[Παλιό Σύστημα] Τεχνολογία Επικοινωνιών

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

th4nosG13

Νεοφερμένος

Ο th4nosG13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια εχω μια εργασια με θεμα : "Nα υποθεσεις οτι συμμετεχεις ως νεος υποψηφιος βουλευτης στις επομενες βουλευτικες εκλογες και ενδιαφερεσαι να προσεγγισεις ειδικοτερα νεους ψηφοφορους της ηληκιας σου. Ποια μεσα επικοινωνιων και ποιες ειδικοτερες εφαρμογες αυτων θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις για να γνωστοποιησεις τις προθεσεις και τους στοχους;" Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να κανω την εργασια....? πρεπει να τις παραδωσουμε μεχρι την Τεταρτη!! Θα σας ημουν ευγνωμων... :jumpy::iagree:;):xixi::thanks::'(:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lytrwths

Νεοφερμένος

Ο lytrwths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βαλε τηλεόραση/ραδιοφωνο μονο σε σταθμούς που προσελκύουν το ενδιαφερον των νεανικων κοινων οπως mad-mtv-star youfm κλπ
Επισης μπορεις να γραψεις λ.χ. οτι 8α αναρτησεις διαφημησεις στο νετ...
Ανεπτυξε το και σκεψου και δικά σου...
οκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_m

Νεοφερμένος

Ο dimitris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά η καθηγητρια μου μας εβαλε μια εργασια ειναι η δραστηριοτητα 2 σελ 427
---------------------------------------------------------
γεια σας παιδια εχω μια εργασια πανω στη κινητη τηλεφωνια σχετικα με την αναγνωρηση κλησεων και γενικα τις κλησεις πως λειτουργει ως προς τη τεχνολογια...ξερει κανεις τπτ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tanasi

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

xristina_18

Νεοφερμένος

Η xristina !!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια σε αυτό το μάθημα δε κάνουμε και τίποτα!!!
Ούτε εργασίες ούτε προσέχει κανείς... Πολύ φλου.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tanasi

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ουτε σε μας προσεχει κανεις σε αυτο το μαθημα και γιαυτο ο μεσος ορος ηταν 13.
βασικα ειναι σχεδον αχρειαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_m

Νεοφερμένος

Ο dimitris_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ αυτο ακριβως εψαχνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

supermonstar13

Νεοφερμένος

Η Andie L. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
έχει κανείς εργασία για το τρένο? με όλα μεσα...τραμ, μετρο κ τετοια...ειναι για τ αγορι μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Θα πάω β λυκείου και θα διαλέξω τεχνολογική κατ/ση.Πείτε μου τί είναι αυτή η τεχνολογία επικοινωνιών που θα έχουμε 2 ώρες και αν είναι ευχάριστο μάθημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Θα πάω β λυκείου και θα διαλέξω τεχνολογική κατ/ση.Πείτε μου τί είναι αυτή η τεχνολογία επικοινωνιών που θα έχουμε 2 ώρες και αν είναι ευχάριστο μάθημα....
καλο μαθηματακι ευχαριστο...δν θα σ χρειαστει αμεσα αλα αν πας πολυτεχνειο ειναι μια καλη αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εξαρτατε κατα πολυ απο τον καθηγιτη...
Ο καθηγιτης που ειχα εγω ητανε λιγο περιεργος (η απουσιες επευταν βροχη), αλλα ως προς το ιδιο το μαθημα ητανε ωραιο. Φιλος μου που πηγενε σε αλλο σχολειο μου ελεγε αυτα που τους εκανε, τα οπια δεν ητανε ενδιαφεροντα....

Απο εκει και περα, ειναι πραγματα χρησιμα ακομα και στην καθημερινη ζωη...

Εκτος απο ενα κεφαλαιο που αφορα σκαριφιματα, τεχνικες εικονογραφισεις κλπ, εμενα μου αρεσε πολυ σαν μαθημα


Θα μαθετε αρχικα ιστορικες γνωσεις για ραδιοφωνα/τηλεωρασης/τηλεφωνα/υπολογιστες και μετα και πιο τεχνικες γνωσεις, πως λειτουργει το τηλεφωνο, πως εκμπεμπει ενα ραδιοφωνο η ενα καναλι και αλλα τετια.

