Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
λολ...δε μ αρεσει...δε μου φταιει σε τιποτα η σχολη, ειναι πολυ καλη, ειδικα εδω στη 8ες, αλλα για οσους ειναι πορωμενοι και αναζητουν τη φιλοσοφια των μα8ηματικων...πολυ 8εωρια...
τεσπα, 10% του χρονου για μηχανικων η/υ κ πληροφορικης πατρας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
15993 είχε περσυ με 10% ! Πόσα μόρια έβγαλες?Λογικά πάνω απο 18000 :)
Και να φανταστείς ήθελα Μαθηματικό αλλά λεω να πάω προς Οικονομικά :D (A.Π.Θ η ΠΑ.ΜΑΚ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
18.255 εβγαλα...λες να μου κανει καμια λαδια και να κατσω εδω που κα8ομαι!?:Dχωρις πλακα, το σκεφτομαι...τιποτα δεν ειναι σιγουρο...
σκεψου το καλα παντως, κ εμενα μου αρεσαν πολυ τα μα8ηματικα, αλλα αυτο που βρηκα εκει δεν με ευχαριστει...(για να μη με λι8οβολησουν οι μα8ηματικοι:P, να τονισω οτι εμενα δε με ευχαριστει για διαφορους λογους που δεν ειναι της παρουσης )ειναι νωρις ακομα βεβαια αλλα...δεν ειμαι ατομο που συμβιβαζεται με κατι που δεν του αρεσει(χαχα τι λεγαμε για το αοδε?!!:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
:D
Μπα δεν νομίζω ! :D
Κοίτα αφού δώσεις εξεταστική και δείς ότι δεν πάει άλλο ! Δηλώνεις για 10% :D
Και μένα μου αρέσουν τα μαθηματικά αλλά μου αρέσουν και τα οικονομικά αλλά όχι τα θεωρητικά :P
Αλήθεια , πόσο έγραψες ΑΟΔΕ? :D Και πώς είναι η Θες/νίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
:D
Μπα δεν νομίζω ! :D
Κοίτα αφού δώσεις εξεταστική και δείς ότι δεν πάει άλλο ! Δηλώνεις για 10% :D
Και μένα μου αρέσουν τα μαθηματικά αλλά μου αρέσουν και τα οικονομικά αλλά όχι τα θεωρητικά :P
Αλήθεια , πόσο έγραψες ΑΟΔΕ? :D Και πώς είναι η Θες/νίκη?

αυτο εχω σκοπο να κανω...;)
αχ και μενα αυτο ειναι το προβλημα μου τελικα..δεν μπορω τα τοσο 8εωρητικα!8ελω τα εφαρμοσμενα πως να το κανουμε!:D
100αρι ατοφιο αοδε....:Dεκεινο το τελευταιο βραδυ πριν να το δωσω ηταν η πιο εφιαλτικη νυχτα της ζωης μου...χαχα
η 8εσ νικη?πολυ ωραια...αλλα δεν μπορω αυτον τον κομματισμο στο πανεπιστημιο ρε παιδι μου...τουλαχιστον στο ΑΠΘ μιλαμε για ε3ωφρενικη καταστα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,841 μηνύματα.
τα εφαρμοσμένα οικονομικά τι διαφορά έχουν; τι σημαίνει ο όρος "εφαρμοσμένα"; τι επιπλέον έχουν τα "εφαρμοσμένα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

frizstyler

Νεοφερμένος

Ο frizstyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 121 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μαλλον τα αλλα ειναι ανεφαρμοστα,δηλαδη μονο θεωριες σαν αυτα που κανουμε στην 3η(?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,841 μηνύματα.
ποιος είπε ότι οι θεωρίες δεν εφαρμόζουν; θεωρίες και τα εφαρμοσμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, ναι κάνει πάρα πολύ καλό το να τα λες σε κάποιον. Βάλτε γονείς ή φίλους, αλλά βρείτε κάποιον να του λέτε το μάθημα.

