CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Δηλαδη για να καταλαβω...περιπου ποσο πρεπει να γραψω στα υπολοιπα μαθηματα για να περασω;;;
Πρεπει να γράψω στα 6 μαθήματα γύρω στο 15;;
6χ1500=9000;;;;;

Οχι καλη μου, γιατι αλλιως πως θα εβγαιναν τα 20.000 μορια που απαιτουνται για αλλες σχολες? Το παιδι μιλαει για Συντελεστη Βαρυτητας, που σου επιτρεπει να παρεις 3.000 μορια επιπλεον. Καθως θα πας για 1ο Ε.Π, αν καταφερεις να γραψεις καλα Ιστορια Γ.Π,Εκθεση και Ισπανικα, ειναι σιγουρακι η σχολη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδια για την ασχετοσύνη μου!!! :P
Την Ιστορία να σου πω την αλήθεια δεν την "πολυέχω"... εκεί που τότε ήμουν καλύτερη ήταν τα μαθηματικά-φυσική-χημεία (της τότε 1ης Δέσμης). Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα ξαναθυμηθώ αλλα και ούτε σαν ύλη αν θα μπορέσω να τα καταφέρω... Αυτό που θέλω να δω σε πρώτη φάση, πριν αρχίσω το διάβασμα είναι αν αξίζει τον κόπο...αν δηλαδή είναι κάτι εφικτό, διότι και πολύ χρόνο μέχρι τον μάιο δεν έχουμε!
Πες ότι γράφω Μαθηματικά 12
Φυσική 10
Χημεία 10
Ηλεκτρολογία 10
Ν. Γλώσσα (χ0,9 συντελ) 9
Ιστορία (χ0,4 συντελ) 7
Ισπανικά (χ2 συντελ) 15
λεμε τωρα...........
Και έχω βαθμό απολυτηρίου 16

Τα μόρια μου θα είναι (16χ 8)+12+10+10+10+(9χ0,9)+(7χ0,4)+(15χ2)=210,9
Και όλο αυτό επι 100 210,9χ100=2109 μόρια

Εννοείται οτι κάπου κανω λάθος!!!!!! Αλλα πού;;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
https://www.propylaia.gr/?option=com_facileforms&Itemid=48
με το παραπανω λινκ αποκλειεται να κανεις λαθος στον υπολογισμο μοριων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Νίκο πολύ χρήσιμο το λινκ σου αλλα εγώ πρόκειται να ΞΑΝΑδώσω πανελλήνιες μετά απο πολλά χρόνια όπως γράφω παραπάνω!!!
Δεν έχω προφορικούς βαθμούς κτλ.... αρα μάλλος δεν κανει για εμένα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
κανει μια χαρα αν βαλεις 0 στους προφορικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν βαζεις 0 στους προφορικους αλλα οτι γραψεις στις πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ααααααααααααααααααααααααααα υπέροχο προγραμματάκι!!!!!!!!!!!!!:D
Μου έβγαλε 11726 μόρια με τους βαθμούς που έγραψα παραπάνω
Κάτσε όμως...δεν πρέπει να βάλω κάπου και τον βαθμό του απολυτηρίου μου για να συμπεριληφθεί στους υπολογισμούς;;;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μετά τα 2 χρόνια από τις Πανελλήνιες δεν μετράνε οι προφορικοί σου!
Θα βάζεις ως προφορικό ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο βαθμό με αυτόν που βάζεις στον γραπτό (ωστε να μην τον επηρεάζει καθόλου).

Απο εκεί και πέρα είναι εφικτότατο γιατί τα Ισπανικά μπορούν να σου δώσουν 2000 (αν γράψεις 10) μέχρι 4000 (αν γράψεις 20)
Ουσιαστικά πολλαπλασιάζεις τον βαθμό που θα γράψεις επί 200, απλά ο βαθμός πρέπει να είναι πάνω από 10.0!Αλλιώς δεν μετράει.