Αν γουσταρεις τεχνικα θεματα θα σ'αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Για μενα ειναι πολυ ωραιο μαθημα-το μονο μαθημα σκετο θεωρια που μου αρεσει!!
Ειναι πολυ ευκολο,δεν εχει ασκησεις!!Και δε θ το χρειαστεις του χρονου γιατι θα κανεις προγραμματσμο αντ για αυτο και ειναι κατι τελειως διαφορετικο!!

Μην αγχωνεσαι ειναι πολυ χαλαρο και απλο μαθημα!!Με λιγο διαβασμ εισαι ενταξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Είναι πολύ σύγχρονο αυτό το βιβλίο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Είναι πολύ σύγχρονο αυτό το βιβλίο. :p

Μην κολατε εκει... Και ολοι μου οι συμαθιτες εκει ειχανε κολισει, αλλα αυτα που μαθενεις και που εχουν συμασια, δεν εχουν αλλαξει ιδιετερα, και ουτος η αλλος πρεπει να τα μαθενεις απο την αρχη τους και οχι απο την μεση...
και με λιγη καλη θελιση απο τον καθηγιτη ολα γινονται μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πρέπει όμως να μαθαίνουν οι μαθητές και τι συμβαίνει στο παρόν, γιατί με τα σχολικά βιβλία πληροφορικής, όλο για το παρελθόν μαθαίνουν.

Πάντως, βιβλίο πληροφορικής για μένα σημαίνει εξέλιξη και πρέπει να ανανεώνεται συχνά. Αν χρειάζεται να μαθαίνουν οι μαθητές τι έγινε στο παρελθόν, ας μαθαίνουν στο πρώτο κεφάλαιο, όχι σε ολόκληρο το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πρέπει όμως να μαθαίνουν οι μαθητές και τι συμβαίνει στο παρόν, γιατί με τα σχολικά βιβλία πληροφορικής, όλο για το παρελθόν μαθαίνουν.

Πάντως, βιβλίο πληροφορικής για μένα σημαίνει εξέλιξη και πρέπει να ανανεώνεται συχνά. Αν χρειάζεται να μαθαίνουν οι μαθητές τι έγινε στο παρελθόν, ας μαθαίνουν στο πρώτο κεφάλαιο, όχι σε ολόκληρο το βιβλίο...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!:iagree::no1: άλλωστε το βιβλίο πληροφορικής δεν είναι βιβλίο ιστορίας! δεν πρέπει να μιλάει μόνο για το παρελθόν!! Η τεχνολογία εξελίσσεται και θα πρέπει να εξελίσσονται παράλληλα και τα βιβλία που μιλάνε γι'αυτή!!! αλλιώς πώς θα εξοικειωθούμε εύκολα με τη σύγχρονη τεχνολογία της καθημερινότητάς μας?:hmm::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι ΟΛΕΣ οι ωρες που δαπανησαμε σε αυτο το μαθημα ηταν χαμενες ωρες.Το βιβλιο ειναι παμπαλαιο (θα βρειτε μεσα στο βιβλιο κωμικοτραγικα πραγματα) και η τεχνολογια ειναι κατι που εξελισσεται ραγδαια αρα ειναι αδυνατο ενα τετοιο βιβλιο να μπορεσει να ανταποκριθει στις γνωστικες αναγκες μας.Εξαλλου το βιβλιο δεν ειναι καν σχολικο αλλα μοιραστηκε στα σχολεια επειδη ειχαν περισσεψει αποθεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$eleni$

Νεοφερμένος

Η $eleni$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ελλάδα... τι περιμένεις? Εμείς διδασκόμαστε την τεχνολογία μέσα από παμπάλαια βιβλία και με εντελώς άσχετους επί του θέματος καθηγητές ενώ σε άλλες χώρες... Στην Ιαπωνία τα παιδιά από το δημοτικό μαθαίνουν να ασχολούνται με την πιο εξελιγμένη τεχνολογία! Μέχρι και ρομπότ κατασκευάζουν ενώ χρησιμοποιούν τα πιο σύγχρονα τεχνολογικά επιτεύγματα!!! Φανταστείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top