Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Άρα οι προφορικοί είναι το ίδιο που θα γράψω στο τέλος στα γραπτά στις πανελλήνιες, με το μάθημα επιλογής παίζει κάποιο πρόβλημα; Όπως προανέφερα είχα πάρει Πολυμέσα-Δίκτυα τώρα θέλω να επιλέξω Α.Ο.Θ. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το δηλώνεις στην αίτηση που θα συμπληρώσεις στο Λυκειάρχη του λυκείου που αποφοίτησες μέσα στο Φεβρουάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostplom

Νεοφερμένος

Ο kostplom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας.
Είμαι απόφοιτος απο Ενιαίο Λύκειο το 1994.
Τι χρειάζεται για να δώσω φέτος Πανελλήνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
θα πρεπει να απευθυνθεις στο λυκειο απο το οποιο αποφοιτησες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τιποτα ιδαιτερο. Πρωτο και βασικο ειναι να κανεις δηλωση το Φεβρουαριο σ ενα λυκειο της περιοχης σου. Αν σ ενδιαφερουν σχολες απ το 5ο πεδιο, οικονομικες δηλαδη, πρεπει να δηλωσεις και το μαθημα αοθ, οπως επισης και τυχον ειδικα μαθηματα αν απαιτουνται για τη σχολη που σε ενδιαφερει.
Υ.Γ οντως καλυτερα να απευθυνθεις στο λυκειο αποφοιτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostplom

Νεοφερμένος

Ο kostplom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν η περιοχη που κατοικω τωρα ειναι μακρια απο τον τοπο
που αποφοιτησα,μπορει να γινει αλλιως η διαδικασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostastz

Νεοφερμένος

Ο kostastz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολα τα μέλη!:) ειμαι 20 χρόνων έδωσα πανελλήνιες το 2011 πέρασα σε μια Σχολη η οποία δεν με ενδιέφερε καθόλου με αποτέλεσμα να μην παω να κανω την έγγραφη μου.αυτην την στιγμή σκέφτομαι να δώσω ξανα πανελλήνιες θα ηθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Στοχεύω για ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
2 Ερωτησουλες παιδια:

1) του χρονου η υλη η τα βιβλια (η και τα δυο μαζι) προκειται να αλλαξουν; (Θετικη Κτ) Η μηπως κατευθειαν με το νεο συστημα ολα;
2) Με το νεο συστημα του Λυκειου απο του παραχρονου (?) τι θα ιχυει για τους αποφοιτους (2+ χρονια απο το απολυτηριο);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastz

Νεοφερμένος

Ο kostastz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κοιτα πραγματικα σου μιλάω ειναι όνειρο ζωής πλέον πιο ώριμος μπορω και σκέφτομαι ορθότερα και εχω
Καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αυτο θελω να ακουληθησω στην ζωή μου...ειναι κατι που θα με γεμίζει και δεν θα το κανω κατ'αναγκαστικα όπως συμβιβάζονται πολλα ατομα με επαγγέλματα τα οποία δεν επιθυμούν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μπορει καποιος να απαντησει και σε εμενα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για την πρώτη ερώτηση κοίτα την ανάρτηση αριθμ. 1113. Για τη δεύτερη ερώτηση ψάξε στο ίντερνετ το Σχέδιο Νόμου αρμοδιότητας Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων "ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ". ΄Αρθρο 4 "Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo Vat

Νεοφερμένος

Η Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλημέρα σας!
Και γω είμαι μία από αυτούς που θέλει να ξαναδώσει πανελλήνιες μετά από 4 χρόνια όχι πολλά αλλα θα είναι η 4η φορά που θα περάσω αυτή την δοκιμασία.
Έδωσα μία του 07΄,του 08' και μετά του10' χωρίς αποτέλεσμα. Έβγαλα μία σχολή Ιεκ "Προσχολικής Αγωγής Παιδιών Με Ειδικές Ανάγκες" και τώρα έχω πάρει την απόφαση του χρόνου να ξαναδώσω σίγουρα ξέροντας το "τι θέλω" πρώτη φορά στην ζωή μου και έχοντας έναν στόχο να περάσω στο ΠΑΜΑΚ "Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής" επιλέγοντας κατεύθυνση ΑΜΕΑ που με ενδιαφέρει. Θέλω να εμπλουτίσω αυτό το οποίο τελείωσα στο Ιεκ αφού το αγάπησα μέσα από την εκπαίδευση μου. Πάντα ήθελα να ασχοληθώ με παιδιά προσχολικής ηλικίας αλλά ποτέ δεν φαντάστηκα ότι θα ασχοληθώ και με ΑΜΕΑ.
Κι όμως.. πολλές φορές αμφισβητούμε τις δυνατότητες μας, οι οποίες αν τολμήσουμε καταλαβαίνουμε ότι είναι περισσότερες από αυτές που φανταζόμασταν.
Αυτή την στιγμή παρακολουθώ μαθήματα και 2ης ειδικότητας Ιεκ "Διατροφης και Διαιτολογιας"(αυτό προέκυψε λόγω της μεγάλης μου αγάπης του μπάσκετ) Ήθελα να μάθω περισσότερα πράγματα για την διατροφή και γιατί όχι να εξειδηκευτώ κάποτε στην αθλητική διατροφή.
Και κάπως έτσι προσπαθώ αυτές τις μέρες να μπω σε ένα πρόγραμμα κάνοντας συνεχώς αλλαγές γιατί πχ η ιστορία και τα αρχαία συμφωνα με το πρόγραμμα μου τελειώνουν τον Οκτώμβρη. Αυτό με αγχώνει γιατί θέλω σίγουρα τον Αύγουστο να έχω βγάλει μία φορά την ύλη για να κάνω επαναλήψεις από Σεπτέμβρη. Έχω βάλει διάβασμα το πολύ 3 ώρες την ημέρα πρωινές γιατί τα απογεύματα έχω την σχολή.
Εσείς τι πιστεύετε;; Μήπως είναι πολύ νωρίς και ότι θα τα φτύσω στο τέλος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απο θεωρητικη λες να δοκιμασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αν εχεις ηδη τις βασικες γνωσεις ξεκινα με χαλαρο ρυθμο κι απο Σεπτεμβρη συστηματικα. Πιστευω εχεις αρκετο χρονο για να προετοιμαστεις σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo Vat