Ναι, μπορείς να δώσεις Πανελλήνιες όντας Τεχνολογική Κατεύθυνση και να περάσεις σε τμήμα 1ου πεδίου!
Απλά χάνεις 7%. (Ξεκινάς με άριστα το 18.400)

Μαθήματα Βαρύτητάς σου θα είναι :

Ιστορία Γ.Π (x0,9)
Έκθεση (x0,4)

Επίσης, Έκθεση δεν παίζει να γράψεις 9 και Ιστορία 7.
Τέλος, μη βασίζεσαι στα Μαθηματικά και τη Φυσική Κατ., αλλά στα άλλα 2 γιατί είναι αρκετά πιο βατά και εύκολα γράφεις πάνω από τη βάση.

Δεν χρειάζεται πάντως να αγχώνεσαι γιατί η βάση της Ισπανικής στην Αθηνα είναι πάρα πολύ χαμηλή.
Μόλις 11.000 μόρια μαζί με το ειδικό μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Επίσης, Έκθεση δεν παίζει να γράψεις 9 και Ιστορία 7.
.
Χρήστο τι εννοείς εδώ;;; Αν γράψω κάτω απο τη βάση σε αυτά τα μαθήματα που είναι βασικά δεν μπαίνω πουθενά;; Γιατί αν εννοείς απλά οτι είναι δύσκολο να γράψω- Ιστορια ειδικά - 7 για εμένα που δεν μόρεσα να πααγαλίσω ποτέ μου είναι πανευκολάκι!!!! Γιαυτό και η συγκεκριμένη επιλογή μαθημάτων...;)
Σε ευχαριστώ πολύ για τν απάντηση σου όπως επίσης και το κουράγιο που μου δίνετε όλοι σας!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Χρήστο τι εννοείς εδώ;;; Αν γράψω κάτω απο τη βάση σε αυτά τα μαθήματα που είναι βασικά δεν μπαίνω πουθενά;; Γιατί αν εννοείς απλά οτι είναι δύσκολο να γράψω- Ιστορια ειδικά - 7 για εμένα που δεν μόρεσα να πααγαλίσω ποτέ μου είναι πανευκολάκι!!!! Γιαυτό και η συγκεκριμένη επιλογή μαθημάτων...;)
Σε ευχαριστώ πολύ για τν απάντηση σου όπως επίσης και το κουράγιο που μου δίνετε όλοι σας!!!!!!!!!!:D

