pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Λοιπόν φίλε εγώ έχω να σου πώ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την προσπάθεια που είσαι διατεθειμένος να κάνεις και να θυμάσαι ότι κάλλιο αργά παρά ποτέ!Καλή αρχή λοιπόν!Τώρα όσο αναφορα την ιατρική νομίζω είναι στο 2ο πεδίο αλλά επειδή δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος θα σε ενημερώσουν καλύτερα οι άλλοι.Υπομονή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

macmarios

Νεοφερμένος

Ο macmarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χιλια ευχαριστώ φιλαρακο μου.Ελπιζω να τατκαταφερω γιατι το ονειρευομαι απο 10 ετών!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

happykar

Νεοφερμένος

Ο happykar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδιά θέλω την άποψη σας πάνω σε κάτι.
Είμαι 28 ετών και πάντα ένιωθα την ανάγκη να σπουδάσω αλλα δυστυχώς λόγο οικογενειας (υπερβολική via στο σπίτι και διαφορες καταστάσεις τέτοιου είδους )δεν μπόρεσα.Λόγο οικογενειας λοιπόν καθότι από τα 11 μου βιώναμε όλα τα αδέρφια και η μητέρα μου τέτοιου είδους καταστάσεις και ενώ πάντα ήμουν ο εξυπνότερος στις τάξεις μου (διαγωνίσματα του 20 δίχως διάβασμα και έντονο μνημονικό),σε κάποια φάση τις ζωής μου όπως λέμε τα φόρτωσα στον κόκορα γιατί έπρεπε να δουλεύω για τον αδερφό μου επειδή ήμασταν δίδυμοι και ισα που κατάφερα να τελειώσω το λύκειο το 2004.Από τότε ζω μονος μου και δουλεύω αν και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την ζωή μου (νιώθω τρομερά καταθλιπτικός,άτονος και βαρετός σαν άνθρωπος,αποτυχημένες σχέσεις,και κανένας φίλος...).Φέτος λοιπόν μου ήρθε έντονα το συναίσθημα να φτιάξω την ζωή μου όπως εγώ την θέλω.Αποφάσισα λοιπόν να δώσω πανελλήνιες το 2013 όσο δύσκολο και αν είναι.Θέλω λοιπόν την άποψη σας:Θεωρείτε πως είναι αδύνατον ένας άνθρωπος που δεν διάβασε σχεδόν καθόλου στο λύκειο να τα καταφέρει να γράψει καλά σε τωρινές πανελλήνιες??? με ενδιαφέρει επίσης να μάθω τι επαγγέλματα έχει η κάθε κατεύθυνση(για να δείτε ποσο στον κόκορα τα είχα ρίξει) καθώς και τι παραπάνω έχω εφόσον είμαι από πολύτεκνοι οικογένεια.επίσης αν μετράει το γεγονός χωρισμένων γονιών η όχι και ποίες είναι οι δυσκολίες κάθε κατεύθυνσης.επίσης το τι πρέπει να κάνω για να δώσω πάλι και αν πρέπει να "ξαναφοιτισο" κάποια ταξί...Ακόμη και αυτό διατίθεμαι να κάνω με όσες δυσκολίες έχει καθώς δουλεύω βραδια.
Αφήνοντας το καλύτερο για το τέλος,με ενδιαφέρει η Ιατρική που είναι το όνειρο μου!!!!!!!
Ξέρω πως είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλα πιστεύω πως άμα το θελήσει ο άνθρωπος όλα μπορεί να τα καταφέρει!!!!και έχω πρόθεση για τρελή προσπάθεια.Θα μπορέσω όμως μέσα σε ένα χρόνο να καλύψω τα κενά???για την ακρίβεια το όνειρο μου πάντα ήταν οι γιατροί χωρίς σύνορα...
ευχάριστο που με ακούσατε καθώς πρώτη φορα μιλάω για την ζωή μου,και ζητω συγγνώμη για το μακρύ post καθώς και για τα greeklish(αγγλικό pc βλέπετε)ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!

