deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λοιπον, μαλλον σας περασα!!! Αποφοιτος του 1988 !! Και εδωσα φετος εξετασεις και περασα στο τμημα ιστοριας και εθνολογιας με 15443 μορια και με καλη σειρα μαλιστα τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αν το θελεις πραγματικα. Ταυτοχρονα παρακολουθουσα μαθηματα σε δημοσιο Ι.Ε.Κ και εχω και δυο παιδια. Θελει κοπο επιμονη και υπομονη και ολα μπορει καποιος να τα καταφερει.
Για τον draggon 26: νομιζω οτι ολα τα ενστολα τμηματα εχουν οριο ηλικιας τα 27 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λοιπον, μαλλον σας περασα!!! Αποφοιτος του 1988 !! Και εδωσα φετος εξετασεις και περασα στο τμημα ιστοριας και εθνολογιας με 15443 μορια και με καλη σειρα μαλιστα τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αν το θελεις πραγματικα. Ταυτοχρονα παρακολουθουσα μαθηματα σε δημοσιο Ι.Ε.Κ και εχω και δυο παιδια. Θελει κοπο επιμονη και υπομονη και ολα μπορει καποιος να τα καταφερει.
Για τον draggon 26: νομιζω οτι ολα τα ενστολα τμηματα εχουν οριο ηλικιας τα 27 χρονια

τι λες ρε θηριο;88αρης και εκατσες απο την αρχη και διαβασες;δηλαδη εισαι κοντα 38-40.
Δυναμη!!:no1::no1:
οχι,ενταξει σε αυτη την ηλικια δεν θα το εκανα με τιποτα, μονο σε ανοικτο πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ASTARTI1982

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αγαπητοί φίλοι,

Εγω θέλω να ρωτήσω αν εμέις που δώσαμε πριν αρκετά χρόνια (αποφοίτησα το 2000) πρέπει μόνο να δώσουμε με το 10% με τους ίδιους βαθμούς που είχαμε ή αν μπορούμε να ξαναδώσουμε πανελλήνιες?

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Νομίζω ότι μπορείτε να δώσετε πανελλήνιες. Μπορείτε και με το 10% κρατώντας τους βαθμούς σας ή μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε μεσω των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αγαπητοί φίλοι,

Εγω θέλω να ρωτήσω αν εμέις που δώσαμε πριν αρκετά χρόνια (αποφοίτησα το 2000) πρέπει μόνο να δώσουμε με το 10% με τους ίδιους βαθμούς που είχαμε ή αν μπορούμε να ξαναδώσουμε πανελλήνιες?

Ευχαριστώ πολύ.
οχι πλεον με το 10% δεν μπορειτε να δωσετε . συμφωνα με την εντολη που ηρθε φετος στα σχολεια . πλεον μπορουν να δινουν μονο μαθητες των 2 τελευταιων χρονων με το 10%. με αλλα λογια του χρονου 10% κανουν οι φετινοι του 2009 και του 2008.αυτο ειναι και το σωστο αλλωστε . ας μη συγκρινουμε τις χρονιες με τα 12 και τα 9 μαθηματα με τα τωρινα 6 μαθηματα.ενας χαμηλος βαθμος στην εκθεση τωρα δεν μπαλωνεται ενω παλια εγραφες ενα 20 θρησκευτικα και τελος τα προβληματα ασε που οι θεσεις εχουν ελλατωθει δραματικα πλεον . σιγουρα τα πραγματα ειναι πολυ πιο ζορικα τωρα .δεν ειναι λοιπον σωστο να ερχεται ο παλιος που απλως θελει να εξασφαλισει ενα πασο και να κανει 10% τρωγοντας τη θεση καποιου που μπορει να ηθελε τη σχολη αυτη ....:'(:'(:'(για αυτο αλλωστε το 10% του χρονου μπορει να κρυβει και εκπληξεις.:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
θα ήθελα να κάνω μια διόρθωση.Όσοι αποφοίτησαν φέτος και πέρυσι έχουν δικαίωμα να ξανακάνουν μηχανογραφικό με το 10% μέχρι και 2 χρόνια μετά το έτος αποφοίτησής τους. όσοι όμως αποφοίτησαν πριν το 2007 μπορούν να κάνουν μηχανογραφικό με το 10% όσες φορές θέλουν.
Συγκεκριμένα
2. Για το 10% των θέσεων, όσοι δεν πήραν μέρος στις φετινές εξετάσεις αλλά συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις της Γ΄ τάξης τα έτη 2000, 2001, 2002 , 2003, 2004 , 2005 και 2006.