Εννοει οτι πρεπει να εισαι "στοκος ή Αλβανος για να γραψεις εκθεση κατω απο 10" και Ιστορια απο τις πηγες κατι βγαζεις. Δεν παιζει ρολο αμα γραψεις κατω απο την βαση σε ΕΝΑ μαθημα, απλα νομιζω οτι ο Μ.Ο δεν πρεπει να ειναι κατω απο 10 (Ας με διορθωσει καποιος αν καταργηθηκε η βαση του 10), οποτε μην πτοεισαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις πολύ καλά την ιστορία γιατί είναι το ευκολότερο από τα μαθήματα που θα δώσεις και έχει και τον υψηλοτερο συντελεστή για τη σχολή που θέλεις. Μια χαρα βγαίνει σε 5 μήνες και ας μην μπορείς την παπαγαλία, μάθημα γενικής παιδείας είναι. Αν ασχολείσαι εντατικά θα βγεί εύκολα και θα πάρεις και 15+. Έκθεση κάνε και εκεί λίγο εξάσκηση να γράφεις 2 εκθέσεις την εβδομάδα ας πούμε και το 13 το πιάνεις. Μαθηματικά και φυσική είναι δύσκολα μαθήματα ειδικά με τα θέματα των τελευταίων χρόνων και δεν πιάνεις καθόλου εύκολα βάση ειδικά με τα κενά που μπορεί να έχεις μη βασίζεσαι σ' αυτά. Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Alejandro ισως να εχεις δικιο...θα το παλέψω αν και τα μαθηματικα και η φυσικη σαν πρωτοδεσμιτισσα που ημουν μου φαινονται πιο βατα. Τα χρονια που εχουν μεσολαβισει βεβαια ειναι πολλα.... τεσπα θα δειξει...
Η βαση του 10 ισχυει τελικα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Alejandro ισως να εχεις δικιο...θα το παλέψω αν και τα μαθηματικα και η φυσικη σαν πρωτοδεσμιτισσα που ημουν μου φαινονται πιο βατα. Τα χρονια που εχουν μεσολαβισει βεβαια ειναι πολλα.... τεσπα θα δειξει...
Η βαση του 10 ισχυει τελικα;;;
Όχι δεν ισχύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!!!
Πριν απο λίγες μέρες αποφάσισα οτι θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες μετά απο 10+ χρόνια , ενώ έχω ήδη ολοκληρώσει τις σπουδες μου σε ένα τμήμα ΤΕΙ.
Σήμερα μόλις ενημερώθηκα απο φιλικό μου πρόσωπο το οποίο ήθελε επίσης να ξαναδώσει ......κ ενώ και εκείνη έχει τελειώσει κα΄ποιο ΤΕΙ, παρακολουθεί και πάλι μαθήματα σε τεχνικό νυχτερινό λύκειο.......... οτι δεν έχει το δικαίωμα να κάνει μηχανογραφικό λόγω του οτι είναι ήδη απόφοιτος 3βαθμιας εκπαίδευσης!!!
Αυτός ο νόμος λέει οτι έχει αλλάξει φετος!! Επειδή τα σχολεία ως γνωστόν ενίαι κλειστα αυτή την περίοδο και εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα...μπορεί κάποιος καθηγητής που είναι διορισμένος σε σχολείο κατα προτίμηση ή όχι να μου το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει;;;; SOS παιδιά βοηθήστε όποιος μπορεί γιατι είμαι έτοιμη να αυτοπυρπολυθώ!!!!!!!!!!! :wall::verymad::verymad::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν είμαι βέβαια καθηγήτρια σε λύκειο, αλλά φίλοι μου (απόφοιτοι της Φιλοσοφικής σχολής του ΕΚΠΑ) έδωσαν πέρυσι κανονικά πανελλήνιες, πέτυχαν και τώρα παρακολουθούν σε άλλες σχολές. Εχοντας και το πτυχίο τους από πριν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Κατ' αρχήν ψυχραιμία Κατερινάκι και χρόνια πολλά.

Οι κάτοχοι απολυτηρίου ημερησίου γενικού ενιαίου λυκείου μπορούν να δώσουν πανελλήνιες εξετάσεις όσες φορές θέλουν και δεν υφίσταται όριο ηλικίας. Δεν είναι απαραίτητο να δηλώσουν την ίδια κατεύθυνση με εκείνη ως μαθητές της Γ΄ Τάξης ΓΕΛ, αλλά όποια επιθυμούν. Μπορούν ακόμη να δηλώσουν όσα ειδικά μαθήματα επιθυμούν και το μάθημα επιλογής "Αρχές Οικονομικής Θεωρίας" εφόσον το επιθυμούν.

Οι κάτοχοι απολυτηρίου ημερησίου επαγγελματικού λυκείου μπορούν να δώσουν πανελλήνιες εξετάσεις όσες φορές θέλουν και δεν υφίσταται όριο ηλικίας. Δε μπορούν όμως να αλλάξουν ειδικότητα από εκείνη που είχαν επιλέξει ως μαθητές της Γ΄ Τάξης ΕΠΑΛ. Μπορούν ακόμη να δηλώσουν όσα ειδικά μαθήματα επιθυμούν και το μάθημα επιλογής "Αρχές Οικονομικής Θεωρίας" εφόσον το επιθυμούν. Αν στο παρελθόν ήταν υποψήφιοι ΕΠΑΛ Ομάδας Α΄ και επιθυμούν να δώσουν πανελλήνιες εξετάσεις ως υποψήφιοι ΕΠΑΛ Ομάδας Β΄ ή το αντίστροφο, έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.