Καταρχάς συγχαρητήρια για την απόφασή σου! Είαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις όπως και τόσοι άλλοι που πήραν ενσυνείδητα μία τετοια απόφαση σε μία ώριμη ηλικία. Όσον αφορά στις κατευθύνσεις είναι: η θετική ,η θετική/τεχνολογική και η θεωρητική και υπάρχουν πέντε πεδία αναλογα με το μάθημα επιλογής που θα πάρεις. Εσύ δλδ που θες ιατρικη θα πας από θετικη κατεύθυνση, τρίτο πεδίο. Δε χρειάζεται, φυσικά να ξαναπαρακολουθήσεις καμία τάξη εφόσον έχεις πάρει κανονικά το απολυτήριό σου από το Λύκειο. Απλά, γύρω στο Φεβρουάριο που γίνονται οι αιτήσεις για τις πανελλήνιες, πηγαίνεις σε όποιο λύκειο θες με το απολυτήριό σου και κάνεις αίτηση για συμμετοχή στις πανελλήνιες. Τώρα για το αν μπορείς να τα καταφέρεις αποκλειστικά με προσωπικό διάβασμα αυτό δεν το ξέρω. Θεωρώ πως ε΄νας καθηγητής θα σε οργανωσει καλυτερα. Οποτε μάλλον θα σου πρότεινα τη λύση του φροντιστηρίου ή του ιδιαίτερου. Όπως και να έχει συγχαρητήρια και πάλι για την απόφασή σου. Δείχνει πως έχεις μία δύναμη χαρακτήρα και αυτό θα σε πάει μπροστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

omgzzz111

Νεοφερμένος

Ο omgzzz111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/member.php?u=71355@macmarios

Γεια σου φιλε. Καταρχην συγχαρητηρια για την αποφαση σου, παρομοια περιπτωση κ γω, 24 χρονων, ασχετος απο μαθηματα πηρα τον περασμενο χειμωνα την αποφαση να δωσω πανελληνιες το 2013. Απο τη μεχρι τωρα εμπειρια μου θεωρω αδυνατο να προλαβεις να καλυψεις τα κενα σου και να δωσεις το 2013. Εμενα προσωπικα αρχιζοντας απο το μηδεν, (πχ μαθηματικα 2ας γυμνασιου) μεχρι να καλυψω ολη την απαραιτητη υλη στα 4 μαθηματα (μαθηματικα,φυσικη,χημεια και εκθεση) μου πηρε σχεδον τρεις μηνες! Εκτος οτι η υλη ειναι αρκετη, πρεπει να μπεις στη λογικη, δεν αρκουν πχ 1-2 αναγνωσεις. Επισης μην ξεχνας οτι ειδικα για ιατρικη που θες εχεις να ανταγωνιστεις πιτσιρικια χωρις αλλες υποχρεωσεις, που δεν δουλευουν, δεν εχουν κενα και πολλα απο αυτα διαβαζουν για της πανελληνιες 1,5 χρονο++!


Τωρα οσον αφορα την ιατρικη ως επιλογη δεν ξερω αν αξιζει το κοπο πλεον, διοτι ας πουμε οτι στην καλυτερη περιπτωση θα μπεις στα 29 σου, θα τελιωσεις στα 35, συν 5-6 χρονια ειδικοτητα (στο εξωτερικο φυσικα) θα δουλευεις ως γιατρος γυρω στα 40-41 στην καλυτερη!!! Τωρα βεβαια αν ειναι το ονειρο σου... προχωρα!!


Δεν νομιζω να σε "εριξα" με αυτα που εγραψα... δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου παντως!


