Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες για Ιατρική;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω σε ποιο νοσοκομείο είσαι αλλά και από γνωστό μου που έχω στον Ευαγγελισμό στην Παθολογική έχουν όγκο αλλά δεν τους διασκορπίζουν, πάλι θα μου πεις είναι το μεγαλύτερο νοσοκομείο και δεν έχουν ανάγκη, αλλά βλέπεις ότι είναι τόσο ετερογενές το ζήτημα που δύσκολα μπορείς να γενικεύσεις. Και απλώς όλα αυτά τα ζητήματα μπλέκονται με την εκπαίδευση, την κατάρτιση των ειδικών, αν είναι πανεπιστημιακό, τι εχέγγυα έχει ο ειδικευόμενος και άλλα πολλά.
Ε εντάξει άμα έχεις 80 κρεβάτια δε θα τους διασκορπίσεις😋
Στο Γεννηματά μπορεί να βρεις και κανέναν ασθενή στην κουζίνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου κατέστρεψες τα "όνειρα" για κομμάτι ειδικότητας σε μικρό επαρχιακό πριν τη μεγάλη πόλη...
Κι εγώ έχω υπάρξει επαρχία και δεν το μετανιώνω. Η επαρχία σου δίνει τη δυνατότητα να αναλάβεις περισσότερη πρωτοβουλία. Τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις και ποιο κομμάτι θες να κάνεις στην επαρχία και θα σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω σε ποιο νοσοκομείο είσαι αλλά και από γνωστό μου που έχω στον Ευαγγελισμό στην Παθολογική έχουν όγκο αλλά δεν τους διασκορπίζουν, πάλι θα μου πεις είναι το μεγαλύτερο νοσοκομείο και δεν έχουν ανάγκη, αλλά βλέπεις ότι είναι τόσο ετερογενές το ζήτημα που δύσκολα μπορείς να γενικεύσεις. Και απλώς όλα αυτά τα ζητήματα μπλέκονται με την εκπαίδευση, την κατάρτιση των ειδικών, αν είναι πανεπιστημιακό, τι εχέγγυα έχει ο ειδικευόμενος και άλλα πολλά. Για αυτό και πριν επιλέξει κανείς νοσοκομείο πρέπει να είναι πολυ προσεκτικός, ευτυχώς εγώ είχα γνωστούς σε διάφορα νοσοκομεία και με είχαν ενημερώσει αλλά και αό καθηγητές σχετικούς με την ειδικότητα, πχ Αιματολογία που θέλω να κάνω μου είπαν το Λαικό θεωρείται το καλύτερο και οι εσωτερικές πληροφορίες που έχω το επιβεβαιώνουν, οπότε θελει πολλή προσοχή. Απλώς το Λαϊκό έχει αναμονή, δικαίως...
Είναι αλήθεια για την Αιματολογιά στο Λαικο. Το επιβεβαιώνω κι εγώ 😋
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Ε εντάξει άμα έχεις 80 κρεβάτια δε θα τους διασκορπίσεις😋
Στο Γεννηματά μπορεί να βρεις και κανένας ασθενή στην κουζίνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κι εγώ έχω υπάρξει επαρχία και δεν το μετανιώνω. Η επαρχία σου δίνει τη δυνατότητα να αναλάβεις περισσότερη πρωτοβουλία. Τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις και ποιο κομμάτι θες να κάνεις στην επαρχία και θα σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ
ΓΧ ιδανικά 2ετία σε επαρχία σκεφτόμουν (πριν συνταξιοδοτηθεί ο πατέρας του κολλητού μου) για να γράψω κάποια χιλιόμετρα σε κλασσικά περιστατικά κοινότητας που πιθανόν να μην ακουμπήσω για πολλά χρόνια σε πανεπιστημιακό.
Έπειτα ξανά επαρχία για την υπόλοιπη 4ετία αλλά σε πρωτεύουσα νομού (Γιάννενα-Λάρισα).
Μακριά από πανεπιστημιακά πάντα.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Ε εντάξει άμα έχεις 80 κρεβάτια δε θα τους διασκορπίσεις😋
Στο Γεννηματά μπορεί να βρεις και κανέναν ασθενή στην κουζίνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κι εγώ έχω υπάρξει επαρχία και δεν το μετανιώνω. Η επαρχία σου δίνει τη δυνατότητα να αναλάβεις περισσότερη πρωτοβουλία. Τι ειδικότητα θέλεις να κάνεις και ποιο κομμάτι θες να κάνεις στην επαρχία και θα σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Είναι αλήθεια για την Αιματολογιά στο Λαικο. Το επιβεβαιώνω κι εγώ 😋
Δεν μας έχεις πει ποια ειδικότητα θέλεις καθώς και σε ποιο νοσοκομείο έχεις κάνει ένα μέρος της ειδικότητας;
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΓΧ ιδανικά 2ετία σε επαρχία σκεφτόμουν (πριν συνταξιοδοτηθεί ο πατέρας του κολλητού μου) για να γράψω κάποια χιλιόμετρα σε κλασσικά περιστατικά κοινότητας που πιθανόν να μην ακουμπήσω για πολλά χρόνια σε πανεπιστημιακό.
Έπειτα ξανά επαρχία για την υπόλοιπη 4ετία αλλά σε πρωτεύουσα νομού (Γιάννενα-Λάρισα).
Μακριά από πανεπιστημιακά πάντα.
Πολύ καλή απόφαση τότε.
Προφανώς και θα μπεις σε πιο πολλά χειρουργεία από ότι στα μεγάλα νοσοκομεία. Φίλοι μου δηλαδή που έκαναν αυτό που σκέφτεσαι δεν το μετάνιωσαν.
Ένα μείον υπάρχει. Επειδή δεν υπάρχουν αρκετές χειρουργικές ειδικότητες μπορεί α καταλήξεις να κάνεις λίγο τον ΝΧ, λίγο τον ΩΡΛ, λίγο τον ΘωρακοΧ. Το χει αυτό η επαρχία. Μέχρι να διακομιστεί δηλαδή.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
ΓΧ ιδανικά 2ετία σε επαρχία σκεφτόμουν (πριν συνταξιοδοτηθεί ο πατέρας του κολλητού μου) για να γράψω κάποια χιλιόμετρα σε κλασσικά περιστατικά κοινότητας που πιθανόν να μην ακουμπήσω για πολλά χρόνια σε πανεπιστημιακό.
Έπειτα ξανά επαρχία για την υπόλοιπη 4ετία αλλά σε πρωτεύουσα νομού (Γιάννενα-Λάρισα).
Μακριά από πανεπιστημιακά πάντα.
Αντε βρε γιατί όχι σε πανεπιστημιακό; Πώς θα μάθεις; Δεν ξέρω εγώ δεν μπορώ στα νομαρχιακά μου φαίνεται ότι δεν τους ψυρίζουν τους ασθενείς όσο πρέπει. Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα με κάποιες εξαιρέσεις πχ Ευαγγελισμός που είναι τριτοβάθμιο με άλλα standards...
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μας έχεις πει ποια ειδικότητα θέλεις καθώς και σε ποιο νοσοκομείο έχεις κάνει ένα μέρος της ειδικότητας;
Καρδιολογία.
Γεννηματάς -> Ευαγγελισμός

