Tzenaki123

Νεοφερμένος

Η Tzenaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, πηρα και εγω την αποφαση μετα απο χρονια (9) να ξανα δωσω πανελληνιες μιας και η σχολη που εχω τελειωσει δεν εχει και πολλες προοπτικες. Ενδιαφερομαι για τις σχολες του 3ου πεδιου αλλα το θεμα ειναι οτι εγω ως παιδι της θεωρητικης δεν εχω καμια σχεση με μαθηματικα και φυσικοχημειες και εδω "κολλαω" λιγο. Θα μπορεσεω μεχρι το σεπτεμβρη να καλυψω τα προαπαιτουμενα ωστε στη συνεχεια να αρχισω κανονικα τα μαθηματα της τριτης λυκειου? Απο αποψη χρονου δηλαδη ειναι εφικτο κατι τετοιο? Βεβαια εχω πολυ ορεξη για διαβασμα και δεν θα το παλεψω μονη μου, εχω μερικα λεφτα στην ακρη και απο βδομαδα θα αρχισω να το ψαχνω με φροντηστηρια και καθηγητες αλλα και παλι προβληματιζομαι. Εσεις παιδια τι πιστευεται? προλαβαινω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, πηρα και εγω την αποφαση μετα απο χρονια (9) να ξανα δωσω πανελληνιες μιας και η σχολη που εχω τελειωσει δεν εχει και πολλες προοπτικες. Ενδιαφερομαι για τις σχολες του 3ου πεδιου αλλα το θεμα ειναι οτι εγω ως παιδι της θεωρητικης δεν εχω καμια σχεση με μαθηματικα και φυσικοχημειες και εδω "κολλαω" λιγο. Θα μπορεσεω μεχρι το σεπτεμβρη να καλυψω τα προαπαιτουμενα ωστε στη συνεχεια να αρχισω κανονικα τα μαθηματα της τριτης λυκειου? Απο αποψη χρονου δηλαδη ειναι εφικτο κατι τετοιο? Βεβαια εχω πολυ ορεξη για διαβασμα και δεν θα το παλεψω μονη μου, εχω μερικα λεφτα στην ακρη και απο βδομαδα θα αρχισω να το ψαχνω με φροντηστηρια και καθηγητες αλλα και παλι προβληματιζομαι. Εσεις παιδια τι πιστευεται? προλαβαινω?

Aνάλογα με το στόχο που έχεις.Αν θές να αριστεύσεις είναι πολύ δύσκολο λόγω το ότι είσαι από θεωρητική και σου λείπουν οι βάσεις.Αλλά δε θέλω να σ´αποτρέψω.Όλα είναι θέμα θέλησης.Ποτέ μη λες ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzenaki123

Νεοφερμένος

Η Tzenaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Aνάλογα με το στόχο που έχεις.Αν θές να αριστεύσεις είναι πολύ δύσκολο λόγω το ότι είσαι από θεωρητική και σου λείπουν οι βάσεις.Αλλά δε θέλω να σ´αποτρέψω.Όλα είναι θέμα θέλησης.Ποτέ μη λες ποτέ.

Ευχαριστω για την απαντηση σου.
Eνταξει δεν θελω να αριστευσω, αν εβγαζα γυρω στα 16500 μορια θα ημουν πολυ ευχαριστημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Στη θέση σου πάντως θα προτιμούσα τις κατατακτήριες.Είναι πιο εύκολο για κάποιον από θεωρητική νομίζω από το να μάθει μαθηματικά κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Σημειο μηδεν εισαι.. Υπαρχουν δυο οδοι ( επειδη μαλλον το αποφασισες τωρα): 1) αν δεν θες να ζοριστεις παρα πολυ, δινεις εξετασεις το 2015 και κανεις μια χρονια αυτα που σου χρειαζονται και την επομενη διαβαζεις για εξετασεις.. 2) δινεις το 2014 και κανεις το καλοκαιρι εντατικα αυτα που σου χρειαζονται και μετα συνεχιζεις με την υλη της γ.. 16500 μορια ειναι σχετικα ψηλος στοχος και θελει προσπαθεια.. Μετα υπαρχουν και κατατακτηριες αλλα δεν προλαβαινεις για φετος μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, πηρα και εγω την αποφαση μετα απο χρονια (9) να ξανα δωσω πανελληνιες μιας και η σχολη που εχω τελειωσει δεν εχει και πολλες προοπτικες. Ενδιαφερομαι για τις σχολες του 3ου πεδιου αλλα το θεμα ειναι οτι εγω ως παιδι της θεωρητικης δεν εχω καμια σχεση με μαθηματικα και φυσικοχημειες και εδω "κολλαω" λιγο. Θα μπορεσεω μεχρι το σεπτεμβρη να καλυψω τα προαπαιτουμενα ωστε στη συνεχεια να αρχισω κανονικα τα μαθηματα της τριτης λυκειου? Απο αποψη χρονου δηλαδη ειναι εφικτο κατι τετοιο? Βεβαια εχω πολυ ορεξη για διαβασμα και δεν θα το παλεψω μονη μου, εχω μερικα λεφτα στην ακρη και απο βδομαδα θα αρχισω να το ψαχνω με φροντηστηρια και καθηγητες αλλα και παλι προβληματιζομαι. Εσεις παιδια τι πιστευεται? προλαβαινω?