Επίσης ένα tip που μου έδωσαν: την 1 ή 2 μέρες που θα έχετε για να κάνετε επανάληψη το ΑΟΔΕ, ξεκινήστε τα κεφάλαια ανάποδα. Πρώτα το 3ο κεφάλαιο, έπειτα το 2ο και τέλος το 1ο. Ειδικά άμα έχετε σκοπό να τα πείτε και σε κάποιον πείτε τα έτσι. Ο λόγος είναι ότι το 1ο κεφάλαιο θα το γνωρίζετε καλύτερα καθώς θα το έχετε κάνει επανάληψη τόσες και τόσες φορές, ενώ το 3ο κεφάλαιο, που θα είναι και το πιο πρόσφατο, δεν θα το γνωρίζετε τόσο φαρσί. Οπότε καλό είναι να αφιερώσετε την αρχή του χρόνου σας - όπου και θα είστε πιο ξεκούραστοι - σε αυτό.

Εμένα με έσωσε γιατί τελικά δεν πρόλαβα να διαβάσω το 1ο κεφάλαιο. :P Αλλά το είχα κάνει ΤΟΣΕΣ φορές επανάληψη πια και το 'χα γράψει τόσες φορές που οκε, δεν μου κόστισε. Αλλά το 2ο και το 3ο τα πρόλαβα μια χαρά να τα κάνω μια τελευταία επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aluteros

Νεοφερμένος

Ο σημαντικος αλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
γιατί το παπαγαλάκι δεν πάει μπροστά!Την θεωρία ΠΡΕΠΕΙ να την κάνουμε και πράξη!!
ακομη και ο πιο βλακας μαθητης αν ειναι παπαγαλος θα περασει τις πανελληνιες, θα περασει και το πανεπιστημιο. γενικως, θα εχει την ευκαιρια να κανει πραξη την θεωρια (ασχετα αν δεν το καταφερει). αλλα ακομη και για τον εξυπνοτερο (!) μαθητη, που ομως δεν ξερει απο παπαγαλια, δεν εγγυασαι το αποτελεσμα.

κυριως για τους θεωρητικους. αυτο που κοιτανε οι εξεταστες ειναι το αποσπασμα του βιβλιο. αν το εχεις, οκει. αν αρχιζει ή κλεινει αλλιως, τη γαμησες. ο βλακας-παπαγαλος-μαθητης τσιμπαει το 20αρακι κι ο εξυπνος μαθητης το 19... γαματο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Παιδια εγω δε μπορω να καταλαβω ποιος ο λογοσ αυτης της διαμαχης?

1 Αν πιστευετε οτι οι θεωριτικοι δε παπαγαλιζουν τουσ τονους σελιδες που μαθαινουν καθε μερα πλανάσθαι πλάνη οικτρα

2 καλοσ ή κακος ειτε ειναι επιθυμει καποιος να αντιδρασει ή οχι δεν αλλαζει κατι συνεπως αποτελει ουτοπια και σπατασλη χρονου να μιλαμε για αυτο θεωρωντας οτι το μαθημα θα αλλαξει ή κατι τετοιο

3 Εγω προσωπικα πιστευω ακραδαντα το 2 και αυτοσ ειναι ο λογος γαι τον οποιο πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει απο το θεμα

4 Ακυρο: Το εχω ξαναπει το pdf που εχει το ischool βοηθαει υπερβολικα παρα πολυ

Ναι οκ καλα ολα αυτα που λεμε αλλα στο δια ταυτα αφου δεν προκειται να αλλαξει η κατασταση και οι συζυτησεις τετοιου ειδους οχι αποστηθηση,παπαγαλαι,γαιτι υπαρχει αυτο το μαθημα κτλπ ειναι ασκοπες,
Help me προτεινετε μου τροπους να διαβασω-μαθω απ'εξω το βιβλιο

Υ.Γ. soz αλλα βαρεθηκα και εκνευριστικα να διαβαζω 3 σελιδες με επιχειρηματολογια αν θα πρεπει να μαθαινω αυτα που παπαγαλιζω ή οχι.Με ενεδιαφεριε παρα πολυ ο τροπος με τον οποιο το διαβαζετε αυτο το μαθημα και κυριως οι ωρες που δαπαναται(δε ξερω ποσες πρεπει να δαιθετω ρ γμτ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aluteros

Νεοφερμένος

Ο σημαντικος αλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
μην τρελενεσαι, κανεις δε μαλωνει. το πως και το σε ποσο θα τα μαθεις ειναι δικο σου θεμα, οχι θεμα συνταγης ή μυστικου. συμβουλες θα βρεις χιλιαδες. καθενας θα σου δωσει και απο μια, διαφορετικη, γιατι καθενας εχει τον τροπο του.