πηγή https://209.85.229.132/search?q=cach...φικό+τριτοβάθμια&cd=4&hl=el&ct=clnk&inlang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
θα ήθελα να κάνω μια διόρθωση.Όσοι αποφοίτησαν φέτος και πέρυσι έχουν δικαίωμα να ξανακάνουν μηχανογραφικό με το 10% μέχρι και 2 χρόνια μετά το έτος αποφοίτησής τους. όσοι όμως αποφοίτησαν πριν το 2007 μπορούν να κάνουν μηχανογραφικό με το 10% όσες φορές θέλουν.
Συγκεκριμένα
[/size][/font]

πηγή https://209.85.229.132/search?q=cach...φικό+τριτοβάθμια&cd=4&hl=el&ct=clnk&inlang=el
οχι νικ δεν ισχυει αυτο πλεον ειναι παλιο . πλεον κανενας απο το 2000-2007 δεν εχει δικαιωμα να ξανακανει. ηρθε εντολη στα σχολεια πριν λιγες μερες . το ξερω απο 1 χερι:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα τα φώτα σας.
Είμαι πλέον πολύ μεγάλη (28) αλλά θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες ή τελος πάντων με κάποιο τρόπο να μπορέσω να κάνω τις σπουδές σε ΑΕΙ που πάντα επιθυμούσα αλλά δεν τα κατάφερα!

Πραγματικά το θέλω πάρα πολύ παρόλο που ο χρόνος μου είναι ελάχιστος λόγο δουλειάς.
Σκεφτόμουνα λοιπόν αν είναι δυνατόν να πάω σε ένα νυχτερινό λύκειο να ξανακάνω την τρίτη λυκείου και να μπορέσω να δώσω πανελλήνιες μετά! Μπορώ να το κάνω αυτό?

Απ ότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα, είναι λίγο πιο χαμηλές οι βάσεις, και σκεφτόμουνα ότι έτσι ίσως έχω κάποιες ελπίδες.
Είναι αλήθεια αυτό??

Υπάρχει άλλος τρόπος να δώσω πανελλήνιες? (μιας και όταν τελέιωσα εγώ δίναμε με άλλο σύστημα)

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Εχεις απολυτηριο λυκειου προφανως.Και θες να πας παλι τριτη λυκειου ενω εισαι εργαζομενη και λιγο πιο μεγαλης ηλικας απο τους σημερινους τριτολυκιωτες;;:!:
Μη σκεφτεσαι τετοιου ειδους εξωφρενικα πραγματα ,δεν ειναι δυνατον αυτα.Και να μπορουσες, μονο σαν σκεψη ειναι τρομακτικο!
Και εδω θα εχεις δει πολλα παιδια λιγο πιο μεγαλης ηλικας που επιθυμουν να συμμετασχουν στις πανελληνιες,δινουν κανονικα οπως καθε αποφοιτος.
και εγω ειμαι 29, ελευθερος επαγγελματις ,οποτε εχω μια μεγαλυτερη δυνατοτητα και ελευθερια να διαχειριστω το χρονο μου, θα κανω φετος την προσπαθεια.Και για ΑΕΙ και για ΤΕΙ, οπως δουλευει καθε αποφοιτος με συγκεκριμενο διαβασμα,συγκεκριμενες ωρες (αυτες και οσες μπορω) ,μονο με σχολικα και καλα βοηθηματα και οτι γινει.Χωρις κανενα απολυως αγχος με ηρεμια θα παω και οτι γινει.Δε χαλιομαστε καθολου.
για την ηλικα που λες, μη σκεφτεσαι καθολου οτι ειμαι 28 η 30 η 25 και τετοια.Η γνωση και η παιδεια ξεκιναει απο μικρη ηλικια και τελειωνει μεχρι εκει που μπορεις να μαθαινεις.Στο εξωτερικο ποθυ δεν υπαρχουν π[ανελληνιες και τετοια ,ειναι μεγαλο το ποσοσοτ αυτων που πσπουδαζουν σε πιο μεγαλη ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
παιδιά τι είναι το 10%??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nimar