Αρχικά μπορείς αν θες να μας πεις ποια σχολή τελείωσες :) και σε ποια σχολή στοχεύεις για να ξέρουμε ώστε να έχουμε πιο σαφή εικόνα.Η λύση των κατατακτήριων εξετάσεων είναι καλή, αλλά και πάλι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος ( λίγο καλύτερα τα πράγματα βέβαια αν κατεβαίνεις με πτυχίο τει ), όμως θεωρώ πιο ασφαλή δρόμο τη λύση των πανελληνίων. Το λέω γιατί εκεί δε θα αδικηθείς από κανένα, αν βγάλεις χ μόρια θα είσαι στη σχολή της επιλογής σου, εφόσον πιάνεις τη βάση, ενώ στις κατατακτήριες πρέπει να γράψεις όχι μόνο καλά αλλά και καλύτερα από όλους τους άλλους ;) που διαγωνίζονται μαζί σου, χώρια που ακούγεται πολύ συχνά ότι σε κάποια τμήματα μπαίνουν και βύσματα μέσω κατατακτηρίων ( δεν έχω επίσημα στοιχεία, αλλά το έχω ακούσει και αυτό ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzenaki123

Νεοφερμένος

Η Tzenaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βασια, εχω τελειωσει κοινωνιολογια (ωχ θεε μου) και με ενδιαφερουν κυριως τα τει φυσικοθεραπειας,εργο-λογοθεραπειας.
Οσον αφορα τις κατατακτηριες εξετασεις συμφωνω απολυτα μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Βασια, εχω τελειωσει κοινωνιολογια (ωχ θεε μου) και με ενδιαφερουν κυριως τα τει φυσικοθεραπειας,εργο-λογοθεραπειας.
Οσον αφορα τις κατατακτηριες εξετασεις συμφωνω απολυτα μαζι σου.

:) Σου έχω στείλει και προσωπικό μήνυμα :) , δε ξέρω αν σου έχει έρθει. Κοίτα, η εργοθεραπεία δέχεται κατάταξη φοιτητών αλλά με βαθμό πτυχίου μόνο ( μίλαμε για βαθμούς άνω του 9 και ) μπορείς να το δεις και από site σχολής. Η λογοθεραπεία έιναι στη Πάτρα και στα Γιάννενα νομίζω, Αθήνα δεν έχει. Φυσικοθεραπεία έχει και η Αθήνα. Και οι 3 είναι πολύ ενδιαφέρουσες και αξιόλογες σχολές:).
Συγχαρητήρια για την απόφαση σου, αν θες να συζητήσουμε οτιδήποτε στείλε μου προσωπικό μήνυμα:):D ή απάντησε μου στο ήδη υπάρχον μήνυμα μου. Μπορείς να μου στείλεις και mail vasianik90@gmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, πηρα και εγω την αποφαση μετα απο χρονια (9) να ξανα δωσω πανελληνιες μιας και η σχολη που εχω τελειωσει δεν εχει και πολλες προοπτικες. Ενδιαφερομαι για τις σχολες του 3ου πεδιου αλλα το θεμα ειναι οτι εγω ως παιδι της θεωρητικης δεν εχω καμια σχεση με μαθηματικα και φυσικοχημειες και εδω "κολλαω" λιγο. Θα μπορεσεω μεχρι το σεπτεμβρη να καλυψω τα προαπαιτουμενα ωστε στη συνεχεια να αρχισω κανονικα τα μαθηματα της τριτης λυκειου? Απο αποψη χρονου δηλαδη ειναι εφικτο κατι τετοιο? Βεβαια εχω πολυ ορεξη για διαβασμα και δεν θα το παλεψω μονη μου, εχω μερικα λεφτα στην ακρη και απο βδομαδα θα αρχισω να το ψαχνω με φροντηστηρια και καθηγητες αλλα και παλι προβληματιζομαι. Εσεις παιδια τι πιστευεται? προλαβαινω?
Αν ήσουν τεχνολογική/θετική παλαιότερα, θα σου έλεγα οτι με προσπάθεια θα μπορούσες να χτυπήσεις και βαθμό.