Το 90% των θέσεων εισακτέων με πανελλήνιες εξετάσεις που είναι απόφοιτοι ημερησίων λυκείων, το διεκδικούν κάθε έτος οι εξής κατηγορίες υποψηφίων:
1) Τελειόφοιτοι Γ΄ Τάξης ημερησίου ΓΕΛ που παίρνουν απολυτήριο και συμμετέχουν το ίδιο έτος στις πανελλήνιες εξετάσεις με το έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο
2) Τελειόφοιτοι Γ΄ Τάξης ημερησίου ΕΠΑΛ που παίρνουν απολυτήριο και συμμετέχουν το ίδιο έτος στις πανελλήνιες εξετάσεις ως υποψήφιοι ΕΠΑΛ Ομάδας Β΄ με το έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο
3) Απόφοιτοι ημερησίου ΓΕΛ που συμμετέχουν στις πανελλήνιες εξετάσεις και υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο το ίδιο έτος με εκείνο που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις.
4) Απόφοιτοι ημερησίου ΕΠΑΛ που συμμετέχουν στις πανελλήνιες εξετάσεις και υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο το ίδιο έτος με εκείνο που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις.

Οι υποψήφιοι των παραπάνω 4 κατηγοριών πρέπει να υποβάλλουν, σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί από το υπουργείο παιδείας, αίτηση συμμετοχής στις πανελλήνιες εξετάσεις (οι τελειόφοιτοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ στο σχολείο που φοιτούν, οι απόφοιτοι ημερησίου ΓΕΛ σε οποιοδήποτε ημερήσιο ΓΕΛ της χώρας επιθυμούν, οι απόφοιτοι ημερησίου ΕΠΑΛ σε οποιοδήποτε ημερήσιο ΕΠΑΛ της χώρας επιθυμούν). Η αίτηση αυτή συνήθως υποβάλλεται τον Φεβρουάριο. Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους όταν υποβάλλουν την αίτηση μία έγχρωμη φωτογραφία τύπου ταυτότητας για το δελτίο εξεταζομένου και οι απόφοιτοι επιπλέον επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου λυκείου ή το πρωτότυπο.


Το 10% των θέσεων εισακτέων με πανελλήνιες εξετάσεις που είναι απόφοιτοι ημερησίων λυκείων, το διεκδικούν κάθε έτος οι εξής κατηγορίες υποψηφίων:
1) Απόφοιτοι ημερησίου ΓΕΛ που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο την αμέσως επόμενη χρονιά από εκείνη που έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις, χωρίς νέα εξέταση σε κανένα μάθημα.
1) Απόφοιτοι ημερησίου ΕΠΑΛ που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο την αμέσως επόμενη χρονιά από εκείνη που έδωσαν πανελλήνιες εξετάσεις ως υποψήφιοι ΕΠΑΛ Ομάδας Β΄, χωρίς νέα εξέταση σε κανένα μάθημα.

Για τους υποψηφίους που είναι απόφοιτοι εσπερινών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, οι θέσεις των εισακτέων καθορίζονται ξεχωριστά από τους υποψηφίους των ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Δεν παίζει κανένα ρόλο αν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου, ΤΕΙ, πτυχίο ανώτερης σχολής, πιστοποιητικό/δίπλωμα ΙΕΚ, ΣΕΚ, ΕΠΑΣ και οποιασδήποτε άλλης σχολής, μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης, διδακτορικό δίπλωμα ή οποιοδήποτε συνδυασμό πτυχίων, διπλωμάτων και πιστοποιητικών. Μπορείς να δώσεις πανελλήνιες εξετάσεις όσες φορές θέλεις.