Νεοφερμένος

Η Nimar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας. Σκέφτομαι πολύ έντονα το ενδεχόμενο των πανελληνίων..Είμαι 32 ετών, αποφοίτησα το 1995 με το παλαιό σύστημα των δεσμών και έχω πτυχίο Φιλολογίας. Δεν ασκώ το επάγγελμα του φιλολόγου, αλλά εργάζομαι ως υπάλληλος γραφείου. Η μόνη επαφή με το αντικείμενο ήταν πέρσυ, όπου συμμετείχα στο διαγωνισμό του ασέπ, χωρίς επιτυχία ωστόσο..Αξίζει να το προσπαθήσω? Το Παιδαγωγικό Αθήνας (στο οποίο στοχεύω) έχει υψηλή βάση..Μπορείτε να με διαφωτίσετε σχετικά με ύλη, μαθήματα κ.τ.λ.? Με το 10% τί γίνεται? Όποιος μπορεί να με βοηθήσει, γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μαθήματα Θεωρητικής Κατεύθυνσης :

Αρχαία (x 130)
Λατινικά (x 70)
Ιστορία
Λογοτεχνία
Έκθεση
Μάθημα Επιλογής (Βιολογία , Μαθηματικά , Ιστορία , Φυσική)

Και πιστεύω οτι επειδή έχεις σπουδάσει φιλόλογος , θα σου είναι παιχνιδάκι αυτά τα μαθήματα!
Μπράβο , πάντως για το κουράγιο σου ! Κάλλιο αργά παρά ποτέ !
Να σου υπενθυμίσω ότι οι προφορικοί σου δέν μετράνε ! Οπότε πρέπει να γράψεις καθαρά 18800 μοριάκια !
(Πόσα μόρια είχες βγάλει το 1995??)
Αν και νομίζω οτι δεν το δικαιούσαι το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Eγώ θα σου πρότεινα να ξαναδώσεις ΑΣΕΠ. Δεν σε ενδιαφέρει να διοριστείς σαν φιλόλογος? Εγώ τελείωσα το λύκειο πριν από σένα και έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα σε τμήμα φιλολογίας. Η πιο "εύκολη" και γρήγορη λύση για σένα, κατά τη γνώμη μου βέβαια, είναι να διαβάσεις και να δώσεις ΑΣΕΠ. Με τις πανελλήνιες τι θέλεις να πετύχεις? Να περάσεις στο παιδαγωγικό και μάλιστα Αθήνας που η βάση του έφτασε τις ιατρικές? Θέλει πολύ διάβασμα και το αποτέλεσμα δεν είναι πάντα σίγουρο. Πως και δεν έχεις πάει αναπληρώτρια μέχρι τώρα? Όλα αυτά βέβαια σου τα προτείνω αν θέλεις αποκατάσταση στο δημόσιο. Αν πάλι θέλεις να σπουδάσεις δασκάλα υπάρχει και ο τρόπος των κατατακτήριων. Λιγότερη ύλη και μπορείς να δοκιμάσεις σε περιφερειακά πανεπιστήμια που υπάρχει "λιγότερη" ζήτηση. Οι αιτήσεις γίνονται το Νοέμβριο νομίζω, η κάθε σχολή βγάζει ανακοίνωνση σχετική. Όσον αφορά τις πανελλήνιες, η ύλη βγαίνει τέλος Οκτωβρίου και σίγουρα θα ξαναδώσεις με το 90% και όχι με το 10%. Καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις. Αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά, θα συμφωνήσω ότι είναι πιο άμεσο το να διαβάσεις για τον ΑΣΕΠ!Με το 10% δεν δικαιούσαι να κάνεις, άσε που (κατά 99%) από του χρόνου θα μπορούν να κάνουν με το 10% μόνο όσοι έχουν αποφοιτήσει μέχρι και 2 χρόνια πριν!
Αν θέλεις να δώσεις πανελλήνιες, αυτό που θα πρέπει να κάνεις, είναι να δώσεις από θεωρητική, που από την στιγμή που έχεις τελειώσει φιλολογία θα σου φανεί αρκετά πιο εύκολα! Τα μαθήματα που θα δώσεις είναι 6 (4 κατεύθυνσης+έκθεση+1 επιλογής) όπως σου λέει ο chris1993 και αν καταφέρεις να περάσεις στην οποιαδήποτε σχολή δασκάλων, θα ξέρεις ότι σε 4 χρόνια με το που τελειώσεις θα μπεις αναπληρώτρια και μετά θα δώσεις ΑΣΕΠ, όπου σχεδόν όσοι περνούν την βάση τους παίρνουνε!
Βασικά σκέψου το σοβαρά και ρώτα γνώμες ανθρώπων που θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν, όπως π.χ. κανέναν παλιό καθηγητή σου!Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν κάνεις!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nimar