Και σαν αγροτική γιατρός ήμουν σε περιφερειακό ιατρείο, κέντρο υγείας και τελικά.λογω ελλείψεων στην καρδιολογική επαρχιακού νοσοκομείου
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καρδιολογία.
Γεννηματάς -> Ευαγγελισμός

Και σαν αγροτική γιατρός ήμουν σε περιφερειακό ιατρείο, κέντρο υγείας και τελικά.λογω ελλείψεων στην καρδιολογική επαρχιακού νοσοκομείου
Εύχομαι καλή επιτυχία και καλή δύναμη!! Πάντως και στο αγροτικό στο στοιχείο σου πήγες!!!
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Σε σχέση με ειδικότητα σε επαρχιακό νοσοκομείο σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο και τι ειδικότητα, με τις χειρουργικές αυτό που λέτε ισχύει από όσο ακούω αλλά έχω ακούσει ότι έχουν και αρκετές επιπλοκές συχνά και τους στέλνουν στα μεγάλα μετα, με τις παθολογικές από την άλλη δεν ξέρω έτσι και έτσι...
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε σχέση με ειδικότητα σε επαρχιακό νοσοκομείο σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο και τι ειδικότητα, με τις χειρουργικές αυτό που λέτε ισχύει από όσο ακούω αλλά έχω ακούσει ότι έχουν και αρκετές επιπλοκές συχνά και τους στέλνουν στα μεγάλα μετα, με τις παθολογικές από την άλλη δεν ξέρω έτσι και έτσι...
Μερική ειδικότητα. 1-2 χρόνια.
Η αλήθεια είναι ότι αρκετά περιστατικά τα χάνεις γιατί διακομιζονται . Ή διακομιζονται γιατί πρέπει να νοσηλευτούν σε κλινική που δεν υπάρχει.
Αλλά για τα χειρουργικά, της γενικής χειρουργικής, νομίζω για κάποιον που ξεκινάει είναι καλο. Μπορεί να βγάλει μια χολή, να φτιάξει μια βουβωνοκήλη, μια σκωληκοειδίτιδα. Να μην κρατάει απλά άγκιστρα. Κι αυτά είναι λόγια χειρουργών. Εγώ δεν έχω άποψη επί του θέματος.
Στην καρδιολογίκη πχ αν ήθελα να κάνω 1-2 χρόνια που έδιναν, θα είχα την ευκαιρία να κάνω μόνη μου τριπλέξ από πολύ νωρίς. Κάτι που στα.μεγαλα δε συμβαίνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ruyzaki δεν ήθελα να σε απογοητεύσω. Δεν είναι η πλειοψηφία άχρηστοι. Μόνο μερικοί. Απλά εγώ το μεγαλοποιω γιατί βιώνω έντονα τη δυσάρεσκεια που μου προκαλεί η ύπαρξη τους. Επειδή δε θέλω η ποιότητα της φροντίδας που θα δεχτεί κάποιος να εξαρτάται από το ποιόν θα πετύχει να εφημερευει. Αυτή η σκέψη με πνίγει.
Αν εσύ είσαι εντάξει, θα είσαι εντάξει. Θα κάνεις τη δουλειά σου σωστά. Θα κοιμάσαι το βράδυ με τη συνείδηση σου καθαρή.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
@SoZi @panagiotis23

Γενικά έχω αρκετά θεματάκια με τους πανεπιστημιακούς και δεν ανήκω σε αυτή τη σέχτα.
Πελατάκια, σπρώξιμο ημετέρων και "μη θιχτει" ο καθηγητής. Μακάρι να διαψευσθώ στο μέλλον και να δω παραδείγματα που αξίζουν.
Δεν αντέχω επίσης τον ανταγωνισμό μεταξύ των ειδικευομένων, "ποιος θα πρωτοπάρει το σκουλήκι".
Ok, ο παλιός θα πάρει τα περισσότερα, αλλά όλοι ένα team (υποτίθεται ότι) είμαστε.
Ορισμένοι το αντέχουν, αλλά ξέρω τον εαυτό μου και δεν θα την πάλευα με κάτι τέτοια.

Το πιο τραγικό σε κλινική χειρουργικής που βίωσα, ο ΕΣΥτης 50άρης διευθυντής που τον έχωσαν να μας κάνει μάθημα, να αφιερώνει ένα 40άλεπτο παραπάνω να μας εξηγήσει ορισμένα πράγματα ενώ στα υπόλοιπα μαθήματα θαλάμου οι "καθηγητές" άραζαν στο γραφείο τους μετά από 20άλεπτο μάθημα.