και οσον αφορα το "2", πλυζ, ξανασκεψου το. δεν ειναι ματαιο να αντιδρας για κατι που θεωρητικα ειναι αδυνατο. χανοντας την αντιδραστικτητα σου χανεις τη φωνη σου. μη βρεθεις αυριο μεθαυριο με το κεφαλαιο να στον χωνει...

γενικα το λεω, οχι σε σενα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Παιδιά να τα γράφετε.
Εμένα με βοηθάει πολύ.
Μπορώ να τα πω όλα παπαγαλία αλλά όταν έρθει η ώρα να τα γράψω σε διαγώνισμα ή τεστ κολλάω.
Και ΠΟΛΛΕΣ επαναλήψεις!
Έχετε δει καθόλου τα θέματα;
Δεν υπάρχει περίπτωση να πας διαβασμένος και να μην γράψεις.
Το ξέρουμε όλοι,είναι χάλια το μάθημα αλλά μας ανεβάζει πολύ εύκολα την βαθμολογία.
Του χρόνου θα τα θυμόμαστε αυτά και θα γελάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτεινη Παπαδοπ

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Παπαδοπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κοιτα να δεις ο καθε ανθρωπος εχει δικη του μεθοδο για το πως τα μαθαινει..Διστιχως πρεπει να δεχτουμε πως το συστημα μας θελει παπαγαλάκια που απλα παπαγαλίζουν εννοιες χωρις να τις καταλαβαινουν..αφού λοιπόν έτσι μας θέλουν ετσι πρέπει να γινουμε:/:το μόνο που μπορεις να κανεισ ειναι υπομονή και πολλές πολλές πολλές επαναληψεισ..πριν πρωχησεισ στην ύλη σου διάβαζε παντα και τα προηγούμενα..κάθε δύο ή τρεις μέρες αφειέρωσε μία δυο ώρες με το να κάνεις μια γενική επαναληξη σε όλα οσα εχεισ διαβασει τις προηγουμενες μέρεσ..και τι να πω κουράγιο.....
εμένα το πρόβλημα μου ειναι οτι όταν μαθαινω κάτι μέτα απο λίγες μέρες το ξεχνάω..αντε να δουμε τα θα κάνουμε:/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδια εγω δε μπορω να καταλαβω ποιος ο λογοσ αυτης της διαμαχης?

1 Αν πιστευετε οτι οι θεωριτικοι δε παπαγαλιζουν τουσ τονους σελιδες που μαθαινουν καθε μερα πλανάσθαι πλάνη οικτρα

2 καλοσ ή κακος ειτε ειναι επιθυμει καποιος να αντιδρασει ή οχι δεν αλλαζει κατι συνεπως αποτελει ουτοπια και σπατασλη χρονου να μιλαμε για αυτο θεωρωντας οτι το μαθημα θα αλλαξει ή κατι τετοιο

3 Εγω προσωπικα πιστευω ακραδαντα το 2 και αυτοσ ειναι ο λογος γαι τον οποιο πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει απο το θεμα

4 Ακυρο: Το εχω ξαναπει το pdf που εχει το ischool βοηθαει υπερβολικα παρα πολυ

Ναι οκ καλα ολα αυτα που λεμε αλλα στο δια ταυτα αφου δεν προκειται να αλλαξει η κατασταση και οι συζυτησεις τετοιου ειδους οχι αποστηθηση,παπαγαλαι,γαιτι υπαρχει αυτο το μαθημα κτλπ ειναι ασκοπες,
Help me προτεινετε μου τροπους να διαβασω-μαθω απ'εξω το βιβλιο

Υ.Γ. soz αλλα βαρεθηκα και εκνευριστικα να διαβαζω 3 σελιδες με επιχειρηματολογια αν θα πρεπει να μαθαινω αυτα που παπαγαλιζω ή οχι.Με ενεδιαφεριε παρα πολυ ο τροπος με τον οποιο το διαβαζετε αυτο το μαθημα και κυριως οι ωρες που δαπαναται(δε ξερω ποσες πρεπει να δαιθετω ρ γμτ)



1.Δεν μίλησα για την θεωρητική πουθενά...αλλά για το ΑΟΔΕ συγκεκριμένα!
2,3.Δε πρόκειται να αλλάξει το μάθημα...έχουμε ορισμένη ύλη να την βγάλουμε σε κάποιο x χρονικό διάστημα!Ο καθένας όμως έχει τον δικό του τρόπο να διαβάζει και αποδίδει ανάλογα με την προσπάθεια του κτλπ.