Νεοφερμένος

Η Nimar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..Στον ασέπ τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα. Στον προηγούμενο ασέπ, που έδωσα, οι θέσεις ήταν 480 και οι υποψήφιοι 18000 !!!!!!! Δηλαδή, το ποσοστό είναι 1:39!! Η ύλη είναι τεράστια, με ασάφειες και με όχι συγκεκριμένη βιβλιογραφία..Εγώ που έχω και μηδενική προυπηρεσία, ακόμη και για ωρομίσθια στην Αττική, πρέπει να γράψω κοντά στη βάση διορισμού!! Όσο για κατατακτήριες, από όσα έχω ακούσει, οι θέσεις είναι ελάχιστες και το διάβασμα πάρα πολύ, ειδικά για Παιδαγωγικό Αθήνας. Η ειρωνεία είναι ότι πρίν τη Φιλολογία είχα περάσει Παιδαγωγικό..Aλλά τότε δεν είχε ακόμη ανοίξει ο κλάδος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaP

Νεοφερμένος

Η ChristinaP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους!! ξερω οτι ειναι λιγο περιεργη η εποχη που ρωταω.. αλλα εχω μια απορια..οταν καποιος εχει γραφτει σε μια σχολη αλλα θελει να ξανα καταθεσει μηχανογραφικο με το 10%, αυξανονται πολυ οι βασεις?δεν λεμε απο 13-14 να μπει σε σχολη με 17 χιλιαδες μορια αλλα να μπει σε σχολη με 11000 ας πουμε(συμφωνα με τις βασεις του2009 με το 90%).υπαρχουν πιθανοτητες?
ευχαριστω εκ των προτερων!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σε ολους!! ξερω οτι ειναι λιγο περιεργη η εποχη που ρωταω.. αλλα εχω μια απορια..οταν καποιος εχει γραφτει σε μια σχολη αλλα θελει να ξανα καταθεσει μηχανογραφικο με το 10%, αυξανονται πολυ οι βασεις?δεν λεμε απο 13-14 να μπει σε σχολη με 17 χιλιαδες μορια αλλα να μπει σε σχολη με 11000 ας πουμε(συμφωνα με τις βασεις του2009 με το 90%).υπαρχουν πιθανοτητες?
ευχαριστω εκ των προτερων!:D

επειδη το εχω ψαξει το θεμα.. δεν εχουν καμια σχεση οι βασεις 90% με το 10% .
ειναι αλλες βασεις. αν κατεβασεις το αρχειο με τις βασεις απο το ypepth.gr θα δεις οτι ειναι ενα excell αρχειο. καποια καρτελλα γραφει 10% , σαυτην πρεπει να κοιταξεις..:no1:

Να συστηθω κιολας μια και ειναι το πρωτο μου μηνυμα ..