Δεν με ενοχλεί να ασχοληθώ και με κομμάτια άλλων χειρουργικών ειδικοτήτων σε ένα βαθμό, μου αρέσει το εύρος των γνώσεων και ικανοτήτων. Τουλάχιστον σαν αρχικές σκέψεις, το αν θα το σιχαθώ στην πορεία ας το δείξει το μέλλον :P
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Μερική ειδικότητα. 1-2 χρόνια.
Η αλήθεια είναι ότι αρκετά περιστατικά τα χάνεις γιατί διακομιζονται . Ή διακομιζονται γιατί πρέπει να νοσηλευτούν σε κλινική που δεν υπάρχει.
Αλλά για τα χειρουργικά, της γενικής χειρουργικής, νομίζω για κάποιον που ξεκινάει είναι καλο. Μπορεί να βγάλει μια χολή, να φτιάξει μια βουβωνοκήλη, μια σκωληκοειδίτιδα. Να μην κρατάει απλά άγκιστρα. Κι αυτά είναι λόγια χειρουργών. Εγώ δεν έχω άποψη επί του θέματος.
Στην καρδιολογίκη πχ αν ήθελα να κάνω 1-2 χρόνια που έδιναν, θα είχα την ευκαιρία να κάνω μόνη μου τριπλέξ από πολύ νωρίς. Κάτι που στα.μεγαλα δε συμβαίνει.
Δεν ξέρω αυτό μπορεί να είναι καλό αλλά ίσως να αυξάνει τις πιθανότητες για σφάλματα, επίσης από όσο μου έχουν πει ιδιαίτερα στις παθολογικές και θα μιλήσω για Αιματολογία πχ στο Λαϊκό μου έχουν πει ότι είναι από πάνω σου οι επιμελητές και συζητάς τα πάντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια και λύνεις τις απορίες σου (η λεγόμενη μεγαλη επίσκεψη όπως μου έχουν πει), ναι μεν σε έχουν κάπως πιο περιορισμένο στην αρχή αλλά μετά σου δίνουν σχεδόν αυτονομία απλώς επειδή διαχειρίζονται συνήθως σύνθετα περιστατικά είναι κάπως πιο επιφυλακτικοί (καλώς κατά την άποψή μου). Επίσης παιδιά εμένα με ενδιαφέρει το εκπαιδευτικό πολύ, δηλαδή όχι η απλή διεκπεραίωση, αλλά η ανάλυση της θεραπείας, των εργαστηριακών, γιατί το ένα γιατί το άλλο. Με τις χειρουργικές ξαναλέω δεν ξέρω τίποτα. Μήπως μας διαφωτίσει κάποιος σε αυτό το ζήτημα.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@SoZi @panagiotis23

Γενικά έχω αρκετά θεματάκια με τους πανεπιστημιακούς και δεν ανήκω σε αυτή τη σέχτα.
Πελατάκια, σπρώξιμο ημετέρων και "μη θιχτει" ο καθηγητής.
Δεν αντέχω επίσης τον ανταγωνισμό μεταξύ των ειδικευομένων, "ποιος θα πρωτοπάρει το σκουλήκι".
Ok, ο παλιός θα πάρει τα περισσότερα, αλλά όλοι ένα team (υποτίθεται ότι) είμαστε.
Ορισμένοι το αντέχουν, αλλά ξέρω τον εαυτό μου και δεν θα άντεχα κάτι τέτοιο.

Το πιο τραγικό σε κλινική χειρουργικής που βίωσα, ο ΕΣΥτης 50άρης διευθυντής που τον έχωσαν να μας κάνει μάθημα, να αφιερώνει ένα 40άλεπτο παραπάνω να μας εξηγήσει ορισμένα πράγματα ενώ στα υπόλοιπα μαθήματα θαλάμου οι "καθηγητές" άραζαν στο γραφείο τους μετά από 20άλεπτο μάθημα.