Νεοφερμένος

Η Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απο θεωρητικη λες να δοκιμασεις?

Nαι θεωρητική! :)

Δόξα το θεό έχω τις βασικές γνώσεις μιας και έκανα και 2 φορές φροντιστήριο του 07' και του 08'. Του χρόνου βέβαια δεν ξέρω αν έχω την δυνατότητα να παρακολουθήσω κάποιο φροντιστήριο. Θα ψάξω για κανένα κοινωνικό και αν όχι ίσως γραφτώ για 4 μήνες το πολύ σε κάποια μαθήματα(αν μου το επιτρέπει η οικονομική κατάσταση μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Προσεχε γιατι φετος και του χρονου δινεις 6 μαθηματα. Μετα θα δινεις 4 και με λιγο διαφορετικη υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Γνωμη μου ειναι τι 6 τι 4. Για ολους τα ιδια ειναι οποτε δεν αλλαζει κατι. Απλως καθε λαθος θα σε κρινει ακομα περισσοτερο. Να μου πεις βεβαια για καποιον που δινει μετα απο πολλα χρονια και θελει να παει προς επιστημες υγειας τον συμφερει να μην δωσει μαθηματικα. Η φυσικη θα ειναι το ζορικο αλλα χωρις τα μαθηματικα ξαλαφρωνει το πραγμα καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορει καποιος να αποσαφηνισει τις αλλαγες στις οποιες θα υποβληθει το συστημα και απο ποτε? :|

Εχω ξεκινησει και εγω σε μεγαλη ηλικια προετοιμασια για να δωσω το '15 μιας και για φετος θεωρω αδυνατο να γραψω ενα αξιοπρεπη βαθμο κ να πιασω την σχολη που θελω. (Φυσικο)

Προερχομαι απο Πολυκλαδικο λυκειο (κλαδο Ηλεκτρολογιας) εχω αποφοιτησει το '97 και το '98 την επιπλεον χρονια ειδικευσης οπως οριζοταν απο τα ΕΠΛ απο οπου και πηρα το σχετικο Πτυχιο.

Στοχος μου να περασω στο Φυσικο απο Τεχνολογικη. Παρακολουθω κοινωνικο φροντιστηριο με 6 ωρες Μαθηματικα, 3 ωρες Φυσικη και 2 ωρες Εκθεση την εβδομαδα. Εδω και περιπου 2 μηνες εχω καλυψει προς το παρον το ~1/3 των Μαθηματικων και αλλο τοσο της Φυσικης. Προς το παρον ΑΟΔΕ, ΑΕΠΠ και Βιολογια τα εχω ξεφυλισει μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μπορει καποιος να αποσαφηνισει τις αλλαγες στις οποιες θα υποβληθει το συστημα και απο ποτε? :|

Οι αλλαγές που έχουν ανακοινωθεί, για την εισαγωγή στην Γ'/βάθμια εκπαίδευση τίθενται σε ισχύ την χρονία 2015-2016. Αφού εσύ σκοπεύεις να δώσει Πανελλήνιες το '15 (χρονιά 2014-2015) θα δώσεις με το ισχύον σύστημα (Μαθ.Φυσ.ΑΟΔΕ.ΑΕΠΠ.Έκθεση και Γενικής).
Με ποιο σύστημα θα δίνουν οι απόφοιτοι, από το 15-16 και μετά, δεν έχει ανακοινωθεί. Αλλά για του χρόνου, πανελλήνιες του '15, δεν τίθεται θέμα. Ό,τι γνωρίζεις μέχρι τώρα θα ισχύει και τότε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Nαι θεωρητική! :)

Δόξα το θεό έχω τις βασικές γνώσεις μιας και έκανα και 2 φορές φροντιστήριο του 07' και του 08'. Του χρόνου βέβαια δεν ξέρω αν έχω την δυνατότητα να παρακολουθήσω κάποιο φροντιστήριο. Θα ψάξω για κανένα κοινωνικό και αν όχι ίσως γραφτώ για 4 μήνες το πολύ σε κάποια μαθήματα(αν μου το επιτρέπει η οικονομική κατάσταση μου)

Μπράβο σου! Τόλμησέ το και η νίκη θα είναι με το μέρος σου!:) Νέα είσαι ακόμα!

Εγώ θα δώσω το 2016 (πειραματόζωο:P). Σ' αυτή τη φάση έχω πολλά άλλα τρεξίματα, όπως έχω προαναφέρει. Ποτέ δεν θεώρησα την ηλικία μου ως εμπόδιο.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top