Μα κατανόηση->αποστήθιση και παπαγαλία , για μένα είναι δύο πράγματα εντελώς διαφορετικά , είναι δύο διαφορετικοί τρόποι διαβάσματος!Επιπρόσθετα, δεν το θεωρώ άσκοπο το μάθημα αλλά ο τρόπος που εξετάζεται το κάνει απλά να το σιχαίνονται οι μαθητές.
Θα επαναλάβω αυτά που είπα!
Αν είσαι καλός στην παπαγαλία-έχεις συνηθίσει..οκ μια χαρά!
Αν όμως δεν είσαι και αντιμετωπίζεις δυσκολίες, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος παρα πόνο η παπαγαλία!
Εγώ θα σου πρότεινα αυτό , που κάνω και εγώ και με έχει βοηθήσει πάρα πολυ :

Διαβάζουμε π.χ την πρώτη παράγραφο της πρώτης σελίδας!
Καταρχάς το διαβάζεις 1-2 φορές όχι προσπαθώντας να το μάθεις απ'έξω αλλά να κατανοήσεις τι θέλει να μας πει.
Πχ. Η πρώτη πρόταση λέει : Η επιχείρηση αποτελεί ένα στοιχείο της κοινωνίας μας το ίδιο σημαντικό με την οικογένεια.
Άρα, η πρώτη παράγραφος γιατί θα μας μιλήσει ; Για την επιχείρηση. Ως προς τι ; Ως προς την σημαντικότητά της.
Έτσι θα παρατεθούν στη συνέχεια διάφοροι λόγοι που η επιχείρηση όντως είναι ένα πολύ σημαντικό στοιχείο της κοινωνίας μας , όπως και η οικογένεια.
Σου λέει αρχικά , ότι το μεγαλύτερος μέρος των ανθρώπων διαθέτουν το 1/3 από το χρόνο του στις επιχειρήσεις,..όπου και αν κοιτάξεις βλέπεις επιχειρήσεις στο δρόμο (πχ καταστήματα ρούχων) και φυσικά ένα φανερό προσωπικό που δουλεύει (κατά βάση 8 ώρες [1/3 περίπου από το χρόνο τους]) ώστε να λειτουργήσει το συγκεκριμένο κατάστημα και φυσικά το εργατικό δυναμικό που δε φαίνεται και ασχολείται με την παραγωγή των προιόντων που διαθέτει ως προς μια συγκεκριμένη τιμή διαφορετική για το καθένα, η συγκεκριμένη επιχείρηση στους καταναλωτές κτλπ. Μετά σου λέει , ότι τα προιόντα ή οι υπηρεσίες που καταναλώνονται προέρχονται από αυτές..(τρώμε σοκολάτες,πατατάκια...πίνουμε γάλα,χυμούς...επίσης η παροχή internet -> όλα αυτά τα προιόντα/υπηρεσίες προέρχονται από διάφορες επιχειρήσεις).
Επίσης,όπως αναφέραμε πιο πάνω,οι επιχειρήσεις απασχολούν κάποιους ανθρώπους για να λειτουργήσει , να παράξει και να πουλήσει τα προιόντα της.Χωρίς τις επιχειρήσεις, εμείς οι άνθρωποι δε θα είχαμε δουλειά.Οι άνθρωποι , επίσης, παίρνουν κάποιο εισόδημα ώς ανταμοιβή για την εργασία τους.
Άρα προκύπτει ότι η απασχόληση και το εισόδημα των περισσότερων ανθρώπων εξαρτάται από τις επιχειρήσεις.
Καθώς και ότι ,η επιχείρηση δίνει φόρους στο κράτος και επίσης έχει διάφορες συναλλαγές με τους ανθρώπους στους οποίους διαθέτει τα προιόντα της , όπως επίσης και με άλλες επιχειρήσεις κτλπ. 'Ετσι,οι επιχειρήσεις βοηθούν κάθε χώρα ώστε να εξελιχθεί οικονομικά!
Άρα,καθώς και η εξέλιξη της οικονομίας κάθε χώρας εξαρτάται από τις επιχειρήσεις.