Δεν με ενοχλεί να ασχοληθώ και με κομμάτια άλλων χειρουργικών ειδικοτήτων σε ένα βαθμό, μου αρέσει το εύρος των γνώσεων και ικανοτήτων. Τουλάχιστον σαν αρχικές σκέψεις, το αν θα το σιχαθώ στην πορεία ας το δείξει το μέλλον :P
Να κάνεις ο,τι έχεις στο μυαλό σου.
Εγώ μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία. Και να σημειωθεί ότι είμαι OCD
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω αυτό μπορεί να είναι καλό αλλά ίσως να αυξάνει τις πιθανότητες για σφάλματα, επίσης από όσο μου έχουν πει ιδιαίτερα στις παθολογικές και θα μιλήσω για Αιματολογία πχ στο Λαϊκό μου έχουν πει ότι είναι από πάνω σου οι επιμελητές και συζητάς τα πάντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια και λύνεις τις απορίες σου (η λεγόμενη μεγαλη επίσκεψη όπως μου έχουν πει), ναι μεν σε έχουν κάπως πιο περιορισμένο στην αρχή αλλά μετά σου δίνουν σχεδόν αυτονομία απλώς επειδή διαχειρίζονται συνήθως σύνθετα περιστατικά είναι κάπως πιο επιφυλακτικοί (καλώς κατά την άποψή μου). Επίσης παιδιά εμένα με ενδιαφέρει το εκπαιδευτικό πολύ, δηλαδή όχι η απλή διεκπεραίωση, αλλά η ανάλυση της θεραπείας, των εργαστηριακών, γιατί το ένα γιατί το άλλο. Με τις χειρουργικές ξαναλέω δεν ξέρω τίποτα. Μήπως μας διαφωτίσει κάποιος σε αυτό το ζήτημα.
Να σου πω,το χει η Αιματολογια αυτό. Κι η Παθολογία. Κι η ρευματολογια. Μερικές το έχουν. Δηλαδή κάποιοι από εμάς δεν την μπορούν την πολύ ανάλυση. Θέλουμε τη δράση 😋
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
@SoZi @panagiotis23

Γενικά έχω αρκετά θεματάκια με τους πανεπιστημιακούς και δεν ανήκω σε αυτή τη σέχτα.
Πελατάκια, σπρώξιμο ημετέρων και "μη θιχτει" ο καθηγητής.
Δεν αντέχω επίσης τον ανταγωνισμό μεταξύ των ειδικευομένων, "ποιος θα πρωτοπάρει το σκουλήκι".
Ok, ο παλιός θα πάρει τα περισσότερα, αλλά όλοι ένα team (υποτίθεται ότι) είμαστε.
Ορισμένοι το αντέχουν, αλλά ξέρω τον εαυτό μου και δεν θα την πάλευα με κάτι τέτοια.

Το πιο τραγικό σε κλινική χειρουργικής που βίωσα, ο ΕΣΥτης 50άρης διευθυντής που τον έχωσαν να μας κάνει μάθημα, να αφιερώνει ένα 40άλεπτο παραπάνω να μας εξηγήσει ορισμένα πράγματα ενώ στα υπόλοιπα μαθήματα θαλάμου οι "καθηγητές" άραζαν στο γραφείο τους μετά από 20άλεπτο μάθημα.