Δεν έχεις όμως το δικαίωμα να δηλώσεις στο μηχανογραφικό τμήμα ή μονοτμηματική σχολή στην οποία είσαι εγγεγραμμένη φοιτήτρια ή έχεις πάρει πτυχίο λόγω επιτυχούς ολοκλήρωσης του προγράμματος προπτυχιακών σπουδών ή έχεις πάρει αποφοιτήριο λόγω οριστικής διαγραφής από το τμήμα/σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Cathrinaki, εγώ νομίζω άλλο πράμα συμβαίνει. Πρώτα απ'ολα όπως σου παν και παραπάνω, πανελλήνιες μπορείς να δώσεις όσες φορές θες όσο χρονων κι αν είσαι κι ανεξάρτητα το πτυχίο που ίσως να έχεις παρει. Αλλά επειδή ανέφερες κάτι για τεχνικό νυχτερινό λύκειο, να σου πω ότι σε περίπτωση που έχεις πάρει ήδη απολυτήριο λυκείου απο γελ, δεν έχεις δικαίωμα να το ξαναπάρεις ούτε απο γενικό ούτε απο επαγγελματικό λύκειο. Πανελλήνιες επίσης δεν μπορείς να δώσεις απο επαλ. Στο επαλ για το μονο που μπορείς να πας είναι η ειδικότητα που έχει το κάθε σχολείο. Αν κάνω κάπου λάθος να με διορθώσει κάποιος !
Χρόνια πολλά σε όλους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδάκια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!!
Αυτα΄που μου λέτε παραπάνω να πω την αλήθεια λίγο πολύ τα γνωρίζω....και δικοί μου φίλοι και γνωστοί έχουν ξανα-δώσει στο παρελθόν πανελλήνιες οπότε ξέρω οτι τουλάχιστον μέχρι πέρσυ όλοι είχαμε αυτό το δικαίωμα.
Η φίλη μου όμως αυτό υποστηρίζει οτι αλλάζει απο φετος!! :(
Ελπίζω πραγματικά κάπου να κάνει λάθος...... Ελπίζω να έχει να κάνει με το οτι εκείνη παρακολουθεί νυχτερινό-τεχνικό λύκειο και γιαυτό να μην της επιτρέπουν να δωσει κ παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για να δω κοινωνιολογία επιτέλους ...... μάλλον πανελλήνιες. Είχα δώσει στο παρελθόν τρεις φορές κατατακτήριες και δεν.....
Οι πανελλήνιες είναι δοκιμασμένος δρόμος και αυτόν θα επιλέξω το 2015 που θα έχω τελειώσει -Πρώτα ο Θεός- το μεταπτυχιακό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleven thirty

Νεοφερμένος

Ο eleven thirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα everybody. Φετος τελειωνω τη σχολη μου (διοίκηση επιχειρήσεων) και θέλω να ξαναδώσω για περαιτέρω αναβολή στον στρατό, ενώ μια πιθανή επιτυχία θα σημαίνει και δεύτερο πτυχίο. Ρεαλιστικά δεν πάω για πάνω απο 15.000 για πέμπτο πεδίο και 13.000 δεύτερο-τέταρτο maximum. Έδωσα εξετάσεις το 2009 οπότε είναι λίγο σκονισμένα τα πράγματα ΑΛΛΑ σε ΑΟΘ και πιθανότητες-στατιστική δε θα έχω τόσο θέμα γιατί και λόγω της σχολής που τελειώνω κράτησα επαφή με τις έννοιες και την όλη φιλοσοφία, οπότε η επανάληψη θα είναι πιο ομαλή. Έκθεση ήμουν πάντα καλός και ΑΟΔΕ αν πάρεις κάτω απο 18 απλά δεν ασχολήθηκες σοβαρά. ΟΠΟΤΕ πιστεύετε πως αρκούν 4 μήνες που μένουν για μια επαρκή επανάληψη σε ΑΕΠΠ ώστε να είναι εφικτό ενα 15, όπως επίσης και στα μαθηματικά γενικής? Για φυσική κατεύθυνσης παω για ό,τι πιάσω και μαθηματικά κατεύθυνσης θα ασχοληθώ μόνο με μιγαδικούς. Ρεαλιστικά μιλώντας πάντα.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top