Όλα αυτά το βιβλίο τα λέει σε 5 γραμμούλες.[τα υπογραμμισμένα]
Η παραπάνω ανάλυση που θα κάνεις σε κάθε κομμάτι , προσπαθώντας να καταλάβεις "τι προσπαθεί να πει ο ποιητής" , στην αρχή θα σου παίρνει λίγο χρόνο αλλά στη συνέχεια θα δείς ότι θα το κάνεις μέχρι να πεις κύμινο.Έτσι,θα μαθαίνεις και θα αποστηθίζεις πολύ πιο εύκολα αυτά που θα διαβάζεις και δε θα τα ξεχνάς εύκολα γιατί θα ξέρεις γιατί μιλάει η κάθε παράγραφος και θα έχεις έρθει πιο κοντά στις έννοιες του βιβλίου και δε θα σου μοιάζουν τόσο άγνωστες.Επίσης, με συνεχείς επαναλήψεις καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς πας για το 100άρι! :)
Άρα τι κάνουμε; 1)Διαβάζουμε ένα κομμάτι 1-2..όσες φορές χρειάζεται για να εστιάσουμε στο νοηματικό του κέντρο και να καταλάβουμε τι λέει [συνήθως σε βοηθάνε γιαυτό οι τίτλοι αλλά και πλαγιότιτλοι] , 2)το επεξεργαζόμαστε σκεφτόμαστε παραδείγματα που βλέπουμε στην καθημερινότητά μας η έχουμε ακούσει , 3)Τώρα με πιο ευκολία αρχίζουμε και το αποστηθίζουμε.
Αυτό σου λέω μόνο : 1 σελίδα κάθε μέρα αν βγάζεις (1 ωρίτσα περίπου) + συνεχείς επαναλήψεις (πχ. κάθε σαββατοκύριακο -> σε 3-4 μήνες έχεις βγάλει την ύλη :D

Κάποιοι θα σπεύσουν να σχολιάσουν , but i don't care , όποιος θέλει το προσπαθεί αυτό και μετά κοινοποιεί τα αποτελέσματά του.

Υ.Γ: Κάποια στοιχεία που επίσης θα σε βοηθήσουν είναι να τα λες σε κάποιον , είτε να τα γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nicolayyy

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
φετος το τσακισαν το αοδε
βγαλαν 20 σελιδες. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
καλα καναν ρε συ εμενα και παλι πολλα μου φαινονται!!!
παιδια περα απο την πλακα ο τρελος χαμος με το ΑΟΔΕ ετσι?? Δεν υπαρχει χειροτερο για μενα! Να φανταστειτε το παιζα στις γιορτες αρρωστη για να μην πω ποιημα..χαχαχαχα!
μεταφραση αρχαια την μαθαινα μονο για τον ιουνιο και μιλαμε με το που εβγαινα εξω απο την ταξη δεν θυμομουν τιποτα!
να δω τι θα γραψουμε ρε... μεχρι την οικονομικη λειτουργια τα ξερω πολυ καλα,το 8εμα ειναι πως ξεχνιουνται πολυ γρηγορα ρε γαμωτο...
εχει να πεσει επαναληψη τα Χριστουγενναααα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νίκο , βγάλανε 20 απο το 2ο κεφάλαιο και βάλανε 20 απο το 3ο κεφάλαιο so it's the same :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Το ότι βγάλανε σελίδες και βάλανε καινούριες σημαίνει ότι έχουν εξαντληθεί τα θέματα.
Να τις προσέξετε αυτές τις καινούριες σελίδες που μπήκαν,είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πέσει κάτι από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Επίσης να προσέξετε το πρώτο κεφάλαιο, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πέσει κάτι κι από εκεί...:confused:

Στο ΑΟΔΕ, η λογική του SOS απλά δεν συμφέρει. Ξεκολλήστε από λογικές του στυλ "έπεσε πέρυσι φέτος ΔΕΝ πέφτει" γιατί στο τέλος θα κλάψουνε μανούλες. Διαβάζουμε ό,τι είναι στην ύλη, δεν παραμελούμε τίποτα, δεν προσέχουμε ΤΙΠΟΤΑ.
Όλα παίζουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top