Δεν με ενοχλεί να ασχοληθώ και με κομμάτια άλλων χειρουργικών ειδικοτήτων σε ένα βαθμό, μου αρέσει το εύρος των γνώσεων και ικανοτήτων. Τουλάχιστον σαν αρχικές σκέψεις, το αν θα το σιχαθώ στην πορεία ας το δείξει το μέλλον :P
Εγώ δεν ξέρω γενικά μου αρέσουν τα μεγάλα νοσοκομεία, εκεί δηλαδή που άλλοι χάνονται σε αυτά τα πολυδαίδαλα κτίρια εμένα μου αρέσει να ξέρω ότι έχω κλινικές και εργαστήρια να στηριχτώ, εντάξει με τους καθηγητές από πάντα είχα μια ιδιαίτερη αγάπη δηλαδή για εργασίες σε συνέδρια, συστατικές επιστολές, ήμουν και από τα άτομα που κάνω πολλές ερωτήσεις οπότε λογικό να μου ταιριάζει ο χαρακτήρας του πανεπιστημιακού.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν ξέρω γενικά μου αρέσουν τα μεγάλα νοσοκομεία, εκεί δηλαδή που άλλοι χάνονται σε αυτά τα πολυδαίδαλα κτίρια εμένα μου αρέσει να ξέρω ότι έχω κλινικές και εργαστήρια να στηριχτώ, εντάξει με τους καθηγητές από πάντα είχα μια ιδιαίτερη αγάπη δηλαδή για εργασίες σε συνέδρια, συστατικές επιστολές, ήμουν και από τα άτομα που κάνω πολλές ερωτήσεις οπότε λογικό να μου ταιριάζει ο χαρακτήρας του πανεπιστημιακού.
Είναι τέλειο να χεις κλινικές και ειδικούς και εργαστήρια.
Από την άλλη αν είσαι στο γραφείο στο κτήριο 1 και σε πάρουν για ανακοπή στο κτήριο 3 όσο και να τρέξεις θες 5-10 λεπτά.να φτάσεις. Χάνεις μυοκάρδιο. Σε τρώνε οι τύψεις. Αναρωτιεσαι γιατί υπάρχεις. Αν προλαβαίνεις να αλλάξεις επάγγελμα.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Είναι τέλειο να χεις κλινικές και ειδικούς και εργαστήρια.
Από την άλλη αν είσαι στο γραφείο στο κτήριο 1 και σε πάρουν για ανακοπή στο κτήριο 3 όσο και να τρέξεις θες 5-10 λεπτά.να φτάσεις. Χάνεις μυοκάρδιο. Σε τρώνε οι τύψεις. Αναρωτιεσαι γιατί υπάρχεις. Αν προλαβαίνεις να αλλάξεις επάγγελμα.
Καταλαβαίνω, είναι πρακτικά ζητήματα βέβαια συνήθως σε μεγάλα νοσοκομεία από όσο μου έχουν πει έχουν πρωτόκολλα για αυτά, αλλά μάλλον έχει και με το νοσοκομείο να κάνει. Τι να πω; Γενικώς δεν ξέρω και το κράτος δεν στηρίζει την Υγεια στην Περιφέρεια και έχουμε όλα αυτά τα προβλήματα. Το Γεννηματάς από ό,τι ξέρω έχει αρκετά καλά ανεπτυγμένη την οφθαλμολογική γιατί εκεί δηλώνουν πολλοί.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταλαβαίνω, είναι πρακτικά ζητήματα βέβαια συνήθως σε μεγάλα νοσοκομεία από όσο μου έχουν πει έχουν πρωτόκολλα για αυτά, αλλά μάλλον έχει και με το νοσοκομείο να κάνει. Τι να πω; Γενικώς δεν ξέρω και το κράτος δεν στηρίζει την Υγεια στην Περιφέρεια και έχουμε όλα αυτά τα προβλήματα. Το Γεννηματάς από ό,τι ξέρω έχει αρκετά καλά ανεπτυγμένη την οφθαλμολογική γιατί εκεί δηλώνουν πολλοί.
Ισχύει. Μάλιστα έχει 2 οφθαλμολογικές. Μια κρατική και μια πανεπιστημιακή. Έχουν διπλάσια κρεβάτια από αυτούς που τυπικά νοσηλευουν κι όλοι αναρωτιούνται γιατί υπάρχουν δύο οφθαλμολογικές.
 

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχουμε βγει εκτός θέματος αλλά εγώ θα ρωτήσω μιας και υπάρχουν πιο έμπειρα άτομα εδω.
Τι γίνεται αν η ειδικότητα που θες υπάρχει μόνο σε μεγάλες πόλεις της χώρας και όχι σε επαρχία?
Πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα?

*Είναι off topic το ξερω.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουμε βγει εκτός θέματος αλλά εγώ θα ρωτήσω μιας και υπάρχουν πιο έμπειρα άτομα εδω.
Τι γίνεται αν η ειδικότητα που θες υπάρχει μόνο σε μεγάλες πόλεις της χώρας και όχι σε επαρχία?
Πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα?

*Είναι off topic το ξερω.
Θες να μου πεις ποια ειδικότητα εννοείς;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μου κατέστρεψες τα "όνειρα" για κομμάτι ειδικότητας σε μικρό επαρχιακό πριν τη μεγάλη πόλη...
Tι ειδικότητα θέλεις ;
….
γενικα είμαι υπέρ για εμπειρία σε επαρχιακό είτε ως αγροτικο είτε ως πρωτο μέρος ειδικοτητας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top