Ειμαι η Μαρια , 31χρονων και ναι θελω να ξαναδωσω εξετασεις..λαθος υπολογισμοι κ προβληματακια με αποτελεσμα να μην περασω οταν επρεπε..
δυστυχως εγω δεν μπορω να παω με το 10% γιατι το απολυτηριο μου ειναι πολυ χαμηλο ( 11) , εχω τελειωσει και τεχνικο λυκειο ( μη με ρωτησετε πως τα καταφερα , το ειδα σαν φροντιστηριο με στοχο την εισαγωγη σε τει αλλα ..ματαια..) με απολυτηριο 15,5 αλλα δυστυχως το 10% ισχυει μονο για γενικα λυκεια .. :(

και ετσι , ξανα να διαβαζω μαθηματικα...ενδιαφερομαι για αρχιτεκτονικη ή κατι παρομοιο.. αφου θα δωσω μεσω τεε - γιατι για να διαβασω 7 μαθηματα μετα απο τοσα χρονια χλωμο- λεω να περασω σε ΤΕΙ και μετα ειτε καποιο μαστερ στο εξωτερικο ειτε να συνεχισω σε ΑΕΙ ,πολυτεχνειο..
η αληθεια ειναι οτι εχω σκεφτει να παω κ στο εξωτερικο ,
για την ακριβεια με ειχαν δεχτει σε καποιο πανεπιστημιο στην αγγλια αλλα ..no money no honey:'(

οσοι το εχουν κανει , εχουν δωσει εξετασεις ξανα ή ειναι στην προσπαθεια , οτι
συμβουλη ή γνωμη ειναι ευπροσδεκτη!

σας ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η ειρωνεία είναι ότι πρίν τη Φιλολογία είχα περάσει Παιδαγωγικό..Aλλά τότε δεν είχε ακόμη ανοίξει ο κλάδος..

Στις δεκαετίες 60 και 70 δίνανε οι "γονείς" μας ξανά πανελλήνιες για να πετύχουν από π.χ. Ιατρική στη Γεωπονική μιας και το δεύτερο πτυχίο θεωρούνταν top επάγγελμα τότε. Βλέπεις τους "μαζεύανε" τους Γεωπόνους για διορισμό πρωτού καλά-καλά ορκιστούνε.

Οι στρατιωτικές σχολές πριν 15-20 χρόνια δεν συμπληρώνανε καλά-καλά τις προσφερόμενες μέσω των Πανελληνίων θέσεις και η Αστυνομική Ακαδημία που μπήκε στο Μηχανογραφικό Δελτίο το 1995 είχε βάση 05!!!!!

Στις μέρες όλοι Στρατό, Αστυνομία, Δάσκαλος για τη σιγουρία του Δημοσίου.

Οι θλιβερές εκπαιδευτικοεπαγγελματικές ιστορίες στην Ελλάδα, όταν τα πάντα (Δημόσιος-Ιδιωτικός τομέας) κινούνται κρατικοδίαιτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Βρε παιδια ..δεν ειναι μονο για την αποκατασταση...εγω θα ξαναδωσω για το γαμωτο..και επειδη δεν θελω να μου μεινει απωθημενο οτι δεν σπουδασα αυτο που ηθελα..

Καλη επιτυχια!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Βρε παιδια ..δεν ειναι μονο για την αποκατασταση...εγω θα ξαναδωσω για το γαμωτο..και επειδη δεν θελω να μου μεινει απωθημενο οτι δεν σπουδασα αυτο που ηθελα..

Καλη επιτυχια!!:no1:


Συμφωνώ απόλυτα! Έδωσα πριν από 2 χρόνια και δεν τα πήγα άσχημα, αλλά ήταν η χρονιά που οι βάσεις εκτοξεύτηκαν. Από τότε η δουλειά, μπαίνει εμπόδιο στην συστηματική μελέτη και δεν έχω ξαναδοκίμασει. Αλλά επιμένω για το γαμώτο... για μένα!
Η αλήθεια είναι ότι όποτε μπαίνω στο i-school, μου δημιουργείται κίνητρο.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πολλές φορές αλλιώς βλέπεις κάποια πράγματα στα 18, αλλιώς στα 25, αλλιώς στα 30, αλλιώς στα 35... Δεν είναι πάντα οι επιθυμίες, οι ανάγκες, τα κριτήρια και οι στόχοι οι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top