Εφόσον όμως ήσουν θεωτητική , θα είναι ρίσκο να δώσεις το 2014 (ακόμα και για τα 16,5κ που στοχεύεις)

Καλύτερα να το πας "λάου λάου" και να ασχοληθείς μόνη σου (ως ώριμη πλέον) ή και με μια μικρή καθοδήγηση με μαθηματικά/φυσική την πρώτη χρονιά για να καλύψεις κενά και να δώσεις το 2015.

Καλή επιτυχία σε ο,τι και αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Από την άλλη βέβαια, η θεωρητική για κάποιον που έχει ήδη ασχοληθεί στο παρελθόν, μπορεί να τον βοηθήσει πολύ βαθμολογικά ( εφόσον ο υποψήφιος έχει δουλέψει συστηματικά την ύλη, έχει καλύψει τα κενά σε γραμματική - συντακτικό ) και σαφώς μπορεί να εκφράζεται με άνεση στο γραπτό λόγο, χωρίς να κάνει ορθογραφικά - συντακτικά - νοηματικά λάθη :D . Έχω παραδείγματα που έδωσαν από τεχνολογική ( δε διάβαζαν ) και έγραψαν βαθμούς κάτω από τη βάση .
Μετά από χρόνια ξαναέδωσαν, μία κοπέλα μετά από 10 χρόνια, και έβγαλε 18500 και ο ξάδερφος μου μετά από 4 χρόνια και έβγαλε 16000, και οι δύο πρώτη φορά έδιναν από θεωρητική. Το θέμα είναι που έχει κλίση ο καθένας, αν δηλαδή του αρέσει να ασχολείται με μαθηματικά, φυσική και τα καταλαβαίνει κιόλας, ή αν είναι πιο πολύ θεωρητικό μυαλό . Την απάντηση σε αυτό θεωρώ πως την έχει το ίδιο το άτομο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σε ολους,
παιρνω το θαρρος να γραψω κι εγω σε αυτο το θεμα, μιας και μετα απο πολλα χρονια σκεφτομαι πολυ εντονα να ξαναδωσω πανελληνιες. Ενδιαφερομαι για το 1ο πεδιο, ειδικοτερα παιδαγωγικες σχολες. Την πρωτη φορα ειχα δωσει με το συστημα των δεσμων, οποτε καταλαβαινετε το χαος που επικρατει στο κεφαλι μου.
Ορεξη για διαβασμα εχω πολλη..χρονο ελαχιστο μιας και εχω και ενα αγορακι που μολις χρονισε.

Σκεφτομουνα να διαβασω το καλοκαιρι Αρχαια και Λατινικα Α και Β' Λυκειου και απο Σεπτεμβρη να ξεκινησω με την υλη των Πανελληνιων.
Επειδη θα διαβασω μονη μου (δεν εχω χρηματα για φροντιστηριο), θα ηθελα να παρακαλεσω εαν καποιος απο εσας διαθετει σημειωσεις και/ή φροντιστηριακο υλικο, ωστε να βγαλω φωτοτυπιες και να διαβασω.. Φυσικα θα αγορασω και τα σχετικα βοηθηματα,αλλα οπως και να΄χει και οι σημειωσεις δινουν μια κατευθυνση στο διαβασμα, που βοηθαει.
Γενικα, οποιαδηποτε βοηθεια, ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη,γιατι δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινησω.

