεδίου, που είναι πιο κοινωνικές εν συγκρίσει με τις πολυτεχνικές (π.χ. Οικονομικής Επιστήμης, Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών στο ΟΠΑ). Υπάρχουν και Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας κλπ., αλλά δε σε έκοψα για τέτοιο τύπο. Δεν ξέρω βέβαια, εσύ ξέρεις. :)

Σου εύχομαι καλή επιτυχία με όλες τις επιλογές σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top