Καλη τυχη σε οτι κανεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

macmarios

Νεοφερμένος

Ο macmarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φιλαρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα πρωταρχικα να ξερεις πως δινω απο θεωρητικη για να μην εχω υλη απο μαθηματικα κλπ.ελπιζω πως με την μοριοδοτηση απο την πολυτεκνεια και τα μορια που παιρνω σαν καρκινοπαθης συν λιγη τυχη να πεσουν οι βασεις θα τα καταφερω.εχω ηδη ξεκινησει και παμε αψογα!!!!μεσα σε 3 μαθηματα λατινικων εχω φτασει σε επιπεδο ετους(πολυ διαβασμα ομως ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ξέρεις φαντάζομαι ότι χάνεις μόρια στο δεύτερο πεδίο επειδή δίνεις από θεωρητική
συγχαρητήρια βεβαία για την αποφαση σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Πολλά συγχαρητήρια για την επιλογή σου φίλε να δώσεις πανελλήνιες μετά από τόσα χρόνια!!!Συμφωνώ απόλυτα με όλους όσους σου εξέφρασαν τη συμπαράσταση τους!Φυσικά,θα ήθελα να σου ευχηθώ και εγώ απο την πλευρά μου καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε αυτή την επίπονη προσπάθεια που ήδη έχεις αρχίσει να καταβάλεις με όλες σου τις δυνάμεις.Ειλικρινά ελπίζω να τα καταφέρεις!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

omgzzz111

Νεοφερμένος

Ο omgzzz111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φιλαρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα πρωταρχικα να ξερεις πως δινω απο θεωρητικη για να μην εχω υλη απο μαθηματικα κλπ.ελπιζω πως με την μοριοδοτηση απο την πολυτεκνεια και τα μορια που παιρνω σαν καρκινοπαθης συν λιγη τυχη να πεσουν οι βασεις θα τα καταφερω.εχω ηδη ξεκινησει και παμε αψογα!!!!μεσα σε 3 μαθηματα λατινικων εχω φτασει σε επιπεδο ετους(πολυ διαβασμα ομως ε?

A οκ τοτε , απλα υπεθεσα οτι αφου θες ιατρικη τοτε θα δωσεις απο θετικη.Πω πω ρε φιλε πολυ στραβα σου 'ρθαν τα πραγματα στη ζωη σου, τεσπα. καλη δυναμη και μακαρι του χρονου τετοια εποχη να χουμε περασει και η δυο στη πρωτη μας επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Φιλαρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα πρωταρχικα να ξερεις πως δινω απο θεωρητικη για να μην εχω υλη απο μαθηματικα κλπ.ελπιζω πως με την μοριοδοτηση απο την πολυτεκνεια και τα μορια που παιρνω σαν καρκινοπαθης συν λιγη τυχη να πεσουν οι βασεις θα τα καταφερω.εχω ηδη ξεκινησει και παμε αψογα!!!!μεσα σε 3 μαθηματα λατινικων εχω φτασει σε επιπεδο ετους(πολυ διαβασμα ομως ε?

Αν είσαι καρκινοπαθής και εμπίπτεις στις σχετικές κατηγορίες, ψάξε το 5%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Απορία.
Αποφάσισα μετά απο πολύ καιρό να ξαναδώσω πανελλήνιες.Αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποιά είναι η διαδικασία για όσους είναι απόφοιτοι.
Θυμάμαι πρέπει να πάω κάποια στιγμή Ιανουάριο-Φεβρουάριο στο λύκειο της επιλογής μου και να καταθέσω κάτι χαρτιά,σωστά;
Γενικότερα τί ακριβώς πρέπει να κάνω;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Απορία.
Αποφάσισα μετά απο πολύ καιρό να ξαναδώσω πανελλήνιες.Αλλά δεν ξέρω ακριβώς ποιά είναι η διαδικασία για όσους είναι απόφοιτοι.
Θυμάμαι πρέπει να πάω κάποια στιγμή Ιανουάριο-Φεβρουάριο στο λύκειο της επιλογής μου και να καταθέσω κάτι χαρτιά,σωστά;
Γενικότερα τί ακριβώς πρέπει να κάνω;:confused:
Μπορείς να πας στο λύκειο το οποίο αποφοίτησες να ρωτήσεις σίγουρα τι πρέπει να κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARMA3