Τζενακι, αμα θελεις, επικοινωνουμε και μαζι, για συμπαρασταση (μιας και εσυ βλεπω πας για θετικη κατευθυνση).
Αυτα...σας ευχαριστω!
(ελπιζω σε καποια ανταποκριση :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όταν γυρίσω στη Θεσσαλονίκη θα ψάξω αν έχω κρατήσει τίποτα από αυτά που θα είχα και θα σου στείλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Γεια σε ολους,
παιρνω το θαρρος να γραψω κι εγω σε αυτο το θεμα, μιας και μετα απο πολλα χρονια σκεφτομαι πολυ εντονα να ξαναδωσω πανελληνιες. Ενδιαφερομαι για το 1ο πεδιο, ειδικοτερα παιδαγωγικες σχολες. Την πρωτη φορα ειχα δωσει με το συστημα των δεσμων, οποτε καταλαβαινετε το χαος που επικρατει στο κεφαλι μου.
Ορεξη για διαβασμα εχω πολλη..χρονο ελαχιστο μιας και εχω και ενα αγορακι που μολις χρονισε.

Σκεφτομουνα να διαβασω το καλοκαιρι Αρχαια και Λατινικα Α και Β' Λυκειου και απο Σεπτεμβρη να ξεκινησω με την υλη των Πανελληνιων.
Επειδη θα διαβασω μονη μου (δεν εχω χρηματα για φροντιστηριο), θα ηθελα να παρακαλεσω εαν καποιος απο εσας διαθετει σημειωσεις και/ή φροντιστηριακο υλικο, ωστε να βγαλω φωτοτυπιες και να διαβασω.. Φυσικα θα αγορασω και τα σχετικα βοηθηματα,αλλα οπως και να΄χει και οι σημειωσεις δινουν μια κατευθυνση στο διαβασμα, που βοηθαει.
Γενικα, οποιαδηποτε βοηθεια, ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη,γιατι δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινησω.

Τζενακι, αμα θελεις, επικοινωνουμε και μαζι, για συμπαρασταση (μιας και εσυ βλεπω πας για θετικη κατευθυνση).
Αυτα...σας ευχαριστω!
(ελπιζω σε καποια ανταποκριση :redface:)


:):D Καλησπέρα Soraya :D συγχαρητήρια για το θάρρος και την απόφαση σου να δώσεις πανελλήνιες, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο :) , είμαι φιλόλογος και ασχολούμαι με τα μαθήματα της κατεύθυνσης :D . Αν θες να επικοινωνούμε και με προσωπικά μηνύματα :) , θα σου στείλω και εκεί !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
:):D Καλησπέρα Soraya :D συγχαρητήρια για το θάρρος και την απόφαση σου να δώσεις πανελλήνιες, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο :) , είμαι φιλόλογος και ασχολούμαι με τα μαθήματα της κατεύθυνσης :D . Αν θες να επικοινωνούμε και με προσωπικά μηνύματα :) , θα σου στείλω και εκεί !!
Σε ευχαριστω παρα πολυ Βασια, θα χαρω πολυ να με βοηθησεις οπου μπορεις! Βεβαιως να μιλησουμε και με προσωπικα μην.

Όταν γυρίσω στη Θεσσαλονίκη θα ψάξω αν έχω κρατήσει τίποτα από αυτά που θα είχα και θα σου στείλω.
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Θα περιμενω νεα σου, οποτε μπορεσεις!

Να ειστε καλα παιδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onceagain

Νεοφερμένος

Ο onceagain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα !

Μια βοηθεια απο τους γνωριζοντες.
Μετα απο το πρωτο πτυχιο ΑΕΙ σκοπευω να ξαναδωσω πανελληνιες με στοχο την Ιατρικη.

(Αν θα με ρωτησετε γιατι δεν δινω κατατακτηριες, η απαντηση ειναι πως δεν θα εχω προλαβει να ορκιστω εως τις αρχες του χρονου που διεξαγονται και επισης το πτυχιο μου με εχει κανει πολυ ανετο με φυσικη και μαθηματικα και σκοπευω να το εκμεταλλευτω στις πανελληνιες)

Οι αποριες μου ειναι σχετικα με τα διαδικαστικα:

-Μπορω να δωσω πανελληνιες στη θετικη κατευθυνση ,ενω η προηγουμενη μου φορα ηταν στην τεχνολογικη; Αν ναι, πως θα κανω την αλλαγη;
-Σε ποια μαθηματα θα εξεταστω;
-Θεωρωντας πως η υλη της φυσικης ειναι καλυμενη (φυσικος τελειωνω) και των μαθηματικων καλυπτεται σε 2-3 εβδομαδες,
θα προλαβω να προετοιμαστω στα εναπομειναντα μαθηματα μεσα στους 9 αυτους μηνες ;
-Αν τη στιγμη που δινω πανελληνιες δεν εχω ορκιστει ακομα, θα εχω προβλημα;
Μεχρι ποτε θα πρεπει να εχω το πτυχιο αν, λεμε τωρα, τα καταφερω;(Υποθετω το αργοτερο μεχρι τις εγγραφες τον Σεπτεμβριο)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπερα !

Μια βοηθεια απο τους γνωριζοντες.
Μετα απο το πρωτο πτυχιο ΑΕΙ σκοπευω να ξαναδωσω πανελληνιες με στοχο την Ιατρικη.

(Αν θα με ρωτησετε γιατι δεν δινω κατατακτηριες, η απαντηση ειναι πως δεν θα εχω προλαβει να ορκιστω εως τις αρχες του χρονου που διεξαγονται και επισης το πτυχιο μου με εχει κανει πολυ ανετο με φυσικη και μαθηματικα και σκοπευω να το εκμεταλλευτω στις πανελληνιες)

Οι αποριες μου ειναι σχετικα με τα διαδικαστικα:

-Μπορω να δωσω πανελληνιες στη θετικη κατευθυνση ,ενω η προηγουμενη μου φορα ηταν στην τεχνολογικη; Αν ναι, πως θα κανω την αλλαγη;
-Σε ποια μαθηματα θα εξεταστω;
-Θεωρωντας πως η υλη της φυσικης ειναι καλυμενη (φυσικος τελειωνω) και των μαθηματικων καλυπτεται σε 2-3 εβδομαδες,
θα προλαβω να προετοιμαστω στα εναπομειναντα μαθηματα μεσα στους 9 αυτους μηνες ;
-Αν τη στιγμη που δινω πανελληνιες δεν εχω ορκιστει ακομα, θα εχω προβλημα;
Μεχρι ποτε θα πρεπει να εχω το πτυχιο αν, λεμε τωρα, τα καταφερω;(Υποθετω το αργοτερο μεχρι τις εγγραφες τον Σεπτεμβριο)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας!

Καλησπέρα :) !!Μπορείς να ξαναδώσεις πανελλήνιες και να πας και από άλλη κατεύθυνση :) .Δε θα έχεις προφορικούς βαθμούς και στους προφορικούς βαθμούς,θα έχεις τον γραπτό σου βαθμό ;) ,δηλαδή έστω ότι γράψεις μαθηματικά κατεύθυνσης 19 ,19 θα έχεις και στα προφορικά :) .Το πτυχίο πρέπει να το έχεις ήδη όταν με το καλό περάσεις στη δεύτερη σχολή γιατί δεν επιτρέπεται να φοιτάς σε 2 σχολές ταυτόχρονα σε προπτυχιακό επίπεδο πάντα ;) .Για τα μαθήματα δε γνωρίζω ,γιατί ήμουν θεωρητική ,καλή επιτυχία :) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onceagain

Νεοφερμένος

Ο onceagain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω!

Να υποθεσω πως την αλλαγη κατευθυνσης θα την κανω οταν υποβαλλω και την αιτηση για πανελληνιες;

Γνωριζεις την διαδικασια και τα δικαιολογητικα που απαιτουνται;
Καθως και το ποτε πρεπει να παραδωσω τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ναι, η αίτηση υποβάλλεται τον Φεβρουάριο. Τότε δαλέγεις κατέυθυνση, μάθημα επιλογής, αν επιθυμείς να δώσεις κάποιο ειδικό μάθημα και αν θα είσαι ή όχι υποψήφιος για στρατιωτικές ή αστυνομικές σχολές.

Χρειάζεσαι ταυτότητα, βεβαίωση πρόσβασης και το απολυτήριο σου. Για καλύτερη, βέβαια, ενημέρωση είναι προτιμότερο να απευθυνθείς στο σχολείο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pubovios

Νεοφερμένος

Ο pubovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
18 χρόνια μετά τις πρώτες Πανελλήνιες (Βασικά... Γενικές Εξέτάσεις λέγονταν... Α' ΔΕΣΜΗ ήμουν...) είναι πολλά;;; Δε νομίζω, ε;;; Άντε καλή μας επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Είχατε περάσει πουθενά τότε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top