Νεοφερμένος

Η MARMA3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σε όλους σας!
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο site, μιας και το ανακάλυψα πριν λίγη ώρα, προσπαθώντας να μάθω σχετικά με τις πανελλήνιες εξετάσεις. Είμαι σχεδόν 39 χρονών, χωρισμένη με 3 αγοράκια. Φανταστείτε πως τελείωσα το σχολείο το 1991!
Δεν έχω δώσει ποτέ πανελλήνιες και δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται για τις εξετάσεις. Ο λόγος που θα ήθελα να δώσω είναι επειδή ξαφνικά αποφάσισα να ανοίξω βρεφονηπιακό Σταθμό και θέλω να γνωρίζω παιδαγωγικά. (έχω Bachelor σε Διοίκηση Επιχειρήσεων σε Αμερικάνικο κολλέγιο και τώρα κάνω distance learning MBA).
Θα μπορούσε να με καθοδηγήσει κάποιος ως προς τη κατεύθυνση που πρέπει να ακολουθήσω για το Παιδαγωγικό ποιά είναι τα μαθήματα κ.α
Επίσης, αν ξεκινήσω να διαβάζω από τον Νοέμβριο, (μετά τις εξετάσεις του Marketing που πρέπει να δώσω για το ΜΒΑ), και διαβάζω 5 φορές την εβδομάδα από τις 8:00-16:00 που τα παιδιά μου λείπουν στο σχολείο, θα βγάλω την ύλη? Χρειάζεται υψηλή βαθμολογία?

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Αρχικα να σε συγχαρώ για την εξαιρετικη αποφαση που πηρες, και να σου πω πως τετοιες ενεργειες ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστες.Λοιπον στο μονο βαθμο που μπορω να βοηθησω ειναι να σου πω οτι πρεπει να πας απο θεωρητικη Κατευθυνση και οτι τα μαθηματα ειναι αρκετουτσικα, δηλαδη Λογοτεχνια, Λατινικα , Ιστορια και Αρχαια, απο κατευθυνση.Ενω απο γενικης θα εχεις να δωσεις την Εκθεση και ενα επιλογης απο τα γενικης , οποιο θες εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARMA3

Νεοφερμένος

Η MARMA3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ Βασίλη για την άμεση απάντησή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilie

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία Σταθάκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Αποφοίτησα από το λύκειο το 2008 με πανελλήνιες εξετάσεις από θεωρητική κατεύθυνση. Συγκέντρωσα 18.990 μόρια και ενώ όλοι με παρότρυναν να δηλώσω τη νομική, επέλεξα για κάποιους λόγους το παιδαγωγικό δημοτικής εκπ/σης, απ'όπου και αποφοίτησα πριν από μερικούς μήνες. Αποφάσισα όμως στην πορεία ότι δε με γεμίζει σαν επαγγελμα και ίσως να μην είναι τελικά αυτό που θέλω να κάνω σε όλη μου τη ζωή :/:. Μ αυτή τη σκέψη έχω απογοητευτεί με την έννοια ότι πιστεύω ότι δε θα γίνω ποτέ καλή σε κάτι που δε με ικανοποιεί επαγγελματικά και ψυχολογικά. Τον τελευταίο καιρό λοιπόν, δεδομένης και της έλλειψης απασχόλησης παρά τις προσπάθειές μου, έχει αρχίσει να με απασχολεί σοβαρά το γεγονός να περάσω στη νομική γιατί πιστεύω ότι θα έχω αρκετές διεξόδους και μ' ενδιαφέρει αρκετά (Δυστυχώς κάποια παιδιά στα 17-18 τους δεν είναι ικανά και ώριμα να επιλέξουν). Επειδή απ' ότι έχω καταλάβει οι κατατακτήριες έχουν πολλά αρνητικά και με 7.5 βαθμό πτυχιου μου φαίνεται εξίσου απίθανη η κατάταξη, σκέφτομαι σοβαρα το θέμα των πανελληνίων. Μπορείτε να μου πείτε της γνώμη σας; Τι με συμφέρει να κάνω; Βρίσκεται ή έχει βρεθεί ποτέ κανείς σε ανάλογο προβλημματισμό; Επίσης φοβάμαι ότι αν ξαναδώσω πανελλήνιες και χωρίς φροντιστήριο θα είναι πολύ δύσκολο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κοιτα, οι κατατακτηριες στη νομικη-τουλαχιστον μεχρι τωρα- δεν γινονται με βαθμο πτυχιου αλλα με εξετασεις. Αρα δεν εχει σημασια ποσο εβγαλες. Επισης, να σου πω οτι οι κατατακτηριες θεωρω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα γιατι εχει ενα καλο σε σχεση με ολες τις αλλες σχολες, ολοι βρισκονται και ξεκινουν απο την ιδια βαση(δεν ειναι οπως στο πολυτεχνειο πχ που οσοι ξερουν καλυτερα μαθηματικα απο πριν εχουν πλεονεκτημα). Νομιζω παιρνουν απο αει 20-25 ατομα, βεβαια μεγαλη η συμμετοχη. Αλλα αν το κανεις πρεπει οπωσδηποτε να πας φροντ. Οι εξετασεις ειναι γυρω στο δεκεμβρη νομιζω. Αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλο φροντ και ποτε ξεκινουν. Απλα εγω πιστευω οτι με διαβασμα ειναι εφικτο. Απ'την αλλη εννοειται οτι οι πανελληνιες ειναι πιο σιγουρες(και πιο κουραστικες βεβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilie

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία Σταθάκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου! Για βαθμό πτυχίου αναφέρομαι στη νομικη Κομμοτηνης που ισχύει και φέτος η εισαγωγή αποκλειστικά με το βαθμό. Έχω ακούσει ότι παίρνουν μόνο με 9 και πάνω. Ξέρει κανεις κάτι σχετικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου! Για βαθμό πτυχίου αναφέρομαι στη νομικη Κομμοτηνης που ισχύει και φέτος η εισαγωγή αποκλειστικά με το βαθμό. Έχω ακούσει ότι παίρνουν μόνο με 9 και πάνω. Ξέρει κανεις κάτι σχετικό;
Ναι στην Κομοτηνη παιρνουν απ οτι ξερω με βαθμο πτυχιου.Στην Αθηνα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patpatpat

Νεοφερμένος

Ο patpatpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα. Λοιπον, εδωσα πανελληνιες το 2005, στοχευοντας στην ιατρικη Αθηνων, δυστυχως ομως χωρις φροντιστηριο δεν τα καταφερα. Περνουσα βεβαια σε αλλες πολεις αλλα λογω οικονομικων προβληματων κυριως δεν μπορεσα να παω, τελικα πηγα σε μια καλη σχολη του ΕΜΠ χωρις να ενδιαφερει και πολυ το αντικειμενο, απο την οποια αποφοιτησα κανονικα, δουλεψα και σε ενα γραφειο για ενα χρονο περιπου! Βεβαια ολα αυτα τα χρονια περνουσε αρκετες φορες απο το μυαλο μου η ιατρικη καθως ηταν/ειναι ονειρο ζωης για μενα και εφοσον αυτη τη στιγμη ειμαι ουσιαστικα ανεργος (δουλευω πενταωρο 2-3 φορες την εβδομαδα) σκεφτομουν να ξανα δωσω φετος πανελληνιες μηπως και περασω! Εσεις τι λετε? Αξιζει να προσπαθησω? Αυτο που με προβληματιζει κυριως ειναι οτι σε λιγο παταω τα 26... ειμαι αρκετα μεγαλος δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Αν θες κάτι κάντο,αλλιώς θα σε βασανίζει για την υπόλοιπη ζωή σου.Όμως δώσε μία ευκαιρία και στην σχολή που πέρασες.Ανακάλυψε την λίγο και ίσως σε ενδιαφέρει κάποια εφαρμογή της.Καλή επιτυχία ότι και να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top